Zrodzony z fantastyki

 
Soolik
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: pn lis 03, 2008 7:06 pm

Program wspomagający prowadzenie sesji online

ndz cze 14, 2009 4:31 pm

Jak w temacie. Słyszeliście o czymś takim ? W jakimkolwiek systemie. Program który umożliwia prowadzenie sesji online, łącznie z wyliczeniami wszystkich rzutów, bazą potworów i/czy przedmiotów, mapą taktyczną 2 wymiarową itp. ?

Nie chodzi mi o gry takie jak Neverwinter czy Baldur's Gate.

Jeśli słyszeliście, wydawało się wam, że coś słyszeliście czy widzieliście piszcie. :)
 
Awatar użytkownika
ConAnuS
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1137
Rejestracja: śr lip 06, 2005 10:11 pm

ndz cze 14, 2009 4:41 pm

http://www.rptools.net/

Maptool - bardzo ciekawe i rozbudowane narzędzie do gry online.
Jak dorwiesz skrypty do interesującego Cię tytułu to cała mechanika będzie już gotowa.
Polecam do tego tutoriale. Sporo funkcji programu jest tam wyjaśnionych bo na początku można się zgubić. :wink:
 
Soolik
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: pn lis 03, 2008 7:06 pm

ndz cze 14, 2009 5:06 pm

Są jeszcze jakieś inne programy tego typu ?
 
Awatar użytkownika
szelest
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1680
Rejestracja: sob lis 15, 2003 7:29 pm

ndz cze 14, 2009 9:31 pm

Do jakich sesji tego potrzebujesz? Wiesz nie ma uniwersalnego programu do wszystkiego. Poziom skomplikowania byłby przeogromny.

Trochę współczuje, że chcesz grać w gry RPG, które wymagają skomplikowanych komputerowych obliczeń.

Aktualnie to mi wystarcza program Vassal z modułem A Bucket of Dice w którym widzę rzuty kostką. mogę tworzyć notatki na stole, oraz coś do komunikacji głosowej - Skype.
 
Rasti
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 182
Rejestracja: czw cze 11, 2009 5:41 pm

ndz cze 14, 2009 9:44 pm

hmm wyliczenia? To nie problem napisać taki problem. Choćby konsolówka(najwygodniejsza). Co do kontaktu. Zależy o jakim mówimy, czy pisanie(jakiś program-chat), czy może komunikacja głosowa(skype). Kiedyś wziąłem się za pisanie jakiejś gierki konsolówki(bo wtedy tylko na konsoli umiałem pracować) w świecie młotka. Zrobiłem nawet tworzenie postaci, no najważniejsze rzeczy, bez znaku gwiezdnego, no i tylko kilka profesji(koło 15).
 
Soolik
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: pn lis 03, 2008 7:06 pm

ndz cze 14, 2009 10:15 pm

@szelest

Tak naprawdę każdy eRPeG wymaga obliczeń. ^^ Tyle, że wszystko robione jest w głowie / na kartce. Liczenie w RPG nie jest najważniejsze. A jeśli coś liczy za mnie to mam więcej czasu na fabułę(jako MG) czy zastanawianie się jak moja postać może zrobić to czy tamto (jako BG).

Jesteś przekonany o tym, że takie coś jeszcze nie istnieje ? :)

@ Rasti

Nie problem zrobić prostą konsolkę która "wspomaga" razem z chat-roomem czy jakiegoś klienta komunikacji głosowej. Ale program który ma uwzględniać zasady systemu takiego i takiego i wspomóc MG i graczy z własnej bazy danych przy tym jednocześnie udostępniając jakiś edytor graficzny, to już takie proste nie jest.

I właśnie o takie programy pytam, czy chociaż by coś co było by zbliżone do czegoś takiego. Jeśli ktoś zna jakiś to niech da znać. ;)
 
Awatar użytkownika
Ammanas
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 934
Rejestracja: pn lis 24, 2003 11:31 am

ndz cze 14, 2009 10:25 pm

http://www.fantasygrounds.com/
Chyba najbardziej rozbudowane i miłe dla oka narzędzie.
Niestety nie za darmo.
Za to jest masa mniej lub bardziej udanych modulów do najpopularniejszych systemów.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości