Zrodzony z fantastyki

 
Zmora
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: śr lip 22, 2009 8:19 pm

Projekt Kaevan

śr lip 22, 2009 8:29 pm

Witam. Chciałabym krótko zaprezentować projekt rpg/pbf rozgrywający się w fantastycznym świecie zwanym Kaevan, który niedawno stworzyliśmy razem z kumplem. :D

Sam świat rozgrywa się w ustalonym czasie średniowiecza, na olbrzymim, starożytnym kontynencie, przez które rozmiary traktowany jest on jak świat. Starożytni nazwali go Kaevan, co miało oznaczać ogromne bogactwo i rozmaitą rzeźbę terenu - najpierw zamieszkali go ludzie, potem odkryto pozostałe rasy, które rozwinęły swoje pojedyncze wioski w potężne miasta i królestwa. Historia przedstawia głównych bohaterów - starego bajarza o imieniu Bardalph zamieszkującego wraz ze swoimi 7 synami najstarszą i zarazem największą wioskę Bronwen. Bardalph każdego wieczora opowiadał mieszkańcom wioski o wspaniałych krainach przesyconych magią i mistycznymi stworzeniami - prawdziwość tych opowieści chciało sprawdzić 6 jego synów; wyruszyli w podróż, w której każdy z nich znalazł swoją drogę życiową i cel, zapoczątkowując pierwsze miasta ras. I tak każda z nich kuszona zdobywaniem kolejnych ziem i terenów oraz szkolenia jak najlepiej swoich mieszkańców daje początek przygodzie.

System rozgrywki znacząco różni się od innych systemów rpg jedną rzeczą - zamiast rzucania kości istnieje tu gra liczb, zwiększająca statystyki gracza i wspomagając rozwój jego postaci. Do wyboru jest 8 ras - ludzie, leśne elfy, mroczne elfy, demony, krasnoludy, orkowie, nieumarli i jaszczuroludzie, które różnią się od siebie stylem, poglądami, charakterem itd. Każdy gracz ma możliwość wyboru jednej z 8 klas, które dzielą się na magiczne i niemagiczne i są kierowane intencjami oraz różnią się stylem walki i zróżnicowaniem punktowym w statystykach, jakie otrzymuje się na samym początku gry.

Niemagiczne:
-Wojownik - szlachetny żołnierz, który walczy ostrzem z efektami magicznymi zadając obrażenia od ciosów swoją bronią.
-Upadły Lord - brutalny i okrutny wojownik, który w przeciwieństwie do wojownika walczy zwykłym mieczem, ale rzuca efekty samodzielnie.
-Strzelec - walczy wystrzeliwując z łuku zwykłe strzały z magicznymi efektami.
-Zabójca - Przeciwieństwo strzelca - zabójca używa do walki kuszy, którą wystrzeliwuje zamiast zwykłych strzał z efektami czysto-magiczne pociski.

Magiczne:
-Czarodziej - mistyczny mag, który kieruje się dobrymi intencjami i stawia na słuszność swoich czynów - stosuje magiczne ataki używając swojego potężnego umysłu i duszy
-Czarownik - Nikczemny mag, który stawia na sianie jak największego zniszczenia, atakuje podobnie jak Czarodziej, z tym że są to ataki o charakterze czarnomagicznym.
-Rytualista - Czarodziej, który do stworzenia zaklęć stosuje rytuały - tak jak u czarodzieja, zaklęcia tworzone są z dobrymi intencjami.
-Przywoływacz - Przeciwieństwo Rytualisty - tak jak rytualista, przywoływacz stosuje do tworzenia zaklęć rytuałów, ale mają one charakter czarnomagiczny.

Istnieje również system skilli i profesji, które dzielą się na rangowe i uniwersalne. Rangowe to specjalne ataki wydzielone każdej klasie, wydzielone przez 5 rang - nowicjusza, zaawansowanego, eksperta, mistrza. Skille uniwersalne wraz z profesjami to typowe zdolności urozmaicające rozgrywkę i wspomagające walkę oraz podróż gracza. Jest ich całkiem sporo, więc każdy znajdzie coś dla siebie.

W kwestii broni, artefaktów, questów, NPCów itd daliśmy niemal całkowitą dowolność GMom prowadzącym rozgrywkę. Ustaliliśmy tylko najważniejsze zasady i reguły odnośnie do nich, zaś reszta przysługuje wyobraźni GMów ;).

Potwory zamieszkujące Kaevan dzielą się według 4 żywiołów i są z nimi ściśle związane, co pomaga w poznawaniu zaklęć ich przywoływania i oswajania.

Ciekawym dodatkiem jest możliwość prowadzenia ustalonych pojedynków między graczami, w których zwycięscy otrzymają nagrody, tworzenie własnych drużyn, wymienianie się bestiami, wystawianie na sprzedaż własnych przedmiotów z ekwipunku i broni, czy też tworzenie związków między postaciami, zakładanie rodzin i ustalanie dla swojej postaci rasy mieszanej. ;)

To tylko kilka punktów jakie chciałabym wam opisać. Wszystkich zainteresowanych zapraszam na adres naszego forum: www.kaevan-forum.pun.pl

Aktualnie organizujemy nabór na GMów i chętnych graczy, gdyż bez nich nie ma gry ;). Mam nadzieję, że projekt przypadnie wam do gustu i wpadniecie w klimat tego świata. ;)

Wszystkie obrazki, które znajdziecie na logu forum oraz w tematach organizacyjnych są naszego autorstwa, rysowane własnoręcznie i przerabiane gdzieniegdzie w Photoshopie, to samo tyczy się galerii. ;)

Obrazek
Obrazek
 
Awatar użytkownika
Bel esprit
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 281
Rejestracja: czw sty 11, 2007 6:14 pm

czw lip 23, 2009 3:20 pm

To wygląda trochę jak mieszanka karcianki, cRPG i banalnego świata fantasy, a całość podana jako pbf. Mało to zachęcające, szczerze mówiąc. Podany tu opis mechaniki przypomina Diablo albo inne systemy rodem z gier komputerowych, nie wspiera odgrywania i zamyka graczy w sztywnych ścieżkach rozwoju, prowadzących - jak sądzę - do coraz potężniejszych combosów. Co takiego jest w Waszym świecie, czego nie można by znaleźć chociażby w WoWie (który, z tego, co wyczytałem w opisie Kaevan, jest do niego dość podobny), cRPG lub też zwykłym RPG?

Jednej rzeczy nie zrozumiałem:
8 klas, które dzielą się na magiczne i niemagiczne i są kierowane intencjami

Co to znaczy?

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości