Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
Snusmumriken
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 151
Rejestracja: wt cze 09, 2009 1:02 pm

Prestiż dla maga z Calimshanu

ndz sie 16, 2009 11:49 pm

Witam.

Po ostatnim zapoznaniu się różnego rodzaju księgami opisującymi poszczególne krainy (Srebrne Marchie itp.), w celu wybrania miejsca startowego nowej kampanii, bardzo rzuciło mi się w oczy zapomnienie Ziem Intryg. Nie chodzi mi o cały opis fabularny i historię regionu, którą mamy dobrze opisaną w 2ed, lecz o pominięcie typowo mechaniczne. Rozumiem, że twórcy nie chcieli wydawać drugiej książki, której zawartość była by w 80% kopią pierwszej, lecz umieszczenie kilku prestiżówek w podręcznikach pokroju Magia Faerunu powinno mieć miejsce (jako przykład niech posłuży mnogość klas pochodzących z Thay).

Do czego zmierzam. Na potrzeby swojej kampanii potrzebował bym maga związanego ze swoim krajem, regionem - Calimshanem, dlatego wzięcie X poziomów czystego wizarda niezbyt mnie interesuje. Księgi, z której można było by wziąć jakiś prestiż nie ma, ale tutaj nie będę powtarzał pierwszej części wypowiedzi. Jedyną klasą, która przychodzi mi na myśl jest Sand Shaper z podręcznika Sandstorm.

Macie może jakieś propozycje? Prosił bym o podanie źródła.
 
Awatar użytkownika
Vitriol Plugawiciel
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 866
Rejestracja: pn paź 24, 2005 5:17 pm

Prestiż dla maga z Calimshanu

pn sie 17, 2009 9:57 am

W Calimshanie magowie specjalizują się w dwóch żywiołach: w powietrzu i ogniu. Całkiem rozsądnym wyborem byłby Mistrz Żywiołów z Księgi i Krwi lub Complete Arcane. Jakby ten pomysł jest wyszedł to jest jeszcze atut Mag żywiołów z Ras Faerunu, który daje dodatkowe czary z wybranego żywiołu i zwiększa poziom czarującego. Potem bym się zastanowił nad Arcymagiem.
 
Awatar użytkownika
Zireael
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3534
Rejestracja: wt maja 24, 2005 3:11 pm

Re: Prestiż dla maga z Calimshanu

pn sie 17, 2009 11:25 am

Mistrz żywiołów + ten atut? Moim zdaniem będzie kosić wszystkich, tylko wybierz jako żywioł powietrze lub ogień.
Arcymag - dobry pomysł.
 
Awatar użytkownika
Vindreal
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 462
Rejestracja: pn mar 31, 2008 7:21 pm

Prestiż dla maga z Calimshanu

pn sie 17, 2009 1:55 pm

Ja osobiście polecam Mistrza Żywiołu Powietrza. Czemu? Bo na 10, gdy dostaje bonusy żywiołaka latanie z prędkością 30 metrów, z doskonałą zwrotnością to baaardzo sympatyczna rzecz :)

Latanie+ prucie czarami z powietrza= :spoko:

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość