Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
the czart
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1705
Rejestracja: pn lis 21, 2005 1:52 pm

Nowy do gry we Flames of War - przeczytaj!

pn cze 08, 2009 5:59 pm

Mam nadzieję że moderacja wybaczy małą zabawę w jej kompetencje, ale sądzą że taki temat się przyda.

Początkujący, oto odpowiedzi na pytania jakie zapewne kołatają ci się po głowie.

Jaką armię wybrać?

Jaką chcesz. Wybierz armię, która podoba Ci się z wyglądu. Dobre rady starych graczy niewiele pomogą - musisz sam zacząć grać, żeby się przekonać, jaki styl gry bardziej Ci odpowiada i która armia lepiej do niego pasuje. Lepiej zacząć armią, której widok na stole będzie Ci sprawiał przyjemność.

Która armia jest najlepsza?

Ta, która wygrywa :) . Każda armia ma wady i zalety, które trzeba poznać i nauczyć się wykorzystywać. Oczywiście, są armie łatwiejsze i trudniejsze do grania, ale żadna nie jest niemożliwa do opanowania, i każdą da się wygrać.

Gdzie znależć informacje o poszczególnych armiach?

Tu - pytania-poczatkujacych-vt55148.html - możesz zadawać pytania. Innym zródłem informacji jest strona producenta - http://www.flamesofwar.com/ .

Jakie armie są dostępne ?

Są ( lub będą ) dostępne wszystkie armie biorące udział w II wojnie światowej. Polacy, Niemcy, Rosjanie, Amerykanie, Brytyjczycy, Włosi, Węgrzy, Rumuni, Fińczycy i inni - do wyboru, do koloru. Szczegółowe informacje znajdziesz w poszczególnyc podręcznikach lub na stronie producenta ( link powyżej ).

Co powinienem kupic na początku?

1. Podręcznik główny. Jeśli nie chcesz kupowac tej wielkiej księgi, możesz kupic od kogoś skróconą wersje zasad z zestawu "open fire", bądz też sam zestaw. Jeśli nie znasz dobrze angielskiego, polecamy skrót zasad po polsku dostępnych na http://www.FoW.polter.pl
2. Podręcznik wybranej armii. Pamietaj, że niektóre armie są legalnie i darmowo dostępne na stronie producenta w pdf-ie.
3. Figurki. :) Na początek wystarczy Ci jeden dowódca (HQ) i 2 plutony podstawowe ( combat companies) . Z powodzeniem wystarczy ci to, żeby zagrac małą bitwę.
4. Więcej figurek. :D Pamiętaj! Te zakupy są obraniczone tylko zasobnością twego portfela :) .

Czy wg zasad mogę...?

O reguły gry pytaj w tym temacie - pytania-o-zasady-vt55149.html - ale pamiętaj - ogólna reguła jest taka, że co nie jest dozwolone, zwykle jest zabronione. Niektórzy mogą alergicznie reagować na pytania typu: "Czy mój czołg może latać, bo nigdzie nie jest napisane, że nie?".

Czy jako początkujący gracz mogę pójśc na turniej?

Turnieje to najlepsza okazja, żeby poznac innych graczy i inne armie. Ale nie wszyscy je lubią.
Jeśli znasz podstawowe zasady i uprzedzisz przeciwnika, że jesteś początkujący, na pewno potraktuje Cię życzliwie, wyjaśni Twoje watpliwości i... wykorzysta Twoje słabości - to jest turniej i nie ma miękkiej gry. ;) Tam gra się szybko, dużo i na wynik. Nad wszystkim czuwają sędziowie, których zawsze możesz poprosic o pomoc. I nie zniechęcaj się - nie każdy od razu jest Napoleonem.

Co oznacza early war, middle war, late war ?

To, z jakiego okresu pochodzi dana armia/jednostka. Wiadomo przecież, że w wrześniu 1939 nie walczyły tygrysy królewskie. Early war ( wczesna wojna ) odnosi się do okresu 1939-1941, middle war ( średnia wojna ) do lat 1942-1943, a late war ( późna wojna) do 1944-1945.

Proszę oczywiście o przyklejenia tematu.
Ostatnio zmieniony pt cze 12, 2009 1:21 pm przez the czart, łącznie zmieniany 1 raz.
 
Awatar użytkownika
Aki
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 751
Rejestracja: wt sty 03, 2006 2:13 pm

pn cze 08, 2009 11:24 pm

Wielkie dzięki, oczywiście przyklejam :razz:
 
Fjr.Wojtek
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: czw cze 11, 2009 1:50 pm

czw cze 11, 2009 1:56 pm

Dziękuję :wink:

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości