Zrodzony z fantastyki

Awatar użytkownika
WitchDoctor
Zespolony z forum
Zespolony z forum

czw mar 06, 2008 10:16 pm

Wy szanowaliście ? :) Ja też człowieka bardzo szanuję, jednak nie obnoszę się z tym niby pawim piórem na czapce. A powaga tematu drogi zegarmistrzu już dawno została zmącona dyskusjami, kto co jak i dlaczego Elminster.

I nie mam zamiaru "iść sobie" wypowiadać swe zdanie gdzie indziej.

Awatar użytkownika
Faust
Zespolony z forum
Zespolony z forum

czw mar 06, 2008 10:17 pm

Reckless_Berseker:
Coz, zadnej szopki ja tu nie widze - widze za to pewne grono ludzi, ktorzy od lat pogrywaja w dedeki i ktorzy pana Gary'ego wspominaja dobrze, tak samo jak jego dzielo. Rozkminianie tego, kim gral Gygax, czy tez ktora postac jest na nim wzorowana - imho to tylko pokazuje, ze ludzie sa ciekawi z natury.
I czy te wspominki sa szczere czy nie - coz, to juz prywatna sprawa uzytkownikow piszacych w tym temacie. Osobiscie mam nadzieje, ze odpowiedz jest pozytywna.

Gaudentius
Użytkownik
Użytkownik

czw mar 06, 2008 10:21 pm

Jeszcze chciałbym dodać małe przemyślenie które nie będzie żadna obłudą, fałszem ani zakłamaniem.

Zawsze każdy marzy o tym aby robić w życiu to co się kocha, zarażać innych swoją pasja, dobrze się bawić, dostawać za to pieniądze i pozostać w pamięci nowych pokoleń.
Człowiek taki jak Gary Gygax jest dla ludzi wzorem do naśladowania.

Awatar użytkownika
WitchDoctor
Zespolony z forum
Zespolony z forum

czw mar 06, 2008 10:23 pm

Faust, dziękuję, takiej odpowiedzi oczekiwałem. :)
Gaudentius, święte słowa.

Thomas Percy
Wyróżniony
Wyróżniony

pt mar 07, 2008 5:29 pm

Dziękuję panie Gygax za rpg.

Awatar użytkownika
Elenhnor~Seulrion
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany

pt mar 07, 2008 11:14 pm

Z pierwszą chwilą pomyślałem: "Po co ten temat, przecież nic nie wnosi do jego śmierci".

Myliłem się. Wszyscy chcemy po sobie pozostawić ślad, aby ludzie patrząc na martwe przedmioty widzieli nas, takich jakimi byliśmy jeszcze za życia. Boimy się śmierci, zapomnienia, więc chcemy chociaż pozostać w pamięci innych. A dzieło Gygax wciąż się zmienia, ewoluuje. Z biegiem czasu i my odejdziemy, a nasi potomkowie przestaną ostatecznie D&D z nim wiązać. Więc niech chociaż ten temat zostanie, by choć trochę oddalić tą chwilę. Niech Gary wciąż będzie żywy w naszych sercach. Zasługuje na to.

"(...)Oh, cruel destiny... the tears soon covered the warrior's face and Tharos,
the beloved dragon, spread his wings for the last time,
happy to have found the freedom at least in death...
Fly... fly high, mighty Tharos... your name will always be remembered by the people of the enchanted lands...
and your memory will march with us forever against the hordes of the black lord for the salvation of the enchanted lands.
Goodbye, brother... goodbye...!!(..)"

Symphony of Enchanted Lands
Rhapsody

Awatar użytkownika
Cubuk
Zespolony z forum
Zespolony z forum

ndz mar 16, 2008 4:31 pm

Pragnę zwrócić uwagę na fakt, że Gygax nie tyle co stworzył RPG, co je spisał. RPG było już wcześniej, w wersji bardziej storytellingowej (już w latach dwudziestych XXw.), później dopiero Gary to przelał na papier i stworzył zasady. Dla nich też winniśmy wyrazić szacunek.

Awatar użytkownika
Xavier
Zespolony z forum
Zespolony z forum

ndz mar 16, 2008 5:11 pm

Cubuk pisze:
Pragnę zwrócić uwagę na fakt, że Gygax nie tyle co stworzył RPG, co je spisał. RPG było już wcześniej, w wersji bardziej storytellingowej (już w latach dwudziestych XXw.), później dopiero Gary to przelał na papier i stworzył zasady. Dla nich też winniśmy wyrazić szacunek.

Pierwszy raz o czymś takim słyszę. Skąd masz te informacje?

Awatar użytkownika
Suldarr'essalar
Arcypsion
Arcypsion

czw kwie 09, 2009 10:40 pm

Tylko na chwilkę.

7 kwietnia odszedł drugi z twórców dedeków - Dave Arneson. O jego wkładzie w historię dedekową, w Blackmoor itd. można przeczytać na wikipedii.

Ciekawe, jakież to nowe światy będą tworzyć z Garym w Niebie?

Awatar użytkownika
Froger
Zespolony z forum
Zespolony z forum

czw kwie 09, 2009 11:10 pm

Ciekawe, jakież to nowe światy będą tworzyć z Garym w Niebie?

Kiedyś się dowiemy. Oby nie za szybko.
I oczywiście życzę Panom tworzenia w Niebie, a nie "tam niżej".