Zrodzony z fantastyki

Awatar użytkownika
Malaggar
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant

Aces and Eights

czw maja 21, 2009 10:15 pm

Czy ktoś z forowiczów miał okazję spotkać się z tym systemem? Jako miłośnik westernu i Deadlands przeglądałem ostatnio ofertę Rebela i trafiłem na takie "cuś".
Więc drogi użytkowniku, jeśli miałeś w rękach podręcznik, to zechciej podzielić się opinią.

Ramel

czw maja 21, 2009 10:59 pm

Hm, jestem milosnikiem westernow, Deadlands i westernow. Mam A&E. Fajne. Westernowe. Masakra. Mechanika jest strasznie dokladna. Chcesz mechanike sprzedazy krow zalezna od wody i trawy? Prosze! Chcesz dokladne procesy, ktore zakoncza sie wieszaniem? Prosze. Super, wszystko jest dokladnie opisane. To mokry sen symulacjonizmu :) Mnie kompletnie nie pasuje, bo dostalem mechanike na wszystko to, co nie potrzebuje, ale doskonale napisane.

BTW - chcesz kupic? Tanio sprzedam :)

Awatar użytkownika
Malaggar
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant

czw maja 21, 2009 11:02 pm

A jak mechanika sprawdza się w walce? I mógłbyś napisać jakieś porównanie warstwy mechanicznek z A&E z Deadlandsową (np. pojedynki, wojny nerwów i inne "westernowe" chwyty ;) )?

Mnie mechanika każdego bzdetu nie interesuje, bo i tak jej nie użyję ;)
A oglądając różne materiały darmowe właśnie obawiałem się, że mechanika jest tak "wciśnięta" w grę, że oddzielenie może stanowić problem.

Ramel

pt maja 22, 2009 11:04 am

To fakt, jest scisle zintegrowana z systemem. A co do Deadlands, to jest zupelnie inna, tam mamy filmowosc, tu bardziej realizm (przynajmniej ja tak to widze).

Awatar użytkownika
Malaggar
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant

pt maja 22, 2009 6:36 pm

Ponawiam pytanie o "sprawdzalność się" mechaniki w walce i innych sytuacjach, w których mechanika POWINNA być używana (pościgi konne, zastraszanie, etc.);)

Ramel

pt maja 22, 2009 7:26 pm

No wiesz, skoro chce sprzedac, to chyba dla mnie sie nie sprawdza. Ogolnie, jest za bardzo skomplikowana, czasem troszke na sile.

Awatar użytkownika
Malaggar
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant

pt maja 22, 2009 7:59 pm

Cóż, spodziewałem się dłuższej wypowiedzi. Niemniej dzięki.

Ramel

pt maja 22, 2009 8:48 pm

http://www.kenzerco.com/aces_n_eights/previews.html http://www.kenzerco.com/aces_n_eights/downloads.html tu masz pare stron, afair jest tez mechaniki odrobine, zobacz sam. Poszukaj tez recek, sa afair na rpg.net. Ja generalnie nie jestem obiektywny, bo uwazam zakup A&8 za wyrzucenie pieniedzy w bloto, a mechanike za wyjatkowo ssaca i przekombinowana proba symulacjonistycznego podejscia do sprawy.

Awatar użytkownika
Malaggar
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant

pt maja 22, 2009 8:58 pm

Ja generalnie nie jestem obiektywny, bo uwazam zakup A&8 za wyrzucenie pieniedzy w bloto, a mechanike za wyjatkowo ssaca i przekombinowana proba symulacjonistycznego podejscia do sprawy.
No i o takie coś mi chodziło ;)
Materiały na oficjalnej widziałem, reckę na RPG.net jakąś też, ale była powierzchowna.