Zrodzony z fantastyki

 
slann
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 4982
Rejestracja: pt paź 14, 2005 10:35 am

Shifterzy

pt cze 05, 2009 6:52 pm

Zaciekawiła mnie rasa shifterów. Czy dałoby się sensownie wkomponować w realia Aryth? Ja myślałem by uczynić ich potomkami duchów bestii. Druga sprawa to dostosować ich mechanikę, by mieli epp +1 jak pozostałe Midnightowe rasy. Myślałem, by im dodać + 2 do kondycji, albo darmowy atut shifera. Co o tym myślicie?
 
Awatar użytkownika
Radnon
Szef działu
Szef działu
Posty: 4461
Rejestracja: czw maja 06, 2004 3:35 pm

pt cze 05, 2009 9:33 pm

Wydaje mi się, że nie jest to najlepszy pomysł. Shifterzy zdają się być dość mocno związani z Eberronem i chyba ciężko byłoby ich wykorzystać w zupełnie innym świecie. Szczególnie w settingu takim jak Midnight, który pod względem klimatu znajduje się na zupełnie innym biegunie niż efektowny, kolorowy i komiksowy EB. W związku z tym lepiej zostawić w charakterze zmnieksztołtnych Aryth standardowe likantropy, najwyżej trochę podkoloryzowane fabularnie, np. poprzez silniejsze związki ze światem duchów niż w klasycznych dedekach.
 
slann
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 4982
Rejestracja: pt paź 14, 2005 10:35 am

sob cze 06, 2009 9:29 am

Shifterzy (podobnie jak chengelingi) akurat dosyć słabo związane z settingiem, na co nieraz narzekano. Prawdę mówiąc, w na poły steampunkowym Oberonie, są nieco nie z tej bajki. Na pomysł wpadłem, gdy przypomniałem sobie lionhearta. Gra strasznie niedorobiona, ale w jej realiach też doszło do swego rodzaju rozdarcia. Z syntezy duchów natury powstali Farel, czyli istoty podobne do shifterów. Nie będę ukrywał, że do tego typu stworzenia bardzo lubię. Dlatego grając w midnighta starałbym się zagrać Tieflingiem, Aasmirem, lub Shyfirerem. Wiem, dziwny jestem.
Btw, szkoda, że tak mało osób udziela się na forum.
 
Awatar użytkownika
Suldarr'essalar
Arcypsion
Arcypsion
Posty: 13173
Rejestracja: sob maja 28, 2005 9:27 pm

sob cze 06, 2009 10:23 am

Radnon pisze:
Wydaje mi się, że nie jest to najlepszy pomysł. Shifterzy zdają się być dość mocno związani z Eberronem i chyba ciężko byłoby ich wykorzystać w zupełnie innym świecie.

Trochę przesadzasz. Shiferzy nadają się do większości settingów, może oprócz takich jak Dark Sun, gdzie po prostu nie ma takich możliwości.

Jeśli w settingu występują likantropy, to problem wydaje się być rozwiązany. Historia Eberrońska będzie pasować z niewielkimi korektami.
Inną opcją, są po prostu słabsze odmiany likantropii.

Mi również przypadła do gustu idea grania istotami pokroju likantropów. Zresztą, taka fascynacja jest obecna w grach i literaturze. Wystarczy dodać do wspomnianego Lionhearta, świat WoD, grę Vivisector, czy Wyspę doktora Moreou.
 
Awatar użytkownika
Radnon
Szef działu
Szef działu
Posty: 4461
Rejestracja: czw maja 06, 2004 3:35 pm

sob cze 06, 2009 11:26 am

Suldarr'essalar pisze:
Trochę przesadzasz. Shiferzy nadają się do większości settingów, może oprócz takich jak Dark Sun, gdzie po prostu nie ma takich możliwości.

Przyznaję, że Eberron znam głównie z artykułów promocyjnych i kilku recenzji, z których wynikało, że wszystkie "nowe" rasy są dostosowane do settingu i raczej nie nadają się do wykorzystania w innych settingach. Wygląda na to, że to przeświadczenie nie było do końca zgodne z prawdą.

W takim wypadku spokojnie można się zastanowić nad wrzuceniem tej rasy w realia Midnighta. Najlepiej będzie pasować chyba do dzikszych obszarów Erethoru, bo tam jest najwięcej duchów przyrody. Dobrym miejscem mogą być też północne tereny Erenlandu, gdzie jak podaje podręcznik można spotkać likantropy.
 
Awatar użytkownika
Gwjazdor
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1287
Rejestracja: czw sty 25, 2007 10:53 pm

ndz cze 07, 2009 12:49 pm

Hmm gdzie znajdę tych Shifterów, bo niestety z Eberronem nie jestem za pan brat, a wszystko co z likantropami związane mnie interesuje :mrgreen: ?
 
Awatar użytkownika
Zsu-Et-Am
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 9825
Rejestracja: sob cze 26, 2004 11:11 pm

ndz cze 07, 2009 12:56 pm

W zależności od edycji, są do znalezienia w:

3,5: Eberron Campaign Setting, Monster Manual III
4E: Monster Manual 1, Player's Handbook 2

Namiary tylko na podstawowe opisy. W 3,5 powinno być o nich trochę także w Races of Eberron.
 
slann
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 4982
Rejestracja: pt paź 14, 2005 10:35 am

ndz cze 07, 2009 6:55 pm

Hmmm, A ma ktoś pomysł, jak zrównoważyć ich z pozostałymi rasami Eredane.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość