Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
AGrzes
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 1140
Rejestracja: pn gru 30, 2002 5:42 pm

Odgrywanie cwaniaka

śr kwie 29, 2009 9:48 pm

Gram teraz w miarę nową postacią, elfem z Dark Suna zwącym się Haaku i chciałbym się spytać się Was drodzy Forumowicze o jakieś wskazówki czy porody jak odgrywać, czy może stwarzać wrażenie postaci którą określić można mianem "cwaniak"?

Nie chodzi mi o jakąś gotową receptę ale raczej pojedyncze zachowania, cechy czy chwyty.
 
Awatar użytkownika
Celhian
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 34
Rejestracja: śr lut 11, 2009 10:48 pm

czw kwie 30, 2009 12:28 am

Witam.

Ogrywanie "cffaniaka" to opowiadanie innym o heroicznych, bohaterskich przygodach i czynach których "niby" się dokonało a tak naprawdę w momencie kiedy trzeba pokazać męstwo to chowanie się za towarzyszami.

Na Twoim miejscu przygotowałbym na sesję parę krótkich opowieści o tym jak zabiłeś smoka przy użyciu sztyletu i paczki krzeszących gałązek i tym podobnych historyjek, dzięki którym będziesz sprawiał wrażenie wielkiego herosa. Oczywiście gdy ktoś podważy Twoje opowieści to wyzywasz go na pojedynek ale w ostatniej chwili stwierdzasz że boli Cię noga i nie możesz walczyć...

Ja tak widzę cwaniaka, chociaż to tylko jeden aspekt charakteru, możliwości jest wiele.
 
Awatar użytkownika
Trenton
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 24
Rejestracja: czw kwie 23, 2009 1:09 pm

czw kwie 30, 2009 12:31 am

Witam.

Hmm... Sam za niedługo będę grał podobną postacią. Ostatnio mieliśmy "cwaniarę" na sesji, wiec powiem co wiem, towarzyszu.

Pojedyczne zachowania ? - podczas rozmowy pociągaj nosem raz na jakiś czas, będzie to wyglądało zawadiacko. Przy okazji możesz splunąć. Kiwaj głową potakująco w stylu "Ta jest, mówię prawdę." Jak Haaku ma przeszłość zbira, to naucz się trochę grypsów ze świata przestępczego. Ubarwni to postać. :) Jako elf postaraj się jednak być "kurde wyrafinowany", nie prostacki czy chamski. Kiedy chcesz być niemiły - Cedź słowa przez zęby. Możesz też pozwolić sobie na porywczość.
Jeśli ten "cwaniak" jest nieco słabszy w charakterze, to może mieć rozbiegane, nerwowe oczy, służalczy stosunek do innych czy przylizane włosy. Megaloman i szpaner.

Mam nadzieję, że nieco pomogłem. :)
 
Awatar użytkownika
Nefarius
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3957
Rejestracja: śr mar 08, 2006 6:39 pm

czw kwie 30, 2009 7:08 am

Nic więcej chyba dodać nie mogę bo poprzednicy dali świetne rady ale spróbuję. Cwaniak, świetnie zaprezentuje się, jeżdżąc palcem po krańcu kapelusza (jak kot w Shreku). Kiedy już opowie historyjkę o zabitym smoku, niech do słuchających go dam puszcza oczko. Niech niezależnie od stanu majątkowego pije tylko najlepsze wino, udając kogoś o wyższej pozycji społecznej. Niech każe do siebie mówić z szacunkiem a do akcji nie próbuje wkroczyć mocnym wejściem, na potwierdzenie jego męskiego oblicza.
 
Awatar użytkownika
Gwjazdor
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1287
Rejestracja: czw sty 25, 2007 10:53 pm

czw kwie 30, 2009 12:57 pm

Hmmm uśmiechaj się półgębkiem mrużąc nieco oczy gdy ktoś do ciebie mówi np kytykuje lub zaczepia. Siadając na jakiejś ławie czy coś oczywiście łokcie na oparcie i rozłożony. Możesz do tego np wiecznie żuć sobie jakiegoś patyka (jak Chuck Norris zapałkę :lol: ). Enrgiczny i sprężysty chód, patrzenie na każdego kto przechodzi. Przygotuj sobie zawczasu parę dobrych "tekstów" tylko tak by pasowały do settingu :wink: Rymowanki mile widziane xD.

"Pijemy na zdrowie mamy! Póki mamy to pijemy"

"Stul pysk, bo jak wstanę to żona w domu cię za goblina weźmie!"

" - pożycz mi 2 srebrniki
- jakbym miał dwa srebrniki to bym sobie inaczej życie ułożył"

" - rządam opuszczenia mojej karczmy
- rządać to sobie możesz papieru w kiblu"

" witam was! Jestem Haaku, główny wymiatacz a to moje błazny"

" - Bardzo mi miło panie... (sugestia o przedstawienie się)
- JAŚNIEpanie. Ewentualnie Wasza Wysokość"

To kilka przykładów :mrgreen:
 
Awatar użytkownika
Vindreal
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 462
Rejestracja: pn mar 31, 2008 7:21 pm

czw kwie 30, 2009 2:50 pm

AGrzes, moja sugestia: obejrzyj kilka scen z Hanem Solo lub Jackiem Sparrowem. Dwóch "cffaniaków" jakich mało. :wink:
Poza tym ogólnie kozacz, udawaj niewiadomo-jak-mocnego-gościa, będąc jednocześnie tchórzem, który woli "nie odbierać radości z walki reszcie drużyny". Ze wszystkiego powinieneś próbować się wyplątać pokrętną gadką, która jest w istocie bełgotem ("Mątwy, tak kamraci? Mątwy!" :wink: ). Rozwijając myśli Gwjazdora, dochodzimy do najważniejszego: gdy patrzysz na kogoś, to choćbyś miał 2 metry wzrostu, a ty byłbyś niziołkiem- patrz z góry.
 
Awatar użytkownika
Wędrowycz
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 261
Rejestracja: ndz lis 18, 2007 4:16 pm

pt maja 01, 2009 10:27 am

Miałem do czynienia z ciekawym sposobem odgrywania cwaniaka, kiedy grałem... przez internet w NWN. Ów zawadiaka był osobą raczej nielubianą przez społeczeństwo. Miał zwyczaj rzucania pod adresem kogoś jakiejś kąśliwej uwagi a potem nie odpowiadania na słowa oburzającego się jegomościa. Jednak nie wszyscy go nie lubili. Pomagał osobom, będącym w skrajnie trudnej sytuacji, aby potem mieć jakichkolwiek sprzymierzeńców w czasie sprzeczek. Ogólnie był to cwaniak bardzo tajemniczy, a przez to intrygujący...

Polecam też opowiadanie ASa "Wieczny Ogień" z tomu Miecz Przeznaczenia - doppler Dudu to dla mnie świetny przykład cwaniaka...
 
Awatar użytkownika
Malaggar
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3222
Rejestracja: ndz cze 01, 2003 3:36 pm

pt maja 01, 2009 11:21 am

AGrzes, moja sugestia: obejrzyj kilka scen z Hanem Solo lub Jackiem Sparrowem. Dwóch "cffaniaków" jakich mało.
Znam większego. Szarlej z trylogii husyckiej ASa. Przykłady? Chociażby egzorcyzmy ;)
Dlatego poczytaj sobie Narrenturm, zwróc uwagę na zachowanie Szarleja, weź z niego, co Ci potrzeba i masz cwaniaka na 102.
 
Awatar użytkownika
Gwjazdor
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1287
Rejestracja: czw sty 25, 2007 10:53 pm

pt maja 15, 2009 3:32 pm

Jezeli o przykładach mowa to może ja przytoczę jeden także z sesji przez neta (mojej postaci), chyba można to opisać jako "cwaniackie zachowanie" :mrgreen:

Mianowicie za głowę postaci król wyznaczył nagrodę w wysokości 200 sz. Postać w nocy obok listów gończych podowieszał listy gończe w których oferował 500 sz za głowę króla xD
 
Inqusitor
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 58
Rejestracja: ndz mar 04, 2007 8:59 pm

pt maja 15, 2009 4:23 pm

dobrym przykładam "cffaniaka" jest Pan Onufry Zagłoba z trylogi Sienkiewicza. Ze wszystkiego wykręcał się gatką, opowiadał o niesamowitych cynach które dokonał i w ogóle kozaczył. ;)
Ale kiedy przyszło co do czego to potrafił wykazać się poświęceniem i odwagą, a przy tym niesamowitą "fantazją szlachecką".
Pasuje to do elfaktóre z natury(przynajmniej w D&D) są szlacheckie i szlachetne.

Swoją drogą odzywki genialne.
 
Awatar użytkownika
Hezor
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3788
Rejestracja: pn lip 23, 2007 10:31 pm

pt maja 15, 2009 4:31 pm

Inqusitor pisze:
Pasuje to do elfaktóre z natury(przynajmniej w D&D) są szlacheckie i szlachetne.

Nie w Dark Sunie. Tam tylko zwłoki są szlachetne i zwykle właśnie z tego powodu są zwłokami.
 
Aureus

pt maja 15, 2009 4:55 pm

Ważna uwaga co do cwaniactwa - starać się nie walczyć otwarcie i bohatersko. Cwaniak walczy wykorzystując metody subtelne i niekoniecznie honorowe, podejmując się równej rywalizacji tylko, gdy jest pewny zwycięstwa i ma w tym jakiś dalekosiężny cel (na przykład: liczy na zdobycie poklasku i uznania przez prostych mieszkańców wsi, odcinając mieczem na ich oczach słabego potwora, który jednak od dawna dręczył wieśniaków).

@̌̍̎̏̿̿̿̚ ҉ ҉҉̡̢̡̢̛̛̖̗̘̙̜̝̞ ̟̠̖̗̘̙̜̝̞̟̠̊̋̌̍ ̎̏̐̑̒̓̔̊̋̌̍̎̏̐̑ ̒̓̔̕̚ ̍̎̏̐̑̒̓̔̕̚̕̚ ̡̢̛̗̘̙̜̝̞̟̠̊̋̌̍ ̎̏̚ ̡̢̡̢̛̛̖̗̘̙̜̝̞̟̠ ̌̍̎̏̿̿̿̚ ҉ ҉҉̡̢̡̢̛̛̖̗̘̙̜̝̞ ̟̠̖̗̘̙̜̝̞̟̠̊̋̌̍ ̎̏̐̑̒̓̔̊̋̌̍̎̏̐̑ ̒̓̔̕̚ ̍̎̏̐̑̒̓̔̕̚̕̚ ̡̢̛̗̘̙̜̝̞̟̠̊̋̌̍ ̎̏̚ ̡̢̡̢̛̛̖̗̘̙̜̝̞̟̠ ̖̗̘̙̜̝̞̟̠̊̋̌̍̎̏ ̐̑̒̓̔̊̋̌̍̎̏̐̑̒̓ ̔̕̚̕̚ ̡̢̛̗̘̙̜̝̞̟̔̕̚̕̚ ̠̊̋̌̍̎̏̚ ̡̢̡̢̛̛̖̗̘̙̜̝̞̟̠ ̖̗̘̙̜̝̞̟̠̊̋̌̍̎̏ ̐̑̒̓̔̊̋̌̍̎̏̐̑̒̓ ̔̕̚̕̚ ̔̕̚̕̚҉ ҉̵̞̟̠̖̗̘̙̜̝̞̟̠͇ ̊̋̌̍̎̏̐̑̒̓̔̊̋̌̍ ̎̏̐̑̒̓̔̿̿̿̕̚̕̚͡ ͡҉҉ ̵̡̢̛̗̘̙̜̝̞̟̠͇̊̋ ̌̍̎̏̿̿̿̚ ҉ ҉҉̡̢̡̢̛̛̖̗̘̙̜̝̞ ̖̗̘̙̜̝̞̟̠̊̋̌̍̎̏
Zmień nicka, bo wszyscy eksplodujemy!
 
Awatar użytkownika
Froger
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 560
Rejestracja: wt lut 05, 2008 4:52 pm

pt maja 15, 2009 5:13 pm

starać się nie walczyć otwarcie i bohatersko

Muszę cię poprawić. Nie walczyć otwarcie owszem, ale jak najbardziej bohatersko ;)
Aleksander Fredro "Zemsta" i o Papkina mi chodzi, dokładnie o scenę z przepędzeniem murarzy naprawiających mur. Większego cwaniaka nie uświadczysz.

zdobycie poklasku (...) odcinając mieczem na ich oczach słabego potwora

"Sławni wojownicy, którzy pędzą tu co koń wyskoczy, żeby dorżnąć pół zdechłego smoka otrutego przez jakiegoś chama. Śmiać się chce i rzygać" :)
 
Awatar użytkownika
-Drizzt-
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 56
Rejestracja: sob cze 14, 2008 8:22 pm

ndz maja 17, 2009 8:08 pm

Zgadzam sie ale dodam jeszcze że cwaniak ma żyłkę do wielkich interesów.
Proponuje 2 osobowe wyprawy na smoki z których wraca samotnie no może z wierzchowcem przyjaciela no i oczywiście sam wpada w takie pułapki.
Śmieszny efekt może wywołać sprzedaż swojej zbroi za magiczne klapki.
Oczywiście trzeba wszystko słownie ubarwić
 
Awatar użytkownika
Gwjazdor
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1287
Rejestracja: czw sty 25, 2007 10:53 pm

pn maja 18, 2009 12:56 pm

Należałoby jeszcze sprecyzować o jaki typ cwaniaka chodzi :lol: Bo jedni piszą o przebiegłym egoiście wykorzystującym innych do własnych celów, drudzy z kolei o tchórzliwym chłopaczynie któremu zależy głównie na poklasku, kreującym się na wielkiego bohatera :lol:
 
Ooral92
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 340
Rejestracja: wt kwie 21, 2009 2:58 pm

pn maja 18, 2009 3:22 pm

No to tak:
1. Bohater cwany, sypie docinkami jak z rękawa, specyficzne poczucie humoru, odważny aczkolwiek lekkomyślny - Han Solo (Star Wars)
- Przykłady są chyba zbędne :P
2. Bohater, który robi wszystko dla poklasku, nie jest taki jak go ludzie widzą, tchórz - Mr. Satan (Dragon Ball)
- "HA! Nie masz ze mną szans! ... Mój uczeń da ci popalić w moim imieniu!"
(ucieka)
3. Bohater arogancki, lecz nie koniecznie silny - Edwin (Baldurs Gate)
- "Elminster to, Elminster tamto. Dajcie MI 2000 lat i szpiczasty kapelusz, a skopię mu tyłek!"
- "Uważaj, co do mnie mówisz albo twe słowa wrócą do ciebie na czubku mojego buta!"
- "Proszę mi nie przeszkadzać, gdy spiskuję, by cię obalić!"
 
Awatar użytkownika
Black Hood
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: czw cze 04, 2009 9:12 pm

sob cze 06, 2009 10:11 pm

Ja jednak odnoszę wrażenie, że większość sugestii traktuje o łobuzie, łotrzyku, czy coś takiego. Cwaniak kto nie tyle tchórz, chwalipięta, co raczej kombinator.
Powinieneś więc raczej kombinować dużo, jak na wszystkim wyjść korzystnie. Zamiast otwartej wali wycofaj się i strzel w żyrandol, który w jakiś sposób zniszczy plan, na którym jesteś, oszczędzając ciebie, w celu oszczędzenia walki. Załatwiaj jakieś układy, miej kontakty.
Odgrywając miej jakieś specyficzne poczucie humoru, dużo się uśmiechaj z pewnością siebie, W sumie można też udawać lepszego, niż się jest w dowolnych aspektach. Wbijaj do karczm i dosiadaj się do bogatych, którzy załatwią ci wyżywienie.
 
Ooral92
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 340
Rejestracja: wt kwie 21, 2009 2:58 pm

sob cze 06, 2009 11:53 pm

1. Bohater cwany, sypie docinkami jak z rękawa, specyficzne poczucie humoru, odważny aczkolwiek lekkomyślny - Han Solo (Star Wars)
- Przykłady są chyba zbędne Razz

Black Hood nic dodać, nic ująć

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości