Zrodzony z fantastyki

 
Megalion
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 33
Rejestracja: sob kwie 18, 2009 6:36 pm

Pytanie o czar: Czarna Błyskawica Grompha

śr maja 27, 2009 9:14 pm

Na forum w o Fearunie na portalu grono znalazłem nazwę tego czaru ale nie mogę znaleźć żadnych informacji na temat czarnej błyskawicy stworzonej przez Grompha Beanera. Był bym wdzięczny za informacje o tym zaklęciu w formie mechaniki i w którym podręczniku jest o ile węglę jest taka informacja ewentualnie jego opis z książki. Z góry dziękuję.
 
Awatar użytkownika
Radnon
Szef działu
Szef działu
Posty: 4461
Rejestracja: czw maja 06, 2004 3:35 pm

śr maja 27, 2009 10:04 pm

Mógłbyś podać dokładne źródło gdzie spotkałeś się z taką nazwą? W chwili obecnej nie mam przy sobie podręczników, ale osobiście nie przypominam sobie abym kiedykolwiek widział takie zaklęcie, w rozpisce Grompha też nic takiego nie występuje. W sumie może to być jakiś fanowski czar.
 
Megalion
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 33
Rejestracja: sob kwie 18, 2009 6:36 pm

śr maja 27, 2009 10:18 pm

Adres postu grona to: http://grono.net/fr/topic/619618/sl/najlepszy-czar/
Poza tym jak wpisałem tą nazwę w goglach pojawiały mi się fragmenty książek np. "... i z różdżki Grompcha wystrzeliła potężna czarna błyskawica i uderzyła go w głowę"
 
Awatar użytkownika
Malaggar
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3222
Rejestracja: ndz cze 01, 2003 3:36 pm

śr maja 27, 2009 10:30 pm

Nie sugerowałbym się opisem książkowym i postem na gronie.
 
Awatar użytkownika
Radnon
Szef działu
Szef działu
Posty: 4461
Rejestracja: czw maja 06, 2004 3:35 pm

śr maja 27, 2009 11:15 pm

Tak jak pisał Malaggar nie należy przekładać opisów z książek na mechanikę. Sami autorzy często przed tym przestrzegają.

Natomiast jeśli miałbym jakoś uzasadniać mechanicznie błyskawicę z tego krótkiego opisu to powiedziałbym, że jest to po prostu zwykła błyskawica, która ma zmieniony kolor (jak wiemy czarodzieje mogą modyfikować wizualne elementy zaklęć). Ewentualnie może być podpakowana jakimiś atutami metamagicznymi, np. wzmocnieniem czaru.
 
Ooral92
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 340
Rejestracja: wt kwie 21, 2009 2:58 pm

czw maja 28, 2009 4:22 pm

Megalion myślę tak jak i koledzy powyżej, że chodzi o najzwyczajniejszą błyskawicę. Nie u wszystkich czarodziejów a tym bardziej zaklinaczy musi ona wyglądać tak samo. Zaklinacz dla tego przykładu wymyśla i opracowuje czary sam wiec trudno, żeby dwóch zaklinaczy, żyjących w dwóch różnych zakątkach świata mieli tak samo wyglądający czar. Postacie magiczne mogą zmieniać efekty wizualne czaru co odzwierciedla indywidualizm opracowywania czaru. A przy okazji nie trzeba robić pięćdziesięciu czarów, do których do każdego trzeba było by dodać jakąś zbędną właściwość a jedyna różnica wizualna to kolor.
Jeszcze nie tak dawno na forum ludzie rozprawiali na temat wyglądu czaru "drzwi poprzez wymiaru" bo nie ma przy nim opisu. Sytuacja wygada tak samo: czar wygląda tak jak mamy na to ochotę, efekt jest ograniczony mechaniką.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości