Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
shakh
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 207
Rejestracja: pn mar 01, 2004 2:38 am

Kampania w czasach Starożytnego Imaskaru

sob sie 01, 2009 4:08 pm

Zacząłem na prosbę swoich graczy prowadzić kampanie w czasach Starożytnego Imaskaru. Tutaj mam pewien problem czy macie może jakies rozpiski ważnych i potężnych imaskarian?? Halastera już mam oczywiście ale chodzi mi o np.: Fioletowego Cesarza czy też członków rady Inupras. Hodzi mi o osoby zarówno ówcześnie żyjące jak i takie które przetrwały upadek imperium a może nawet kogoś współczesnego (1374). Interesowały by mnie też ważne wydarzenia u Imaskari najlepiej z datami. Liczę na was koledzy :))
 
Awatar użytkownika
Radnon
Szef działu
Szef działu
Posty: 4461
Rejestracja: czw maja 06, 2004 3:35 pm

Re: Kampania w czasach Starożytnego Imaskaru

sob sie 01, 2009 11:54 pm

Niestety nie mam teraz dostępu do swoich podręczników, więc w tej chwili ograniczę wypowiedź do kilku źródeł, które mogą się okazać przydatne przy projektowaniu kampanii w czasach Imaskaru lub wokół jego pozostałości. Niemniej przejdźmy do rzeczy:

Lost Empires of Faerun - zdecydowanie najlepsze źródło ze względu na opis Imaskaru w czasach jego świetności oraz kilka lokacji związanych z tym państwem. Przydatne może okazać się także rozszerzenie sieciowe do tej książki pod tytułem Secrets of Imaskar. Jest to krótka przygoda rozgrywająca się na pograniczu Mulhorandu i Pustynii Raurin, która stanowi dobre wprowadzenie do ojczyzny Mechaników.
"Podmrok" - tutaj przydatny okaże się głównie opis Podziemnego Imaskaru, w którego historii da się znaleźć także informacje na temat jego powierzchniowego poprzednika.
"Lśniące Południe" - jest tu kilka słów na temat ziem, które dawniej zajmował Imaskar, ale jest tego stosunkowo niewiele.
Unapproachable East - z historii opisanych tam państw (szczególnie Thay i Rashemenu) można wyciągnąć trochę informacji o Imaskarze w okresie jego upadku.
The Horde - podręcznik dostępny na stronie Wizardów, przydatny głównie ze względu na mapę, która obejmuje ziemie rządzone przez Mechaników na wschodzie (czego nie ma na mapie z FRCS).
Grand History of the Realms - po to warto sięgnąć jeśli interesuje Cię timeline, jest trochę dat związanych z Imaskarem.

To właściwie wszystie podręczniki, które w tej chwili przychodzą mi do głowy. Teoretycznie możesz też zajrzeć do czwartoedycyjnego FRCG gdzie opisano Wysoki Imaskar, ale względu na lakoniczność tego podręcznika nie sądzę abyś znalazł tam coś przydatnego do gry w 3.X edycji.

Jak wrócę do domu mogę ewentualnie pogrzebać i podać jakieś konkretne informacje, a nie tylko źródła.
 
Awatar użytkownika
shakh
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 207
Rejestracja: pn mar 01, 2004 2:38 am

Kampania w czasach Starożytnego Imaskaru

ndz sie 02, 2009 12:21 am

Byłbym zobowiazany za konkrety ze wzgledu na brak dostępu do większości wymienionych podręczników. W razie czego wyślij w formie wiadomości żeby nie "śmiecić". Z góry dzięki i jak zwykle "im więcej podacie informacji tym lepiej"
 
Awatar użytkownika
Radnon
Szef działu
Szef działu
Posty: 4461
Rejestracja: czw maja 06, 2004 3:35 pm

Kampania w czasach Starożytnego Imaskaru

pn sie 03, 2009 9:39 am

Planowałem opisać rzeczy, którze można znaleźć w posiadanych przeze mnie podręcznikach, ale okazało się, że ludzie na Candlekeep zrobili to już przede mną. W związku z tym polecam to opracowanie. Jest to kompilacja informacji z podręczników z różnych edycji z pewnymi autorskimi dodatkami, choć i tak zgodność z kanonem jest bardzo wysoka. Zresztą trudno byłoby poprawadzić kampanię w Imaskarze opierając się tylko na informacjach, np. z LEoF.
 
Awatar użytkownika
shakh
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 207
Rejestracja: pn mar 01, 2004 2:38 am

Kampania w czasach Starożytnego Imaskaru

pn sie 03, 2009 11:31 am

Hmm... duzo przydatnych dla mnie informacji... Ale brakuje mi tutaj mechanicznej rozpiski Imaskarczyków... masz moze dostep do czegos takiego?
 
Awatar użytkownika
Radnon
Szef działu
Szef działu
Posty: 4461
Rejestracja: czw maja 06, 2004 3:35 pm

Kampania w czasach Starożytnego Imaskaru

pn sie 03, 2009 12:18 pm

Z mechanicznymi rzeczami może być nieco trudniej, ale coś się powinno znaleźć.

W "Podmroku" mamy rozpisanych (choć tylko poziomowo) obecnych przywódców Podziemnego Imaskaru. Tworzą oni radę, która wspólnie odpowiada za zarządzanie miastem. Są to:
Wielki Lord Planista Illis Khendarhine (PZ mężczyzna podziemny Imaskari* zaklinacz 4/czarodziej 20/arcymag 6);
Lord Informator Ebrul Naramixna (N mężczyzna podziemny Imaskari zaklinacz 10/czarodziej 15/arcymag 4);
Lady Wykonawca Furyma Selovan (PZ kobieta podziemny Imaskari łotrzyk 11/czarodziej 15/arcymag 1);
Poza nimi mamy informacje o kilku ważnych postaciach:
Jubal Thetisjemja (CD mężczyzna podziemny Imaskari czarodziej 9/mistrz wiedzy 4) - główny uczony i ekspert od świata powierzchni.
Dryleh Bluerslol (PD mężczyzna podziemny Imaskari zaklinacz 6/łotrzyk 10) - główny zwiadowca i zwierzchnik szpiegów.
*podziemny Imaskari to po prostu człowiek z premiami do Intelektu/karami do Zręczności i widzeniem w słabym świetle.

Postacie te są ze współczesnego Faerunu, ale można ich użyć jako pewien wzór dla starożytnych Mechaników jeśli chodzi o dobór klas czy ogólny poziom. W "Podmroku" znajduje się też klasa prestiżowa Imaskaryjski Mściciel, ale jest to tak naprawdę skrytobójca z wymogiem praworządnego charakteru i progresją zaklęć zamiast własnej listy. Tutaj natomiast można znaleźć Imaskarskiego Władcę Portali - klasę prestiżową, która została wycięta z Lost Empires of Faerun, a potem udostępniona za darmo.

W Lost Empires of Faerun można też znaleźć kilka postaci, które przebywają obecnie na terenie dawnego Imaskaru:
Viandos Rippek (NZ mężczyzna człowiek kapłan 9 Myrkula/rogaty herold 4) - przywódca sekty kapłanów Myrkula okupujących ruiny Bhaluinu, dawnego portowege miasta i centrum militarnego Imaskaru. Miasto położone jest nad Jeziorem Jasnej Gwiazdy, jakieś 10 mil na zachód od Semphar. Podobno dawniej znajdował się tu artefakt blokujący moce bóstw.
Choun Stary (PN mężczyzna człowiek mnich 5/Shou disciple 4) - samotny mnich z Kara-Tur przemierzający Pustynię Raurin w poszukiwaniu oświecenia.
Ambuchar Devayam (PZ mężczyzna licz (człowiek) nekromanta 18) - ostatni władca miasta Solon na północno-wschodnim krańcu Pustynii Raurin czczący tajemnice siły lodu, popiołu i próżni. Podobno wciąż da się go spotkać w resztkach zrujnowanego miasta.

Kilka postaci można też odnaleźć we wspomnianej przygodzie Secrets of Imaskar, ale skoro jest ona darmowa to nie widzę sensu przepisywania tych informacji tutaj.

To wszystko co udało mi się na razie znaleźć. Niestety z tego co wiem nie ma rozpisek przywódców dawnego Imaskaru (takich jak Purpurowy Cesarz) czy znanych osobistości z tamtego okresu.
 
Awatar użytkownika
shakh
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 207
Rejestracja: pn mar 01, 2004 2:38 am

Kampania w czasach Starożytnego Imaskaru

pn sie 03, 2009 12:35 pm

Serdeczne dzieki :))
 
Awatar użytkownika
Venomus
Z-ca szefa działu
Z-ca szefa działu
Posty: 358
Rejestracja: czw sie 11, 2005 10:29 pm

Kampania w czasach Starożytnego Imaskaru

wt sie 04, 2009 4:51 pm

Viandos Rippek (NZ mężczyzna człowiek kapłan 9 Myrkula/rogaty herold 4) - przywódca sekty kapłanów Myrkula okupujących ruiny Bhaluinu, dawnego portowege miasta i centrum militarnego Imaskaru.


Radnon, masz może więcej informacji o tej postaci?
 
Awatar użytkownika
amnezjusz
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 1634
Rejestracja: pn sie 15, 2005 9:33 pm

Kampania w czasach Starożytnego Imaskaru

wt sie 04, 2009 5:47 pm

Radnon, masz może więcej informacji o tej postaci?

Nie wiem czy poza Lost Empires... się o nim wspomina, ale jedno jest pewne: ma on obsesję na punkcie magii która została użyta przeciwko Mullhorandzkim bóstwom tysiące lat temu. Poza tym jego 'ludzie' przeszukują cała zarządzaną przez niego okolicę w poszukiwaniu artefaktu bądź magicznej formuły, która mogłaby pomóc mu w zabiciu wiadomo kogo - Kelemvora ;-)

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości