Zrodzony z fantastyki

ranegothh
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

'dobry' zabójca i 'zły' rycerz

pn cze 29, 2009 2:31 pm

Witam,
mam dwa pytanka odnośnie odgrywania w/w postaci:

1. Czy istnieje jakaś organizacja zabójców, która trudni się eliminowaniem "złych" postaci? Charakter preferowany postaci to praworządny zły (albo jakikolwiek inny zły, żeby spełniał wymogi prestiżówki zabójca). Chodzi mi o postać, która będzie bezwzględna i nie będzie miała skrupułów zabić, ale jedynie osoby, które sobie na to zasłużyły. Coś na kształt głównego bohatera serialu "Dexter" ;). Próbuję tą postać dopasować do jakiejś organizacji.

2. Czy istnieje jakieś bóstwo, zakon itp dla czarnego strażnika, które nie jest nastawione tylko na totalne zniszczenie? ;) Chcę stworzyć postać praworządnego złego rycerza, który ceni sobie honor, przestrzega własnego kodeksu typu nie zabijać bezbronnych, kobiety, nie atakować z zaskoczenia itp. Praworządny dobry paladyn ma wg mnie małe pole do popisu jeśli chodzi o pk, dlatego takiemu rycerzowi chiałbym dać charakter praworządny zły, i dobrać do niego odpowiednie bóstwo. Przykładem postaci o której mówię jest Steel Brightblade (z świata Dragon Lance).

Z góry dzięki za wszelkie pomysły :).

Awatar użytkownika
wsiour
Częsty bywalec
Częsty bywalec

pn cze 29, 2009 3:19 pm

2. Proste, weź paladyna, z tym że usuwając jego ograniczenie do dobra. Wymogiem charakteru jest wtedy praworządność. W zdolnościach zamieniasz wszystko z określnikiem "dobro" na pasujące do charakteru (neutralni paladyni muszą się opowiedzieć po jasnej albo ciemnej stronie mocy). Nakładanie rąk u złego nie leczy, tylko zadaje obrażenia. Wyjątkowy wierzchowiec u złego staje się bardziej zły (zamiast śnieżnobiałego rumaka przerażający czarny koń). Zamiast usunięcia choroby może być nałożenie klątwy, lub coś innego o podobnej mocy.

A i jeszcze aura odwagi. Można dać aurę grozy czy coś w tym stylu (RO na wolę równe 10 + mod. z charyzmy paladyna, nieudany oznacza -1 do wszystkich testów w obrębie aury, czas trwania równy mod z charyzmy paladyna +1)

Awatar użytkownika
Lord Xan
Administrator
Administrator

pn cze 29, 2009 3:54 pm

http://www.d20srd.org/srd/variant/class ... AndTyranny
Tu sa trzy warianty paladyna - zależnie od charakteru, mają nieco różniące się zdolności. Ten, który interesuje Ciebie, Paladin of Tyranny - praworządny zły, o tu:
http://www.d20srd.org/srd/variant/class ... ssFeatures

Shillelagh wielder
Częsty bywalec
Częsty bywalec

pn cze 29, 2009 4:05 pm

Ad. 1. Harfiarze :wink:

Awatar użytkownika
Dark Sage
Stały bywalec
Stały bywalec

pn cze 29, 2009 7:11 pm

Z Harfiarzy tacy zabójcy jak ze mnie ogr :P

No, chyba że mówimy o ich bardziej stanowczym odłamie :P

Awatar użytkownika
Bel esprit
Stały bywalec
Stały bywalec

pn cze 29, 2009 7:36 pm

Harfiarze między innymi likwidują złe postaci, ale głównie skupiają się na krzyżowaniu ich planów.
Natomiast warianty paladynów zostały pięknie opisane w Unearthed Arcana.

ranegothh
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

pn cze 29, 2009 8:24 pm

Okej, tylko tu pojawia się mały problem...
Postać chcę zrobić na serwerze RPG w grze Neverwinter Nights 2 (nie wiem czy kojarzycie), dlatego wszelkiego rodzaju mechaniczne zmiany nie przejdą bo gra jest jaka jest.

1. Paladyn musi być praworządny dobry, bo w przeciwnym razie nie będę mógł dalej w niego awansować, dlatego najbliższą postacią jest chyba czarny strażnik. Tylko nie wiem pod jakie bóstwo go podpiąć, większość złych bóstw o których wiem to bóstwa które lubią zniszczenie, chaos, oszustwo. A mi chodzi o postać która jednak ceni sobie swój honor, nie wykorzystuje innych w niecny sposób itp, ale jednocześnie - jak ktoś wyskoczy, to da w czapę aż się kurzyć będzie bez najmniejszych skrupułów ;).

Mechanicznie to nie będzie problemem, mogę zrobić wojownik/czarny strażnik albo jakkolwiek, ale najważniejsze żebym mógł to pod jakieś bóstwo podpiąć.

2. Czy postać praworządna zła może należeć do harfiarzy? Wydawało mi się, że harfiarze to jednak mimo wszystko postacie chaotyczne dobre, które starają się nie zabijać, nie są bezlitosne, nie biorą nagrody za swoje ofiary itd.

Czyli w obu wypadkach chodzi mi głównie o to, pod jakie organizacje/bóstwa podpiąć dane postacie, a nie jak to zrobić mechanicznie. Wszelkie pomysły mile widziane :).

Awatar użytkownika
Zireael
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant

pn cze 29, 2009 8:40 pm

1. Bane
2. Zhentowie, Maski, Ogniste Noże do wyboru do koloru

Shillelagh wielder
Częsty bywalec
Częsty bywalec

pn cze 29, 2009 9:40 pm

Hm... Macie rację. Harfiarze to nie organizacja skrytobójców, miałem na myśli właśnie to że czasami kogoś muszą "sprzątnąć" :wink:

Awatar użytkownika
shakh
Częsty bywalec
Częsty bywalec

śr lip 01, 2009 2:05 am

2. spróbuj mistrza broni. a do twojego opisu zachowania najlepiej pasuje charakter PN. Co do bóstwa to jeszcze pasuje Hoar

Awatar użytkownika
Radnon
Szef działu
Szef działu

śr lip 01, 2009 9:45 am

ranegothh pisze:
(...) Tylko nie wiem pod jakie bóstwo go podpiąć, większość złych bóstw o których wiem to bóstwa które lubią zniszczenie, chaos, oszustwo.

Oprócz wspomnianych Bane`a i Hoara możesz też pomyśleć nad bardziej klasycznym Helmem. Bóstwo jak najbardziej praworządne, a przy okazji dopuszczające wyznawców i kapłanów o charakterze PZ. Na upartego może być też Gargauth, ale to wygnany z piekieł diabeł, więc jego "umiłowanie" prawa jest w nieco odmiennym stylu.

ranegothh pisze:
2. Czy postać praworządna zła może należeć do harfiarzy? Wydawało mi się, że harfiarze to jednak mimo wszystko postacie chaotyczne dobre, które starają się nie zabijać, nie są bezlitosne, nie biorą nagrody za swoje ofiary itd.

Harfiarze to organizacja skupiająca postacie o najróżniejszych charakterach i sądzę, że przy dobrym uzasadnieniu praworządny zły bohater (taki w stylu Rycerzy Takhisis z DL) też się w tej organizacji zmieści.

Awatar użytkownika
shakh
Częsty bywalec
Częsty bywalec

śr lip 01, 2009 9:58 am

Radnon pisze:
Harfiarze to organizacja skupiająca postacie o najróżniejszych charakterach i sądzę, że przy dobrym uzasadnieniu praworządny zły bohater (taki w stylu Rycerzy Takhisis z DL) też się w tej organizacji zmieści.

obawiam sie że nie mogę się z toba zgodzić gdyz w wymaganiach wszystkich prestiżówek związanych z harfiarzami wymaganiem jest haraktem "nie-zły"

Awatar użytkownika
Radnon
Szef działu
Szef działu

śr lip 01, 2009 10:16 am

Oczywiście Harfiarze to organizacja skupiająca postacie, które nie są złe - czego dowodzą nie tylko prestiżówki, ale choćby wymagania przyjęcia do Grających z czasów drugiej edycji. Mimo to jestem sobie w stanie wyobrazić postać PZ (tylko właśnie taką w stylu rycerstwa Dragonlance), która w pewnych wyjątkowych okolicznościach do Grających zostałaby przyjęta. Zresztą znamy przypadki złych bohaterów, którzy z tą organizacją współpracowali, żeby wspomnieć tylko Sememmona i Ashemmi.

Inną kwestią jest, że pomysł taki na wspomnianym wyżej serwerze Neverwinter Nights prawie na pewno nie przejdzie, bo Mistrzowie Gry są tam dość mocno konserwatywni.

ranegothh
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

wt lip 07, 2009 4:43 pm

O, Hoar pasuje idealnie, właśnie o coś takiego mi chodziło :). Dzięki wielkie za pomoc!