Zrodzony z fantastyki

 
Orest
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 80
Rejestracja: czw sty 08, 2009 9:14 am

wt mar 31, 2009 12:36 am

Moja relacja z Pyrkonu napisana tak, jak ja go wspominam: http://konwenty.polter.pl/Orest,blog.html?6450
Ostatnio zmieniony wt mar 31, 2009 9:15 am przez Orest, łącznie zmieniany 1 raz.
 
Awatar użytkownika
JoAnna
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1078
Rejestracja: pt lip 25, 2003 11:57 am

wt mar 31, 2009 2:08 am

A ja serdecznie pozdrawiam Lucka, który mimo odgrażania się parę lat temu dotarł jednak na Pyrkon i okazał się przemiłym człowiekiem.

Dziękuję wszystkim, którzy wzięli udział w panelu "Kobieta a RPG" i dotrwali do końca, mimo że tlen skończył się o 17.10.
 
Awatar użytkownika
Repek
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 8702
Rejestracja: śr mar 24, 2004 4:41 pm

wt mar 31, 2009 3:02 am

Odespałem. Prawie. :)

Wszystko, co miałem do powiedzenia, spisałem tutaj:
http://repek.polter.pl/,blog.html?6451

Mega +1 dla organizatorów. Wielka impreza. Dosłownie i w przenośni.

Pozdrówka!
 
Awatar użytkownika
rincewind bpm
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1931
Rejestracja: pn wrz 27, 2004 5:24 pm

wt mar 31, 2009 10:14 am

Było super, nawet lepiej niż w zeszłym roku :) Dopiero dzisiaj doszedłem do siebie, gdy już prawie wszystko zostało powiedziane, więc ograniczę się do tradycji:

[and the pozdrox goes to….]

* Ree – za przejazd szybki, acz drogi, za lustrację współpasażerów tramwaju pod kątem pyrkonowości, za ogólną przebiegłość przy okazji pewnego dawnego flejmu, za szczere podejście do programu, za miodowego questa, za oddanie wartościom lansu i bansu
* Iron Master – za miły zakątek do spania, za ogólne konwentowanie, za współdżamprezowe wieczory, za bohaterski plan dokonania jakiejś aktualki
* Amnezjusz z braćmi i Venomus – za pojawianie się na korytarzach, za sesję IAWY
* Zsu z towarzyszką – za piątkową noc i sobotni wieczór, za prelekcję dorównującą epickością nordyckim sagom (i z fabularyzowanymi wstawkami przywołującymi na myśl jednoosobowego larpa)
* Siman – za sesję IAWY, za wizytę w fanboyskim barze Kultu, za pełne premedytacji niebycie polterowcem, za słaby słuch w pociągu
* Wędrowycz – za bycie najmłodszym uczestnikiem konwentu z jakim gadałem, za bycie Wielką Nadzieją Polskich Dedeków
* Gerard i Morphea – za ogólne konwentowanie po raz kolejny
* Fenran – za oferowanie miejsc w samochodzie zagubionym na drugim końcu Polski konwentowiczom
* Urko + Puc – za bohaterskie i pełne poświęcenia (nawet bansu) organizowanie, za zgolenie wąsika, za niedzielne śniadanie
* Duce – za Orient Express mimo wątpliwości, za kalambury
* TOR – za przebiegłe wmanewrowanie mnie w redakcję tekstu z dna piekieł, w bycie zawsze na stanowisku
* Repkowie, Zosia – za bycie niesamowitymi rozmówcami, którzy zawsze pozostawiają uczucie niedosytu w postaci „czemu tak krótko” – do nadrobienia na zlocie
* Julian – za to co powyżej plus za uroczy i zupełnie idealny znaczek 7th Sea
* Szczur, Garnek i Arek – za wymyślanie indiasów w drodze powrotnej, nie myślałem, że po całym konwencie w pociągu będę w stanie naprawdę rozmawiać o rpgach. Niesamowite. Za wspólne uleganie kusicielskim zapędom Władczyni Jadalni.
* Beacona – za mieszkanie na Żoliborzu, za imprezową koszulę
* Odol i squad – za bycie prawdziwymi konwentowymi graczami, za uczestniczenie w jednej z najprzyjemniejszych dla mnie sesji w życiu – mam nadzieję, że bawiliście się co najmniej w połowie tak dobrze jak ja, do zobaczenia na następnym konwencie
* Krakonman – za szybki przewodnik po pięknym świecie wrestlingu
* Inkwizytor – prawdziwe pozdrowienia za niewysłowione „goń się” z niedzielnego poranka
* Paszko - za organizowanie niemalże idealnego konwentu (poza kolejką do akredytacji w piątek)
* Ten z Orgów, który postanowił dać akurat 30 PyrFuntów osobie, która zdradzi kto zniszczył kibel
* Dla innych poznanych tu i tam, takich jak Furiath, Scobin, Aureus, Iman, Halfling, Favi, Skała, Viriel za bycie na najfajniejszym konwencie wiosny

Wielki Minus leci do:
*Gościa, który opowiadał przydługie, przynudne i przybeznadziejne anegdotki ze swoich sesji na każdej prelekcji którą odwiedziłem
 
Awatar użytkownika
Wiedźma
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 181
Rejestracja: czw gru 25, 2003 4:45 pm

wt mar 31, 2009 10:51 am

memnos pisze:
Wiedźmę o ładnych udach, ale brzydkim imieniu (wnioskuję po tym, że się go ewidentnie wstydziła);

Wiedźma po prostu się dobrze bawiła słuchając podejrzeń co do jej imienia - naprawdę się uśmiałam :hahaha:

Pozdrowienia dla wszystkich, z którymi się na Pyrkonie spotkałam i do zobaczenia za rok ^^.
 
Awatar użytkownika
Furiath
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3802
Rejestracja: ndz mar 23, 2003 12:10 am

wt mar 31, 2009 8:36 pm

Ufff, dopiero mam chwilę, by napisać coś więcej.

Dla mnie konwent to przede wszystkim ludzie, których nicki znam z netu, aż wreszcie mam okazję porozmawiać z nimi w cztery oczy. Pyrkon spełnił moje potrzeby socjalizacyjne chyba na co najmniej pół roku :) Odbyło się to kosztem innych zajęć - właściwie z trudem znalazłem czas na poprowadzenie jednej prelekcji i zagranie (jako gracz) jednej sesji.

Od czwartku do piątku przezywaliśmy z Senmarą bardzo przyjemne oblężenie gości zza siedmiu gór i lasów, co wprawiło nas w doskonały humor. Lubimy gości :)

Podzięksy dla:
    * Senmary, z którą prócz romantycznej miłości dzielę także hobby i mogłem razem z nią cieszyć się Pyrkonem;
    * Magdy i Repka, za fantastyczne dyskusje do białego rana (nieprzespana noc z piątku na sobotę :)) i wspólne bardzo miłe spędzenie czasu;
    * Krakonmana, dzięki któremu poznaliśmy tajniki wrestlingu i który dał nam uciechę oglądania Zorra w akcji :spoko:
    * Szczura, Garnka i Simana, za dyskusje gamedesignerskie wokół roznegliżowanych barmanek.
    * Dhaerowa, za wspólne dyskusje o rpg i talent sesyjny do odgrywania żon :hahaha:
    * Darkena, za poprowadzenie dla nerdów takich jak ja TSOYa (ogólnie fajnie Cię było wreszcie poznać);
    * całej ekipy Wolsunga (a szczególnie Lucka) za aktywne wspieranie (haha) Klanarchii na obu prelekcjach :papieros:
    * Zosi, Beacona, Urka, Lecha, Kaduceusza za pierwszą nieprzespaną noc z czwartku na piątek;
    * ...oraz wszystkich, z którymi zamieniłem zbyt mało słów niżbym chciał - po prostu nie dałem rady - a i tak nockami nie spałem: Julka, Rincewinda bpm, Rebounda, Iman, Zsu, Iron Mastera, Gerarda Heime, Elmy, Jacka B., JoAnny, Vereenie i Buphallowi i wielu innym osobom...
Ostatnio zmieniony śr kwie 01, 2009 12:01 am przez Furiath, łącznie zmieniany 1 raz.
 
Awatar użytkownika
lucek
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 348
Rejestracja: pn mar 01, 2004 6:55 pm

wt mar 31, 2009 11:12 pm

Furiath pisze:
Podzięksy dla:
    * całej ekipy Wolsunga (a szczególnie Lucka) za aktywne wspieranie (haha) Klanarchii na obu prelekcjach :papieros:


Klanarchię zawsze! :-)


l.
 
Awatar użytkownika
senmara
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1377
Rejestracja: ndz kwie 06, 2003 2:42 pm

śr kwie 01, 2009 9:50 am

Rozmawiają polscy autorzy systemów RPG:

autor 1: Hej! Wydałem system!
autor 2: Tak, wiem, kupiłem nawet jeden egzemplarz.
Autor 1: O, to byłeś ty...

A tak wogóle: świetnie się bawiłam (bawiłyśmy) i wielkie dzieki wam wszystkim, uważam to za początek wprowadzania potomka w świat fandomu, za kilka lat będziemy pojawiać się całym klanem :)
 
Awatar użytkownika
Garnek
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1469
Rejestracja: wt maja 13, 2003 3:32 pm

śr kwie 01, 2009 10:43 am

Rozmawiają polscy autorzy systemów RPG:

autor 1: Hej! Wydałem system!
autor 2: Dużo sprzedałeś?
autor 1: Dom, samochód...

Pyrkon świetnym Poznaniem nadrobił tradycyjne wielkopolskie zamiłowanie do tradycji, jakości i stania w kolejkach :-)

I tradycyjny, losowy wybór gratsów:
- dla TORa za przejmowanie się blokiem RPG
- dla Graczy i Graczek na sesjach Wolsunga za niesamowite postaci, świetne zagrania i nauczenie Vito Fumadore, gdzie jego miejsce
- całej ekipy z sobotniego wieczoru, za to że widzieli wystarczająco wiele horrorów, by się nie rozdzielać
- Zosi za trykające koziołki, Jacka B. za zwrócenie uwagi na galaretkę z owocami
- JoAnny za uwarunkowanie kulturowe
- Furiatha za "jedyną istotną różnicą jest setting" i za to, że przez niego robiłem bladym świtem pro-prezentację :-)
- Szczura, Arka i Rincewinda bpm za postapokalipsę, piwo bezalkoholowe i crossover Alicji w Krainie Czarów z Mechwarriorem
- i całej reszty

W sumie, to fajnie było :-)
 
Awatar użytkownika
soffi
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: pt maja 11, 2007 12:25 am

śr kwie 01, 2009 2:10 pm

Garnku - bez sumy też fajnie było

Pyrkon był świetnym konwentem dzięki któremu zaczęłam prowadzić bloga. Moje podziękówki tu: http://soffi.polter.pl/,blog.html?6461
 
Awatar użytkownika
Venomus
Z-ca szefa działu
Z-ca szefa działu
Posty: 358
Rejestracja: czw sie 11, 2005 10:29 pm

śr kwie 01, 2009 8:18 pm

Hooookay, troszkę minęło dni a ja się zorientowałem, ze ni ma moich przemyśleń. Błąd który niechybnie trza naprawić :D

Kolejny zajebiaszczy konwent. Kolejka w piątek sprawiła, że przez moment pomyślałem, że tra już jakiś wieeeelki LARP z okresu komuny czy coś. 2 godziny jakoś przebolałem zwłaszcza, że dwóch jegomościów przede mną wysączyło jakaś wiśniową wódkę o pojemności 1l w 20 min. (termin "teraz ty masz bombę" nabiera nowego znaczenia).
Ścisk w pokojach był, ale na szczęście Mastah Szczur przegonił upierdliwe towarzystwo pragnące odebrać Polterowi co Polterskie...znaczy sypialnie. :razz:
Po konwencie z pewnych wiadomych powodów już nigdy na dźwięk słowa "Stacy" i na widok owcy nie będę reagować tak jak wcześniej...mój mózg doznał nieodwracalnych zniszczeń... :razz:

No czas na gratsy:

-Ajrona i braci Ezjuszowskich, za bycie zgraną ekipą i za to, ze znowu odpadliśmy w konkursie cRPG na 5 miejscu (tak jak przed rokiem, wtf?) i za to, że zastanawialiśmy się czy nie rzucić na resztki kebaba i koli spożywanej przez Jakuba Ćwieka...yeah, true fanboys :D A ajronowi zaparcia podczas piątkowej sesji
- rince'owi, ducze i Zsu, za to, że byli i zrobili dobra robotę a Zsu pokazał, że da się być nerdem w sprawie PS, wystarczy prelka 5 godzinna i drugie tyle sesja. Rispect!
-wszystkim coslayerom, za to, ze rozpalali fantazję, zwłaszcza te stroje w stylu goth...mniam! :razz: Co piękniejsze? Że większość z nich było rudzielcami! Bosko! 8)
-Obsadzie i ekipie z Nocki horrorów za puszczenie takich perełek jak "Stacy: Attack of the schoolgirl zombies" oraz "Black Sheep" dzięki których brzuch omal nie rozbolał mnie ze śmiechu. Trza to powtórzyć za rok...
- Jakubowi Ćwiekowi, za to, ze potrafi się zgrać z ludźmi na konwencie, za to, ze mogłem go powkurzać i pospojlerować na prelce o Golemach, oraz, ze odpowiedział na moje pytania w sprawie ekranizacji Kłamcy i przemyśleń na temat aniołków i diabląt. Peace!
-Diabłowi za to, ze nie zjawił się na konkursie cRPG dzięki czemu mieliśmy jakąś szansę na zwycięstwo.
-wielu osobom o których zapomniałem a na pewno dobrze się z nimi bawiłem, oraz kolesiowi który rozwalił sedes, trza mieć talent xD.

Ogóle, nic tylko przyjeżdżać za rok! teraz zbliżamy się do 3000 ludzi, to już w ogóle gdzie my ta armię Szatana pomieścimy? xD
 
Awatar użytkownika
Faviela
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 962
Rejestracja: pn paź 29, 2007 8:22 am

śr kwie 01, 2009 11:59 pm

Nieco spóźnione ale mimo daty szczere pozdrowienia dla:

- Setha i LARPowego towarzysza za podróż na konwent
- Ekipie WoD za całokształt (Gerdzia i Morphei, Arka i Szczura zwłaszcza za wspólne wytrwanie w kolejce ;) I za wizje Garna prelegującego w oknie :D )
- Iman +1 (Też nie pamiętam imienia :D a z nami grał Arek ;) )
- Ekipie z Olsztyna (Pozdrówcie koniecznie Bebcia!)
- Nieznanego mi z imienia "Pierwszego Geja Konwentu", stary, wymiatasz!!!
- Ricewindowi_BMP, za krótką acz emocjonującą grę w niepozornego Blokusa
- Świetnych powadzących Games Roomu
- Wszystkich z którymi nie miało zbytnio kiedy pogadać (Zsu, TORa, Gwyna, Duce, Amnezjusza (masz fotki z koncertu harfiarki..?), Beacona, Lucka, Carrie i innych)
- Adahla i Denae
 
Awatar użytkownika
Kot
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2551
Rejestracja: wt lut 03, 2004 11:20 am

czw kwie 02, 2009 10:12 am

Garnek pisze:
- dla Graczy i Graczek na sesjach Wolsunga za niesamowite postaci, świetne zagrania i nauczenie Vito Fumadore, gdzie jego miejsce

Dwa razy! Ha!

Ode mnie:
-Dla ekipy Polterowej wyprawy na koziołki za znoszenie mojej irytującej obecności.
-Dla ekipy EDPL za fajną zabawę i Inicjatywę. W szczególności dla Muscat (Ha! Tutaj mogę użyć jej nicka!), Veersa, Nixosa i właściwie to wszystkich pozostałych.
-Dla TORa, podobnież jak przedmówcy za pomoc i kontrolę nad całym tym chaosem.
-Adahla i Deane za towarzystwo od T do M.
-Squallu za oprowadzanie po Poznaniu i dobrą zabawę
-Owcy i Sethariela za podróż tam i z powrotem (jako rowery :P)
-Vermiliony i jej wiernych followerów, którzy są na końcu bo wzgardzili nami biednymi i nie przyszli do nas z Munchkinem
 
0rion
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 11
Rejestracja: czw lut 07, 2008 1:16 pm

sob kwie 04, 2009 10:12 am

Udało mi się wrócić do normalnego trybu życia więc coś ode mnie.

Na specjalnie wielu konwentach nie byłem, ale ogólnie super wszystko zorganizowaliście i mogłem się dobrze bawić i wiele nauczyć przez te 3 dni.
a konkretniej:

- Anduinowej ekipie, za spotkanie się wreszcie na żywo, fajnie było was poznać
- Szczególnie Confede i Ric, za przejazd samochodem na teren konwentu, mam taką rysę teraz na mózgu, że nigdy tego nie zapomnę ;)
- Darken i Jachu za świetną sesję w Compass gods i uświadomnienie mnie, gdzie rpg'owo nie istnieje
- Lucek i ekipie z Wolsunga, za świetną sesję i wiele rzeczy jakie mogłem się przy was nauczyć
- Ekipie Games roomu za tłumaczenie gier, mam do was wielki szacunek widząc co robicie
- Organizatorom i prelegentom, za stworzenie tego konwentu i umożliwienie 3000 ludzi 3 dni dobrej zabawy
 
Awatar użytkownika
Darken
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 300
Rejestracja: ndz sty 15, 2006 12:00 pm

sob kwie 04, 2009 12:22 pm

Było nieźle, bo w końcu miałem gdzie prowadzić. :)

Dziękuje 15 osobom, które zagrały w łącznie 5 sesji w gry praktycznie nie znane w Polsce. Dziękuje za odwagę.

Teraz osobiste podziękowania.
Thx Kuglarz, Peterus, Bąk, Diabeł za wspólną wyprawę do Poznania.
Thx osobie, z którą wracałem, ale nie pamiętam jej nicka. Cóż, liczy się rozmowa, a nie jak kto się nazywa. :)

Thx Dhearow (mam nadzieje, że dobrze zapisałem nick) i jego kumplowi za wytrzymanie dwóch sesji i myślenie po 6 godzinach grania.

Thx Furiath za nadanie mi tytułu "Klimatycznego Narratora". Jak nic startuje następnym razem do PMM i zgarniam nagrodę która na mnie czeka. :)

Thx Paskud (Cobitus) za zagranie w TSoY, napisanie o tym Apeka, a potem wejście na moją sesje TSoY.

Thx Duce za zrobienie Orient Expressu. Przydał się. Kostki też. Chyba nadal mam parę twoich, więc jest okazja by się spotkać na innym konie.

Thx Maćku, za obudzenie mnie o 3:30 bym wpuścił do sali sesyjnej Igora. Warto było, jego 5 sesji, każda po 2h (Wampir, Warhammer, Cthulhu, lk5 piątej nie pamiętam, bo byłem wieszakiem), były naprawdę świetne.

Thx Igor&jego towarzyszko. Wyżej wymienione za co.

Thx Orion, Jachu i (Tu wstaw swojego nicka, trzeci graczu), za świetną sesję w Compass Gods. Naprawdę, świetnie zakumaliście zasady. Była to najlepiej wspominana przeze mnie sesja. Thx Jachu za świetną herbatę.

Dziękuje moim pierwszym graczom na konie. Przepraszam, że nie pamiętam Waszych nicków. :) Gra, gdzie wszyscy kolejno stają się MG, a gracze co chwile przejmują kontrolę nad fabuła jest wyzwaniem. Bałem się tej sesji, ale wyszło fajnie (było parę nieścisłości, ale za pierwszym razem nigdy nie jest idealnie).

Dziękuje samotnemu graczowi z pierwszej gry Compass Gods. Nie wiedziałem, czy gra zadziała na dwóch graczy. Zadziała. :)
Thx za opowieść o podróżowaniu przez Europę. Natchnąłeś mnie, abym sam tego spróbował.

Dziękuje ekipie z sesji TSoY. Popełniłem parę błędów, 4/6 osób zignorowało opis postaci i kluczy, ale nadal jakoś to wyszło. Ta sesja dała mi ostatnie potrzebne mi informacje do opracowania pierwszego oficjalnego scenariusza TSoY po polsku.

Thx za Ronina Franka Millera. Od dawna chciałem go poczytać. Pyrkon spełnia marzenia i takie tam. :)

Thx za partyjkę w Age of steel. Gra jest o inwestowaniu i budowaniu, czym kupiła moje serce. Chcę ją mieć. Zaraz po Dominion.
 
Awatar użytkownika
beacon
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2186
Rejestracja: ndz lis 21, 2004 7:08 pm

sob kwie 04, 2009 12:45 pm

Ronina Franka Millera


Wielki zawód, ale miłej lektury ;)

Nie udało mi się zagrać u Ciebie w TSoYa, ale mam nadzieję, że to nie ostatnia Twoja sesja na konwencie.

I giga szacun za pobicie rekordu liczby sesji/konwent, należącego poprzednio do Deckarda ;P
 
Awatar użytkownika
Darken
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 300
Rejestracja: ndz sty 15, 2006 12:00 pm

sob kwie 04, 2009 1:37 pm

Wielki zawód, ale miłej lektury Wink

Był inny, niż myślałem, ale i tak mnie skopał. Cóź, jestem jednak komiksowym ignorantem, bo nowości nie czytam, a ze starszych znam punishera, lobo i thorgala.

Co do sesji, traktujcie to jako wyzwanie. Da się i grać i pić.
O sesje się nie martw, wpadnę pewnie na Polcon i możliwe, że za rok też na Pyrkon zawitam. Pod bokiem mam porytkon, grojkon oraz Dzień kwitnącej wiśni.
 
Awatar użytkownika
lucek
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 348
Rejestracja: pn mar 01, 2004 6:55 pm

sob kwie 04, 2009 11:19 pm

0rion pisze:
- Lucek i ekipie z Wolsunga, za świetną sesję i wiele rzeczy jakie mogłem się przy was nauczyć



Wielkie dzięki za to, że miałeś ochotę zagrać :-)
Mam nadzieję, że to nie ostatni występ Carlosa Alvaro, gnoma-technomanty z Korioli ;-)


pozdro :-)


l.
 
Awatar użytkownika
beacon
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2186
Rejestracja: ndz lis 21, 2004 7:08 pm

ndz kwie 05, 2009 1:19 am

Ale się zrobiło miło i rodzinnie.
 
Awatar użytkownika
Krakonman
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 653
Rejestracja: pt gru 12, 2003 9:14 am

ndz kwie 05, 2009 9:53 am

 
Awatar użytkownika
Paszko
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 28
Rejestracja: sob sie 20, 2005 9:32 am

ndz kwie 05, 2009 3:08 pm

Hej.
Chciałbym podziękować wszystkim za przybycie - a przybyło was sporo i było całkiem polterowo.
Personalnych podziękowań wrzucał nie będę, bo za dużo tego ;)
Chciałbym natomiast zaproponować, abyście zamieszczali linki do swoich relacji i fotorelacji na PyrForum:
http://pyrforum.pyrkon.pl/viewforum.php?f=40
Dzięki jeszcze raz i... zapraszamy na Pyrkon 2010 :)
 
Awatar użytkownika
Garnek
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1469
Rejestracja: wt maja 13, 2003 3:32 pm

ndz kwie 05, 2009 5:21 pm

Wrzuciłem trochę zdjęć z Pyrkonu. Miłego oglądania.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość