Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
Alchemist
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 296
Rejestracja: sob lis 04, 2006 6:35 pm

Re: Jest sierpień 2009 i czytamy

ndz sie 16, 2009 1:01 am

"Anubis" Hohlbeina - jak na razie może być, powoli wciąga.
 
Awatar użytkownika
Esper
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 88
Rejestracja: czw sty 08, 2009 7:27 pm

Re: Jest sierpień 2009 i czytamy

ndz sie 16, 2009 10:53 am

W przerwie Worka przeczytałem "linia ognia" Pacyńskiego, świetne poczucie humoru :)
 
Awatar użytkownika
Ardavel
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 341
Rejestracja: czw kwie 03, 2008 3:26 pm

Jest sierpień 2009 i czytamy

ndz sie 16, 2009 2:00 pm

"Weźmisz czarno kure..." Andrzeja Pilipiuka. Czytało się równie lekko, jak pozostałe tomy z serii. :)
 
Awatar użytkownika
arakin
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 612
Rejestracja: pt kwie 10, 2009 4:29 pm

Re: Jest sierpień 2009 i czytamy

ndz sie 16, 2009 3:51 pm

Właśnie skończyłem Północną Granicę. Może mi ktoś powiedzieć, czy kolejne części są utrzymane w podobnym klimacie?
 
Awatar użytkownika
Senthe
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1116
Rejestracja: śr mar 05, 2008 1:07 pm

Jest sierpień 2009 i czytamy

ndz sie 16, 2009 9:30 pm

"Pan Lodowego Ogrodu" - jacyś dobrzy ludzie wydali wznowienie tomu pierwszego (:
 
Awatar użytkownika
Scobin
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 4449
Rejestracja: śr lis 07, 2007 2:04 pm

Re: Jest sierpień 2009 i czytamy

ndz sie 16, 2009 9:45 pm

arakin pisze:
Właśnie skończyłem Północną Granicę. Może mi ktoś powiedzieć, czy kolejne części są utrzymane w podobnym klimacie?


Dwie kolejne (które przeczytałem) – tak, ale chyba lepsze. Najbardziej spodobała mi się "Grombelardzka legenda" (choć czytałem dawno i pewnie nie umiałbym powiedzieć dlaczego).

Dzięki, Streiderze, za polecenie "Doktora...". Może do niego wrócę – dostałem w prezencie audiobook. :-)

A sam obecnie czytam "A Clash of Kings", drugą część cyklu Martina.
 
Awatar użytkownika
arakin
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 612
Rejestracja: pt kwie 10, 2009 4:29 pm

Re: Jest sierpień 2009 i czytamy

ndz sie 16, 2009 9:49 pm

Scobin pisze:
Dwie kolejne (które przeczytałem) – tak, ale chyba lepsze. Najbardziej spodobała mi się "Grombelardzka legenda" (choć czytałem dawno i pewnie nie umiałbym powiedzieć dlaczego).


Ok, dzięki wielkie!

A obecnie przypominam sobie Boga Imperatora Diuny :)
 
Raytango1992
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 18
Rejestracja: ndz sie 16, 2009 4:04 pm

Jest sierpień 2009 i czytamy

pn sie 17, 2009 9:35 pm

Ja kupiłem ostatnio Opowiesci z Meekhenskiego pogranicza , pana Wegnera.I mówie wam ze jest swietna fajnie sie czyta swietne opisy,Warto wydac te 32 zl
 
Awatar użytkownika
cwany-lis
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 60
Rejestracja: pn sie 10, 2009 3:16 pm

Jest sierpień 2009 i czytamy

pn sie 17, 2009 10:39 pm

Dziś zacząłem "Cień Kata" Gene Wolfe'a czyli I tom Księgi Nowego Słońca - zapowiada się ciekawie ale po 30 stronach nie mam serca zgadywać czy lektura będzie dobra czy też lepsza, czyta się gładko :papieros:
 
Awatar użytkownika
Streider
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 340
Rejestracja: pn maja 05, 2003 9:41 pm

Jest sierpień 2009 i czytamy

śr sie 19, 2009 10:23 am

Przebiegłem szybko przez "Dni walczącej stolicy" Bartoszewskiego - kroniki Powstania Warszawskiego. Nie zdawałem sobie sprawy, że aż tak dużo nie wiedziałem. Każdy warszawiak powinien to przeczytać, jeśli wcześniej nie czytał (ani słuchał) o Powstaniu Warszawskim. Poraża.

Teraz dla równowagi coś lekkiego - podarowana mi "Przygoda fryzjera damskiego" Mendozy. Pierwsze kilka stron czyta się błyskawicznie. Styl kojarzy mi się ze Stalowym Szczurem Harry'ego Harrisona;]
 
Awatar użytkownika
Blanche
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 343
Rejestracja: pn sie 11, 2008 1:42 pm

Jest sierpień 2009 i czytamy

śr sie 19, 2009 12:41 pm

Porzuciłam chwilowo fantastykę, odrobinę nią zmęczona, na rzecz zbioru opowiadań Murakamiego "Ślepa wierzba i śpiąca kobieta" - zwykle ciężko czyta mi się zbiory opowiadań, jednak ku mojemu zdziwieniu, Murakami wcale mnie nie męczy. Szybko wchodzę w klimat kolejnych historii.
 
Awatar użytkownika
Streider
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 340
Rejestracja: pn maja 05, 2003 9:41 pm

Jest sierpień 2009 i czytamy

śr sie 19, 2009 3:10 pm

Czy czytałaś coś innego Murakamiego? Jestem ciekawy, jak się ma ten zbiorek do powieści - głównie pod względem przyjemności z czytania ;]
 
Awatar użytkownika
Blanche
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 343
Rejestracja: pn sie 11, 2008 1:42 pm

Jest sierpień 2009 i czytamy

śr sie 19, 2009 3:41 pm

To mój pierwszy Murakami - dotychczas nie czytałam nic tego autora, więc nie potrafię powiedzieć, jak kształtuje się zawartość "Ślepej wierzby i śpiącej kobiety" w stosunku do jego pozostałych dzieł. Ale zbiorek sam w sobie czyta się bardzo przyjemnie - teksty z jednej strony są dość mocno osadzone w codzienności, z drugiej mają ciekawy, tajemniczy nastrój (przynajmniej te, które przeczytałam do tej pory).
Myślę, że mogę polecić. W ramach zachęty dodam jeszcze, że podoba mi się na tyle, iż zamierzam sięgnąć po więcej. :)
 
Awatar użytkownika
SkeezaPhrenyak
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 122
Rejestracja: czw wrz 29, 2005 8:46 am

Re: Jest sierpień 2009 i czytamy

pt sie 21, 2009 8:28 pm

cwany-lis pisze:
Dziś zacząłem "Cień Kata" Gene Wolfe'a czyli I tom Księgi Nowego Słońca - zapowiada się ciekawie ale po 30 stronach nie mam serca zgadywać czy lektura będzie dobra czy też lepsza, czyta się gładko :papieros:


To moja ulubiona powieść (mam na myśli całą Księgę Nowego Słońca). Ulubiona - czyt. lepszej nie czytałem nigdy.
A tutaj masz poradnik, jak najlepiej zabierać się do lektury książek tego genialnego pisarza.
 
Awatar użytkownika
Makazis
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 13
Rejestracja: wt kwie 01, 2008 4:50 pm

Re: Jest sierpień 2009 i czytamy

pt sie 21, 2009 9:45 pm

Jacek Piekara "Ani słowa prawdy" antologia opowiadań o dość oryginalnym magu, bardzo zróżnicowane, jedne bardzo dobre drugie mniej.
Paweł Jasienica "Polska Jagiellonów"

@ Down
Nie, przygodę z Piekarą zaczynam od opowiadań o Arivaldzie. ;]
Ostatnio zmieniony sob sie 22, 2009 9:22 pm przez Makazis, łącznie zmieniany 1 raz.
 
Awatar użytkownika
cwany-lis
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 60
Rejestracja: pn sie 10, 2009 3:16 pm

Re: Jest sierpień 2009 i czytamy

sob sie 22, 2009 2:09 pm

SkeezaPhrenyak pisze:
cwany-lis pisze:
Dziś zacząłem "Cień Kata" Gene Wolfe'a czyli I tom Księgi Nowego Słońca - zapowiada się ciekawie ale po 30 stronach nie mam serca zgadywać czy lektura będzie dobra czy też lepsza, czyta się gładko :papieros:


To moja ulubiona powieść (mam na myśli całą Księgę Nowego Słońca). Ulubiona - czyt. lepszej nie czytałem nigdy.
A tutaj masz poradnik, jak najlepiej zabierać się do lektury książek tego genialnego pisarza.


Kończę tom pierwszy - na razie jestem pozytywnie nastawiony ale coś konkretnego napiszę dopiero po przeczytaniu "Pazura Łagodziciela" albo i całego cyklu. Co do poradnika jest on bardzo trafny. Ale w końcu pisał go Gaiman :papieros:

A czytałeś Rycerza ?
 
Awatar użytkownika
Dr_Greenthumb
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 231
Rejestracja: śr mar 21, 2007 4:26 pm

Re: Jest sierpień 2009 i czytamy

pn sie 24, 2009 1:45 am

Skończyłem "Głową w mur" Orkana i się ździebko zawiodłem. Zakończenie nijakie, dziwne przeskoki fabularne (jakby autor nie miał pomysłu na zgrabne przejście z momentu A do momentu B), kilka ciekawych wątków nagle urwanych lub splecionych niedbale, jakby od niechcenia; przerost formy nad treścią (zawiłość zdań i opisów). Niemniej źle się nie czytało, tylko tak trochę... bez polotu. Tuż po zakończeniu lektury oceniłem ją na 6/10, jednak po dokonaniu szybkiego streszczenia mojej narzeczonej uderzyłem się w czoło, wtedy dopiero pojmując jak tanie i wyświechtane były niektóre zagrywki. Ostatecznie - 5/10.

Teraz rosyjski koktajl "Mroczny Bies", oby było lepiej.
 
Awatar użytkownika
Nyx Ro
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 44
Rejestracja: śr lis 12, 2008 3:22 pm

Re: Jest sierpień 2009 i czytamy

pn sie 24, 2009 1:35 pm

Skończyłam "Całą prawdę o planecie Ksi" - klasyczne, przyjemne science fiction, za którym ostatnio tęskniłam. Po przeczytaniu już paru książek Zajdla, sądziłam, że niczym mnie już nie zaskoczy, ale zostałam mile zaskoczona - lektura jak zawsze przyjemna, wyśmienita, a w dodatku Planeta Ksi zdaje się być bardziej mroczna, klimat różni się od tego, który stworzył w chociażby Paradyzji. Trzy rozdziały z niedokończonej kontynuacji również bardzo przypadły mi do gustu. Tym bardziej boli, że 'niedokończonej'.
 
Awatar użytkownika
Ifryt
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 912
Rejestracja: śr mar 03, 2004 5:07 pm

Re: Jest sierpień 2009 i czytamy

pn sie 24, 2009 1:50 pm

cwany-lis pisze:
A czytałeś Rycerza ?

No właśnie - dla mnie "Rycerz Czarnoksiężnik" jest lepszy. I jest on moją ulubioną powieścią fantasy!
Więc jednak Gene Wolfe mimo wszystko! :mrgreen:

A obecnie czytam "Czarne oceany" Dukaja. Miałem ochotę na coś ambitniejszego, żeby spłukać smak papki opowiadań Warhammerowych, jakie ostatnio czytałem (po angielsku). Mam wrażenie że ta powieść lekko się już zdezaktualizowała - choćby przez oparcie się na tezie o końcu historii Fukuyamy. Wydarzenia 11 września i ogólnie wojna z islamem (taa, "terrorem" :razz: ) zmieniły przynajmniej moje zapatrywania, jak się potoczy wiek XXI w skali globu.
 
Awatar użytkownika
quidamcorvus
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2144
Rejestracja: pn mar 27, 2006 12:52 am

Re: Jest sierpień 2009 i czytamy

wt sie 25, 2009 9:03 pm

Udało mi się w końcu zakupić trzecia i czwartą część "Zaginionej floty" Jacka Campbella. Właśnie czytam "Odważnego" :D
 
Awatar użytkownika
Ardavel
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 341
Rejestracja: czw kwie 03, 2008 3:26 pm

Jest sierpień 2009 i czytamy

wt sie 25, 2009 9:40 pm

"Młot na czarownice" Jacka Piekary. Zdecydowanie trzyma poziom serii, jestem zadowolony z zakupu. :)
"Czarownik Iwanow" Andrzeja Pilipiuka. Tutaj odczułem pewien niedosyt w porównaniu z innymi częściami przygód Jakuba Wędrowycza, co nie zmienia faktu, że czytało się dobrze.
 
Awatar użytkownika
cwany-lis
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 60
Rejestracja: pn sie 10, 2009 3:16 pm

Jest sierpień 2009 i czytamy

wt sie 25, 2009 10:02 pm

Honor Harrington - Placówka Basilisk - w końcu postawiłem się zabrać za ten zachwalany cykl space opery (?), jako wieloletni fan gwiezdnych wojen jesetem zaskoczony pewnymi detalami na jakie zwraca autor a w odległej galaktyce są pomijane - taki urok uniwersum tworzonego przez pincet ludzi :papieros: jeden pisarz - jedna wizja = bardzo dobrze napisana lektura.
 
Awatar użytkownika
taktiken
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 20
Rejestracja: sob sty 19, 2008 8:30 pm

Jest sierpień 2009 i czytamy

pt sie 28, 2009 2:47 pm

Brent Weeks - The Way of Shadows.
I szczerze - podoba mi sie, pominawszy ze znow mamy do czynienia z sierota, chlopce ktory ma "niepelny" Talent, chce sie wyrwac z bagna w ktorym zyje, co oczywiscie mu sie udaje za sprawa determinacji i kilku zbiegow okolicznosci... I oczywiscie jest tez Mistrz, ktory uczy i wymaga, poszukiwanie dopelnienia Talentu/przepowiedni, sa przyjaciele i wrogowie, a wszystko w swiecie ktory stoi w przededniu wojny.... Skad my to znamy? Zaczyna sie jak kolejna powiesc dla mlodziezy... ale wrazenie "kalki" mija wraz z rozwojem sytuacji. Jestem na w 3/4 t1, a kolejny tom czeka juz z utesknieniem :)

Ksiazka ma sie ukazac w PL (zapowiedzi) i ma szanse na sukces - komercyjny - Canavan.
 
Awatar użytkownika
Deckard
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2097
Rejestracja: wt wrz 20, 2005 9:50 pm

Jest sierpień 2009 i czytamy

ndz sie 30, 2009 8:17 pm

Skończyłem Atrocity Archives Charlesa Strossa (u nas wydano Accelerando tego autora). 5/6, jest trochę spooków, żarciki o biurokracji w agencji, sporo sensacji, Cthulhu, naziści, nowoczesna technologia w połączeniu z magią matematyki... oczywiście nie po polsku, ale w tym języku już mało co będzie do czytania :D
 
Awatar użytkownika
Siriel
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2022
Rejestracja: śr cze 22, 2005 10:42 am

Re: Jest sierpień 2009 i czytamy

ndz sie 30, 2009 9:19 pm

Davida Gemmella ciąg dalszy. Tym razem "Winter Warriors".
 
Awatar użytkownika
cwany-lis
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 60
Rejestracja: pn sie 10, 2009 3:16 pm

Re: Jest sierpień 2009 i czytamy

ndz sie 30, 2009 11:12 pm

Placówka Basilisk przeczytana - spodziewałem się trochę mocniejszej atmosfery a to "zwykła" sprace opera jest :papieros: na siłę mógłbym zarzucić tej powieście to i tamto ale czytało mi się ją z taką przyjemnością, że niczego złego nie powiem.
 
Awatar użytkownika
malakh
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1859
Rejestracja: ndz paź 07, 2007 8:52 pm

Re: Jest sierpień 2009 i czytamy

ndz sie 30, 2009 11:15 pm

"Roma Eterna" Silverberga. Jestem w trakcie i... na razie nieszczególnie. Wciąż zerkam na półkę w stronę następnej w kolejce "Żelaznej rady"... a i z zagramanicy cudeńka poprzychodziły: "Starry Rift", "One Million A.D.", "The New Space Opera 2"...

Ma ktoś zaginacz czasu pożyczyć? :razz:
 
Awatar użytkownika
27383
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3267
Rejestracja: śr sie 01, 2007 5:44 pm

Jest sierpień 2009 i czytamy

ndz sie 30, 2009 11:48 pm

Kuzynki i Czerń przeczytane. Do przecztania: Szlak cudów, Proroctwo (z MtG), Skalpel. Idzie Księżniczka, kolejna część Upiora Południa i Homo Bimbrownikus.

Podłączam się do prośby Malakha :)
 
Awatar użytkownika
Katatonia
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 36
Rejestracja: śr sty 30, 2008 2:32 am

Jest sierpień 2009 i czytamy

ndz sie 30, 2009 11:55 pm

O, ja również sięgnąłem po "The New Space Opera 2". Na razie mam jedno opowiadanie za sobą ... Wattsa :wink: . Przeczytałem felieton Jacka Dukaja "Mały konstruktor odkrywa literaturę", w dziale książek "Wirtualnej Polski", w którym odnosi się między innymi do "Mainspring" (autor Jay Lake). W związku z tym "Mainspring" opuściło poczekalnię i czytam właśnie - nie jest to opasłe tomisko, zatem zbyt dużo czasu nie zabierze. Co ciekawe w zbiorze "The New Space Opera 2" zamieszczono opowiadanie autora "Mainspring". Żeby przeczytać "Mainspring" odłożyłem na bok "The Affinity Bridge" (jestem w połowie) Georgea Manna. Wspominam o tym, bowiem obie pozycje odwołują się do epoki wiktoriańskiej.
Ostatnio zmieniony pn sie 31, 2009 12:06 am przez Katatonia, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
rybieudka
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 28
Rejestracja: pt gru 07, 2007 10:06 am

Re: Jest sierpień 2009 i czytamy

pn sie 31, 2009 10:28 am

Sporo tego było... najpierw Komuda: w kolejności "Samozwaniec t.1" (zaczęty jeszcze w lipcu), "Wilcze gniazdo", "Diabeł Łańcucki" i "Bohun" Potem Peter Berling "Czarny kielich. Tajemnica templariuszy" a teraz czyta się Berling "Czarny Kielich, Pieczęć Salomona" i pewnie o wrzesień zahaczy... Ogólnie dużo tego było, oj duuuużo

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości