Zrodzony z fantastyki

Awatar użytkownika
Bajer
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant

śr mar 11, 2009 3:14 pm

Awatar użytkownika
Prophet
Częsty bywalec
Częsty bywalec

śr mar 11, 2009 3:33 pm

Bayuer pisze:
Compendium jest dostępne dla każdego. Po prostu jeśli nie masz subskrypcji podaje Ci odnośnik w jakiej książce jest dana rzecz, zamiast pełnej rozpiski. Po drugie pozostałe buildery jak je nazywasz to tylko 3 narzędzia: Encounter Builder, Stat Generator oraz Monster Builder bez których żyć można.

Żyć można, ale każdy GM poświadczy, że te zabawki są przydatne offline, szczególnie Compedium. Anyway, oceniam je mimo wszystko pozytywnie.

Beamhit pisze:
Tego zdania nie rozumiem - pierwsze trzy części kampanii są dostępne na stronie WotC. Właśnie na nie patrzę, a nie mam wykupionej żadnej subskrypcji.

Może trochę nieprecyzyjnie ujęte. Problemy sprawia sytuacja, gdy ktoś zapozna się z początkiem adventure path, spodoba mu się, poprowadzi pierwsze przygody swoim graczom i w pewnym momencie będzie potrzebował kolejnego (już nie darmowego) Dungeona. Najnowsza odsłona wcale takiego klienta nie zadowoli.

Awatar użytkownika
Bajer
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant

śr mar 11, 2009 5:42 pm

Prophet pisze:
Żyć można, ale każdy GM poświadczy, że te zabawki są przydatne offline, szczególnie Compedium. Anyway, oceniam je mimo wszystko pozytywnie.

Jedyny przydatny z tych programów to Encounter Builder, ale jakimś arcydziełem on nie jest, więc nie ma co się tutaj podniecać. Są to tylko bonus tools nic więcej. Esencją insidera jest Character Builder i za niego samego opłaca wydać się kasę. Dragony/Dungeon to niezły dodatek.

Prophet pisze:
Może trochę nieprecyzyjnie ujęte. Problemy sprawia sytuacja, gdy ktoś zapozna się z początkiem adventure path, spodoba mu się, poprowadzi pierwsze przygody swoim graczom i w pewnym momencie będzie potrzebował kolejnego (już nie darmowego) Dungeona. Najnowsza odsłona wcale takiego klienta nie zadowoli.

Wykupujesz subskrypcję na miesiąc, dostajesz dostęp do pozostałych materiałów do ściągnięcia i nie masz problemu. Koszt. 34 zł. (do normalnej ceny dochodzi podatek).

Awatar użytkownika
Prophet
Częsty bywalec
Częsty bywalec

śr mar 11, 2009 7:05 pm

Bayuer pisze:
Wykupujesz subskrypcję na miesiąc, dostajesz dostęp do pozostałych materiałów do ściągnięcia i nie masz problemu. Koszt. 34 zł. (do normalnej ceny dochodzi podatek).

Ależ wiem i korzystam. Po prostu swego czasu przez forum wizardów przetaczały się dyskusje dotyczące ewentualnego zablokowania dostępu do archiwalnych magazynów nowym subskrybentom. Argument SoW był jednym z częściej wymienianych jako przyczyna obecnego (pozytywnego) stanu rzeczy.

A podsumowując sprawę DDI - na dzień dzisiejszy jest to opłacalna inwestycja, pozwalająca czerpać garściami mechanikę ze wszystkich wydanych podręczników, nie kupując ich.

Premiera miesiąca to mimo wszystko PHB2 - i nim można się zainteresować w wersji papierowej. Oficjalnie ma się pojawić 17 marca, choć niektórzy mają już swój egzemplarz w domu - http://www.flickr.com/photos/21677604@N ... otostream/ . Zostaje mieć nadzieję, że nie będzie wymagał 3 errat, jak podstawowy.

Awatar użytkownika
fix
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany

śr mar 11, 2009 8:05 pm

Bayuer pisze:
fix my mówimy tutaj tylko o Dragonach/Dungeonach do 4E

Od czasu kiedy Wizard przejął Dragona/Dungeona było tam dużo previewów do 4E, co ja uważam za dużą zaletę no ale niech ci będzie - mój błąd ;) A co do Dragonów, nie wiedziałem że aż tyle jest dostępnych oficjalnie...No cóż.

Awatar użytkownika
Sony
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant

czw mar 12, 2009 7:39 am

Prophet - ja też miałem podstawową trójcę przed oficjalną premierą :D
To kwestia dystrybutorów i dystrybucji - masz wtyki to dostarczają wcześniej do sklepów tak aby w dniu premiery było na półce. :D

Bardziej mnie martwi cena dolara - oby wynegocjowano dobre ceny dla polski bo mało kogo będzie stać.

Awatar użytkownika
szelest
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant

pn mar 16, 2009 9:03 am

Prophet pisze:
Zostaje mieć nadzieję, że nie będzie wymagał 3 errat, jak podstawowy.

Podstawowy ma 4 erraty:)

EmperorShard
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany

pn mar 30, 2009 6:32 pm

W nowym Editorial Calendar'e znalazłem Playtest PH3 Dual Classing.

Ciekawe.

Link http://www.wizards.com/default.asp?x=dnd/4dnd/calendar.

Awatar użytkownika
Burko
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant

pn kwie 06, 2009 4:42 pm

Jak dobrze widzę zmienili to na hybrid classes i wygląda na próbę naprawy multiclass. Przejrzałem, wydaje się dużo lepsze od poprzedniej prozpozycji i co ciekawe nadal można brać multiclass feat po staremu przy hybrydowych klasach. Tak naprawdę dostaje sie lekko okrojone wiodące moce wybranych klas hybrydowych, ale istnieje atut, który umżliwia dobieranie pozostałych mocy klasowych, więc np jest możliwy łotrzyk z shadow walk.

Awatar użytkownika
szelest
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant

wt maja 05, 2009 7:58 am

No i w PHB3 będzie Monk:)

Awatar użytkownika
Eldarion
Stały bywalec
Stały bywalec

wt maja 05, 2009 8:26 pm

Oprócz monka jeszcze jakieś klasy będą? Albo może inaczej xD Czy wiecie jakie to będą ? xD

Awatar użytkownika
Bajer
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant

śr maja 06, 2009 1:09 am

11 maja w Dragonie będzie playtest mnicha.

@Eldarion
Klasy ze źródłem mocy shadow (+psionika?).

Awatar użytkownika
Beamhit
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant

pn cze 01, 2009 9:43 am

Do powyżej - już zostało potwierdzone, że nie będzie tam shadow.

Z innej beczki - w nowym Ampersandzie Bill mówi o ekskluzywnych rzeczach na DDI. Jest to nowa rasa - Revenant, oraz nowa klasa - Zabójca (oparta na nowym power source - pewnie na shadow).

No i w lipcu będziemy mieli psiona.

Awatar użytkownika
Suldarr'essalar
Arcypsion
Arcypsion

pn cze 01, 2009 11:00 am

Beamhit pisze:
No i w lipcu będziemy mieli psiona.

Masz linka do artykułu?

Awatar użytkownika
Beamhit
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant

pn cze 01, 2009 11:15 am

http://www.wizards.com/default.asp?x=dnd/dramp/2009June

Dla tych co nie mają subskrypcji:

Bill Slavicsek pisze:
In July, the psion player character class debuts, complete and fully loaded in the D&D Character Builder so you can dive right in and start making psion characters for your next game session.