Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
kumieg
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: czw kwie 05, 2007 11:15 am

Cyric

czw kwie 05, 2007 11:45 am

Witam wszystkich i prosze o pomoc, potrzebuje jak najwięcej informacji o Cyricu, najlepiej od momentu gdy kończy się książka "Książe Kłamstw". Jacy są jego najważniejsi kapłani, w jakich miastach ma najwięcej wyznawców, czy Rinda ciągle ma Cyrinshiad, co z proponowanym sojuszem z Shar itd.
Z góry dziękuję...
 
Awatar użytkownika
Lendir
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 379
Rejestracja: pt maja 05, 2006 3:18 pm

sob kwie 07, 2007 10:35 am

Informacje o Cyricu znajdziesz w ZK:OŚ i Wyznaniach i Panteonach, informacje o kościele Cyrica znajdziesz we Władcach Mroku. Kontynuację historii "Księcia Kłamstw" znajdziesz w niewydanym jeszcze po polsku zakończeniu Cyklu Awatarów - "Crucible: The Trial of Cyric the Mad". Trudno oczekiwać, żebyśmy przepisywali tutaj zawartość podręczników. Natomiast jeśli masz jakieś szczegółowe pytania to zawsze możesz liczyć na pomoc :)

Co do najważniejszych kapłanów i miejsc największego wpływu Cyrica - niełatwo to określić ze względu na chaotyczną strukturę kościoła. Wyznawcy Cyrica tworzą wiele odrębnych grup nie uznając jednego przywództwa nad wszystkimi. Najpotęzniejsze frakcje Księcia Kłamstw znajdują się w Amn.
 
Awatar użytkownika
Amon
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 554
Rejestracja: śr sie 25, 2004 9:19 pm

sob kwie 07, 2007 10:50 am

jednym z najważniejszych sług Cyrica w faerunie jest zapewne Serafin Kłamstw z Powrotu Arcymagów.
 
Awatar użytkownika
kumieg
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: czw kwie 05, 2007 11:15 am

sob kwie 07, 2007 11:27 am

Ok, dzięki, a kto to jest Serafin? Tak, o 2 grupach wyznawców w Amn wiem... A wiadomo co z Cyrinshiad? Gdzie jest, czy nadal ma go Rinda itd.
 
Awatar użytkownika
Amon
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 554
Rejestracja: śr sie 25, 2004 9:19 pm

sob kwie 07, 2007 11:33 am

Serafin Kłamstw Cyrica to coś w rodzaju "Wybrańca" (w szerokim cudzysłowie) ale zapewne o znacznie mniejszej potędze. Może np przekazywać pewne wizje kapłanom Cyrica itp. Znam ta postac wyłacznie z wpomnianej trylogii. Owy Serafin nazywał się bodajże Malik.
 
Awatar użytkownika
kumieg
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: czw kwie 05, 2007 11:15 am

sob kwie 07, 2007 11:49 am

A co było o nim tam napisane? Wiadomo gdzie mieści się jego "siedziba", po czyjej był stronie itd.
 
Awatar użytkownika
the czart
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1705
Rejestracja: pn lis 21, 2005 1:52 pm

sob kwie 07, 2007 1:39 pm

Malik to taka "miła" postać - raczej trochę karykaturalna jak na sługe ksiecia kłamstw, bo jest obłożony klątwą prawdomówności :razz: , co w książce jest powodem do wielu zabawnych sytułacji jak "wymsknie" mu sie to co naprawdę myślał :wink: .
 
Awatar użytkownika
Renald
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 444
Rejestracja: ndz maja 14, 2006 5:55 pm

sob kwie 07, 2007 2:45 pm

Amon pisze:
Serafin Kłamstw Cyrica to coś w rodzaju "Wybrańca" (w szerokim cudzysłowie) ale zapewne o znacznie mniejszej potędze. Może np przekazywać pewne wizje kapłanom Cyrica itp. Znam ta postac wyłacznie z wpomnianej trylogii. Owy Serafin nazywał się bodajże Malik.

Prawdę mówi Amon. Kumieg - jeżeli interesowałby Cię Nieoficjalny Szablon Wybrańca tegoż Boga, odwiedź ten temat. Znajduje się w nim praca mojego autorstwa. Myślę, że może się przydać. Jest gdzieś na końcu podanej strony.
 
Awatar użytkownika
kumieg
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: czw kwie 05, 2007 11:15 am

sob kwie 07, 2007 6:21 pm

Wielkie dzięki, aha, jeszcze jedno, czy wiadomo coś o wyznawcach Czarnego Słońca w Amn, nie podwładnych Czarnomocnego ale jego rywala? A i jeszcze:
12: Zachodnia wieża Elipsy pada pod naporem sił Cyrica, Selune i Loviatar. Wyznawcy Cyrica przejmują władzę nad wieżą.
Co to za wieża, gdzie się znajduje i kto dowodził siłami Księcia Kłamstw?
Z góry dzięki...
 
rhey
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: pt sie 24, 2007 2:28 pm

śr sie 06, 2008 3:05 am

Mam nadzieję że ktoś z was będzie tak miły i odpowie mi na parę pytań:

1.Jak wygląda obecny plan Cyrica - Supreme Throne?
2.Czy są jakieś świątynie które czczą tylko jeden z aspektów Czarnego Słońca? np. tylko jako patrona intryg albo iluzji?
3.Jak doszło do współpracy Cyrica z Shar i zabica przez tego pierwszego Mystry?
4.Jakie były konsekwencję zabicia bogini magi? (chodzi mi zarówno o Cyrica jak i o krainy i zamieszkujących je magów)
 
Awatar użytkownika
Halavar
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 25
Rejestracja: pn sty 01, 2007 6:06 pm

śr sie 06, 2008 2:18 pm

rhey pisze:
3.Jak doszło do współpracy Cyrica z Shar i zabica przez tego pierwszego Mystry?

Z tego co mi wiadomo, to niema żadnych informacji na ten temat, oprócz krótkiej wzmianki w Grand History of The Realms która mówi o tym, że za namową Shar, Cyric dostał się do Serca Dweomeru i tam zabił Mystrę. Zapewne dopiero nowy podręcznik do FR rzuci jakieś światło na te wydarzenia.

rhey pisze:
4.Jakie były konsekwencję zabicia bogini magi? (chodzi mi zarówno o Cyrica jak i o krainy i zamieszkujących je magów)

Co do informacji to sytuacja analogiczna z powyższą.
Co wiadomo, to według Grand History of The Realms w 1385 RD po śmierci Mystry, trzej bogowie Sune, Tyr i Lathander doprowadzili do tego, że Cyric jest w swego rodzaju "areszcie domowym" na swoim planie Najwyższym Tronie i będzie w nim przez 1000 lat. Tylko że to informacje z 1385 RD, tak więc niewiadomo jak bedzie sytuacja wyglądać na starcie kompletnie nowych Forgotten Realms 4 ed.
Zaś jeśli chodzi o same konsekwencje zabicia Mystry i sytuację z magią na Torilu w efekcie działania Spellplague to polecam artykuł z cyklu Countdown to the Realms: Magic in the Forgotten Realms
http://www.wizards.com/default.asp?x=dnd/drfe/20080130a
 
Awatar użytkownika
Brilchan
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 4532
Rejestracja: śr cze 20, 2007 8:49 pm

śr lip 15, 2009 10:25 pm

Witam wszystkich potrzebuje pomocy przy uporządkowaniu paru wydarzeń związanych z Cyrickiem do biografii mojej postaci i liczę na waszą pomoc :D najbardziej zależy mi na datach ale nie pogardzę też jakimiś legalnymi linkami do szerszej informacji (jeżeli takowe istnieją) lub odesłaniem do odpowiednich książek \podręczników, to tyle wstępu przechodzę do konkretów

1. Jak wyglądały konflikty między wyznawcami Ciricka a kapłanami zmarłego Myrkula ? Czytałem o tym że część z tych drugich zmieniła wyznanie potem ich wybito :razz: chciałbym uzyskać więcej info na ten temat najlepiej z datami

2. Podobny niedosyt czuje w sprawie afery z tą jego książką xD czy to ona spowodowała zrzucenie go z tronu pana śmierci?

:)
Ostatnio zmieniony czw lip 16, 2009 11:40 am przez Brilchan, łącznie zmieniany 1 raz.
 
Awatar użytkownika
Radnon
Szef działu
Szef działu
Posty: 4461
Rejestracja: czw maja 06, 2004 3:35 pm

śr lip 15, 2009 11:13 pm

1. Akurat wydaje się, że w wyznawcami Myrkula poszło całkiem gładko i z tego co wiem tutaj (w przeciwieństwie do wyznawców Bane`a) żadnych poważnych czystek nie było. Większość z dawnych kapłanów przerzuciła się na Cyrika właściwie od razu, a pozostali albo dalej wyznawali swojego dawnego boga, ale zostali niewierzącymi i dość mocno szalonymi byłymi klerykami. Niektórzy zapewne też przerzucili się na Jergala a potem na Velsharoona. Na szybko trudno tutaj podać jakieś konkretne daty.

2. Cyrik zaczął pisać Cirinishad właściwie w chwili kiedy został bogiem (czyli gdzieś pod koniec 1358 RD), jako, że Oghma odmówił mu usług boskich skrybów (książka negowała prawdziwą wiedzę) Książe Kłamstw zlecił jej napisanie swoim wyznawcom z Twierdzy Zhentil. Księga ta miała sprawić, że każda osoba, która ją przeczyta uwierzy w jej treść (nawet jeśli znała prawda), a co za tym idzie stanie się wyznawcą Cyrika. W ostateczności miało to doprowadzić do odebrania wyznawców pozostałym bogom, a w efekcie śmierci tychże bóstw.

Ostatecznie księga została ukończona przez niejaką Rindę na przełomie Marpenotha i Nocala 1368 RD. W tym samym czasie ta sama Rinda na zlecenie Oghmy (i z pomocą dobrze nam znanego Fzoula Chembryla) przygotowała drugą księgę o nazwie "Prawdziwe życie Cyrika". Ostatecznie z planu Cyrika niewiele wyszło, a dość egzotyczna koalicja złożona z Mystry, Maski, Oghmy i Torma zdołała wywołać równoczesny bunt w Twierdzy Zhentil i Mieście Umarłych. Efekt był taki, że Cyric został wyrzucony do Pandemonium a Kelemvor został nowym Sędzią Umarłych.

W polskim FRCS wydarzenia te zostały nazwane, trochę niefortunnie, "Drugą śmiercią Bane`a" i w chronologii figurują pod rokiem 1368 RD. Więcej przeczytać można w 4 tomie Cyklu Awatarów pod tytułem "Książe Kłamstw".
Ostatnio zmieniony śr lip 15, 2009 11:22 pm przez Radnon, łącznie zmieniany 1 raz.
 
Awatar użytkownika
Venomus
Z-ca szefa działu
Z-ca szefa działu
Posty: 358
Rejestracja: czw sie 11, 2005 10:29 pm

śr lip 15, 2009 11:14 pm

Brilchan pisze:
Myrkulla


Myrkula :evil:

Służę odpowiedziami (jednak z datami bedzie krucho):

1) Częśc myrkulitó zdradziła i przeszła na stronę Cyrika (zresztą jak większośc bhaalitów i baneitów) a resztki kościołów Martwej/Mrocznej Trójcy (w tym wyznawcy Pana Kości) stawiają opór przez te wszystkie lata (14 jeśli liczymy do 1372). Są to chaotyczne bitwy. Podobno na poczatku 1372 poplecznicy zmarłych bóstw znowu buntują się w tym Neith...ale miało byc oficjalnie więc reszte przemilczę... :wink:

2) Owa Księga (Cyrinishad) powodowął, że każdy kto ją przeczyta uwierzy, że Cyrik jest jedynym słusznym, wszechmocnym bogiem. Tak się złożyło, że sam Książe Kłamstw po jej lekturze uwierzył w te banialuki. Dośc powiedziec, że popadł w szaleństwo ale z tego co wiadomo po kilku latach dzięki swojemu Serafinowi, malikowi który przeczytał mu prawdziwą historię, już mu lepiej. Podobno... :razz:

Przez owo szaleństwo oraz to, że skopała mu tyłek dusza uwięźionego w jego mieczu Kelemvora który po buncie w Krainie Umarłych został demokratycznie obwołąny nowym Władca Umarłych.

Takie dane cie satysfakcjonują? :D

Heil Myrkul!
 
Awatar użytkownika
Brilchan
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 4532
Rejestracja: śr cze 20, 2007 8:49 pm

czw lip 16, 2009 11:50 am

Venomus pisze:
Myrkula Evil or Very Mad


sorry:P już poprawione


Venomus pisze:
Służę odpowiedziami (jednak z datami bedzie krucho):


i tak mi bardzo pomogłeś dałeś mi właśnie te 2 daty których najbardziej potrzebowałem :D
Venomus pisze:
w tym Neith...ale miało byc oficjalnie więc reszte przemilczę... Wink


Fajnie by było gdybyś znalazł kiedyś czas żeby to spisać zrobiłbyś karierę w dziale opowiadania :wink: no cóż, sam wiem jak to jest jak ma się przez kilka lat pomysł a brak czasu na jego rozpisanie :? w każdym razie ja dalej czekam na oficjalną nieoficjalną opowieść o Neithe na razie muszę się zadowolić "Cichą Nocą":D dobra kończę offtopic xD

Tobie Radnonie też dziękuję za pomoc szczególnie w sprawie Cirinishady teraz mam bazę do mojej biografii jeszcze tylko małe uzupełnienie danych w sprawie Netherilu i Jergala i mogę siadać do pierwszych szkiców:D

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości