Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
Chaos_Warrior
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 56
Rejestracja: ndz mar 15, 2009 7:27 pm

Film w realiach Warammera

wt kwie 14, 2009 1:26 pm

Nie mama pojęcia gdzie ten post umieścić, ale to chyba dobre miejsce.
Jako fan warhammera i dobrego filmu zastanawiam się czy powstał, powstaje, czy są dalekosiężne plany nakręcenia filmu w realiach WH, ekranizacja przygód Gotreka i Felixa, czy coś pod ten deseń?
Ostatnio zmieniony wt kwie 14, 2009 1:42 pm przez Chaos_Warrior, łącznie zmieniany 1 raz.
 
Awatar użytkownika
Malaggar
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3222
Rejestracja: ndz cze 01, 2003 3:36 pm

wt kwie 14, 2009 1:30 pm

2.2. Zakazuje się także:
2.2.2. Wpisywania tytułów tematów wyłącznie wielkimi literam
Proszę więc to zmienić.

A co do filmu. Wolałbym nie o Goteku i Felixie, bo mogłaby z tego powstać nieznośna papka. W ogóle powstałaby nieznośna papka, ze znikomą zapewne ilością komputerowej przemocy i fabułą o stopniu zawiłości cepa.
Przynajmniej ja tak widzę ew. próby zekranizowania WH.
 
Aureus

wt kwie 14, 2009 1:37 pm

@Malaggar
Ostatnie opowiadanie z Zavanta mogłoby się nawet sprzedać w formie filmowej. Jest dramatycznie, bardzo heroicznie i efekciarsko, prowokacyjnie i mrocznie. Książkę jako taką polecam, ale myślę, że naprawdę dałoby się z tego konkretnego testu sporo wynieść na potrzeby filmu.
 
Awatar użytkownika
Malaggar
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3222
Rejestracja: ndz cze 01, 2003 3:36 pm

wt kwie 14, 2009 1:43 pm

Jest dramatycznie, bardzo heroicznie i efekciarsko, prowokacyjnie i mrocznie.
Dziękuję, ale połączenie heroicznie, mrocznie i efekciarsko mnie odrzuca. Wolę troche heroicznie i mrocznie.

Zwłaszcza, że jeśli dobrze pamiętam recenzję tego, to bohater był alfą i omegą. I miał nizioła za koleżkę.
 
Awatar użytkownika
Chaos_Warrior
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 56
Rejestracja: ndz mar 15, 2009 7:27 pm

wt kwie 14, 2009 1:47 pm

Albo przenieść na wielki ekran jakaś przygodę. Pierwszo-edycyjny Wewnętrzny Wróg, lub napad chord chaosu na Imperium, pomysłów są tysiące. Ale biorąc pod uwagę fakt, że kino fantasy lubi fajerwerki i epickość i rozmach (jak we Władcy Pierścieni) to najlepszym patentem byłoby nakręcenie czegoś spod znaku najazdu Archarona i bohaterskiej obrony Middenheim. Temat dobrze nakręcony i zinterpretowany mógłby zrobić furorę. Chyba pozostaje nam czekać, jak ktoś z wielkiej amerykańskiej wytwórni chwyci temat. 8)
Ostatnio zmieniony wt kwie 14, 2009 1:54 pm przez Chaos_Warrior, łącznie zmieniany 1 raz.
 
Awatar użytkownika
Malaggar
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3222
Rejestracja: ndz cze 01, 2003 3:36 pm

wt kwie 14, 2009 1:50 pm

Albo przenieść na wielki ekran jakaś przygodę. Pierwszo-edycyjny Wewnętrzny Wróg, lub najazd chord chaosu na Imperium, pomysłów są tysiące.
Albo dostałbyś niemożebnie długą i nierówną serię filmów, albo jeden maksymalnie uproszczony.
Do tego znów w konwencji epickiej praktycznie.
A w wersji z najazdem film, który zapewne sprowadziłby się do pokazania kilku bitew z zerowka dawką przemocy ;)
Dlatego ja bym odszedł od tego, co serwują nam panowie "tfurcy" w kierunku czegoś innego.

Chętniej widziałbym niepokojący horror utrzymany w świecie WH ze śledztwem, wątkami nadnaturalnymi, przemocą i brudem. I pokazaniem totalnej ksenofobii ludzi z Imperium.
 
Orest
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 80
Rejestracja: czw sty 08, 2009 9:14 am

wt kwie 14, 2009 1:53 pm

Pomysłów tysiące, ale nie ma komu ich wykorzystać. Film to kosztowna sprawa, a graczy jest zbyt mało by się zwróciło, jeśli mieli by zająć się tym fachowcy.
Trzeba liczyć na to, że znajdzie się grupka zapaleńców, jak ta, która nakręciła kultowych "The Gamers".

Mnie, szczerze mówiąc, niezbyt to interesuje i pewnie nawet bym nie obejrzał gdyby taki film wyszedł.
 
Awatar użytkownika
Malaggar
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3222
Rejestracja: ndz cze 01, 2003 3:36 pm

wt kwie 14, 2009 1:55 pm

Film to kosztowna sprawa, a graczy jest zbyt mało by się zwróciło
A uwzględniasz osoby, które grają w WFB?

Mnie, szczerze mówiąc, niezbyt to interesuje i pewnie nawet bym nie obejrzał gdyby taki film wyszedł.
Ja bym nawet obejrzał. O ile trailery nie sugerowałyby, że mamy do czynienia z LotRem w Starym Świecie.

Ale biorąc pod uwagę fakt, że kino fantasy lubi fajerwerki i epickość i rozmach (jak we Władcy Pierścieni) to najlepszym patentem byłoby nakręcenie czegoś spod znaku najazdu Archarona i bohaterskiej obrony Middenheim. Temat dobrze nakręcony i zinterpretowany mógłby zrobić furorę.
Co zabiłoby film. Wtedy bym na pewno na niego nie poszedł.
 
Awatar użytkownika
Chaos_Warrior
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 56
Rejestracja: ndz mar 15, 2009 7:27 pm

wt kwie 14, 2009 1:59 pm

Malaggar pisze:
Cytat:
Ale biorąc pod uwagę fakt, że kino fantasy lubi fajerwerki i epickość i rozmach (jak we Władcy Pierścieni) to najlepszym patentem byłoby nakręcenie czegoś spod znaku najazdu Archarona i bohaterskiej obrony Middenheim. Temat dobrze nakręcony i zinterpretowany mógłby zrobić furorę.
Co zabiłoby film. Wtedy bym na pewno na niego nie poszedł.


To tylko luźne pomysły. Jaki film by nie był to poszedł bym na pewno, takie rzeczy to ja łykam w całości, nie bez krytycznie oczywiście.
Malaggar pisze:
Chętniej widziałbym niepokojący horror utrzymany w świecie WH ze śledztwem, wątkami nadnaturalnymi, przemocą i brudem. I pokazaniem totalnej ksenofobii ludzi z Imperium.


A to patent wręcz wyborny :)
 
Orest
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 80
Rejestracja: czw sty 08, 2009 9:14 am

wt kwie 14, 2009 1:59 pm

Uwzględniam. Uwzględniam również graczy w WH online. To nadal mała grupa docelowa. Wydatki, co prawda, mogły by się zwrócić, ale przecież ten sam czas, energię i pieniądze można włożyć w produkcję fantasy osadzoną w innym świecie, który przyciągnąłby wszystkich miłośników gatunku, nie tylko Warhammerowców.
 
Awatar użytkownika
Malaggar
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3222
Rejestracja: ndz cze 01, 2003 3:36 pm

wt kwie 14, 2009 2:02 pm

Tak. Tylko świat WH jeśli go przefiltrować i zostawić "szkielet i flaki" może być atrakcyjny. Trochę jak w The Screamers. Brud, smród i klimat ogólnego syfu były czynnikami, które w warstwie wizualnej sprawiły, że film był intrygujacy (pomijam tu dobrą stronę fabularną i ogólną "fajność" filmu).
 
Awatar użytkownika
Chaos_Warrior
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 56
Rejestracja: ndz mar 15, 2009 7:27 pm

wt kwie 14, 2009 2:02 pm

Orest pisze:
Wydatki, co prawda, mogły by się zwrócić, ale przecież ten sam czas, energię i pieniądze można włożyć w produkcję fantasy osadzoną w innym świecie, który przyciągnąłby wszystkich miłośników gatunku, nie tylko Warhammerowców.

Myślę, że i fani ADD i Tolkiena i innych systemów też by poszli. Sam Władca Pierścieni przyciągnął do kin tłumy a fanów prozy Tolkiena narobiło się dopiero po filmie.
 
Awatar użytkownika
Malaggar
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3222
Rejestracja: ndz cze 01, 2003 3:36 pm

wt kwie 14, 2009 2:05 pm

a fanów prozy Tolkiena narobiło się dopiero po filmie.
Z których większość to "fani" a nie fani ;)

Poszliby, bo mało jest fantasy w kinach. A naprawdę dobrego fantasy nie widziałem zapewne nigdy ;)

Niemniej film powinien mieć naprawdę wysoką kategorię wiekową, a na to nie zgodzą się wytwórnie.
 
Awatar użytkownika
szelest
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1680
Rejestracja: sob lis 15, 2003 7:29 pm

wt kwie 14, 2009 2:05 pm

Jakby mieli zrobić taki film, jak zrobili Warhammera online to bym w życiu nie poszedł:D
 
Awatar użytkownika
Malaggar
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3222
Rejestracja: ndz cze 01, 2003 3:36 pm

wt kwie 14, 2009 2:09 pm

Jakby mieli zrobić taki film, jak zrobili Warhammera online to bym w życiu nie poszedł
A mogliby tak zrobić;) W końcu masówka i bylejakość zobowiązuje! ;)
 
Awatar użytkownika
Chaos_Warrior
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 56
Rejestracja: ndz mar 15, 2009 7:27 pm

wt kwie 14, 2009 2:10 pm

Fanów WH na świecie jest całe mnóstwo. Może gdyby zabrać do kupy wszystkich przez internet i lobbować do jakieś wytwórni o taki film coś by z tego wyszło i ktoś zainteresowałby się tematem, jakiś Spielberg czy inny Woody Allen :razz:
 
Awatar użytkownika
szelest
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1680
Rejestracja: sob lis 15, 2003 7:29 pm

wt kwie 14, 2009 2:13 pm

Chaos_Warrior pisze:
Fanów WH na świecie jest całe mnóstwo. Może gdyby zabrać do kupy wszystkich przez internet i lobbować do jakieś wytwórni o taki film coś by z tego wyszło i ktoś zainteresowałby się tematem, jakiś Spielberg czy inny Woody Allen :razz:

A jutro idziemy zbawić świat? Idziesz z nami?:)
 
Awatar użytkownika
Malaggar
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3222
Rejestracja: ndz cze 01, 2003 3:36 pm

wt kwie 14, 2009 2:13 pm

Może gdyby zabrać do kupy wszystkich przez internet i lobbować do jakieś wytwórni o taki film coś by z tego wyszło i ktoś zainteresowałby się tematem, jakiś Spielberg czy inny Woody Allen
Chce Ci sie? Bo mi to obojętne. I tak wizja kinowa nie będzie moją wizją, więc mnie osobiście to nie zajmuje. Powstałby to dobrze, nie powstałby, tym lepiej ;)

Zresztą, paradoksalnie, wysoki budżet mógłby znacznie zepsuć wizualną stronę filmu. Już widzę komputerowe bajery zamiast porządnej charakteryzacji mutantów ;)

A jutro idziemy zbawić świat? Idziesz z nami?
A wyprałeś już spandex po ostatniej misji Kapitanie Polterze?;)
Ostatnio zmieniony wt kwie 14, 2009 2:16 pm przez Malaggar, łącznie zmieniany 1 raz.
 
Awatar użytkownika
Chaos_Warrior
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 56
Rejestracja: ndz mar 15, 2009 7:27 pm

wt kwie 14, 2009 2:14 pm

Czepiacie się :razz:
 
Awatar użytkownika
Malaggar
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3222
Rejestracja: ndz cze 01, 2003 3:36 pm

wt kwie 14, 2009 2:19 pm

Tak. Bo w świadomości wielu ludzi Warhammer to tylko bitewniak. Po co ekranizować bitewniaka? ;)

A ja już mówiłem. Film moim zdaniem byłby słaby. Bo jeśli miałby się sprzedać musiałby być ugrzeczniony i efekciarski wizualnie.
 
Orest
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 80
Rejestracja: czw sty 08, 2009 9:14 am

wt kwie 14, 2009 2:19 pm

Proponuję wziąć kamerę i nakręcić jakiegoś warhammerowego LARPa, jeśli chcecie film ;)
 
Awatar użytkownika
szelest
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1680
Rejestracja: sob lis 15, 2003 7:29 pm

wt kwie 14, 2009 2:20 pm

Chaos_Warrior pisze:
Czepiacie się :razz:

Dobra, potraktuje Cie poważniej. Ile masz podręczników do WFRP?:P


Lepiej nie. Po jednym z larpów w którym "Skaveni" latali wyowijani w papier toaletowy i nie dawali pograć mam traumatyczne wspomnienia:D
Ostatnio zmieniony wt kwie 14, 2009 2:22 pm przez szelest, łącznie zmieniany 1 raz.
 
Awatar użytkownika
Malaggar
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3222
Rejestracja: ndz cze 01, 2003 3:36 pm

wt kwie 14, 2009 2:21 pm

O aż tak niskim budżecie nie mówiłem ;)

Zresztą, kto chce, ten chce. Ja wypowiedziałem się ;)
To nie będzie "mój WH" więc dla mnie będzie to wyrób Łorhameropodobny ;)

Dobra, potraktuje Cie poważniej. Ile masz podręczników do WFRP?
Nie podpuszczaj, bo się zaraz przyzna, że ma wszystkie pdfy :razz:
 
Awatar użytkownika
Chaos_Warrior
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 56
Rejestracja: ndz mar 15, 2009 7:27 pm

wt kwie 14, 2009 2:21 pm

szelest pisze:
Ile masz podręczników do WFRP?

W sumie z 5-6. A co do ma do rzeczy?
 
Awatar użytkownika
szelest
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1680
Rejestracja: sob lis 15, 2003 7:29 pm

wt kwie 14, 2009 2:22 pm

Chaos_Warrior pisze:
W sumie z 5-6. A co do ma do rzeczy?

Właściwie nic. Sprawdzam fanowość:) I możliwości zainwestowania pieniędzy w coś czego jest się wielkim fanem:)
Ostatnio zmieniony wt kwie 14, 2009 2:23 pm przez szelest, łącznie zmieniany 1 raz.
 
Awatar użytkownika
Chaos_Warrior
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 56
Rejestracja: ndz mar 15, 2009 7:27 pm

wt kwie 14, 2009 2:23 pm

Malaggar pisze:
Nie podpuszczaj, bo się zaraz przyzna, że ma wszystkie pdfy

Nie, bo to nielegalne :razz: :razz:
 
Awatar użytkownika
szelest
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1680
Rejestracja: sob lis 15, 2003 7:29 pm

wt kwie 14, 2009 2:24 pm

Chaos_Warrior pisze:
Nie, bo to nielegalne :razz: :razz:

Przyznawanie się czy posiadanie?:)
 
Awatar użytkownika
Chaos_Warrior
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 56
Rejestracja: ndz mar 15, 2009 7:27 pm

wt kwie 14, 2009 2:25 pm

szelest pisze:
Przyznawanie się czy posiadanie?Smile

Nic nie powiem bez mojego adwokata :)
 
Awatar użytkownika
Malaggar
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3222
Rejestracja: ndz cze 01, 2003 3:36 pm

wt kwie 14, 2009 2:28 pm

Twoja fanowość jest o 50% większa niż moja.

A skoro temat jest już w Off-topic, to napiszę na temat ;)

Uważam, że za WH stoi za mała baza książkowa, by ktoś się tym zainteresował jako zjawiskiem, które warto przenieść na ekrany. Dobrych książek z WH jak na lekarstwo. A do tego co ten świat ma tak naprawdę do zaoferowania "przeciętnemu widzowi" czego niemają inne?
 
Awatar użytkownika
szelest
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1680
Rejestracja: sob lis 15, 2003 7:29 pm

wt kwie 14, 2009 2:34 pm

Malaggar pisze:
Uważam, że za WH stoi za mała baza książkowa, by ktoś się tym zainteresował jako zjawiskiem, które warto przenieść na ekrany. Dobrych książek z WH jak na lekarstwo.

Jedyna książka jaka mi się naprawdę podobała to "Bestia w aksamicie" czy jakoś tak.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości