Zrodzony z fantastyki

 
slann
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 4982
Rejestracja: pt paź 14, 2005 10:35 am

Ścieżki heroiczne

wt gru 30, 2008 1:43 pm

Co myślicie o tym najbardziej charakterystycznym elemencie systemu. Moim zdaniem bardzo interesująca jest kwestia tego, jak odbijają się one na osobowości bohatera. Dla mnie taka Bestia, będzie przede wszystkim Bastią, niezależnie od charakteru. Ścieżki heroiczne moim zdaniem, w znacznym stopniu determinują postępowanie postaci.
Z wyrazami szacunku
Grzegorz "Slann" Knychała
 
ErrorAwarian
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 33
Rejestracja: wt gru 30, 2008 7:39 pm

wt gru 30, 2008 8:18 pm

Jak dla mnie to ścieżki heroiczne są w Midnighcie zamiast charakteru ze zwykłego D&D. To na wybierani tychże gracz powinien spędzić najwięcej czasu przy tworzeniu kp. Determinują one zachowanie BG, na „co dzień” i podczas spotkań z BNami.
 
slann
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 4982
Rejestracja: pt paź 14, 2005 10:35 am

sob cze 13, 2009 3:06 pm

Ścieżki heroiczne to ciekawy pomysł, acz kilku mi brakuje. Przede wszystkim czegoś związanego z szałem (dla barbarzyńców). Czegoś dla mistyka, bo na razie ma on tylko jedną ścieżkę, która nie zawsze pasuje. Czegoś związanego z nieumartymi i czegoś związanego z wiedzą
 
Awatar użytkownika
Radnon
Szef działu
Szef działu
Posty: 4461
Rejestracja: czw maja 06, 2004 3:35 pm

ndz cze 14, 2009 10:18 am

Sam pomysł na ścieżki heroiczne jest jednym z najfajniejszych mechanicznych patentów jakie wprowadzono w Midnightcie. Większość z nich wygląda także na pomysły przemyślane i klimatyczne, kilka daje wręcz inspirację do tworzenia wokół nich wątków i przygód. Oczywiście jak to zwykle bywa kilka innych to fabularnie nijakie potworki umieszczone tylko po to aby zapchać miejsce, to już jest jednak cecha charakterystyczna erpegowych rozwiązań.

Nie odczuwam natomiast specjalnych braków ilościowych. Być może jest kilka obszarów, których ścieżki nie obejmują (jak np. ten szał barbarzyńcy), ale mimo wszystko każdy gracz coś dla siebie znajdzie. Tak naprawdę największym problemem ścieżek jest ich beznadziejny rozkład w polskim wydaniu podręcznika.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości