Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
thannis
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1599
Rejestracja: wt maja 01, 2007 7:17 pm

pt lut 20, 2009 5:34 am

shakh pisze:
Skoro w 3.5 Mystra nie ma już nic do gadnia na temat psioniki powstaje ogromna pustka bo istoty posługujące się mocami mentalnymi i nie wywodzące się od ilithidów czy duergarów nie mają swojego patrona (musiałem to u siebie na sesji rozwiązać i stworzyłem takowego od podstaw).


Moja postać ma na tym punkcie wielki kompleks, zwłaszcza że z Ilsensinem jej wybitnie nie po drodze - była przez 6 lat niewolnicą illithidów w Oryndoll, gdzie Tharcereli jej obiecał, że zrobi wszystko, żeby widziała wrota śmierci, ale ich nie przekroczyła i zawsze jakiś kapłan Ilsensine'a ją ratował. Dlatego sama zastanawia się, czy nie zostać patronką dobrych psionów, co jednak odrobinę kłóci się z jej światopoglądem, bo jest kimś z pogranicza Athar i bogowców. ;) (nie gramy jedynie w FR, ale w Planescape pomieszanym ze Spelljammerem), Trudno nie wiedzieć, że Moce są tak samo śmiertelne, jak my, kiedy się pochodzi z Ysgardu i ma się elfickie bóstwo za przyjaciela. ;)

Niby to jest edycja 3.0, ale u nas psionika nie jest w żadnym stopniu zależna od Splotu, a na dodatek Mystra właśnie przeżywa jakieś problemy i magia znowu jest niestabilna.

Jeśli chodzi o historię Domu Oblodra, to postaci moje i kumpla są praprawnukami K'yorl Odran i Ingrid chce ten ród od nowa odrodzić. Chciałabym napisać w formie cyklu opowiadań dzieje mojej postaci, tylko muszę gdzieś znaleźć książki RASa, gdzie występuje ten dom, żeby zbyt wielkich uproszczeń i nieścisłości nie zrobić. Najgorsze, że na allegro nie ma!
 
Ylalala
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 14
Rejestracja: pt cze 06, 2008 11:02 pm

czw lip 16, 2009 3:05 pm

Nelix pisze:
jeśli chodzi o największe skupisko wiedzy psionicznej na Torilu (na wierzchu), to znaleźć je można w Everesce. Jest tam starożytny klan elfów, który zajmuje się psioniką, mają oni dosyć duże składy psionicznych przedmiotów. Jeśli chcesz być potężnym psionem żyjąc w Faerunie to powinieneś choć raz ich odwiedzić


Może ktoś powiedzieć, gdzie jest to (i więcej) o nich napisane?
 
Awatar użytkownika
shakh
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 207
Rejestracja: pn mar 01, 2004 2:38 am

czw lip 16, 2009 4:25 pm

Ylalala pisze:
Może ktoś powiedzieć, gdzie jest to (i więcej) o nich napisane?


Przewodnik gracza po Faerunie od strony 172

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości