Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
JesterRaiin
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 59
Rejestracja: pn kwie 28, 2008 5:05 pm

Supernatural i KULT

śr maja 20, 2009 10:22 am

Hejo

Właśnie zakończono emisję 4ego sezonu serialu "Supernatural". Po polsku zdaje się, że nazywa się "Nie z tej ziemi".

O czym jest serial nie będę się rozpisywał. To można sobie wygooglać.

Co do "czwartej ściany". Serial jest zmontowany dośc sprawnie, ma sporo kiepściutkich odcinków, budowanych na zasadzie wczesnego Sapkizmu, czyli "weź starą, dobrze wszystkim znaną legendę, dołóż trochę nowych elementów, pozmieniaj to i owo, zapatrzeni na bohaterów odbiorcy i tak nie będą fikać".
Tak przynajmniej działo się do końca trzeciego sezonu. Bracia Winchester walczyli z różnymi cholerami, miotając się po różnych settingach Świata Mroku, zarówno starej jak i nowej edycji.
Lecz teraz...

"JESTEM ANIOŁEM PANA".

Ostatni sezon podobał mi się bardziej niż chyba wszystkie inne razem wzięte. Miał kilka słabych odcinków. Niektóre dialogi były tandetne. Kilka "intryg" - śmiechu wartych. Parę razy bohaterzy serialu postąpili jak niedojdy, a nie doświadczeni łowcy.

"JESTEM TU, PONIEWAŻ BÓG MA DLA CIEBIE ZADANIE".

Nagle okazało się, że wszystko co działo się do tej pory było ledwie wstępem, preludium do zdarzeń, które wstrząsną światem. Bracia zetknęli się z demonami i aniołami. Ich świat okazał się byc ziarnkiem piasku, pionkiem na wielowymiarowej planszy, której gracze są równie potężni, co obcy i przerażający. Zmienili się sami bohaterzy, bo któż nie zmieniłby się gdyby poznał choć część prawdziwych reguł rządzących światem.

"TO ARCHANIOŁ. NAJPOTĘŻNIEJSZA BROŃ W ARSENALE LEGIONÓW PANA."

W ostatnim odcinku padają słowa, pojawiają się wyjaśneinia, uchyla się kilka kurtyn zakrywających prawdę. Tak. To jest KULT. Może mało w nim flaków, może niewiele w nim flaków, a przeciwnicy nie bredzą o Infernach i nie nazywają się Nefarytami, ale to KULT.

"BÓG ? BOGA NIE MA W DOMU."

Bardzo polecam zaznajomienie się z tym serialem. Nie grzeszy głębią, ale za to inspiracji do sesji podaje aż nadto. I o to chodzi. Dzieło, które zmusza do myślenia, choćby było prostackie i komercyjne jest lepsze niż najbardziej poważna, wydumana sztuka, po strawieniu której pozostaje jedynie niesmak i poczucie straconego czasu.

Obejrzyjcie Supernaturali... I pamiętajcie. Demon, czy anioł - nie wiadomo kto jest bardziej przerażający, komu mniej warto zaufać.

"UCIEKAJ ! JA GO POWSTRZYMAM ! WSZYSTKICH POWSTRZYMAM !"

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości