Zrodzony z fantastyki

 
Niemir
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: ndz mar 22, 2009 9:46 am

Działanie czosnku i symboli

wt sie 25, 2009 5:41 pm

W Księdze Potworów przy opisie wampirów napisane jest, że:
"Wampiry nie są w stanie znieść zapachu czosnku i nie wejdą na obszar który chronią wiszące ząbki. Unikają również luster i widocznie widocznych świętych symboli, odsuwając sie od nich. Przedmioty te nie ranią wampirów, a jedynie uniemożliwiąją im zbliżenie się."
Ten opis jest dość ogólny i przydatny w przypadku czosnku wiszącego w pokoju lub symbolu w świątyni. Prowadzę postać aasimara poladyna. Ma na szyji święty srebrny symbol. Przy pasie złoty święty symbol który posiada potężną moc magiczną. W jednej z sakiewek (na ktorej jest naszyty symbol, gdyż noszę tam różne dewocjonalia) mam zawsze główkę czosnku. Zastanawiam się z resztą drużyny i Mistrzem Gry jaka powinna być mechanika czegoś takiego. Czy wampir może do mnie podejść żeby zaatakować wręcz? Jak zareaguje gdy ja do niego podejdę? Czy moszenie czosnku w sakiewce u pasa wystarczy by jego zapach wplynąl na wampira, który w końcu jest na niego szczególnie wrażliwy? W jakim promieniu jego zapach jest odczuwalny?
Co do symboli dobrym rozwiązaniem mogą być rzuty obronne na Wolę. Mogłyby być różne w zależności od materiału, oraz wartości Charyzmy posiadacza. Sądzę, że jeśli to by było najlepsze rozwiązanie to srebrne a nie złote symbole powinny posiadać najwiekszy modyfikator gdyż jest to metal szlachetniejszy (jeśli chodzi o religię) i czystszy od złota. A dodatkowo przebija redukcję wampirów.
Ostatnio zmieniony wt sie 25, 2009 6:03 pm przez Niemir, łącznie zmieniany 2 razy.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Froger
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 560
Rejestracja: wt lut 05, 2008 4:52 pm

Re: Działanie czosnku i symboli

wt sie 25, 2009 6:18 pm

To tak jakbyś Ty miał podejść do kupy łajna. Nie zrobisz tego, ale jakby Cie ktoś zmusił, to co by ci się stało? No, nic. Ale odsuniesz się. W sakiewce może niewiele dać, bo go nie czuć. Podobnie z lustrami. Też nie lubiłbym podchodzić do lustra skoro mnie w nim nie widać :)
W jakim promieniu czosnek, ja wiem 1,5 metra?
Symbole. Wydaje mi się, że niewiele da jeśli nie masz odpowiedniej umiejętności. Może wzbudzić wstręt podobny do tego przy czosnku.
Nie jestem zwolennikiem surowych mechanicznych zasad, więc nie zdziwię się jeśli napisze ktoś jeszcze z konkretnymi zasadami - choć z drugiej strony nie widzę sensu w paraniu się takimi pierdołami.
 
Niemir
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: ndz mar 22, 2009 9:46 am

Re: Działanie czosnku i symboli

wt sie 25, 2009 7:05 pm

Tylko, że taki symbol to nie jest taki zwykly kawałek drewna
 
Awatar użytkownika
Matheous
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 91
Rejestracja: śr lip 11, 2007 6:23 pm

Re: Działanie czosnku i symboli

wt sie 25, 2009 7:12 pm

Za SRD:
Vampires cannot tolerate the strong odor of garlic and will not enter an area laced with it. Similarly, they recoil from a mirror or a strongly presented holy symbol. These things don’t harm the vampire—they merely keep it at bay. A recoiling vampire must stay at least 5 feet away from a creature holding the mirror or holy symbol and cannot touch or make melee attacks against the creature holding the item for the rest of the encounter. Holding a vampire at bay takes a standard action.


Jest to wersja z SRD. Na polski, powstrzymywanie wampira za pomocą lustra lub świętego symbolu wymaga poświęcenia akcji standardowej i powoduje, że wampir nie może Cię atakować wręcz i musi się trzymać co najmniej 1,5m od Ciebie.
Z jednej strony, jest to logiczne o tyle, że nie zmienia wampirów z potężnych przeciwników w moby, które rozwala się dziesiątkami - z drugiej, powoduje że dla awanturnika de facto ekwipowanie się czosnkiem czy czymś nie ma sensu(no chyba, że coś pójdzie ŹLE ;)). Osobiście dałbym wampirowi ludzkiego pomagiera czy paru, 'wytresowanych' dokładnie na pozbywanie się nieprzyjemnych rzeczy sprzed pana ;) Unika to naginania zasad(skoro już są, to możemy ich przestrzegać) i jednocześnie psucia immersji('No co jest, wampiry są ponoć wrażliwe na czosnek, jestem nim obwieszony a on i tak mnie morduje!?').

Pozdrawiam
 
Niemir
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: ndz mar 22, 2009 9:46 am

Re: Działanie czosnku i symboli

wt sie 25, 2009 8:16 pm

No dziękuję bardzo. Taka odpowiedz mi odpowiada. Po prostu nie posiadam tego podręcznika a jak wspomniałem ta sprawa w Księdze Potworow nie jest wyjaśniona dokladnie.
Ostatnio zmieniony wt sie 25, 2009 8:26 pm przez Niemir, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Gwjazdor
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1287
Rejestracja: czw sty 25, 2007 10:53 pm

Re: Działanie czosnku i symboli

śr sie 26, 2009 1:43 am

Matheous wyjaśnił widzę wątpliwości co do lustet i świętych symboli. A sprawa czosnku jest jak dla mnie jasna - "nie wejdą na obszar obwieszony czosnkiem". Wiadomo, nie żadna fizyczna bariera, porówanie z kupą gówna jest dosyć trafne, chociaż wg mnie na wampiry powinno dzialać jeszcze bardziej :razz:
 
Niemir
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: ndz mar 22, 2009 9:46 am

Re: Działanie czosnku i symboli

śr sie 26, 2009 9:31 am

yhym. Przecież kupa jest niczym w podrównaiu z potęgą Mocy ;D ;D

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości