Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
Squid
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 706
Rejestracja: wt maja 09, 2006 2:22 pm

Gdzie w Starym Świecie?

śr kwie 29, 2009 1:31 pm

Przymierzam się do poprowadzenia kampanii WH. Zanosi się na to, że będę posiadał samą podstawkę. Jak sądzicie, jakie obszary świata są najlepsze do prowadzenia przygód?

Żeby potem nie było, że w opisanym przeze mnie Altdorfie tak naprawdę nie ma kultu Taala i Manannana... no wiecie, jak to jest.
 
Awatar użytkownika
Malaggar
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3222
Rejestracja: ndz cze 01, 2003 3:36 pm

śr kwie 29, 2009 1:51 pm

Żeby potem nie było, że w opisanym przeze mnie Altdorfie tak naprawdę nie ma kultu Taala i Manannana... no wiecie, jak to jest.
Nie wiemy. Póki MG nie nagina logiki świata i nie działa "wbrew rozsądkowi" to może wrzucić małą świątynię Taala, która będzie ważnym miejscem dla kupców przybywających z Talabeklandu.

Jak sądzicie, jakie obszary świata są najlepsze do prowadzenia przygód?
Północ Imperium.
 
Awatar użytkownika
karp
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3116
Rejestracja: sob cze 07, 2003 1:31 pm

śr kwie 29, 2009 1:55 pm

Jasne że północ Imperium, a dokładnie Salkalten ;)

Tutaj masz link:
http://wfrp.polter.pl/Salkalten-nadziej ... ndu-c19749
do darmowego, polskojęzycznego suplementu opisującego to miasto na północy Imperium, a gdyby zabrakło pomyslów to jeszcze dwa scenariusze. Dodatek jest w pełni zgodny z wszystkim co do tej pory wydano do drugiej edycji ;)
 
Orest
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 80
Rejestracja: czw sty 08, 2009 9:14 am

śr kwie 29, 2009 2:38 pm

Proponuję rozegrać przygodę w "bezimiennych" wioskach na dalekiej prowincji. Dokładne określenie miejsca nie jest konieczne; raczej nie ma wielkich szans, by zdarzyło się coś rujnującego koncepcję świata. Postaraj się odwzorować zacofane, zabobownne społeczeństwo, a najlepiej żeby BG również wywodzili się ze stanu chłopskiego. Prawdopodobnie w ogóle nie pomyślą o istnieniu świata poza tymi kilkoma wiochami, gdzie się wychowali ;)

A to, jakie obszary są najlepsze do prowadzenia przygód, zależy od rodzaju przygody. Północ Imperium jest najlepsza do kampanii wojskowej, albo wcielania się w uchodźców. Wielkie miasta są idealne do intryg. Heroic najlepiej rozgrywać w Bretonii, podobnie jak przygody a'la Robin Hood. Ciekawym miejscem są Księstwa Graniczne, ale dodatek o nich chyba jeszcze w Polsce nie wyszedł.
Ostatnio zmieniony śr kwie 29, 2009 2:43 pm przez Orest, łącznie zmieniany 1 raz.
 
Awatar użytkownika
Squid
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 706
Rejestracja: wt maja 09, 2006 2:22 pm

śr kwie 29, 2009 2:41 pm

Salkalten zapowiada się super, dzięki.

Ktoś z was próbował grania w Tilei lub Estalii?
 
Awatar użytkownika
Malaggar
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3222
Rejestracja: ndz cze 01, 2003 3:36 pm

śr kwie 29, 2009 2:45 pm

Ktoś z was próbował grania w Tilei lub Estalii?
Jedną przygodę miałem w Estalii. Uważam, ze była niewypałem. Duch Warhammera leży moim zdaniem w Imperium, Kislevie i generalnie pojętej północy, nie gdzie indziej.
 
Awatar użytkownika
Didek
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 391
Rejestracja: pt sty 25, 2008 7:56 pm

śr kwie 29, 2009 3:44 pm

Ktoś z was próbował grania w Tilei lub Estalii?


Ja z kolei prowadziłem przygodę w Tilei. Było to jeszcze wtedy gdy praktycznie w ogóle nie znałem się na systemie, tak więc z mojego doczesnego punktu widzenia to była klapa. Żeby właściwie oddać klimat Estalii/Tilei należy dość wiele o nich wiedzieć i lubić te tereny, a o ile się nie mylę to zbyt wiele oficjalnych materiałów na ich temat nie ma. A o Imperium owszem, właściwie w każdym podręczniku jest coś o Imperium, jest to jakby "domyślna" kraina do rozgrywania przygód.

Tak więc ja radzę Ci się póki co wstrzymać z tak egzotycznymi miejscami jak Tilea czy inne Estalie, a osiąść w starym, dobrym Imperium.
 
Awatar użytkownika
triki
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 873
Rejestracja: czw maja 20, 2004 1:43 pm

śr kwie 29, 2009 4:43 pm

Jeżeli chodzi o egzotyczne miejsca to masz gotowca w postaci Księstw Granicznych i to zarówno jako dodatek - Królestwo Renegatów jaki i przygoda Lure of the Lich Lord.

Podobna sytuacja jest z Bretonią, kolejno:
Rycerze Graala i przygoda Baronia Przeklętych
 
Awatar użytkownika
Makazis
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 13
Rejestracja: wt kwie 01, 2008 4:50 pm

czw kwie 30, 2009 6:47 pm

@up
Tak, tylko, że autor powiedział, że dysponuje na czas obecny samą podstawką.

Mając samą księgę zasad można rozegrać prawie wszystko, wystarczy tylko trochę wyobraźni, najlepiej przygodę "Przez ostępy Drakwaldu" a potem wymyślić jej kontynuację, oczywiście jeśli w przyszłości nie zamierzacie kupować Ścieżek Przeklętych.
My w czasach, gdy była sama podstawka i bestiariusz czerpaliśmy pomysły z serii o Gotreku I Felixie i grało się naprawdę super.
 
hallucyon

sob maja 02, 2009 11:31 am

Stąd można za darmo ściągnąć pierwszoedycyjny fanowski dodatek pt. The Corrupt Kingdom of Bretonnia. Choć przedstawiona w nim wizja Bretonii bardzo odbiega od drugoedycyjnego wyobrażenia tej krainy, dokument jest wart przeczytania. Zainteresowanych pragnę jednak uprzedzić, że dodatek jest napisany o wiele bardziej wyszukaną angielszczyzną niż oryginalne podręczniki drugoedycyjne.
 
Awatar użytkownika
whitlow
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 80
Rejestracja: pn sty 14, 2008 10:09 pm

sob maja 02, 2009 2:58 pm

Ze swej strony mogę polecić dodatek, co prawda do poprzedniej edycji
,,Źle się dzieje w Kislevie,,. Z chłopakami wspominamy tamte sesje z łezką w oku :) . Po prostu tamte podręczniki coś w sobie miały, bynajmniej nie chodzi o kredowy papier...
 
Awatar użytkownika
Tixon
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 42
Rejestracja: czw lut 26, 2009 9:32 pm

śr cze 10, 2009 8:15 pm

Jest jakiś podręcznik (oryginalny, bądź fanowski) opisujący Estalię? Moja postać ubzdurała sobie, iż aby zostać wytrawnym fechmistrzem, musi udać się do Estalii, poznać tamtejsze techniki (a przy okazji odbyć pielgrzymkę do świątyni Myrmidii).
 
Awatar użytkownika
Tullaris II
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 580
Rejestracja: czw cze 26, 2008 10:11 am

śr cze 10, 2009 8:27 pm

A główna świątynia Mirmindii przypadkiem nie znajduje się Tielii?
 
Awatar użytkownika
Tixon
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 42
Rejestracja: czw lut 26, 2009 9:32 pm

śr cze 10, 2009 8:50 pm

Główny podręcznik str 187. Główna świątynia w Magritta oraz Remas. Mieszkańcy spierają się, która ważniejsza. Za duchowe centrum uważa się Magritte.

Do postu poniżej - główny = WFRP.2ed.-.Ksiega.Zasad.PL
Ostatnio zmieniony śr cze 10, 2009 8:58 pm przez Tixon, łącznie zmieniany 1 raz.
 
Awatar użytkownika
Dark_Raziel
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 326
Rejestracja: pt mar 10, 2006 1:48 pm

śr cze 10, 2009 8:56 pm

Oficjalnego podręcznika nie ma, prace nad fanowskim trwają ;)

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości