Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
Nefarius
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3957
Rejestracja: śr mar 08, 2006 6:39 pm

Robinson Cruzoe, czyli odkryta wyspa

wt sie 04, 2009 7:38 pm

Witam drodzy forumowicze. Chciałbym Was prosić byście pomogli mi stworzyć lokację, potrzebną do sesji. Chodzi mi o wyspę, jak widać w temacie. Nie chodzi mi o tworzenie mapy z opisowym szczegółem wszystkich miejsc. Chciałbym byście podsunęli mi kilka pomysłów na ubarwienie jej wyglądu, oraz kilka pomysłów na ciekawe i interesujące miejsca (np. jaskinia z której co noc wydobywają się dziwne kobiece krzyki). Chciałbym by wyspa znajdowała się gdzieś daleko od kontynentu, w ciepłym klimacie. Jakie byście polecili mi osadzić na niej ciekawe potwory, jaką roślinność, czy można na niej natrafić na dziwne, albo i niebezpieczne miejsca (np. strefa martwej magii), oraz czy mogłaby być zamieszkana przez jakiś inteligentnych mieszkańców (grupa dzikich krasnoludów, które żyły na wyspie od pokoleń).

Aha i taka informacja dodatkowa. Jest to wyspa niewielka (około 2 km kwadratowych), o której istnieniu ogólnie nikt nie wie i nikt nie słyszał.

Z góry dziękuję za pomoc, pozdrawiam Nef.
 
Awatar użytkownika
Krackus
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 198
Rejestracja: ndz lut 17, 2008 2:52 pm

Re: Robinson Cruzoe, czyli odkryta wyspa

wt sie 04, 2009 11:16 pm

Myślę, że warto rzucić okiem na:
Wyspy Pirackie
Brutalne przebudzenie
Jako źródło scenariuszy, inspiracji lub gotowych elementów do przygody
Osobiście polecam także zafundowanie drużynie przeprawy przez dżunglę (najlepiej kilkudniową ale kilkugodzinna też może być ciekawa :)) - o ile nie mają sztuki przetrwania może się to źle skończyć nawet na wysokich poziomach ;). Jakiś czas temu przeprowadziłem sesje właśnie w dżungli (konkretnie Chult) i jeśli nie przeszkadza wam dużo rzucania to proponuje taki schemacik - Sztuka przetrwania, żeby sprawdzić czy udało się odnaleźć drogę ->k% na to co spotkało się po drodze-> ewentualne spotkanie. U mnie wyszło to nieźle (choć już na początku zaznaczyłem, że może być sporo rzucania, ale nie przeszkodziło to nam w zabawie ;)). Jak chcesz mogę poszukać gdzieś czy mam jeszcze jakieś tabelki czy inne notatki.

Niezłym pomysłem może być też wstawienie jakiegoś portalu na inny plan. Z drugiej strony mogłoby to diametralnie zmienić charakter przygody, więc nie wiem czy o to Ci chodzi ;)
 
Awatar użytkownika
Szarlih
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 906
Rejestracja: ndz maja 11, 2008 3:04 pm

Re: Robinson Cruzoe, czyli odkryta wyspa

wt sie 04, 2009 11:21 pm

Grałeś w Deep?

Co powiesz na wyspę, która quasi - magicznie "żyje"? Ma swiadomość, może wpływać na każdą roślinę oraz mieszkańca jaki się na niej znajduje, i bardzo nie lubi intruzów?

Tam miałeś to samo, tyle że z dnem morza.

I nawet mam gdzieś cuś takiego opisane. Jak znajdę troche czasu i opędzę się od pilnych spraw (gitara, piwo, Prototype...) to ci podeślę co nie.
 
Awatar użytkownika
Nefarius
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3957
Rejestracja: śr mar 08, 2006 6:39 pm

Re: Robinson Cruzoe, czyli odkryta wyspa

czw sie 06, 2009 5:28 pm

Link do amnezjuszowych tekstów bardzo mi się przyda. Wielkie dzięki, nawet nie wiedziałem, że na stronce można natrafić na takie artykuły.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość