Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
Mayhnavea
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 447
Rejestracja: pt kwie 09, 2004 3:36 pm

pn wrz 29, 2008 2:20 pm

Witajcie,

Niedawno dołączyłem do reaktywowanej redakcji i wspólnie zaczęliśmy pracować nad nowym planem działania. Wyniki są chyba interesujące, bo mamy pomysł na najbliższy rok :D i wiemy jak się zakręcić, żeby w każdym miesiącu - tematycznym! - pojawiły się ciekawe artykuły.

Teraz prezentujemy plan na najbliższy czas - pozwolę sobie zacytować fragment wpisu, który zamieściłem na moim blogu (zachęcam do lektury i wypowiedzi).

Październik będzie miesiącem poświęconym tematowi bliskiemu sercu każdego miłośnika 7th Sea, czyli tytułowym morzom i ich pogromcom – piratom.

Kolejne miesiące będą poświęcone następnym Nation Books:
Avalon – (listopad) historie z Wysp Czarownych, przygody o Graalu, Rycerzach Królowej i tajemniczych Sidhe.
Montaigne – (grudzień) świat dworu Króle Słońce, blasków i koszmarów Złotej Klatki oraz zbierającej się za jej granicami nawałnicy Rewolucji.
Eisen – (styczeń) kraj zniszczony Wojną, która nikomu nie przyniosła korzyści, historie o stracie, uprzedzeniach i nadziei.
Castille – (luty) konflikt pomiędzy rozumem a wiarą, nauką a dewocją, patriotami walczącymi o niepodległość a żądną władzy Inkwizycją.

Gorąco zachęcam do współpracy wszystkich, chcących podzielić się swoją twórczością o 7th Sea lub po prostu pomóc w tworzeniu profesjonalnego i sprawnego działu – w tym celu proszę o kontakt.
 
Awatar użytkownika
iron_master
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 2815
Rejestracja: czw paź 20, 2005 7:56 pm

wt paź 28, 2008 8:33 pm

Ja chciałbym w tym miejscu pogratulować szybkiego rozwoju działu, to chyba pierwszy raz, kiedy jakiś subsystem Poltera tak sprawnie i błyskawicznie rozpoczął działalność :-) Aż nie nadążam za czytaniem wszystkiego, szkoda, że sprzedałem swoje podręczniki do 7th sea ;-P

Mam pytanko, kiedy ukażą się jakieś artykuły na temat tych krajów przypominających rozbite Włochy (książęta i inni), którego nazwy zapomniałem? To było chyba coś w rodzaju Vadace albo jakoś tak. Pamiętam, że tam mi się najlepiej prowadziło :-)
 
Awatar użytkownika
Ainsel
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 132
Rejestracja: pt sie 24, 2007 6:10 pm

śr paź 29, 2008 3:41 pm

@ iron_master

Kraj o którym wspominasz to (oparte o Wenecję) Vodacce. Jeśli wszystko dobrze sobie obliczyłem na palcach, kraj ten bierzemy na warsztat w marcu. A do tego czasu będzie się działo dużo i głośno!

Natomiast już za 3 dni ruszamy z Trójkrólestwem - czyli Avalonem, Szocją i Inlandią! Uff!
 
Hajdamaka

czw kwie 16, 2009 10:40 am

Wyczuwam powolna dezaktywacje... co z Castille? Luty minal juz dawno. W kwietniu powinny juz byc kolejne dwie nacje.
To tylko chwilowy zastoj czy praktyka tlumaczenia szkol szermierczych i tradycji czarnoksieskich zostala zaniechana?
 
Awatar użytkownika
Mayhnavea
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 447
Rejestracja: pt kwie 09, 2004 3:36 pm

pn kwie 20, 2009 1:13 am

Cóż, niestety mamy niedobory jednego towaru: czasu.
Drachu, który tłumaczy teksty z dodatków, zmienił pracę i nie ma już tyle czasu, żeby trzaskać tekst za tekstem. Mam nadzieję, że wkrótce coś podeśle.
Wiem, że Fenran właśnie pracuje nad tekstem do Castille.
Ja mam pomysł, ale dramatycznie brakuje mi czasu - w maju otwieram przewód doktorski i wszystkie siły skupiam na tym.
W odwodzie mam tłumaczenia dalszych części "Gildii Szermierzy", ale wolałbym to porcjować niż zrobić zapychacz.

Jeżeli ktoś miałby ochotę napisać coś do 7th, co mogłoby dalej stać się iskierka, od której zajmie się cała prochownia - serdecznie zachęcam. "Stara gwardia" najwyraźniej potrzebuje małych wakacji, ale na "dezaktywację" się nie zgadzam :razz:

Mam nadzieję, że stagnacja wkrótce przeminie. Zdaje się, że Vodacce będzie lepszym tematem - chyba Castille, choć samo w sobie fajne, nie podziałało wyjątkowo inspirująco.
 
Hajdamaka

śr kwie 22, 2009 9:46 pm

Jasne, rozumiem. Dzieki za odpowiedz :)

Moge liczyc na ukazanie sie przetlumaczonych szkol Castille oraz magii ognia? Jak dla mnie to byla najfajniejsza inicjatywa Waszego dzialu i naprawde jestem za nia wdzieczny. Duzo bym dal, zeby byla kontynuowana do konca :)

Jezeli bedzie kontynuacja to jaka bedzie kolejnosc?
1. Castille
2. ?
3. ?
4. ?
 
Awatar użytkownika
Drachu
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1617
Rejestracja: sob cze 26, 2004 1:50 pm

czw kwie 23, 2009 8:15 am

Cześć!

To prawda. Nowa praca i podyplomówki nie zostawiają mie wiele czasu. A jak już go mam, to sami rozumiecie - dom, rodzina. Ostatnimi czasy też Quentin (a prace były dość pokaźne w dziedzinie objętości). Te sprawy. Nie wiem, jak to dalej będzie, ale dwóch rzeczy możecie być pewni:
- Szkół szermierczych Castille
- El Fuego
To zrobię na pewno.
 
Hajdamaka

pt kwie 24, 2009 12:17 am

Czesc :)

Super, wiedzialem, ze moge na Ciebie liczyc. A na pewno jak pociagniesz szkoly i magie Castille, to przyjdzie wena i na opis szkol i magii kolejnych nacji :)

Dzieki. Odwalasz kawal swietnej roboty. Jak bedziesz na Avce to masz u mnie piwo.
 
Awatar użytkownika
Mayhnavea
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 447
Rejestracja: pt kwie 09, 2004 3:36 pm

pt maja 22, 2009 2:27 pm

Budzimy się z wiosennego snu :)
Zapraszam do lektury najnowszego tekstu w dziale: Generatora Herezji :D

http://7thsea.polter.pl/Generator-Herezji-c19876

Pozdrawiam.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość