Zrodzony z fantastyki

 
wiedzminberengar
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 30
Rejestracja: ndz lip 27, 2008 8:41 pm

yathrinshee- służka Kiaransalee

sob kwie 04, 2009 1:11 pm

Przeglądając klasy prestiżowe w Przewodniku Gracza po Feurunie na stronie 187 znalazłem ciekawą klasę oddającą cześć drowiej bogini nieumarłych. Sama klasa wydaje mi się ciekawa, jednak bardziej interesują mnie informacje o odgrywaniu takiej postaci. Mówię tu zarówno o tej klasie jak i kapłance Karansalee. Jak taka osoba się zachowuje, jak patrzy na świat, ludzi i nieludzi zamieszkujących Feurun. O samym kulcie niewiele jest napisane, tylko notka do jakieś przygody i Księgi Plugawego Mroku. Gdzie można znaleźć materiały odnoszące się do tego kultu? Czy jest on opisany w książkach? Chodzi głównie o Wojny Pajęczej królowej, ale też i inne pozycje gdzie by się pojawiały służki tej bogini. No i ostatnia kwestia, jak wygląda w edycji 4.0 ten kult? Czy przetrwał?
 
Awatar użytkownika
Vitriol Plugawiciel
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 866
Rejestracja: pn paź 24, 2005 5:17 pm

sob kwie 04, 2009 2:11 pm

wiedzminberengar pisze:
Mówię tu zarówno o tej klasie jak i kapłance Karansalee. Jak taka osoba się zachowuje, jak patrzy na świat, ludzi i nieludzi zamieszkujących Feurun.

Pamięta każde urazy, planuje zemstę na wrogów (pewnie po ich zabiciu zamieni ich w nieumarłych). Bądź co bądź dalej pozostają drowami.

wiedzminberengar pisze:
Gdzie można znaleźć materiały odnoszące się do tego kultu?


http://www.nj-pbem.com/data/Gods/drowgo ... nsalee.htm

http://forums.gleemax.com/showthread.php?t=1161647

W drugim linku można znaleźć opis kultu Kiaransalee oraz autorska klasę prestiżową Yathrinshee ( bardzo silna i ta z przewodnika przy niej wymięka).

wiedzminberengar pisze:
No i ostatnia kwestia, jak wygląda w edycji 4.0 ten kult? Czy przetrwał?

Albo przeszedł pod opiekuńcze skrzydła Lolth albo wyznaje teraz Orkusa.
 
wiedzminberengar
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 30
Rejestracja: ndz lip 27, 2008 8:41 pm

sob kwie 04, 2009 2:25 pm

A jakieś materiały po polsku? Bo z anglikiem u mnie na bakier.
 
Awatar użytkownika
Vitriol Plugawiciel
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 866
Rejestracja: pn paź 24, 2005 5:17 pm

sob kwie 04, 2009 2:36 pm

Co nieco o kulcie Mściwej Bansheee są w Mieście Pajęczej Królowej, Władcach mroku oraz w Wyznaniach i panteonach.
 
wiedzminberengar
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 30
Rejestracja: ndz lip 27, 2008 8:41 pm

sob kwie 04, 2009 8:49 pm

Dzięki za informacje, jednak znów mnie zaczęły nurtować pytania.
1. Wymagany atut Kochanek Licza. Jak spojrzałem co ten atut robi to aż szczena opadła. Czy taka osoba może w ogóle odczuwać przyjemność związaną z miłością fizyczną do nieumarłych? A jak z żyjącymi, czy czuje do nich popęd czy tylko do umarlaków?
2. Z tych podręczników co napisałeś mam tylko CoTSQ, czy w książkach pisanych przez Salvatore i innych są wzmianki o tym kulcie, wyznawcach? Może jest opisana jakaś kapłanka?
3. No i najważniejsze pytanie. Z racji że to wątek o odgrywaniu to czy uważacie że taka postać nadaje się w ogóle jako postać gracza, czy lepiej by została tylko NPC? No i jeśli do odgrywania(podejrzewam że trudno by ją odegrać) to jakie rady byście proponowali. Pytam bo myślałem nad grą wyznawczynią Mściwej Banshee.
 
Awatar użytkownika
Vitriol Plugawiciel
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 866
Rejestracja: pn paź 24, 2005 5:17 pm

ndz kwie 05, 2009 10:51 am

wiedzminberengar pisze:
1. Wymagany atut Kochanek Licza. Jak spojrzałem co ten atut robi to aż szczena opadła. Czy taka osoba może w ogóle odczuwać przyjemność związaną z miłością fizyczną do nieumarłych? A jak z żyjącymi, czy czuje do nich popęd czy tylko do umarlaków?

Sam byłem zdziwiony z wymaganiem tego atutu. Lecz biorąć pod uwagę jak porąbane są umysłowo drowy i ich bogowie, atut jest jednak odpowiedni. :wink:
To zależy od przypaku, jeden nekrofil odczuwa pociąg do umarłych lecz tak naprawdę choroba go do to nakłania (na codzień może być zupełnie normalny) lub drugi robi to z przyjemnością. Jednak to wszystko zależy od postaci.

wiedzminberengar pisze:
czy w książkach pisanych przez Salvatore i innych są wzmianki o tym kulcie, wyznawcach? Może jest opisana jakaś kapłanka?

Sama Kiaransalee pojawia się w Evermeet: Wyspie Elfów. Również w drugiej części trylogii Lady Penitent. Co do jej klutu to nie wiem.

wiedzminberengar pisze:
Z racji że to wątek o odgrywaniu to czy uważacie że taka postać nadaje się w ogóle jako postać gracza, czy lepiej by została tylko NPC? No i jeśli do odgrywania(podejrzewam że trudno by ją odegrać) to jakie rady byście proponowali. Pytam bo myślałem nad grą wyznawczynią Mściwej Banshee.

Tak naprawdę taka postać nie różniła się od odgrywania drowa. Ja widzę postać jako zimną, niezwykle pamiętliwą i mściwą. Sama śmierć wrogów by nie wystarczyła. Trzeba jeszcze ich upokorzyć np. zbeszcześcić zwłoki a potem wskrzesić jako trupy całkowicie pod twoją kontrolą. Dodatkowo Kiaransalee nienawidzi Lolth, toteż jej kapłanka powinna udaremniać plany Pajęczej Królowej w różny sposób np. sprzymierzyć się z rasami, które wyznają bóstwa wrogie Lolth.
 
wiedzminberengar
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 30
Rejestracja: ndz lip 27, 2008 8:41 pm

pn kwie 06, 2009 9:11 am

Dzięki. Temat do zamknięcia, chyba że ktoś ma jeszcze jakieś wskazówki co do odgrywania służki Kiaransalee.
 
Awatar użytkownika
Khemlish Val'Drach
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1055
Rejestracja: czw gru 01, 2005 6:00 pm

pn kwie 06, 2009 12:04 pm

Pozwole sobie wtrącić swoje trzy groszę.

Przypadek atutu kochanek Licza przywodzi mi na myśl przypadek z Warhammera Ied. Tam nekromanta na pierwszym poziomie zyskiwał horbę psychiczną zwaną Trupozą (warto nadmienić ze tam wszyscy nekromanci to czarnoksiężnicy). Choroba polegała na tym że osobnik tak długo przebywał ze zmarłymi, że traktował ich jak żywych i czuł się lepiej w ich towarzystwie nawet lepiej niż z żywymi. Postępował irracjonalnie itd.
Np. Jeden nekromanta trzymał w domu ciała swej żony i dzieci i nekromacją ożywiał ich by podczas posiłku też jedli.

Tu mamy sytuacje adekwatną. Mściwa banshee nim stął się bóstwem była Królową z ogromnym pociągiem do Nekromancji.
Yathrinshee jest jedną z wielu profesji dla panteonu drowów. jest uosobieniem ostatenego oddania danemu bóstwu. I tak Archne upodabnia się coraz bardziej do Lolth, Sędzia drowów staje się coraz bardziej niczym Sevetarm, więc czemu skoro Kiaransalee jest panią nie umarłych to czemu jej kapłanek nie ma ciągnąć w ten inny sposób do tych bez tętnowych.
Co do pierwszego pytania zacznijmy od tego że w jezyku złych drowów nie ma takich słów jak miłość, ukochany czy zakochać się. Ale jak najbardziej pójdzie do łóżka z gnijącym trupem jeśli będzie potężnym nekromantą by zdobyć jego popracie. A jak nie ma a ma chcicę to zawsze jakieś przystojne zwłoki znajdą się pod ręką(choćby przed początkiem stosunku były ciepłe). No cóż nekrofilia rządzi.
Na drugie otyrzymałeś odpowiedź taką jaką sam bym ci podał.
Co do trzeciego pytania. Grałem kilkoma postaciami kapłanów i wyznaje pewne zasade. Kapłani starają się upodobnić jak najbardziej do swego patrona. Tam sam oręż, zachowanie, pobótki i przekonaniawa. Zawsze można z tym przegiąc lub wręcz zrobić nie dosyt. Ale ktoś kot należy do takiej klasy prestirzowej jest jest raczej fanatykiem który przesadzi. Więc tak piszą o Kiaransalee tak powinna zachowywać się postać w drodzę do tej klasy i gdy na nia wejdzie.
 
wiedzminberengar
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 30
Rejestracja: ndz lip 27, 2008 8:41 pm

pt kwie 10, 2009 2:56 pm

Dzięki za info. Na pewno się przyda. Temat do zamknięcia.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości