Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
Snusmumriken
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 151
Rejestracja: wt cze 09, 2009 1:02 pm

Telmiirkara neshyrr...

śr lip 08, 2009 11:34 pm

Witam.
Poszukuje jakichkolwiek informacji (zarówno mechanika, jaki i fabularnie) na temat Telmiirkara neshyrr. Czy są jeszcze jakieś "żyjące" postacie, które przeszły rytuał?
 
Awatar użytkownika
Radnon
Szef działu
Szef działu
Posty: 4461
Rejestracja: czw maja 06, 2004 3:35 pm

czw lip 09, 2009 1:23 am

Froger pisze:
Ja przeżyłem.
Mieszkam w Łubiankach Podlaskich mam 11 lat i lubię chomiki.
S. 12, Ag. 12, reszty nie mam. Miecz długi +2.

Zdajesz sobie sprawę, że spamujesz? W związku z tym mam prośbę - jeśli nie masz nic sensownego do napisania to po prostu nie nabijaj sobie postów.

Natomiast co do tematu.
Dickhead pisze:
Poszukuje jakichkolwiek informacji (zarówno mechanika, jaki i fabularnie) na temat Telmiirkara neshyrr. Czy są jeszcze jakieś "żyjące" postacie, które przeszły rytuał?

Telmiirkara neshyrr to rytuał Elfiej Wysokiej Magii, który pozwala rzucającemu na "wymianę" części swojej duszy w zamian za zdolność odprawiania rytuałów bez pomocy kręgu. Wymiany tej dokonuje się z potężnymi przybyszami (np. eladrinami lub demonami). Po przemianie postać staje, np. półniebianinem albo półdemonem. Z tego co pamiętam opracowano go w czasach słynnego Aryvandaaru. Warto też wspomnieć, że podobne właściwości miała korona noszona przez Coronalów Myth Drannor. Jeśli chodzi o rozpiskę mechaniczną to takowa nie istnieje ani do 2 ani do 3 edycji (do 4 prawie na pewno też nie).

Jeśli chodzi o żyjące postacie, które przeszły ten rytuał to najlepszym przykładem będzie na pewno obecny Najwyższy Mag Myth Drannor Araevin Teshurr, który podczas swoich podróży odkrył na nowo to zaklęcie. Poza nim nie znam żadnej innej żyjącej postaci, która odprawiłaby ten rytuał, ale w sumie nic nie stoi na przeszkodzie, aby niektórzy czarodzieje z otoczenia Amrauil znali i czasem nawet stosowali.

Dla uzupełnienia mogę polecić także ten temat na forum Wizardów.
 
Awatar użytkownika
Deithwen_Addan
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 348
Rejestracja: pn sty 21, 2008 5:43 pm

czw lip 09, 2009 5:27 pm

Jeżeli znasz angielski, polecam Ci trylogię Ostatni Mythal (The last mythal). Pierwszy tom wydano w Polsce (Opuszczony dom), jednak dwa pozostałe pozostają wciąż w sferze planów i marzeń. W drugim tomie - Farthest reach - rzeczony już Araevin Teshurr przechodzi tenże rytuał. Jeżeli Twój angielski jest znośny, to nie wiem, czy znajdziesz lepszy - fabularnie - opis.

Radnon pisze:
w sumie nic nie stoi na przeszkodzie, aby niektórzy czarodzieje z otoczenia Amrauil znali i czasem nawet stosowali.

Teoretycznie na przeszkodzie nic nie stoi, ale na początku trzeciego tomu Ostatniego mythalu Wysoka Magini Kileontheal (albo inny z Wysokich Magów, mea memoria fragilis est) krytykuje telmiirkarę za samolubność, wychwalajac konsensualność Wysokiej Magii w kształcie z Evermeet (kręgi).

Radnon pisze:
obecny Najwyższy Mag Myth Drannor Araevin Teshurr

Prosiłbym o źródło tej informacji, bo, ponownie powołując się na wspominaną już wyżej trylogię, pamiętam, że Araevin nie przyjął tego tytułu, oferowanego mu przez Ilsevele, żeby móc wyruszyć w kolejną podróż.
 
Awatar użytkownika
Snusmumriken
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 151
Rejestracja: wt cze 09, 2009 1:02 pm

czw lip 09, 2009 9:10 pm

Radnon pisze:
Wymiany tej dokonuje się z potężnymi przybyszami (np. eladrinami lub demonami). Wymiany tej dokonuje się z potężnymi przybyszami (np. eladrinami lub demonami). Po przemianie postać staje, np. półniebianinem albo półdemonem.


Z tego co rozumiem dany rytuał nie jest zarezerwowany tylko dla elfów, wiec czy (czysto teoretycznie) mogła by przejść go jakakolwiek inna istota?

Swoją drogą patrząc mechanicznie to jestem ciekawy z jakim niebianinem/demonem musiało by dojść do ugody skoro (chyba) najpotężniejszymi opisany elradin ma sw31, czyli zbliżoną do dużej ilości epików w Fearunie.

Książek nie omieszkam przeczytać, bo z angielskim u mnie w porządku :)

Edit.

Czy Srinshee przeszła ten rytuał?
Ostatnio zmieniony czw lip 09, 2009 9:31 pm przez Snusmumriken, łącznie zmieniany 1 raz.
 
Awatar użytkownika
shakh
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 207
Rejestracja: pn mar 01, 2004 2:38 am

czw lip 09, 2009 9:29 pm

A przy okazji wiadomo coś na temat Srinshnee po spellplague?? P.S. macie może jej rozpiskę??
 
Awatar użytkownika
Radnon
Szef działu
Szef działu
Posty: 4461
Rejestracja: czw maja 06, 2004 3:35 pm

czw lip 09, 2009 10:24 pm

Deithwen_Addan pisze:
Teoretycznie na przeszkodzie nic nie stoi, ale na początku trzeciego tomu Ostatniego mythalu Wysoka Magini Kileontheal (albo inny z Wysokich Magów, mea memoria fragilis est) krytykuje telmiirkarę za samolubność, wychwalajac konsensualność Wysokiej Magii w kształcie z Evermeet (kręgi).

Zgadzam się. Magowie z Evermeet to w większości tradycjonaliści i za takim rytuałem zbytnio pewnie nie przepadają. Mimo to podstawy teoretyczne zapewne niektórzy z nich znają, a kilku bardziej ambitnych indywidualistów mogło nawet skorzystać z tego zaklęcia. W sumie nawet sama królowa Amrauil jest w stanie rzucać rytuały bez pomocy, choć z tego co pamiętam to jest akurat zasługa magicznych przedmiotów (coś ala korona Coronala).

Deithwen_Addan pisze:
Prosiłbym o źródło tej informacji, bo, ponownie powołując się na wspominaną już wyżej trylogię, pamiętam, że Araevin nie przyjął tego tytułu, oferowanego mu przez Ilsevele, żeby móc wyruszyć w kolejną podróż.

Problemem jest, że ja tej trylogii w całości nie czytałem, ale pamiętam, że gdzieś obiło mi się o uszy, że Araevin koniec końców został Najwyższym Magiem. Nie mogę jednak podać źródła, więc jest możliwe, że się mylę.

Dickhead pisze:
Z tego co rozumiem dany rytuał nie jest zarezerwowany tylko dla elfów, wiec czy (czysto teoretycznie) mogła by przejść go jakakolwiek inna istota?

Wysoka Magia Elfów jest zasadniczo zarezerwowana tylko dla niektórych podras Starszego Ludu. W związku z tym, przynajmniej z fabularnego punktu widzenia, inne rasy nie powinny mieć do niego dostępu i móc go wykorzystywać.

Dickhead pisze:
Czy Srinshee przeszła ten rytuał?

shakh pisze:
A przy okazji wiadomo coś na temat Srinshnee po spellplague?? P.S. macie może jej rozpiskę??

Wydaje mi się, że nie przeszła, ale głowy za to nie dam. Natomiast o losie Srinshee po Spellplague nic nie wiadomo. Tak samo nie ma oficjalnej rozpiski, nieoficjalne natomiast da się znaleźć na forum Wizardów.
 
Awatar użytkownika
Snusmumriken
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 151
Rejestracja: wt cze 09, 2009 1:02 pm

czw lip 09, 2009 10:36 pm

Radnon pisze:
Wysoka Magia Elfów jest zasadniczo zarezerwowana tylko dla niektórych podras Starszego Ludu. W związku z tym, przynajmniej z fabularnego punktu widzenia, inne rasy nie powinny mieć do niego dostępu i móc go wykorzystywać.


Chodziło mi bardziej o to, że mechanicznie WME nie różni się od epików rzucanych przez dowolną rasę i teoretycznie każdy mógłby podpisać taki "cyrograf" z niebianinem/demonem.

BTW.
Dzięki za info.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość