Zrodzony z fantastyki

 
urbakk
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 49
Rejestracja: śr mar 19, 2008 10:36 pm

Mnich i magiczne rękawice?

pt cze 26, 2009 6:26 pm

Moje pytanie odnosi się do klasy mnicha, która pewnie przez wielu jest uważana za jedną ze słabszych klas, o czym już czytałem na forum. :(

Czy mnich może używać magicznych rękawic? Rękawice z plusami do ataków i umagicznione dodatkowo nieźle by mnicha wzmocniły. Według KMP można je wzmacniać a mnich rękawic może raczej spokojnie używać.

Drugie pytanie odnosi się do kam. Czy warto je przypisać mnichowi? Z tego co mi się wydawało to nie, ale kolega coś wspominał, że dwie kamy + odpowiednie atuty czynią z mnicha "maszynkę do zabijania" :razz:

Czytałem coś, że warto mnichowi wziąć atuty do walki dwiema broniami jeśli walczy pięściami. Mógłby mi ktoś wytłumaczyć co to da? Przecież mnich walczy wszystkim czym się da :mrgreen:

Dzięki za odpowiedzi 8)
 
Awatar użytkownika
Szarlih
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 906
Rejestracja: ndz maja 11, 2008 3:04 pm

pt cze 26, 2009 6:36 pm

Czy mnich może używać magicznych rękawic?

Stworzono specjalny rodzaj przedmiotu, rzemienie mnicha, którę pełnią rolę odpowiednika umagicznionych rękawic.

dwie kamy + odpowiednie atuty czynią z mnicha "maszynkę do zabijania"

Wiewiórek? Nie, IMO nie warto dawać wysokopoziomowemu mnichowi żadnych broni.

Czytałem coś, że warto mnichowi wziąć atuty do walki dwiema broniami jeśli walczy pięściami. Mógłby mi ktoś wytłumaczyć co to da? Przecież mnich walczy wszystkim czym się da

Specjalny przedmiot - pas mnicha. Pozwala wykorzystać korzyści z walki dwiema broniami podczas walki rękoma, a ponadto raz dziennie przyspiesza (jak czar).
 
urbakk
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 49
Rejestracja: śr mar 19, 2008 10:36 pm

pt cze 26, 2009 6:43 pm

A w którym podręczniku można znaleźć opisy tych przedmiotów?
 
Awatar użytkownika
Szarlih
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 906
Rejestracja: ndz maja 11, 2008 3:04 pm

pt cze 26, 2009 6:55 pm

Rzemienie - Miecz i Pięść, ed. 3,0. Wciąż jednak, mechanicznie niczym nie różnią się od umagicznionych rękawic i nie ma sensu szukać ich opisu.

Pas mnicha - Przewodnik Mistrza podziemi.
 
Awatar użytkownika
Ammanas
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 934
Rejestracja: pn lis 24, 2003 11:31 am

pt cze 26, 2009 7:49 pm

VoBono pisze:
Nie, IMO nie warto dawać wysokopoziomowemu mnichowi żadnych broni.

Bo? Ma mega-super-zabójcze-obrażenia 2d10?! Nieźle...
Dlaczego niby nie warto?
 
Awatar użytkownika
Szarlih
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 906
Rejestracja: ndz maja 11, 2008 3:04 pm

pt cze 26, 2009 7:59 pm

A jak mu damy broń to czy cokolwiek to zmieni? Przecież tak samo umagicznić można te nieszczęsne rzemienie. W czym przewaga broni? W mega-super-zabójczej-premii do rozbrajania?
 
Awatar użytkownika
Marvin47
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 35
Rejestracja: czw kwie 02, 2009 9:30 am

pt cze 26, 2009 8:19 pm

Mnich nie jest słaby jeśli gra się tylko na core rulebookach. ;'P
 
Awatar użytkownika
Ammanas
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 934
Rejestracja: pn lis 24, 2003 11:31 am

pt cze 26, 2009 10:55 pm

A jak mu damy broń to czy cokolwiek to zmieni? Przecież tak samo umagicznić można te nieszczęsne rzemienie. W czym przewaga broni? W mega-super-zabójczej-premii do rozbrajania?
Chociażby ;F Nie tylko do disarma, także do sundera, tripa, itd ;F Jak dla mnie +0 < +2/4/x. Zawsze ;F
Dodatkowo te śmieszne rzemienie są do 3.0. W 3.5 można umagicznić same pięści ale kosztuje to 2x drożej. Możliwe, że do 3.5 też jest jakiś odpowiednik takiego przedmiotu, ale nie mogę tego sprawdzić.
Poza tym broń może mieć dmg type slashing/piercing bez wydawania na to featów ;F Można też do niej włożyć jakiegoś gema. Czy jakieś inne śmieszne dodatki wrzucić.
Generalnie poza paroma specyficznymi buildami bronią można osiągnąć co najmniej to samo, a najczęściej nawet więcej, niż pięściami.
 
Aramil Tanatriel
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 54
Rejestracja: pn paź 27, 2008 9:20 pm

sob cze 27, 2009 10:23 am

gema? co masz na myśli?
 
Awatar użytkownika
Ammanas
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 934
Rejestracja: pn lis 24, 2003 11:31 am

sob cze 27, 2009 11:16 am

W Magic Item Compendium są kryształy którymi można ulepszać przdmioty.

A dodając do poprzedniej listy, broń zawsze może być Legacy itemem, a pięści nie ;)
 
urbakk
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 49
Rejestracja: śr mar 19, 2008 10:36 pm

ndz cze 28, 2009 1:24 pm

Właśnie w księdze broni i ekwipunku znalazłem też przedmiot, który działa jak rękawice i jest odpowiedni dla mnicha. Są to szpadryny.

Mimo tego, że jest to w wersji 3.0, myślę że można spokojnie to wykorzystać w 3.5 skoro w tylu podręcznikach jest mowa o podobnej rzeczy.
 
Altaris
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1175
Rejestracja: ndz paź 05, 2008 4:24 pm

wt lip 07, 2009 11:18 pm

A dodając do poprzedniej listy, broń zawsze może być Legacy itemem, a pięści nie Wink


Ale rękawice mogą być.
 
Awatar użytkownika
OzziLee
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 162
Rejestracja: pt sty 26, 2007 10:06 pm

śr lip 08, 2009 9:50 am

Jeszcze ciekawym wyjściem jest wzięcie mnicha Warforged i umagicznianie samych pięści już jako przedmiotu co będzie tańsze od umagiczniania ciała, praktycznie jak zwykłą broń.
 
urbakk
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 49
Rejestracja: śr mar 19, 2008 10:36 pm

pt lip 24, 2009 4:26 pm

Mnich Warforged? Skąd to wziąłeś?

Znaczy z jakiego podręcznika ;]
 
Ooral92
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 340
Rejestracja: wt kwie 21, 2009 2:58 pm

pt lip 24, 2009 4:55 pm

Warforged to rasa z settingu Eberron. Podręczniki, w których występuje ich opis to Eberron Campaign Setting oraz Races of Eberron.
W sktórcie mówiąc jest to żyjący konstrukt. Nie może on nosić zbroi (jeśli mnie pamięć nie myli) za to może dowolnie umagiczniać swoje części ciała ;]
 
urbakk
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 49
Rejestracja: śr mar 19, 2008 10:36 pm

pt lip 24, 2009 9:19 pm

Hmm, nie wiem czy decydować się na mnicha :/ Nikt w drużynie jeszcze go nie miał i chciałem spróbować, ale z tego co czytam na forum to mnich jest beznadziejny...

Da się zrobić dobrego mnicha?
 
Aramil Tanatriel
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 54
Rejestracja: pn paź 27, 2008 9:20 pm

pt lip 24, 2009 10:01 pm

Zawsze się coś da, ale wykorzystując wiele różnych podręczników i dużo multiclasowania :wink: Pewnie zaraz Ci ktoś coś poda :wink:
 
Ooral92
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 340
Rejestracja: wt kwie 21, 2009 2:58 pm

Re: Mnich i magiczne rękawice?

sob lip 25, 2009 3:49 pm

Aramil Tanatriel a gdzie tam! Żeby zrobić prostego zarówno fabularnego jak i mechanicznego dobrego (czyt. silnego) mnich potrzebujemy tylko Tome of Battle. Czysty Unarmed Swordsage (wariant, do znalezienia w podpunkcie Adaptation str. 20) i po sprawie. Dzięki atutowi Shadow Blade, nie cierpi na MADa, a dzięki manewrom urozmaici rozgrywkę.
 
urbakk
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 49
Rejestracja: śr mar 19, 2008 10:36 pm

Mnich i magiczne rękawice?

ndz lip 26, 2009 12:03 pm

Hmm, może by ciekawie. Poczytam o Unarmed Swordsage
 
Awatar użytkownika
Rinue
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 99
Rejestracja: sob cze 20, 2009 1:04 pm

Mnich i magiczne rękawice?

ndz lip 26, 2009 2:26 pm

Mnich w połączeniu z psionem może być dość dobrą postacią. W odpowiedniej kombinacji można wycisnąć naprawdę pokaźne obrażenia poprzez wykorzystanie mocy psionicznych. Również połączenie z warshaperem może dać dobre rezultaty.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość