Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
Gotlib
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 16
Rejestracja: sob lip 04, 2009 10:29 pm

[Wampir:M] Pytanie o specjalizacje...

pn lip 13, 2009 10:33 pm

Witam!

W podreczniku jest mowa o czyms co nazwane jest "specjalizacjami", ktore mozna wybrac gdy ma sie ceche lub umiejke na 4 lub wiecej to mozna wybrac sobie specjalizacje, wezmy np: Zrecznosc, jesli mamy jej 4 lub wiecej to mozemy wybrac np: "Szybkosc błyskawicy" wszystko ladnie, pieknie, tylko co to daje??? Nigdzie w podreczniku nie ma nic wspomiane co robi jaka specjalizacja, dlatego zwracam sie z prosba o pomoc do bardziej doswiatczonych Graczy/Narratowow w Wampirze ( jestem po lekturze dopiero ) i licze na jakies rady :)

Pozdr.
Gotlib ;)
 
Cyrus

wt lip 14, 2009 12:41 am

Pozwala dorzucić dodatkową kostkę za każdą uzyskaną 10-tkę. W Maskaradzie faktycznie nie było to wytłumaczone, natomiast w Mrocznych Wiekach jest na pewno.
 
Awatar użytkownika
szelest
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1680
Rejestracja: sob lis 15, 2003 7:29 pm

wt lip 14, 2009 8:55 am

A to nie było tak, że jak się wybierało specjalizację, to miało się po prostu dodatkowa kostkę, kosztem tego, że w innych testach z tej umiejętności - niespecjalizowanych rzucało się kostką mniej?

W sensie masz Broń Biała 4(+1 noże) to gdy walczyłeś nożem miałeś 5 a gdy inną bronią miałeś Broń Biała 3?
 
Awatar użytkownika
chimera
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 298
Rejestracja: pn mar 06, 2006 10:57 pm

wt lip 14, 2009 10:29 am

Nie, nie było żadnych minusowych kostek. A plus jedna kostka czasami odnosiła się do sytuacji oczywistych (jeżeli wybrałeś np. specjalizacje "noże"), a czasami dawał baaardzo szerokie pole do interpretacji ("kocia zwinność"). Niektóre specjalizacje z podręcznika moim zdaniem nie mają wielkiego sensu, ponieważ ich nazwy są zbyt ogólne, aby miały zastosowanie mechaniczne.
 
Awatar użytkownika
Kot
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2551
Rejestracja: wt lut 03, 2004 11:20 am

wt lip 14, 2009 5:14 pm

szelest pisze:
A to nie było tak, że jak się wybierało specjalizację, to miało się po prostu dodatkowa kostkę, kosztem tego, że w innych testach z tej umiejętności - niespecjalizowanych rzucało się kostką mniej?

To w Nowym WoDzie specjalizacje dają dodatkową kostkę. W Starym WoDzie każda cecha, umiejętność, itp. na poziomie 4 lub wyższym miała pewne okoliczności, w których przerzucało się dziesiątki, tak jak się to robi w Nowym WoDzie. Dla przykładu, taki przywilej mieli również posiadacze wysokich poziomów Sfer we Wstąpieniu...
 
Awatar użytkownika
Gotlib
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 16
Rejestracja: sob lip 04, 2009 10:29 pm

wt lip 21, 2009 11:16 pm

Wlasnie o to chodzi, ze niektore specjalizacje maja zbyt ogolnikowe nazwy by je dobrze zinterpretowac... Np; "Szybkosc blyskawicy" ma sie odnosic do bigania postaci czy np; tego ze jest bardzo szybka manualnie....

Pozdr.
 
Awatar użytkownika
Kot
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2551
Rejestracja: wt lut 03, 2004 11:20 am

wt lip 21, 2009 11:55 pm

To wymyśl własne nazwy.
 
Awatar użytkownika
Gotlib
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 16
Rejestracja: sob lip 04, 2009 10:29 pm

śr lip 22, 2009 5:11 pm

No niby racja :) ale z takimi rzeczami trzeba uwazac by nie dac ich za dobrych, ale jednoczesnie tez za slabych

Pozdr.
 
Awatar użytkownika
Dox
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 675
Rejestracja: pt wrz 05, 2003 4:59 pm

pt lip 24, 2009 12:44 pm

Gotlib pisze:
No niby racja :) ale z takimi rzeczami trzeba uwazac by nie dac ich za dobrych, ale jednoczesnie tez za slabych

Pozdr.

Coz za odkrycie! :shock: :razz:
 
Awatar użytkownika
Kot
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2551
Rejestracja: wt lut 03, 2004 11:20 am

pt lip 24, 2009 11:43 pm

Dox pisze:
Coz za odkrycie!

O! Dox Żyje!!
Czyli Apokalipsa nie nadeszła tak zupełnie...
 
Awatar użytkownika
Dox
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 675
Rejestracja: pt wrz 05, 2003 4:59 pm

Re: [Wampir:M] Pytanie o specjalizacje...

pn lip 27, 2009 10:14 am

No zyje, czemu mam nei zyc? Zagladam od czasu do czasu, ale w WoD sie wlasciwie nic nei dzieje. Jedno pytanie na miesiac, z czego polowa nie z mojego kregu zainteresowan. Z pieprzenia po proznicy troche juz wyroslem, wiec sie Kocie nei dziw, ze duzej aktywnosci nie przejawiam. :)
 
Awatar użytkownika
Kot
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2551
Rejestracja: wt lut 03, 2004 11:20 am

[Wampir:M] Pytanie o specjalizacje...

pn lip 27, 2009 5:21 pm

Może jednak przekonasz się do nWoDu?
W końcu w starym nie można było legalnie grać seryjnym zabójcą i mieć z tego tytułu samych bonusów. :P
 
Awatar użytkownika
Dox
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 675
Rejestracja: pt wrz 05, 2003 4:59 pm

Re: [Wampir:M] Pytanie o specjalizacje...

pn lip 27, 2009 5:42 pm

Nie przekonam sie, bo nie widze takiej potrzeby. Poza tym ja strasznie lubie Maga, a nie sprobujesz mi chyba powiedziec, ze to cos co wydali w jego miejsce jest dobre.
 
Awatar użytkownika
rIgor_Mortis
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22
Rejestracja: śr lut 27, 2008 5:02 pm

Re: [Wampir:M] Pytanie o specjalizacje...

sob sie 08, 2009 3:04 am

Dox pisze:
Nie przekonam sie, bo nie widze takiej potrzeby. Poza tym ja strasznie lubie Maga, a nie sprobujesz mi chyba powiedziec, ze to cos co wydali w jego miejsce jest dobre.



Ojjj pachnie mi tu starą wojną.... no ale popieram Doxa.... XP od samego początku mimo ze mialem wybór jakos stary wod (poza mechaniką XDD) bardziej przypadl mi do gustu.... no ale wracajac do pytania głównego
Specjalizacja pozwala na przerzut 10 (czy tam 0 zalerzy od kostki XDD) i tyle

A Błyskawiczna szybkosc... cóż interpretował bym na bieg raczej
Kocia zwinnosc... hm... może w kwestii równowagi?:P padnieć uników itd?

Reszta analogicznie, wszystko kwestia narratora i jego ugadania sie z graczami

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości