Zrodzony z fantastyki

 
Dragonik__
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 310
Rejestracja: sob maja 25, 2002 11:51 pm

Pó³bóg Jergal

wt wrz 09, 2003 3:56 pm

Jergal - pó³bóg, lord koñca wszystkiego, skryba zag³ady. Jego symbolami jest bia³a czaszka bez ¿uchwy dolnej i pióro na kartce papieru. Ulubion± broni± jest kosa... <br /> <br />Tylko tyle informacji uda³o mi siê o nim znale¼æ (wiêkszo¶æ z FRCS i stron na necie) <br /> <br />Mo¿e kto¶ zna o nim jakie¶ opowie¶ci, mo¿e rysunki, powiedzonka albo historie tego zaginionego boga (bo chyba zagin±³ - ju¿ nie wiem..) <br /> <br />Dziêkuje z góry za pomoc.
 
Pedro Alvarez
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 753
Rejestracja: pn gru 16, 2002 6:19 pm

wt wrz 09, 2003 4:47 pm

Wg. Faiths & Pantheons Jergal ¿yje, ma siê dobrze, i pracuje jako osobisty sekretarz dla Kelemvora. Charakter ma teraz LN, jego wyznawców jest ma³o i nie obnosz± siê z tym faktem. Ko¶ció³ Jergala wpsó³pracuje z wyznawcami Kelemvora przeciw Cyricowi i Velsharoon.
 
Dante__
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 263
Rejestracja: wt gru 10, 2002 8:13 am

wt wrz 09, 2003 8:49 pm

Je¶li chcesz dowiedzieæ siê wiêcej ¶ci±gnij sobie Nethril:Empire of Magic ze strony wizardów
 
Marcin__
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 294
Rejestracja: pt lip 12, 2002 11:49 am

wt wrz 09, 2003 9:26 pm

W Baldur's Gate jest ksi±¿ka o tyum jak z³a trójka sta³a siê bogami. Jako potê¿ni ¶miertelnicy dotarli do tweirdzy Jergala i za¿±dali jego mocy. Kaza³ im rzucaæ czaszkami na odleg³o¶æ (prawda to g³yupie ale nie mój wymys³) noi odda³ im wiêkszo¶æ swojej mocy. Szczegó³ów tej historyjki nie podajê bo to jaki¶ patetyczny be³kot :razz:
 
Darklord
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 9630
Rejestracja: sob lis 15, 2003 2:03 pm

śr wrz 10, 2003 10:40 am

Ja dorzucê jeszcze warto¶ciowe podrêczniki, w których jest zawarta wiedza o Jergalu: Powers & Pantheons (2E) i Faiths and Pantheons (3E). Dodatkowo warto przeczytaæ powie¶æ Prince of Lies Jamesa Lowdera (kontynuacja Trylogii Awatarów), gdy¿ Jergal odgrywa tam do¶æ ciekaw± rolê oraz w oryginale jest zamieszczona jego wizerunek :evil: . <br /> <br />Uznawany jest za jedno z najstarszych bóstw, na co poniek±d wskazuje jest obcy, nieco insectoidalny wygl±d. Odrzuci³ sw± ogromn± potêge na rzecz Bane'a. Myrkula i Bhaala, gdy¿ by³ ni± ju¿ znu¿ony. Wola³ odej¶æ miêdzy cienie i pozostaæ tylko szeneszalem boga ¶mierci (czy te¿ bogów ¶mierci :wink: ). Wiêkszo¶æ jego kap³anów zamyka siê w kryptach (i ostatecznie zostaje obdarzona wiecznym ¿yciem jako mumie [zazwyczaj Praworz±dne Neutralne]), by spisywaæ ¶mieræ i miejsce docelowe kolejnych osób. Jedynie od³am z Thayu zajmuje siê zwalczaniem nieumar³ych. Najbardziej jako Lorda Zmar³ych lubi Kelemvora, natomiast najmniej przypad³ mu do gustu Cyric i czuje do niego spor± antypatiê. Nie przepada te¿ za Velsharoonem i jego nekromantycznymi praktykami. <br /> <br />To oczywi¶cie nie wszystkie informacje o nim... Mo¿emy zadawaæ jakie¶ szczegó³we pytania, a jak bêdê zna³ odpowied¼ i mia³ d³u¿sz± chwilê czasu, to na nie odpowiem :wink: .
 
Morbius__
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: ndz paź 12, 2003 6:39 pm

Jergal

czw paź 16, 2003 7:40 pm

Otó¿ nurtuje mnie taki temat, co teraz dzieje siê z Jergalem. Interesuje mnie co robi³ w czasie niepokoju, jak reagowa³ na ¶mieræ Bane, Bhala i Myrkula a potem na nowych w³adców ich domen? Czy istnieje a¿ do teraz?
 
Kiaryn'Veil Duskryn
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2940
Rejestracja: wt lip 01, 2003 11:17 am

czw paź 16, 2003 7:53 pm

Z tego co wiem to Jergal przetrwa³, wci±¿ istnieje (wrêcz ma siê ca³kiem dobrze) i obecnie S³u¿y Kelemvorowi.
 
Darklord
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 9630
Rejestracja: sob lis 15, 2003 2:03 pm

Re: Jergal

czw paź 16, 2003 8:03 pm

Ja tylko uzupe³nie. <br /> <br /><!--QuoteBegin-Morbius+-->
Morbius pisze:
<!--QuoteEBegin-->[...]Interesuje mnie co robi³ w czasie niepokoju[...]?
<br />Oficjalnie tego nie poruszono. <br /> <br /><!--QuoteBegin-Morbius+-->
Morbius pisze:
<!--QuoteEBegin-->[...]jak reagowa³ na ¶mieræ Bane, Bhala i Myrkula[...]
<br />Jest bóstwem fatalizmu i przyj±³ to ze spokojem. <br /> <br /><!--QuoteBegin-Morbius+-->
Morbius pisze:
<!--QuoteEBegin-->[...]na nowych w³adców ich domen?
<br />Za Myrkulem i Cyricem nie przepada³. Kelemvora szanuje. <br /> <br />P.S. <!--coloro:blue--><span style="color:blue"><!--/coloro-->Temat scalono. Nastêpnym razem przejrzyj forum!<!--colorc--></span><!--/colorc-->
 
Phobos
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 620
Rejestracja: sob maja 03, 2003 11:20 am

pn kwie 12, 2004 8:54 pm

A czy gdzie¶ znajduje siê jego rysunek, czy cokolwiek co by go przedstawia³o?
 
Awatar użytkownika
Aragathor Roaringflame
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 6202
Rejestracja: wt lis 26, 2002 5:52 pm

pn kwie 12, 2004 10:27 pm

W Faiths & Pantheons jest rysunek go przedstawiający. <br />Oto on. <br />Jergal to drugi od lewej (to ten insektoid).
 
Awatar użytkownika
Roryn
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: pn mar 24, 2003 8:01 pm

pt maja 07, 2004 9:37 pm

Co do tego, gdzie przebywaly bostwa w trakcie Czasu Niepokojów sporo ciekawych informacji jest tu: <br /> <br />http://www.geocities.com/TimesSquare/Castl...tylocations.htm
 
Nilhision XE
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 35
Rejestracja: czw paź 14, 2004 3:16 pm

wt paź 19, 2004 5:29 pm

JA tez czyta³em w BG i tez powiem iz byl juz znudzony swoja potega i chcia³ siê zrzec Koscianego Tronu i z tym swojej potegi, boskiej mocy. <br />W tym czasie 3 poteznych magow ( Cyric, Bane i Bhall ) poszukiwali wlasnie tego tronu, kazdy z nich chcial zostac bostwem smierci itd. Gdy odnalezli wystapi³ mniedzy nimi spor kto zostanie nastepca Jergala. Ten zaproponowa³ rzut czaszka ( ? ). W tym czasie na tej pustyni byl tez jakis lowca czy kots :razz: ( a moze Myrkul ?? ). I on zacza gonic te czaszki. Widzac ze nie rostrzygna w ten sposob postanowili ciegnac i zwyciesca otrzymuje wygor dziedzin/domen jako pierwszy. Ciric wygra³, Bane by³ drugi a Bhall wylosowa³ najkrotszy patyczek. I wybrali sobie e dziedziny itd. A Jergal znikna w pelni ucieszony ze ktos go wyrecza. Cos takiego. I nie wiadomo potem co sie z nim sta³o ( oczywiscie to bylo przed czasem klopotwo )
 
Shaman__
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 184
Rejestracja: pn lut 23, 2004 5:56 pm

wt paź 19, 2004 5:36 pm

Nie Cyrik, tylko Myrkul... nigdzie te¿ nie spotka³em siê ze stwierdzeniem, ¿e byli to magowie, a jedynie ¿e byli "poszukiwaczami przygód". <br /> <br />Cyrik doszed³ do boskosci po trupach Myrkula, Bhala i Bane'a w Czasach Niepokojów, a to "troszkê" pó¼niej.
 
Awatar użytkownika
veldrin-drow
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1568
Rejestracja: pn lis 13, 2006 8:25 pm

pt maja 06, 2005 7:30 pm

W "wyznaniach i panteonach" wspomniano,że gdyby bóstwo umarłych obecnie Kelemvor nie spełniał jego oczekiwań to potrafiłby go osłabić za pomocą swojej specjalnej zdolności.Czy ktoś wie coś więcej na temat tej zdolności?
 
Darklord
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 9630
Rejestracja: sob lis 15, 2003 2:03 pm

pt maja 06, 2005 7:56 pm

<!--QuoteBegin-Veldrin-drow+-->
Veldrin-drow pisze:
<!--QuoteEBegin-->W "wyznaniach i panteonach" wspomniano,¿e gdyby bóstwo umar³ych obecnie Kelemvor  nie spe³nia³ jego oczekiwañ to potrafi³by go os³abiæ za pomoc± swojej specjalnej zdolno¶ci.Czy kto¶ wie co¶ wiêcej na temat tej zdolno¶ci?

Albo ¼le zrozumia³e¶, albo jest b³êdnie przet³umaczone. Wedle orygina³u jest napisane, ¿e "musi byæ lojalny wobec w³adcy umar³ych, ale je¶li nie podoba mu siê styl jego rz±dów, to mo¿e w tajemnicy podkopywaæ jego w³adzê i przez to doprowadziæ do zmiany".
 
Awatar użytkownika
veldrin-drow
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1568
Rejestracja: pn lis 13, 2006 8:25 pm

pt maja 06, 2005 8:02 pm

Albo źle zrozumiałeś, albo jest błędnie przetłumaczone. Wedle oryginału jest napisane, że "musi być lojalny wobec władcy umarłych, ale jeśli nie podoba mu się styl jego rządów, to może w tajemnicy podkopywać jego władzę i przez to doprowadzić do zmiany".
Masz rację ale chyba w polskim wydaniu jest napisane osłabienia.Jak wpadnę do chaty to sprawdzę.
 
Awatar użytkownika
veldrin-drow
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1568
Rejestracja: pn lis 13, 2006 8:25 pm

sob maja 07, 2005 3:23 pm

Zgodnie z zapowiedzią sprawdziłem Darklordzie i cytuję"Mimo,że jego natura nakazuje mu być lojalnym wobec dziedziny śmierci,on ma moc,by subtelnie osłabiać tego kto nim kieruje,jesli okaże się on niegodny stanowiska".Tak to wyglada przynajmniej w polskim wydaniu-proszę abys się odniósł do tego cytatu.
Do notki poniżej
Zaczynam poważnie wątpić w tłumaczy i korektę polskiego wydawcy.
Na to ja niestety nic nie poradzę :cry:
 
Awatar użytkownika
Suldarr'essalar
Arcypsion
Arcypsion
Posty: 13173
Rejestracja: sob maja 28, 2005 9:27 pm

sob maja 07, 2005 3:48 pm

undermine: v,
1 podkopać
2 poderwać
3 osłabiać
4 podmyć
5 podminować
6 podgryzać
7 rujnować.
W tym wypadku, najlepszym tłumaczeniem jest podkopać, jakoże ani Jergal nie ma wystarczającej siły by rujnować, ani osłabiać większe bóstwo.
I jeszcze jedno:
Nie wiem kto to tłumaczył, ale nie ma w opisie nic o byciu "niegodnym stanowiska". Jest napisane, ~"jeśli nie będzie szczerze wykonywać obowiązków".

Zaczynam poważnie wątpić w tłumaczy i korektę polskiego wydawcy.
 
Awatar użytkownika
Brilchan
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 4532
Rejestracja: śr cze 20, 2007 8:49 pm

sob lip 18, 2009 11:06 am

Mam parę pytań dotyczących Jergala:

1. Ile czasu minęło od upadku Netrilu do wypadków z mroczną trójką(tz. zrzeknięcia się części władzy przez Jergala)?

2. Czy upadek Netrilu miał jakieś wpław na kler lorda końca wszystkiego?
 
Awatar użytkownika
shakh
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 207
Rejestracja: pn mar 01, 2004 2:38 am

sob lip 18, 2009 11:18 am

Suldarr'essalar pisze:
undermine: v,
1 podkopać
2 poderwać
3 osłabiać
4 podmyć
5 podminować
6 podgryzać
7 rujnować.
W tym wypadku, najlepszym tłumaczeniem jest podkopać, jakoże ani Jergal nie ma wystarczającej siły by rujnować, ani osłabiać większe bóstwo.


A ja uważam że osłabiać jest najlepszym tłumaczeniem gdyz oddaje subtelność i jego status jako pierwotnego bóstwa śmierci... Kto wie jakie moce pozwolił mu zachować Ao gdy zrzekł się dobrowolnie części swojej mocy. Wszak nie ma mechanicznej rozpiski Jergala więc równie dobrze może to być zdolność specjalna podobna do tej posiadanej przez Mystre czy Shar
 
Awatar użytkownika
Zireael
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3534
Rejestracja: wt maja 24, 2005 3:11 pm

sob lip 18, 2009 1:02 pm

Brilchan pisze:
Mam parę pytań dotyczących Jergala:

1. Ile czasu minęło od upadku Netrilu do wypadków z mroczną trójką(tz. zrzeknięcia się części władzy przez Jergala)?

2. Czy upadek Netrilu miał jakieś wpław na kler lorda końca wszystkiego?


1. O ile wiem, niewiele, ale nie mam pewności. Wszyscy trzej byli śmiertelnikami w czasach Netheril. Upadli w Czasie Kłopotów, więc widełki są dość szerokie.

2. Tak, to głównie on przyczynił się do osłabienia statusu Jergala i jego spadku z większego bóstwa na pomniejsze.
 
Awatar użytkownika
Radnon
Szef działu
Szef działu
Posty: 4461
Rejestracja: czw maja 06, 2004 3:35 pm

sob lip 18, 2009 1:15 pm

Brilchan pisze:
1. Ile czasu minęło od upadku Netrilu do wypadków z mroczną trójką(tz. zrzeknięcia się części władzy przez Jergala)?

Wydaje mi się, że było to gdzieś dość dokładnie podane (tzn. nie tyle rok co okres czasu), ale teraz nie pamiętam gdzie. Popatrzę i może uda mi się coś znaleźć. Przy czym wersja Zireael wydaje się dość prawdopodobna.

Zireal pisze:
2. Tak, to głównie on przyczynił się do osłabienia statusu Jergala i jego spadku z większego bóstwa na pomniejsze.

Mogę zapytać skąd te informacje? Z tego co pamiętam Jergal nie miał zbyt wielu wyznawców w Netherilu i upadek tego państwa niewiele mu zaszkodził. Zapewne był też czczony w trzech państwach, które przejęły dziedzictwo Netherilu, przynajmniej do czasu pojawienia się Bane, Myrkula i Bhaala. Natomiast spadek mocy był dopiero wynikiem handlu z Mroczną Trójcą. Dopiero po tym wydarzeniu popadł w pewne zapomnienie.
 
Awatar użytkownika
Brilchan
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 4532
Rejestracja: śr cze 20, 2007 8:49 pm

sob lip 18, 2009 5:19 pm

shakh pisze:
A ja uważam że osłabiać jest najlepszym tłumaczeniem gdyz oddaje subtelność i jego status jako pierwotnego bóstwa śmierci... Kto wie jakie moce pozwolił mu zachować Ao gdy zrzekł się dobrowolnie części swojej mocy. Wszak nie ma mechanicznej rozpiski Jergala więc równie dobrze może to być zdolność specjalna podobna do tej posiadanej przez Mystre czy Shar


Bardzo możliwe pamiętam że w którymś z artykułów do 4ED po fali kretyki ze strony fanów Wizardzi postanowili zostawić furtkę dla tych którym nowy układ nie przypadł do gustu pokrótce mówiąc pewna grupa cofnęła się w czasie i stworzyła alternatywny świat w multiwesum gdzie w porę ostrzeżono Mystrę przed podstępem Ciricka.

W tejże historii kryje się pewna ciekawostka związana z Jergalem, Mianowicie przedstawiono nam tajemniczą rasę do której pierwotnie należał Lord Końca wszystkiego. Niestety nie pamiętam ich dokładnego opisu ani nawet nazwy jednak utkwiło mi w pamięci że pod pewnymi względami są wstanie konkurować nawet z Nadbogami. Jednak większość z nich jest jeszcze bardziej neutralna niż sam Jergal (którego notabene uważają za zdrajcę) dlatego nie zdziwiłoby mnie gdyby Wieczny Skryba zostawił sobie asa w rękawie a Ao z szacunku pozwolił mu na to. Jakby ktoś potrafił znaleźć ten artykuł na stronie głównej WOTC to będę zobowiązany a wracając do tematu


Zireael pisze:
1. O ile wiem, niewiele, ale nie mam pewności. Wszyscy trzej byli śmiertelnikami w czasach Netheril. Upadli w Czasie Kłopotów, więc widełki są dość szerokie.


Źle sformułowaniem pytanie chodziło mi o przedział czasowy pomiędzy upadkiem Netherilu a zrzeknięciem się części władzy przez Jergala na rzecz Mrocznej Trójcy :wink:

Zireael pisze:
2. Tak, to głównie on przyczynił się do osłabienia statusu Jergala i jego spadku z większego bóstwa na pomniejsze.


Należy pamiętać że Jergal z własnej woli zrezygnował posiadanej przez siebie wszechmocy(no dobra może nie wszechmocy ale dużej potęgi:D) i statusu możliwe też że miał dosyć większości swoich wyznawców :razz:


Radnon pisze:
Z tego co pamiętam Jergal nie miał zbyt wielu wyznawców w Netherilu i upadek tego państwa niewiele mu zaszkodził


W podręczniku z 2E który znalazłem na stronie WOTC (o Neterilu ale zapomniałem nazwy i dokładnej lokalizacji) był wymieniony jako jedno z głównych bóstw miasta to w połączeniu że był jednym z najpotężniejszych bóśtw skłoniło mnie do myślenia że jego kult był tam rozbudowany:D z drugiej jednak strony przyznam się że przejrzałem go pobieżnie a potem zgubiłem adres więc mogę się mylić :razz:


Radnon pisze:
Zapewne był też czczony w trzech państwach, które przejęły dziedzictwo Netherilu


O! Jakie to były miasta?
 
Awatar użytkownika
Zireael
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3534
Rejestracja: wt maja 24, 2005 3:11 pm

sob lip 18, 2009 5:24 pm

Brilchan pisze:
Radnon pisze:
Z tego co pamiętam Jergal nie miał zbyt wielu wyznawców w Netherilu i upadek tego państwa niewiele mu zaszkodził


W podręczniku z 2E który znalazłem na stronie WOTC (o Neterilu ale zapomniałem nazwy i dokładnej lokalizacji) był wymieniony jako jedno z głównych bóstw miasta to w połączeniu że był jednym z najpotężniejszych bóśtw skłoniło mnie do myślenia że jego kult był tam rozbudowany:D z drugiej jednak strony przyznam się że przejrzałem go pobieżnie a potem zgubiłem adres więc mogę się mylić :razz:

Radnon pisze:
Zapewne był też czczony w trzech państwach, które przejęły dziedzictwo Netherilu


O! Jakie to były miasta?


W Netheril: Empire of Magic. Był faktycznie jednym z głównych bóstw Netherilu, obok Kozaha i Amaunatora.
Co do pytania drugiego: Anauria, Asram i Hondeth. Tzw. "survivor states". Wszystkie trzy zostały pochłonięte przez pustynię do trzeciego wieku Kalendarza Dolin (ale i tak przetrwały dłużej niż Netheril).
 
Awatar użytkownika
Brilchan
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 4532
Rejestracja: śr cze 20, 2007 8:49 pm

sob lip 18, 2009 5:35 pm

Dzięki za tytuł Zireael mogę się jeszcze dopytać o Anauria, Asram i Hondeth czy to będzie już zbytni offtop? :razz: Planuje stworzyć postać która byłaby czymś w stylu "dziedzica chwały Netheril" tz. urodzona po Upadku tego miasta ale wychowywana na legendach o jego wspaniałości

coś jak młodzi Rzymianie którzy po rozpadzie Imperium byli karmieni idealistycznymi wizjami Rzymu przez rodziców którzy widzieli złoty wiek upadłych państw. I chcę żeby zaczął żywot w rodzinie kleryków Jergala (co tłumaczyłoby zainteresowanie historią) dlatego tak się dopytuje o te szczegóły :razz: a takie "survivor states" byłby idealnym inkubatorem a to że znikają do trzeciego wieku Kalendarza Dolin to nawet lepiej wpasowuje się w mój koncept postaci :D
 
Awatar użytkownika
Radnon
Szef działu
Szef działu
Posty: 4461
Rejestracja: czw maja 06, 2004 3:35 pm

sob lip 18, 2009 5:39 pm

Brilchan pisze:
W podręczniku z 2E który znalazłem na stronie WOTC (o Neterilu ale zapomniałem nazwy i dokładnej lokalizacji)(...)

Zireael podała już tytuł tego podręcznika, więc ja dodam jedynie, że można go znaleźć tutaj. I rzeczywiście Jergal był potężnym bóstwem, ale to raczej wynikało z ważnych dziedzin jakimi się zajmował, a nie siły kultu. Musimy pamiętać, że przed Czasem Niepokoju liczba wyznawców nie miała większego znaczenia dla potęgi bóstwa.

Brilchan pisze:
Bardzo możliwe pamiętam że w którymś z artykułów do 4ED po fali kretyki ze strony fanów Wizardzi postanowili zostawić furtkę dla tych którym nowy układ nie przypadł do gustu pokrótce mówiąc pewna grupa cofnęła się w czasie i stworzyła alternatywny świat w multiwesum gdzie w porę ostrzeżono Mystrę przed podstępem Ciricka.

Ten artykuł to Anatomy of an Apocalypse przygotowany przez autorów z Candlekeep. Jest to alternatywna wersja wydarzeń z przełomu edycji, według mnie znacznie lepsza i bogatsza od wersji oficjalnej.

Brilchan pisze:
Dzięki za tytuł Zireael mogę się jeszcze dopytać o Anauria, Asram i Hondeth czy to będzie już zbytni offtop? :razz:

Do tego tematu to już chyba jednak zbyt duży OT :wink: . Niemniej masz rację, że Zagubione Królestwa są ciekawym i klimatycznym miejscem na jakąś kampanię.

Do notki poniżej: Nie ma sprawy.
Ostatnio zmieniony sob lip 18, 2009 6:08 pm przez Radnon, łącznie zmieniany 1 raz.
 
Awatar użytkownika
Brilchan
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 4532
Rejestracja: śr cze 20, 2007 8:49 pm

sob lip 18, 2009 5:57 pm

Dziękuje za linki Radnon

Radnon pisze:
Do tego tematu to już chyba jednak zbyt duży OT Wink . Niemniej masz rację, że Zagubione Królestwa są ciekawym i klimatycznym miejscem na jakąś kampanię.


Znasz może odpowiedniejszy temat czy mam zakładać Nowy ?

Radnon pisze:
I rzeczywiście Jergal był potężnym bóstwem, ale to raczej wynikało z ważnych dziedzin jakimi się zajmował, a nie siły kultu. Musimy pamiętać, że przed Czasem Niepokoju liczba wyznawców nie miała większego znaczenia dla potęgi bóstwa.


No racja istotny argument w rozważaniach po prostu zapomniałem o tym fakcje :razz:
 
Awatar użytkownika
Radnon
Szef działu
Szef działu
Posty: 4461
Rejestracja: czw maja 06, 2004 3:35 pm

sob lip 18, 2009 6:07 pm

Brilchan pisze:
Znasz może odpowiedniejszy temat czy mam zakładać Nowy ?

Z tego co pamiętam nie ma nigdzie tematu o tych trzech państwach, w związku z tym nowy wątek będzie chyba najlepszym wyborem.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości