Zrodzony z fantastyki

 
Jackie
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 13
Rejestracja: śr lut 25, 2009 2:36 pm

Pomroki a Drowy

ndz sie 02, 2009 1:40 pm

Założyłem ten temat, bo chciałbym dowiedziec się w jakich stosunkach mogłyby się znaleźc Pomrok u Drowów i odwrotnie.
Jak zachowałyby się mroczne elfy widząc człowieka o ciemnej skórze i upodobaniu mroku. Czy spotkałby się z szacunkiem, ciekawością, a może skończyłby jako pogardzany niewolnik. Jak przyjęły by Drowa Pomroki we własnym latającym mieście? Czekam na sugestie. :) (Jeśli te rasy dobrze się znają to przepraszam bo nic o tym nie wiem. )
 
Awatar użytkownika
shakh
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 207
Rejestracja: pn mar 01, 2004 2:38 am

Pomroki a Drowy

ndz sie 02, 2009 1:45 pm

Podejrzewam że pomrok jako nie-drow byłby uznawany za rase niższą i najchętniej widziany jako niewolnik lub ofiara. Ewentualnie byłby traktowany z szacunkiem (oczywiście udawanym) do czasu pozyskania przez drowy interesujących je sekretów i wiedzy, a potem patrz wyżej...
 
Awatar użytkownika
Nefarius
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3956
Rejestracja: śr mar 08, 2006 6:39 pm

Re: Pomroki a Drowy

ndz sie 02, 2009 2:00 pm

Pewnie mógłby między nimi zaistnieć jakiś krótkotrwały sojusz, z wspólnym, niechybnym celem. Drowy nie są głupie i Ci potężniejsi pewnie coś wiedzą o drowach, pomroki z całą pewnością są świadome istnienia mrocznych elfów. Obie rasy mogłyby współpracować.
 
Awatar użytkownika
Zireael
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3534
Rejestracja: wt maja 24, 2005 3:11 pm

Re: Pomroki a Drowy

ndz sie 02, 2009 2:40 pm

Mnie się wydaje że taki sojusz mógłby zaistnieć, ale byłby bardzo niestabilny. Obie rasy są złe. Obie są dumne i uważają się za lepszych od wszystkich dookoła. Swoją drogą, drow może mógłby zostać pomrokiem, połączyć obie strony...
 
Awatar użytkownika
Radnon
Szef działu
Szef działu
Posty: 4282
Rejestracja: czw maja 06, 2004 3:35 pm

Re: Pomroki a Drowy

ndz sie 02, 2009 7:54 pm

Jeśli ktoś miał okazję czytać kampanię do Zapomnianych Krain pod tytułem "Miasto Pajęczej Królowej" znajdzie tam dość satysfakcjonującą odpowiedź na pytanie o stosunki drowów z Pomrokiem. (Dalsza część posta jest spoilerem i jeśli ktoś planuje zagrać w tą przygodę nie powinien raczej tego czytać).

[hide=Spoiler]Otóż w tej przygodzie gracze podczas eksplorowania opanowanej przez wyznawców Kiaransalee twierdzy pierwszego domu Maerimydry (miasta drowów położonego pod Dolinami) mogą spotkać Wyrrutha - potężnego zaklinacza z miasta Pomrok wysłanego do drowów w charakterze ambasadora. Co ciekawe mroczne elfy ugościły go jak szlachcica ze wszystkimi wygodami i nawet obalenie rządzących miastem kapłanek nie zmieniło jego sytuacji. Z tego przykładu można wywnioskować, że drowy są w stanie uszanować przedstawicieli potężnych sił w Krainach (takich jak Imperium Cienii) i gościć ich w swoich miastach. Sam Pomrok wysłał też zapewne swoich ludzi do innych enklaw mrocznych elfów, takich jak Shammath czy Menzoberranzan, które mogą mieć znaczenie dla regionu, którym chcą władać Netherilczycy. Poza tym musimy pamiętać, że drowy to nie jest rasa kretynów, którzy chcą zniewolić każdego kto się u nich pojawi. W końcu w miastach drowów można spotkać przedstawicieli innych ras (w Menzo mieszka chyba nawet człowiek należący do Harfiarzy) a potężne osobistości (takie jak Elminster czy Manshoon) czasem tam bywają i nikt raczej ich nie atakuje tylko dlatego, że to nie-drowy. Mroczne elfy są w stanie rozpoznać i w pewien sposób uszanować potęgę.

Działa to też zapewne w drugą stronę i w Pomroku można od czasu do czasu spotkać przedstawicieli miast mrocznych elfów, którzy zapewne są traktowani z całą uprzejmością do jakiej zdolni są Pomroczni. Inna rzecz, że milczenie Lloth ograniczyło możliwości elfów jeśli chodzi o działania zewnętrzne.[/hide]

Podsumowując moim zdaniem drowy i Pomroki są w stosunku do siebie neutralne, co nie przeszkadza im od czasu do czasu badać wzajemnie swoich intencji.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość