Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
Muriel Piękna Łotrzyca
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10
Rejestracja: czw mar 26, 2009 6:21 pm

Klimatyczna przygoda poszukiwana

wt sie 04, 2009 10:52 am

Prośba do wszystkich wilkołaków dobrego serca: poszukuję godnej polecenia przygody, którą można poprowadzić graczom, którzy nigdy nie grali w Wilkołaka. Przygody, która wprowadzi ich w klimat, złapie za gardło i dłuuugo nie puści :)

Przygoda może być do W: Apokalipsy (MG sobie przerobi) lub Odrzuconych. Może być z internetu lub któregoś z numerów MiMa lub Portala, (MG będzie miał dostęp do archiwum i sobie poszpera jak zechce). Może być po angielsku.

Ważne, żeby pomogła zauroczyć graczy Wilkołakiem.
Proszę o pomoc w poszukiwaniach :)
 
G@vr0N
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 64
Rejestracja: pn wrz 18, 2006 5:01 pm

Klimatyczna przygoda poszukiwana

wt sie 04, 2009 5:42 pm

Jakiś czas temu na łamach serwisu Wod Polter były publikowane zwycięskie scenariusze konkursu Quentin. I nie wiem czy mi wolno, ale naprawdę poleciłbym przygodę "Człowiek człowiekowi wilkiem".
http://wod.polter.pl/Quentin-zwycieskie ... sze-w32268 (w razie, gdyby nie wolno mi było podawać tego linku, proszę się nie krępować i to usunąć).
 
Awatar użytkownika
Muriel Piękna Łotrzyca
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10
Rejestracja: czw mar 26, 2009 6:21 pm

Re: Klimatyczna przygoda poszukiwana

pt sie 07, 2009 10:41 am

Dzięki :)
Przejrzałam polecaną przez Ciebie przygodę - ciekawa i na pewno grywalna, tylko jakoś esencji Wilka mi tam brakuje (jak na moje poszukiwania, to niestety za mało wilczasta... W sumie można by ją rozegrać w wielu systemach :cry: )

Szukam dalej... *help*
 
slann
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 4982
Rejestracja: pt paź 14, 2005 10:35 am

Re: Klimatyczna przygoda poszukiwana

pt sie 07, 2009 11:51 am

Była taka przygoda w mimie „sanktuarium” się zwała. Na terytorium wpływu kilku plemion odkrywano Caern, który w istocie był tworem żmija. Wystarczy, że Caern zamienimy na Loci, a żmija na pasożytniczego ducha i będzie dobrze
 
Awatar użytkownika
Kot
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2551
Rejestracja: wt lut 03, 2004 11:20 am

Klimatyczna przygoda poszukiwana

ndz sie 09, 2009 11:55 am

Ja będę odrobinę złośliwy - chcesz "klimatycznej" przygody, to osnuj ją wokół konfliktu wewnątrz dworu duchów związanego z pogodą, spowodowanego przez hybrydę (Magath) będącą połączeniem dwóch zupełnie różnych duchów, wywołującą zaburzenia pogodowe i zmiany klimatyczne na niewielkim obszarze (terytorium watahy graczy, na przykład). :P
 
Awatar użytkownika
Gruszczy
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2775
Rejestracja: wt sty 20, 2004 10:25 pm

Re: Klimatyczna przygoda poszukiwana

pn sie 10, 2009 3:40 pm

White Wolf udostępnia na stronie quickstart, który jest kroniką do Forsakena. Warto się z tym zapoznać. Ponadto jest SAS o nazwie Parlor Games, które wydawał się fajny, choć dość tradycyjny.
 
Awatar użytkownika
Muriel Piękna Łotrzyca
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10
Rejestracja: czw mar 26, 2009 6:21 pm

Re: Klimatyczna przygoda poszukiwana

czw sie 13, 2009 9:31 pm

Gruszczy pisze:
White Wolf udostępnia na stronie quickstart, który jest kroniką do Forsakena. Warto się z tym zapoznać. Ponadto jest SAS o nazwie Parlor Games, które wydawał się fajny, choć dość tradycyjny.


Zassane i przeczytane, dzięki :)

Jak komuś coś jeszcze się przypomni, to temat ciągle aktualny...
 
Awatar użytkownika
Qendi
Wydawnictwo Imaginator
Wydawnictwo Imaginator
Posty: 281
Rejestracja: śr paź 26, 2005 10:52 pm

Klimatyczna przygoda poszukiwana

pt sie 14, 2009 1:35 pm

Gruszczy pisze:
White Wolf udostępnia na stronie quickstart, który jest kroniką do Forsakena. Warto się z tym zapoznać. Ponadto jest SAS o nazwie Parlor Games, które wydawał się fajny, choć dość tradycyjny.


Prowadziłem Palor Games. Wychodzi bardzo fajnie i klimatycznie, choć to nie jest jakaś masakrycznie długa przygoda(jak choćby drugi SAS do Odmieńca). Zastanawiam się na ile nadaje się on dla początkujących graczy ale w sumie nie ma tam jakichś strasznie skomplikowanych wybitnie futrzakowych elementów więc powinno być ok
 
Awatar użytkownika
Gruszczy
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2775
Rejestracja: wt sty 20, 2004 10:25 pm

Klimatyczna przygoda poszukiwana

pt sie 14, 2009 11:08 pm

Jak pisałem, Parlor Games to tradycyjny, niezbyt skomplikowany scenariusz, które w fajny sposób pokazuje dwa charakterystyczne elementy Wilkołaka, czyli

miejsca w Cieniu, których nie ma w świecie materialnym oraz roje
.

Nie wymaga długiej gry i ma prostą strukturę, dlatego dobrze się nadaje dla początkujących. Poza tym łatwo go kontynuować, bo oba charakterystyczne elementy mogą być z powodzeniem eksplorowane dalej.

Mimo to dla początkujących jeszcze lepiej nadaje się [i]quickstart[/r].

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości