Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
Specu
Moderator
Moderator
Posty: 3303
Rejestracja: sob maja 03, 2008 4:11 pm

ndz lip 19, 2009 5:41 pm

chyba wiem o co chodzi. jest karta [mtg=Ardent%5D+%5BPlea]Ardent Plea[/mtg] oraz [mtg=Finest%5D+%5BHour]Finest Hour[/mtg], ale działa to tylko na zasadzie sprawdzania stołu. jesli kreatura atakuje sama, dostaje +1/+1 za każdy permament na stole z umiejętnością exalted.
 
Awatar użytkownika
Filciu702
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 453
Rejestracja: wt paź 21, 2008 4:15 pm

ndz lip 19, 2009 6:03 pm

Dobra, powiem jaśniej o co chodzi, bo chyba mało kto mnie zrozumiał...

Takie dodatkowe pytanie: czy na tym forum nie można zadać pytań, że tak powiem, "hipotetycznych"? Na temat sytuacji, które się nie zdarzają? Chyba nie, bo niektórzy podważają ich wagę mówiąc, że "takich kart nie ma"...

Jako, że tworzyłem karty, chciałem stworzyć różne zawierające formułkę "All creatures you control have/gain exalted"... I zastanawiałem się po prostu, czy przy takim działaniu karty, na jednej kreaturze mogą się pojawić podwójne exaltedy (jak to było z lifelinkiem). Wydaje mi się to naprawdę możliwe i nie wiem, jak można sobie tego kompletnie nie wyobrażać - jak mówiłem, to co lifelink - dwa razy Exalted, oba triggerują (?) osobno. Pewnie tak być nie może, a w rulingach raczej nic o tym nie było... I ostatecznie nie wiem, czy taki Exalted mógłby się pojawić. Zresztą to jak poisonous, no nie wiem co Wam mam jeszcze przedstawiać...

Pozdrawiam i dzięki za pomoc...

Edit: No i wielkie dzięki Wam obu. Może w przyszłości coś takiego wykorzystam, bo już teraz jest za późno o kilka godzin ;)

Edit2: No i dzięki Tommy, przywracasz mi wiarę w ludzi, bo ostatnio jest z tym u mnie ciężko.
Ostatnio zmieniony ndz lip 19, 2009 7:00 pm przez Filciu702, łącznie zmieniany 2 razy.
 
Awatar użytkownika
Specu
Moderator
Moderator
Posty: 3303
Rejestracja: sob maja 03, 2008 4:11 pm

ndz lip 19, 2009 6:27 pm

najprawdopodobniej zadziałałoby to tak że trigger resolvowałby się 2 razy - coś na zasadzie 2x[mtg=Oona%5D+%5BBlackguard]Oona Blackguard[/mtg] + dowolny atakujący rouge z dwoma counterkami na sobie
 
Awatar użytkownika
Maelstrom
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 976
Rejestracja: sob mar 12, 2005 1:02 pm

ndz lip 19, 2009 6:28 pm

Erykz, p4v jak nie rozumiecie zasad, to siê nie wypowiadajce.

Tak, MO¯NA mieæ dwa razy Exalted, dwa razy First Strike i dwa razy Deathtouch.

W przypadku static abilities (First Strike, obecny Deathtouch) nic to nie zmienia.

W przypadku Triggered abilities (Exalted, pre-M10 Deathtouch) obie dzia³aj± niezale¿nie od siebie i na stos wchodz± ka¿da z osobna.

Specu pisze:
najprawdopodobniej zadzia³a³oby to tak ¿e trigger resolvowa³by siê 2 razy - co¶ na zasadzie 2x[mtg=Oona%5D+%5BBlackguard]Oona Blackguard[/mtg] + dowolny atakuj±cy rouge z dwoma counterkami na sobie

Dok³adnie w ten sposób to dzia³a. Wyprzedzi³e¶ mnie o minutê :P

Ale najlepszym przyk³adem jest [mtg=Cavalry%5D+%5BMaster]Cavalry Master[/mtg]. Bo w koñcu "nie wiem jak sobie to wyobra¿asz", ¿e ma 2 razy flanking? "Nie za bardzo logiczne" :P
 
Awatar użytkownika
p4v
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1052
Rejestracja: pn kwie 06, 2009 10:03 pm

ndz lip 19, 2009 6:47 pm

No przecież mówiłem, że exalted zadziała wielokrotnie jeśli atakujemy jedną kritą geez.
I ten twój przykład z [mtg=Cavalry%5D+%5BMaster]Cavalry Master[/mtg] jest nieadekwatny do tego co wspominał Erykz i ja.
Ta krita nie ma napisane:
Flanking
Flanking
Tylko Flanking i inną abilitkę dająca flanking reszcie. Prościej wytłumaczyć nie potrafię, tak samo nigdy nie zobaczymy kogoś z textem
Deathtouch
Deathtouch.
 
TommyTree
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 322
Rejestracja: czw gru 27, 2007 7:46 pm

ndz lip 19, 2009 6:58 pm

p4v pisze:
I ten twój przykład z Cavalry Master jest nieadekwatny do tego co wspominał Erykz i ja.
Ta krita nie ma napisane:
Flanking
Flanking

Przykład jest dobry, bo Cavalry master daje flanking tylko kreaturom z... flankingiem, czyli dla potrzeb gry mają : flanking, flanking. I oczywiście oba[lub nawet więcej, jak mamy kilka cavalry masterów] zadziałają.

p4v pisze:
Tylko Flanking i inną abilitkę dająca flanking reszcie. Prościej wytłumaczyć nie potrafię, tak samo nigdy nie zobaczymy kogoś z textem
Deathtouch
Deathtouch.


Zagrać dwa razy na jedną kreaturę [mtg=Lace%5D+%5Bwith%5D+%5Bmoonglove]Lace with moonglove[/mtg]?

Filciu pisze:
Takie dodatkowe pytanie: czy na tym forum nie można zadać pytań, że tak powiem, "hipotetycznych"? Na temat sytuacji, które się nie zdarzają? Chyba nie, bo niektórzy podważają ich wagę mówiąc, że "takich kart nie ma"...

Można, ja nawet takie lubię, ale spodziewaj się filozofowania nad sytuacją przy takich pytaniach :P.
 
Awatar użytkownika
p4v
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1052
Rejestracja: pn kwie 06, 2009 10:03 pm

ndz lip 19, 2009 7:25 pm

TommyTree pisze:
Zagrać dwa razy na jedną kreaturę [mtg=Lace%5D+%5Bwith%5D+%5Bmoonglove]Lace with moonglove[/mtg]?

Cały czas mówie o tekście, a wy ciągle próbujecie tłumaczyć mi oczywistą rzecz. Nie jestem debilem i doskonale zdaję sobie sprawę, że krita może mieć nałożone deathtouch/flying etc. mimo że posiada taką samą abilitkę, ale na karcie nie będziesz miał magicznie wydrukowane:
Obrazek
 
TommyTree
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 322
Rejestracja: czw gru 27, 2007 7:46 pm

ndz lip 19, 2009 7:36 pm

p4v - [mtg=Forked-Branch%5D+%5BGarami]Forked-Branch Garami[/mtg] jest [na ile teraz pamiętam jedynym] kontrprzykładem.
 
Awatar użytkownika
p4v
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1052
Rejestracja: pn kwie 06, 2009 10:03 pm

ndz lip 19, 2009 7:39 pm

Dobra masz mnie, choć jeden przykład o niczym nie świadczy, po prostu nie przemyśleli tej karty :razz: ale teraz przynajmniej wiesz co miałem na myśli.
 
onspl
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 154
Rejestracja: śr maja 21, 2008 1:50 pm

pn lip 20, 2009 12:29 am

o co dokładnie chodzi z kartą [mtg=Worship]Worship[/mtg]

czy
a) jeśli jakiś dmg zredukuje moje życie poniżej 1, to dmg ten redukuje się do 1
czy
b) moje życie nie może zejść poniżej 1 póki mam kreature
 
Awatar użytkownika
Maelstrom
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 976
Rejestracja: sob mar 12, 2005 1:02 pm

pn lip 20, 2009 1:12 am

onspl pisze:
b) moje ¿ycie nie mo¿e zej¶æ poni¿ej 1 póki mam kreature

This one.

Dok³adnie w taki sposób dzia³ Worship.
 
Awatar użytkownika
Rojek
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 165
Rejestracja: wt sty 30, 2007 4:23 pm

pn lip 20, 2009 1:27 am

Dokładniej, jeśli damage spowodować miałby spadek życia poniżej 1, to nie działa. Wciąż można przegrać przez life loss, bo Worship o nim nic nie mówi.
 
Awatar użytkownika
Zephyel
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2230
Rejestracja: pt maja 01, 2009 10:12 pm

pn lip 20, 2009 3:00 pm

Pytanie:
Na stole jest [mtg=Juniper%5D+%5BOrder%5D+%5BRanger]Juniper Order Ranger[/mtg], do gry wchodzi [mtg=Predator%5D+%5BDragon]Predator Dragon[/mtg]. Czy można zdevourovać tak junipera, aby ten dał jeszcze counterka ze swojej abilitki predatorowi?
 
Awatar użytkownika
Maelstrom
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 976
Rejestracja: sob mar 12, 2005 1:02 pm

pn lip 20, 2009 6:59 pm

Nie. Devour jest static ability.
Juniper Order Ranger zejdzie do grobu zanim Predator Dragon wejdzie do gry.
 
onspl
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 154
Rejestracja: śr maja 21, 2008 1:50 pm

wt lip 21, 2009 3:05 pm

czy karty z serji "wish" czy np [mtg=%5D+%5Bdeath%5D+%5Bwish]death[/mtg] wish pozwalają oprócz kart usuniętych z gry podczas rozgrywki na wybranie karty z sideboard'a ??
 
Awatar użytkownika
Filciu702
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 453
Rejestracja: wt paź 21, 2008 4:15 pm

wt lip 21, 2009 3:14 pm

Powiem krótko - zdaje się, że tak, głównie po to są (chyba :P). Jak się pomyliłem niech ktoś szybko poprawi.

Outside, na zewnątrz, poza - czyli właśnie też Sideboard.
 
Awatar użytkownika
Specu
Moderator
Moderator
Posty: 3303
Rejestracja: sob maja 03, 2008 4:11 pm

wt lip 21, 2009 3:30 pm

Sprawa jest prosta. Każdy Wish wyciągał kartę spoza gry do ręki. Teraz powstała nowa strefa - exile, gdzie Wish nie ma prawa celować. Popatrz na zmianę wordingu w gathererze, a zrozumiesz, że sprawa jest wyjątkowo logiczna, zważywszy że na końcu jest sformułowanie "Exile Death Wish.", czyli masz fizyczne rozgraniczenie stref "Outside the game" oraz "Exile" .
 
Awatar użytkownika
Silvah
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 90
Rejestracja: pt lis 07, 2008 8:30 pm

wt lip 21, 2009 8:38 pm

Mam pytanie czy Pariah w Two-Headedzie działa tylko na jednego playera, czy na całą drużynę? :P
 
Awatar użytkownika
Specu
Moderator
Moderator
Posty: 3303
Rejestracja: sob maja 03, 2008 4:11 pm

wt lip 21, 2009 9:18 pm

sytuacja jest dziwna. w przypadku spelli typu direct damage, gdzie celuje się w gracza pariah na kreaturze nie pomoże jesli np. [mtg=Tarfire]Tarfire[/mtg] poleci w twojego sojusznika. jesli jednak na stole jest [mtg=Sulfuric%5D+%5Bvortex]Sulfuric vortex[/mtg] to zamiast 4 obrażeń dostaniecie tylko 2
 
Awatar użytkownika
Filciu702
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 453
Rejestracja: wt paź 21, 2008 4:15 pm

wt lip 21, 2009 10:07 pm

Na to więc wychodzi, że dopiero po więcej niż pół roku (nawet zdecydowanie :P) dowiedzieliśmy o tak banalnej rzeczy, że Pariah chroni tylko jednego gracza. Dzięki wielkie... Cóż, trzeba się znowu przestawić.
 
Awatar użytkownika
rudy7775
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 89
Rejestracja: sob lip 21, 2007 12:32 am

śr lip 22, 2009 5:09 pm

Kontroluję [mtg=Sen%5D+%5BTriplets]Sen Triplets[/mtg].
Pod czyją kontrolę trafią landy/ kreatury zagrywane z ręki przeciwnika?
 
Awatar użytkownika
Specu
Moderator
Moderator
Posty: 3303
Rejestracja: sob maja 03, 2008 4:11 pm

śr lip 22, 2009 5:56 pm

Jest tam wyraźnie napisane że możesz zagrywać, więc ty jesteś kontrolerem tychże spelli. możesz wystawiać landy i trafiają pod twoją kontrolę.
 
Awatar użytkownika
Maelstrom
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 976
Rejestracja: sob mar 12, 2005 1:02 pm

śr lip 22, 2009 6:03 pm

rudy7775 pisze:
Kontrolujê [mtg=Sen%5D+%5BTriplets]Sen Triplets[/mtg].
Pod czyj± kontrolê trafi± landy/ kreatury zagrywane z rêki przeciwnika?

Ma³a korekta, Landów zagrywaæ nie mo¿esz.
To nie twoja tura.
 
TommyTree
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 322
Rejestracja: czw gru 27, 2007 7:46 pm

śr lip 22, 2009 6:27 pm

Lądy możesz zagrywać, bo Sen triplets działa od początku twojego upkeepu, do końca tury ;).
 
Awatar użytkownika
Maelstrom
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 976
Rejestracja: sob mar 12, 2005 1:02 pm

śr lip 22, 2009 6:46 pm

TommyTree pisze:
L±dy mo¿esz zagrywaæ, bo Sen triplets dzia³a od pocz±tku twojego upkeepu, do koñca tury ;).

Fakt, ¼le przeczyta³em upkeepy ;)
 
Awatar użytkownika
Silvah
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 90
Rejestracja: pt lis 07, 2008 8:30 pm

śr lip 22, 2009 7:48 pm

[mtg=Karplusan%5D+%5BWolverine]Karplusan Wolverine[/mtg] - mam tego stworka, deklaruję go do ataku, przeciwnik deklaruje blokera. I teraz, czy mogę zadać 1 dmg zanim zostanie rozdany damage? Czyli np. jak blokuje mnie inna krita 1/1 to zabić ją i samemu nie zostać zabitym.
 
Awatar użytkownika
vaultboy
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 63
Rejestracja: czw lip 02, 2009 12:23 am

czw lip 23, 2009 9:44 am

Silvah pisze:
[mtg=Karplusan%5D+%5BWolverine]Karplusan Wolverine[/mtg] - mam tego stworka, deklaruję go do ataku, przeciwnik deklaruje blokera. I teraz, czy mogę zadać 1 dmg zanim zostanie rozdany damage? Czyli np. jak blokuje mnie inna krita 1/1 to zabić ją i samemu nie zostać zabitym.


Tak właśnie się stanie. Co nie zmieni faktu że twój stwór nadal pozostanie zablokowany i nie zadasz obrażeń graczowi.
 
Awatar użytkownika
Filciu702
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 453
Rejestracja: wt paź 21, 2008 4:15 pm

pt lip 24, 2009 1:42 pm

Krótko: czy Bannerety zmniejszają także additional cost'y to play?

Mianowicie, przykładowo: mamy dwa [mtg=Ballyrush%5D+%5BBanneret]Ballyrush Banneret[/mtg]y na stole, a także 2 plainsy. Chcemy wyrzucić [mtg=Goldmeadow%5D+%5BStalwart]Goldmeadow Stalwart[/mtg], ale nie mamy kithkina na ręce (więc teoretycznie kosztuje teraz 4 many). Czy można go wyrzucić?

Na moje tak, ponieważ "additional cost to play" jest przecież "cost'em to play", więc jest zmniejszany o :1: za każdego Bannereta, bo przecież nie zmniejsza się tylko ten zwykły koszt, ale też i te "alternatywne".

Wolę się jednak upewnić. Proszę o odpowiedź - chyba pytanie jest łatwe, więc nie będzie to kłopot. Pozdrawiam.

Edit: wielkie dzięki, Mael ;)
Ostatnio zmieniony pt lip 24, 2009 2:08 pm przez Filciu702, łącznie zmieniany 1 raz.
 
Awatar użytkownika
Maelstrom
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 976
Rejestracja: sob mar 12, 2005 1:02 pm

pt lip 24, 2009 2:05 pm

Filciu702 pisze:
Wolê siê jednak upewniæ. Proszê o odpowied¼ - chyba pytanie jest ³atwe, wiêc nie bêdzie to k³opot. Pozdrawiam.

Zmniejsza. Dlatego np. je¶li rzucamy czar z Convoke i Kickerem ([mtg=Kavu%5D+%5BPrimarch]Kavu Primarch[/mtg]) mo¿na zredukowaæ koszt do :0:.

W opisanej sytuacji mo¿esz zagraæ Stalwarta, jako dodatkowy koszt wybraæ "pay :3:" (wybiera siê to przy og³aszaniu czaru).
Koszt wyniesie :3::w:-:1:-:1: czyli :1::w:.
 
Awatar użytkownika
Zephyel
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2230
Rejestracja: pt maja 01, 2009 10:12 pm

pt lip 24, 2009 2:12 pm

A gdyby na stole były cztery Ballyrush Banneret ?

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość