Zrodzony z fantastyki

• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 25

Awatar użytkownika
Brilchan
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant

śr kwie 08, 2009 8:56 pm

Khemlish Val'Drach pisze:
Dinin jest zrobiony ładnie.
Potężny typ. On mógłby iść w szramki z Drizztem, Zakiem czy fechmistrzami z Menzoberennzan. Gdyby taki poziom postaci przedstwaiała Si nie czepiałbym się, że nie miała szans pokonania Dinina, Darntaga czy Zaka.

Pamiętajmy że Si była pierwszą postacią(?) Zireal jeżeli spojrzymy się na jej pierwsze opowieści człowiek naprawdę zaczyna wierzyć w powiedzenie "trening czyni mistrza" Zireal naprawdę pokonała długą drogę i znacznie usprawniła swój warsztat :spoko: żeby nie odejść zupełnie od tematu powiem że każda z umieszczonych tu postaci podoba mi się coraz bardziej :D czy możemy się spodziewać rozpiski Chalindry i Goriona ? Bardzo dziękuje za rozpisanie domu Virrin daje to lepsze pojęcie jego sile co do dyskusji łukach nie widzę problemu ze sprowadzeniem drewna przez portale a niektóre dorwie miasta mają to do siebie że za odpowiednio wysoką cenne sprowadzą wszystko. Co do samej cenny możliwe że wchodzi tu w grę prestiż w końcu mamy tu do czynienia z Pierwszym domem rządzonym przez ulubienicę Pajęczej królowej! Dla nie przesłanie jest jasne "Jesteśmy TAK potężni że nawet nasi niewolnicy dzierżą komicznie drogą broń, stać nas na to ":D przynajmniej ja tak to widzę:) co do zamienienia Solo w Inkuba GENIALNY pomysł i jaka głębia miał problem z utrzymaniem partnerki więc jego szalona zazdrość pomogła m się przemienić w jeden z najbardziej uwodzicielskich bytów sfer :evil: mam pomysł co powiecie na to żeby tajemniczym potężnym Galabrezu który jest ojcem ednego z dzieciaczków Sinafey był przemieniony Dinnin ? :D tylko pomyślcie ostatni kapłan zmarłego Rycerza Loth(atut servent of the fallen chyba z LIOF) pijany mocą i fanatycznie oddany Loth IMHO pasowałoby do Szalonej Pajęczycy stworzyć taką istotę żeby utrzeć nosa Solowi :lol:

Awatar użytkownika
Zireael
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant

czw kwie 09, 2009 12:15 pm

Chalinthra Vrinn - zajrzyj na stronę wizards. Przygoda "Ched Nasad Portal". W razie czego mogę dopisać krótki opis typu wygląd, osobowość itp.

Rozpiska Goriona. Będzie, jak zrobię Ildibane'a.

Dzięki za uwagi. Khemlish - jeżeli ci się nie podoba SiNafay ani w wersji mojej, ani Laverisa, możesz spróbować przedstawić własną. Ciekawa jestem, jaka by była. Poważnie.

Gorion już jest prawie skończony, została mi tylko historia.

Oto arcymag Ched Nasad.

Oto Gorion, o którego prosił Brilchan.

Proszę o uwagi do trzech powyższych postaci. Pleease?

EDIT: Gorion pojawia się po raz pierwszy w ostatnim Rozdziale Tomu I.

Scaliłem podwójne posty.
Mod. Helldog.
Ostatnio zmieniony pn lis 01, 2010 12:24 pm przez Zireael, łącznie zmieniany 7 razy.
Powód:

Awatar użytkownika
Nefarius
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant

śr kwie 15, 2009 9:36 pm

Zireael pisze:
Starzec jest łagodny i delikatny.

Ująłbym to inaczej, to raczej brzmi jak opis dłoni modelki czy pianisty, niż osobę. Spokojny, uprzejmy, pogodny, to przymiotniki, które proponuję wstawić. Co się tyczy postaci to mechanicznie pasuje do fabularnej otoczki. Mistrz wiedzy jako klasa prestiżowa, jest najodpowiedniejsza dla niego, w związku z jego dociekliwością na temat martwego boga. Koncept fajny i ciekawy. Jedna prośba do twórczyni. Używaj pogrubienia, do zaznaczania niektórych części fabularnych, to na prawdę polepszy wygląd rozpisek.

Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
Zireael
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant

czw kwie 16, 2009 3:40 pm

OK. Poprawię jedno i drugie. Dzięki.

Awatar użytkownika
Brilchan
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant

pt kwie 17, 2009 8:42 pm

Dziękuję za Goriona bardzo mi się spodobała jego historia i mechanika szczególnie że wykorzystałaś moją ulubioną prestiżówkę zdziwiło minie że istnieje taki języki jak niziołczy xD +1 że to jak powrócił do życia pozostawiłaś w tajemnicy i ironiczny dopisek przy taktyce :D

Co do rozpiski Mechanicznej Sinafey wolę twoją poprawioną wersje Zireael bo moim zdaniem oświecony wysłannik nawet jeżeli jest słabszy mechaniczne to w tym przypadku wydaje się być istotny dla fabuły. Co do Chalindry na pewno zajrzę do tej przygody ale jestem ciekaw twojej wersji tej bohaterki jak wróciła do życia? Jak poznała Goriona? Jakim cudem oddała kochankowi Rizzen? Jak to możliwe że dobrowolnie zrzekła się funkcji opiekunki? Czy jeszcze żyje? :razz: a skoro już poruszyłem temat życia i wskrzeszania to czy Ildibane Nasadra koniecznie musi zostać martwy ? Bo to taaaaki fajny bohater :D

Awatar użytkownika
Zireael
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant

sob kwie 18, 2009 8:54 am

Brilchan pisze:
ale jestem ciekaw twojej wersji tej bohaterki jak wróciła do życia? Jak poznała Goriona? Jakim cudem oddała kochankowi Rizzen? Jak to możliwe że dobrowolnie zrzekła się funkcji opiekunki? Czy jeszcze żyje? :razz: a skoro już poruszyłem temat życia i wskrzeszania to czy Ildibane Nasadra koniecznie musi zostać martwy ? Bo to taaaaki fajny bohater :D

Chalinthra - mogę zrobić opis w którym będą wszystkie wyjaśnienia i przetłumaczyć statystyki.
Ildibane - niestety, to jest kanon (prawie 100%), że Ildibane nie żyje. Tego nie zmieniam. FR to FR, a śmierć Ildibane'a jest częścią Wojny Pajęczej Królowej. Nie widzę żadnego sposobu, w jaki mógłby przeżyć upadek miasta. Niestety.

Awatar użytkownika
Brilchan
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant

sob kwie 18, 2009 10:52 am

No to trudno ale zrób mu chociaż jakieś fikuśny nagrobek ok ? :D nie chcę cię tak za bardzo męczyć o te postacie to jest już któraś rzecz z kolej którą rozpisujesz na moją prośbę :razz: ale naprawdę z chęcią zobaczyłbym Chalindre nawet nie tak bardzo zależy mi na tych statykach co na historii :wink:

Awatar użytkownika
Zireael
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant

ndz kwie 19, 2009 2:59 pm

Nawet nie męczysz...
Oto Chalinthra. Statystyki też przetłumaczyłam. [właśnie zdałam sobie sprawę że w przygodzie Ched Nasad Portal występuje pod odrobinę innym imieniem, więc żeby nie robić kłopotu]

Edit: "Fikuśny nagrobek" dla Ildibane'a? Da się zrobić. Właściwie masz rację. Sądzę, że chociaż dzieci arcymaga powinny go jakoś uhonorować po wojnie.

Ostatnio zmieniony śr cze 16, 2010 12:43 pm przez Zireael, łącznie zmieniany 6 razy.
Powód:

Awatar użytkownika
Brilchan
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant

ndz kwie 19, 2009 3:35 pm

Dziękuje ślicznie za zaspokojenie mojej ciekawości:D akurat tej dorwki mi nie szkoda bo odkąd pojawiła się w twoich opowiadaniach wydawało mi się że jedynie hamuje potencjał domu Virinn :razz: nie lubię postaci zbyt zarozumiałych są denerwujące:P przy okazij dwa pytania 1. ile lat ma Rizzen i jaką cześć swojego życia spędził na powierzchni?

Awatar użytkownika
Zireael
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant

ndz kwie 19, 2009 7:10 pm

Rizzen ma około 20-30 lat więcej od SiNafay. Na powierzchni spędził znakomitą większość swego życia (praktycznie do czasu, gdy poznał Viconię, plus/minus kilka lat)

Oto kolejna dobrze znana postać.
Weźcie poprawkę na fakt, że zginęła ona w 1369 RD, podczas Wojny Dzieci Bhaala. (nie ma tego w historii z pewnych powodów).
EDIT: A pewne powody nazywają się "Elves of Faerun".

Proszę o uwagi. Jeśli ktoś chciałby zobaczyć jakieś jeszcze postacie z opowiadania, proszę pytać. Chętnie je zrobię.
Pytania o zachowania postaci itp. mile widziane.

EDIT: Sendai pojawia się w Tomie II, Rozdziale 26. To jedyny fragment, w którym występuje.

Scaliłem podwójne posty.
Mod. Helldog.
Ostatnio zmieniony śr cze 16, 2010 12:44 pm przez Zireael, łącznie zmieniany 4 razy.
Powód:

Awatar użytkownika
Brilchan
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant

śr kwie 29, 2009 7:18 pm

Fajnie zrobiłaś Sendai wydaje mi się że znacznie rozwinęłaś oryginalny koncept tej postaci i właśnie w ten sposób udowadniasz że wzięcie na warsztat historii BG było dobrym pomysłem:D Jestem ciekawy w jaki sposób zamierzasz wpleść Sendai do historii ... nic nie mów poczekam z pewnością warto :wink: niedługo pewnie wmyślę jakieś pytania o postacie. Teraz jakieś chodzi mi po głowie ale nie umiem go zwerbalizować :P

Awatar użytkownika
Zireael
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant

czw kwie 30, 2009 8:01 pm

Sendai pojawiła się pod koniec tomu II. (Nie moja wina że ToB składa się z samych walk).
Nie planuję jej powrotu chyba że ktoś będzie chciał i wymyśli dobry powód.

Awatar użytkownika
Brilchan
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant

czw kwie 30, 2009 8:32 pm

Zireael pisze:
Sendai pojawiła się pod koniec tomu II. (Nie moja wina że ToB składa się z samych walk).
Nie planuję jej powrotu chyba że ktoś będzie chciał i wymyśli dobry powód.

Ja tam jej nie chcę ;P trochę mnie zdziwiło że nie napisałaś o jej śmierci i że jest w tym temacie ale nie mam nic przeciwko ;-D

Awatar użytkownika
Zireael
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant

pt maja 01, 2009 9:55 am

Bo opis był przygotowany do czego innego i na okres przed jej śmiercią.
Stąd się tu wzięła. A 90% z historii można znaleźć w (swoją drogą badziewnej) książce Tron Bhaala autor Drew Karpyshyn.

Awatar użytkownika
Nefarius
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant

pt maja 01, 2009 11:22 am

Apropos Tomu II, kiedy ukarze się kolejny rozdział bo się doczekać nie można...

Awatar użytkownika
Zireael
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant

pt maja 01, 2009 2:38 pm

Rozdział jest w pisaniu (połowa) a trochę poczekacie bo rękę sobie nadwerężyłam na sprawdzianie. Trudno.

Oto Sarevok Anchev. Napisany od początku do końca na kompie.

Poproszę o uwagi!

Scaliłem podwójne posty.
Mod. Helldog.
Ostatnio zmieniony śr cze 16, 2010 12:46 pm przez Zireael, łącznie zmieniany 4 razy.
Powód:

Awatar użytkownika
Brilchan
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant

wt maja 05, 2009 12:05 am

Lubie Seravoka dlatego mam dość dużo uwag po 1. za mało rozwinęłaś jego biografie przecież cały wątek wskrzeszenia i podróż z Sinafey jest godzien wspomnienia pamiętajmy że po wskrzeszeniu nie jest już Pomiotem więc nie należą mu się premie (może zastraszanie:P) uważam że powinnaś zrobić dla niego 2 statystyki 1 z przed zabicia drugą po wskrzeszeniu. Po samym fakcje ponownego powrotu do życia powinien stracić poziomy rycerza ciemności i swój magiczny ekwipunek cytat z zainteresowanego - "moja zbroja,mój miecz nie przybyły na wezwanie(...) bez boskiej krwi nie byłby użyteczne" patrz też opis miecza Seravoka z BG1. w miejsce starego ekwipunku proponuje artefakty z TB np. zbroje Suruppaka czy złowieszczą halabardę, buty przyspieszenia jakieś amulet i ten hełm z rogami. Po za tym nie oddałaś tej postaci sprawiedliwości nie zapominaj że oprócz tego że był wspaniałym wytrzymałym wojownikiem posiadał również inteligencje godną maga! Przekopał się przez starożytne zwoje i biblioteki a jego śiła woli bła tak wielka że powrócił do życia zmuszając nawet przebiegłą drowkę żeby ugieła się pod siłą jego kart przetargowych :wink: po za tym mam wrażenie że po rytuale stał się przybyszem no i jego biografia też daje spore pole do popisu pomyśl tylko jak ciekawym sprzymierzeńcem mógłby być ten człowiek gdyby np. wskrzesić jego kochankę :D ale to oczywiście tylko garść moich pomysłów i opinii pozdrawiam

Awatar użytkownika
Zireael
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant

wt maja 05, 2009 10:08 am

Brilchan pisze:
po 1. za mało rozwinęłaś jego biografie przecież cały wątek wskrzeszenia i podróż z Sinafey jest godzien wspomnienia pamiętajmy że po wskrzeszeniu nie jest już Pomiotem więc nie należą mu się premie (może zastraszanie:P) uważam że powinnaś zrobić dla niego 2 statystyki 1 z przed zabicia drugą po wskrzeszeniu. Po samym fakcje ponownego powrotu do życia powinien stracić poziomy rycerza ciemności i swój magiczny ekwipunek cytat z zainteresowanego - "moja zbroja,mój miecz nie przybyły na wezwanie(...) bez boskiej krwi nie byłby użyteczne" patrz też opis miecza Seravoka z BG1. Po za tym nie oddałaś tej postaci sprawiedliwości nie zapominaj że oprócz tego że był wspaniałym wytrzymałym wojownikiem posiadał również inteligencje godną maga! Przekopał się przez starożytne zwoje i biblioteki a jego śiła woli bła tak wielka że powrócił do życia zmuszając nawet przebiegłą drowkę żeby ugieła się pod siłą jego kart przetargowych :wink: po za tym mam wrażenie że po rytuale stał się przybyszem

Nie będę dublować opowiadania i opisywać podróży z SiNafay.
2 statystyk robić nie będę. Pamiętam ten cytat, ale postanowiłam zrobić wyjątek.
Inteligencja. Faktycznie. Wszystkie postacie robiłam metodą pb 32 z DMG. Nie starczyło na wszystko. Zaraz to poprawię, powinna być Int 16. Tyle że to oznacza dopisanie trochę umiejętności...

Awatar użytkownika
Dagome
Stały bywalec
Stały bywalec

wt maja 05, 2009 1:39 pm

Do Saveroka pasuje bardziej Wojownik Ciemności. Pakowanie prawie wszystkim Rycerza Ciemności sugeruje, że Autorka albo zna tylko tą klasę albo niema pomysłów na coś bardziej interesującego.
Po drugie skoro Bhaal jest trupem to skąd biorą się czary Saveroka czy Sendai. Do tej drugiej bardziej pasuje Ur-kapłan. Problem z pochodzeniem czarów by odpadł a postać by była bardziej diaboliczna.

Awatar użytkownika
Brilchan
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant

wt maja 05, 2009 2:14 pm

Nie mowie żebyś dublowała po prostu ta postać zawsze mi się wydawało że ta postać ma dużo większy potencjał niż "Ten Wielki Zły i Mhroczny Wojownik " (TM) :razz: w końcu można było z niego zrobić nawet maga a to świadczy o jego wszechstronności przynajmniej IMHO :D szanowny Dagomeonie dzieci bala pojawiają się tu ponieważ wstępowały w drugim tomie forumowego opowiadanie "Losy Sinafey" autorstwa Zireael a opartego o kanon BG przy czym bł to oczywiście FF czyta się bardzo przyjemnie polecam! Rozpiski są bo autorka tematu ma taki kaprys a co nie może? To w końcu jej temat, kolejną sprawą jest rycerz ciemności znam autorkę i wiem że zna ona wiele innych klas RC jest po prostu badass:D ale rzeczywiście nie pasuje mi do Seravoka uważam że zwykły woj byłby lepszy jeżeli Zireael udzieli zgody to chciałbmy wrzucić tu swoją wersje Seravoka powiązanego z kanonem "Losów" + rozspikę mechniczną

Awatar użytkownika
Zireael
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant

wt maja 05, 2009 3:02 pm

Dagome pisze:
Po drugie skoro Bhaal jest trupem to skąd biorą się czary Saveroka czy Sendai.

Atut Servant of the Fallen.

Jeśli chcesz wrzucić swoją wersję Sarevoka, zapraszam. Nie mam nic przeciwko, Brilchan.

Awatar użytkownika
Froger
Zespolony z forum
Zespolony z forum

wt maja 05, 2009 3:09 pm

A nie byli oni czasem półbogami, albo ćwierćbogami albo coś takiego? :)

Nie mogli być zwykłymi członkami swojej rasy, przecież cały Faerun przed nimi drżał.

Do tej drugiej bardziej pasuje Ur-kapłan. Problem z pochodzeniem czarów by odpadł a postać by była bardziej diaboliczna.

Nie chodzi o to co bardziej pasuje, tylko kim była.

Awatar użytkownika
Brilchan
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant

wt maja 05, 2009 3:29 pm

Zireael pisze:
Jeśli chcesz wrzucić swoją wersję Sarevoka, zapraszam. Nie mam nic przeciwko, Brilchan.

ok jak skończę to wrzucę część biograficzną mam już prawie skończoną spróbuje zrobić też mechanikę ale pewnie wyjdzie koślawo :razz:
w każdym razie będę bazował na kanonie BG będzie również ważne powiązanie z "Losem..." ale dodam również sporo od siebie ok to ja idę do roboty zainspirowałaś mnie Zireael dzięki tak BTW: zostawiłem ci wiadomość na gronie

Froger pisze:
A nie byli oni czasem półbogami, albo ćwierćbogami albo coś takiego? Smile

Nie mogli być zwykłymi członkami swojej rasy, przecież cały Faerun przed nimi drżał.

Wydaje mi się że byli Epickiami dopiero aspirującymi do rangi półbogów byli tylko pomiotami to coś o wiele słabszego niż ćwieć bóstwo żeby być bóstwem trzeba albo pochodzić ze związku boga i potężnej istoty lub być wyznawanym przez dużo grupę osób nie mam przy sobie podręcznika ale już sama boska ranga 0 to było coś koło 6000 czy coś :D

ale oczywiście RPG to gra wyobraźni i nie będę nikogo zmuszał do przyznania mi racji po prostu ja tak to widzę :)

Awatar użytkownika
Zireael
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant

wt maja 05, 2009 5:49 pm

Froger pisze:
A nie byli oni czasem półbogami, albo ćwierćbogami albo coś takiego? :)

Szablon jest oficjalny, pochodzi z któregoś tam numeru Dragon.

A oto miła niespodzianka dla ciebie, Brilchan:
Ostatnio zmieniony czw cze 10, 2010 10:28 am przez Zireael, łącznie zmieniany 5 razy.
Powód:

Awatar użytkownika
Brilchan
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant

wt maja 05, 2009 6:50 pm

Zireael pisze:
A oto miła niespodzianka dla ciebie, Brilchan

Na pewno miła ale nie niespodzianka napisałaś o tym albo w tym temacie albo na gronie :D

nie jestem wielkim fanem Jaheiry wtedy próbowałem się w nią wcielić tylko dlatego że niedostępny był Herd'alise to on jest moją ulubioną postacią z sagi BG :wink: ale Jaheira też jest fajna wolę ją w twojej wersji moim zdaniem poświeciłaś jej więcej uwagi niż to było w kanonie i wykorzystałaś cały jej potencjał. Dorobiłaś jej historie i fajnie dokończyłaś wątek z Khalida zupełnie urwany w wersji BG wydaje mi się że "twoja" Jaheira jest bardziej szczęśliwa od tej z BG :D a to dobrze bo to naprawdę miłą postać :) podoba mi się jak zakończyłaś jej historie
dwa pytania:

1. Jak teraz wyglądają relacje Jaheiry z Harfiarzami po tych przejściach kiedy oskarżali ją o zdradę itp. ? Jaka jest opinia półelfki o rozłamie w organizacji i odejściu Czarnokija po czyjej jest stronie?

2. ile lat minęło w świecie Sinafey od czasu wojny dzieci Bahaala do miejsca gdzie obecnie zakończyłaś akcje opowieści (chodzi mi o końcówkę opisaną w rozspicę po WPK)?

edit: czemu Warblade? Nie za bardzo mi tu do niej pasuje ale też nie aż tak bardzo przeszkadza xD

Zireael pisze:

tak przy okazji czy może wiesz w którym podręczniku rozpisano ten atut ?

Awatar użytkownika
Zireael
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant

wt maja 05, 2009 7:35 pm

Brilchan pisze:

dwa pytania:

1. Jak teraz wyglądają relacje Jaheiry z Harfiarzami po tych przejściach kiedy oskarżali ją o zdradę itp. ? Jaka jest opinia półelfki o rozłamie w organizacji i odejściu Czarnokija po czyjej jest stronie?

2. ile lat minęło w świecie Sinafey od czasu wojny dzieci Bahaala do miejsca gdzie obecnie zakończyłaś akcje opowieści (chodzi mi o końcówkę opisaną w rozspicę po WPK)?

edit: czemu Warblade? Nie za bardzo mi tu do niej pasuje ale też nie aż tak bardzo przeszkadza xD

Zireael pisze:

tak przy okazji czy może wiesz w którym podręczniku rozpisano ten atut ?

Ad 1. Jest nadal Harfiarką, choć nie nazbyt zaangażowaną. Nie stanęła po stronie Czarnokija.
Ad 2. Jak już wspominałam ok. 1400 RD. Czyli jakieś 30 lat po Wojnie Dzieci Bhaala i 25 lat po Wojnie Pajęczej Królowej. Dość czasu na pewne zmiany. ;)
Ad 3. Bo wolę warblade od wojownika.
Ad 4. Servant of the Fallen jest z Lost Empires of Faerun.

Awatar użytkownika
Brilchan
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant

wt maja 05, 2009 7:50 pm

Zireael pisze:
Ad 1. Jest nadal Harfiarką, choć nie nazbyt zaangażowaną. Nie stanęła po stronie Czarnokija.
Ad 2. Jak już wspominałam ok. 1400 RD. Czyli jakieś 30 lat po Wojnie Dzieci Bhaala i 25 lat po Wojnie Pajęczej Królowej. Dość czasu na pewne zmiany. Wink
Ad 3. Bo wolę warblade od wojownika.
Ad 4. Servant of the Fallen jest z Lost Empires of Faerun.

Wielkie dzięki 25? starczy na naukę podstaw magii ... :) Seravok przybędzie jutro jeżeli będzie tłok na szlaku to do końca tego tygodnia bo wżynanie wieśniaków i kupców byłoby zbyt kłopotliwe :D

Awatar użytkownika
Nefarius
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant

wt maja 05, 2009 9:57 pm

Co do Jeheiry: BN ciekawy i klimatyczny, choć opisany dość skąpo i treściwie. Teoretycznie napisałaś wszystko, co trzeba, ale brakuje mi jakiś smaczków fabularnych, które jednak powinny się pojawić w opisie. Wątek z harfiarzami jest ciekawy i choć banalny, to jednak pasujący do postaci. Szkoda męża, ale po jego śmierci, kiedy teraz jest zgorzkniała i zamyślona w przeszłości, też jest ciekawie.

Co się tyczy pana Sarevoka: ten oryginalnością nie odbiega od Jeheiry. Pomiot Bhala to fajna sprawa i dobrze, że ktoś taki został wpleciony w opowieść Zireael. Trochę mnie zszokowało, kiedy spojrzałem na atrybuty a tu siła tylko 18. W zasadzie, to dużo więcej niż przeciętna siła, ale u kogoś mogącego mierzyć się z ogrami, to chyba za mało. Fajnie, że Sarevoka przygarnął wpływowy zły charakter, szkoda tylko, że ten etap jego życia kończy się tak przewidywalnie. Byłem pewien, że syn Bhala zabije swego przyszywanego ojca.

Kilka uwag do ogółu: Nie podoba mi się, że mieszasz języki. Zaczytuje się w opis BN a tu nagle anglojęzyczna nazwa. Ja wiem, to jest ciekawe ale mnie to osobiście odraża. Druga ważna sprawa to pogrubienia. Jeśli mogę coś doradzić, to proponuję imiona pogrubione powiększyć o dwa rozmiary czcionki, a pozostałe akapity pogrubić (normalną czcionką), czyli Umiejętności i atuty, Czary, Ekwipunek itd. Wydaje mi się, że to znacznie poprawi estetykę postu.

Dziękuję za miłą lekturkę na wieczór, pozdrawiam i czekam na dalszą część opowiadania.

Awatar użytkownika
Brilchan
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant

wt maja 05, 2009 10:33 pm

Nefarius pisze:
Pomiot Bhala to fajna sprawa i dobrze, że ktoś taki został wpleciony w opowieść Zireael. Trochę mnie zszokowało, kiedy spojrzałem na atrybuty a tu siła tylko 18.

* Siła - 18/00
* Zręczność - 17
* Kondycja - 18
* Inteligencja - 17
* Mądrość - 10
* Charyzma - 15

90% MG nie pozwoliła by istnieć takiemu przepakowi a to tylko siłą bazowa jak pomyśleć że można mu dać jeszcze magiczne przedmioty to aż strach brrrr :D

Nefarius pisze:
Fajnie, że Sarevoka przygarnął wpływowy zły charakter, szkoda tylko, że ten etap jego życia kończy się tak przewidywalnie. Byłem pewien, że syn Bhala zabije swego przyszywanego ojca.

ciekawa koncepcja pozwolisz że ją sobie pożyczę

Nefarius pisze:
teoretycznie napisałaś wszystko, co trzeba, ale brakuje mi jakiś smaczków fabularnych, które jednak powinny się pojawić w opisie.

zgadzam się sama widzisz Zireael że takie zabiegi nie zanudzają czytelnika ale budują klimat z drugiej strony może to być nudne dla piszącego :D

zgadzam się z Nefariusem co do komentarz technicznego (czcionki pogrubienie itp.) i dołączam się do podziękowań ;)

Awatar użytkownika
Zireael
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant

śr maja 06, 2009 4:02 pm

Nefarius pisze:
Co do Jeheiry: BN ciekawy i klimatyczny, choć opisany dość skąpo i treściwie. Teoretycznie napisałaś wszystko, co trzeba, ale brakuje mi jakiś smaczków fabularnych, które jednak powinny się pojawić w opisie.

Byłem pewien, że syn Bhala zabije swego przyszywanego ojca.

Kilka uwag do ogółu: Nie podoba mi się, że mieszasz języki. Zaczytuje się w opis BN a tu nagle anglojęzyczna nazwa. Ja wiem, to jest ciekawe ale mnie to osobiście odraża. Druga ważna sprawa to pogrubienia. Jeśli mogę coś doradzić, to proponuję imiona pogrubione powiększyć o dwa rozmiary czcionki, a pozostałe akapity pogrubić (normalną czcionką), czyli Umiejętności i atuty, Czary, Ekwipunek itd. Wydaje mi się, że to znacznie poprawi estetykę postu.

Dziękuję za miłą lekturkę na wieczór, pozdrawiam i czekam na dalszą część opowiadania.

Ad 1. Smaczki fabularne. Jak wymyślę. Na razie mam ból ręki i szkołę.
Ad 2. Rieltar w BG ginął z ręki bohaterki.... lub z ręki Sarevoka. Różnie. Wolałam ten kawałek pominąć.
Ad 3. Angielskie nazwy są tam gdzie brak polskich. Nic nie poradzę na to, że cała seria Complete jest tylko po angielsku.

Do Brilchana. Właśnie dlatego że Sarevok jest przepak robiłam atrybuty od nowa a nie wzorując się na oryginale.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 25