Zrodzony z fantastyki

  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
 
Awatar użytkownika
Deckard
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2097
Rejestracja: wt wrz 20, 2005 9:50 pm

Gra, do której zawsze powracamy

pn lip 27, 2009 2:09 pm

Wróciłem do Battlefield 2... już trzeci raz. Skill nie zmalał, dalej można znaleźć fajnych ludzi, serwerów stoi ponad tysiąc a i EA/DICE mają nareszcie releasować patch 1.50...
 
Awatar użytkownika
Tomazzy
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 192
Rejestracja: wt gru 28, 2004 2:50 pm

Gra, do której zawsze powracamy

pn lip 27, 2009 11:02 pm

Ja osobiście przywiązany jestem do: Baldura 2, Nox-a (niedocenionego HnS, który został przyćmiony przez Diablo II ), oraz Rome Total War: zmodowany na Total Realism (Mod the best, historycznie, strategicznie i graficznie)
 
Noskill
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22
Rejestracja: wt lut 10, 2009 2:56 pm

Re: Gra, do której zawsze powracamy

wt lip 28, 2009 8:32 pm

Starcraft i Quake 3 Arena czasami też Icewind Dale 2 i Baldury
 
Awatar użytkownika
Specu
Moderator
Moderator
Posty: 3303
Rejestracja: sob maja 03, 2008 4:11 pm

Gra, do której zawsze powracamy

śr lip 29, 2009 10:16 am

lucek pisze:
Morrowind - niezwykły, ultrabogaty świat, przepotężne możliwości. Gry idą w złą stronę - zamiast rozbudowywać świat, sprzęty i możliwości idą w czesanie grafiki. Bezsensu ;)


Masz niestety 100% racji. W chwili obecnej nie ma żadnej gry która dogoniłaby Morrowinda jesli chodzi o bogactwo świata, swój rozmach czy kreację bohatera. Każda próba skazana jest na porażkę, gdyz panuje ogólny stereotyp że to grafika jest tym co przyciąga do ekranu.

Dogonić legendę próbował TES: Oblivion, pokazując ładną grafikę, lecz nie było już takiego efektu jak przy Morrowindzie. Dlaczego? Wtórność - zmiany są na dobrą sprawę kosmetyczne.
 
Awatar użytkownika
Denethor
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 193
Rejestracja: czw gru 22, 2005 9:48 pm

Gra, do której zawsze powracamy

pt lip 31, 2009 1:46 pm

To ja może dorzucę coś 'nowszej daty'. :wink:

Poza wszelakimi Tormentami, Baldurami, Diablosami, Morrowindami itp. zawsze lubię wracać do najnowszego Prince of Persia. Mimo, że gierka jest całkiem nowa (ma zaledwie pół orku) wiem, że jest jedną z najbardziej klimatycznych i grywalnych produkcji w jakie kiedykolwiek grałem.
Twórcom udało się stworzyć to, co z początku wydawało się niemożliwe - interaktywną baśń. To już nie jest tylko zwykły efekciarski parkour z soczystym wyrzynaniem wrażych stworów. To opowieść z przejmującą historią i przepięknym światem żywcem wyjętym z kart "Baśni Tysiąca i jednej nocy".

No i ta końcówka... :wink:
 
Awatar użytkownika
Sorrow
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 56
Rejestracja: wt lis 23, 2004 4:46 pm

Gra, do której zawsze powracamy

wt wrz 01, 2009 10:17 pm

Fallout 1 - głównie za grafikę, system rozgrywki, wybory i konsekwencje i w miarę udaną próbę przeniesienia choć części interaktywności gier PnP na komputer. No i setting i fabułę.
Co prawda miał on sporo rzeczy, które mnie wkurzały - np. to, że był niedokończony, momentami kiepsko zbalansowany (grr... kto to wymyśla, by napuszczać na gracza zgraję raidersów ze statsami w stylu 8 8 9 6 7 8 6?) i nierealistyczny system walki.

Syndicate - "Ultra-violent, totally amoral an more fun than sex". Ładna grafika i ostra akcja. Trochę wkurza niedopracowana kampania i kiepskie wyszukiwanie ścieżek.

Operation Flashpoint
 
Xer
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 67
Rejestracja: sob sie 22, 2009 6:27 pm

Re: Gra, do której zawsze powracamy

wt wrz 01, 2009 10:42 pm

Diablo II - wciąga, nawet jeśli mam go serdecznie dosyć, i tak w końcu znów zacznę grać, poza tym ma dobry klimat i rozbudowany świat, jak na hack'n'slasha
Fallout 1 i 2 - klimat, fabuła, turowy system walki, który uwielbiam

A Baldur z kolei (i jedynka, i dwójka) ma dla mnie jakieś wewnętrzne fuj.
 
Awatar użytkownika
Sorrow
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 56
Rejestracja: wt lis 23, 2004 4:46 pm

Re: Gra, do której zawsze powracamy

wt wrz 01, 2009 10:58 pm

Xer pisze:
A Baldur z kolei (i jedynka, i dwójka) ma dla mnie jakieś wewnętrzne fuj.

Dla mnie też :D . Głównie to, że jest przestarzały pod względem dialogów w porównaniu z wcześniejszym Fallout'em i z powodu fabuły na szynach. Do tego dochodzi ułomny system walki, który stosuje mechanikę z gry turowej w grze, któa próbuje być w czasie rzeczywistym.
No i w dwójce masakryczny munchkninizm z tonami magicznej bronii, zwykłymi opryszkami na takim poziomie doświadczenia jak heros, który uratował całe Wybrzeże Mieczy, 20-poziomowymi oddziałami straży, itd. który osiągnął apogeum w ToBie, gdzie zwykli strażnicy mieli broń +3 :help: .
Ostatnio zmieniony wt wrz 01, 2009 11:02 pm przez Sorrow, łącznie zmieniany 2 razy.
Powód:
 
Xer
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 67
Rejestracja: sob sie 22, 2009 6:27 pm

Re: Gra, do której zawsze powracamy

śr wrz 02, 2009 12:46 am

Sorrow, zapomniałeś jeszcze dodać tragiczny system kompletowania drużyny i NPCów, którzy pałętają się po całej okolicy, jeśli nie są akurat używani.
 
Awatar użytkownika
Deckard
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2097
Rejestracja: wt wrz 20, 2005 9:50 pm

Gra, do której zawsze powracamy

śr wrz 02, 2009 8:37 pm

Ostatnio zmieniony śr wrz 02, 2009 8:39 pm przez Deckard, łącznie zmieniany 2 razy.
Powód:
 
Awatar użytkownika
the czart
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1705
Rejestracja: pn lis 21, 2005 1:52 pm

Gra, do której zawsze powracamy

czw wrz 03, 2009 4:58 pm

Xer pisze:
Sorrow, zapomniałeś jeszcze dodać tragiczny system kompletowania drużyny i NPCów, którzy pałętają się po całej okolicy, jeśli nie są akurat używani.

W jedynce był jeszcze gorszy :razz: .

Sorrow pisze:
No i w dwójce masakryczny munchkninizm z tonami magicznej bronii, zwykłymi opryszkami na takim poziomie doświadczenia jak heros, który uratował całe Wybrzeże Mieczy, 20-poziomowymi oddziałami straży, itd. który osiągnął apogeum w ToBie, gdzie zwykli strażnicy mieli broń +3 .

wszystko prawda, ale i tak kocham tą grę :) .
 
Awatar użytkownika
cwany-lis
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 60
Rejestracja: pn sie 10, 2009 3:16 pm

Gra, do której zawsze powracamy

czw wrz 03, 2009 8:32 pm

Często wracam do STAR WARS BATTLEFRONT I & II - fajna, niezobowiązująca rozgrywka, można pograć szturmowcem i łoić tych złych rebeliantów psia ich mać :papieros:

W ogóle lubię takie właśnie masowe strzelanki z botami - im ich więcej tym lepiej.
 
Awatar użytkownika
arakin
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 612
Rejestracja: pt kwie 10, 2009 4:29 pm

Re: Gra, do której zawsze powracamy

czw wrz 03, 2009 9:30 pm

cwany-lis pisze:
Często wracam do STAR WARS BATTLEFRONT I & II - fajna, niezobowiązująca rozgrywka, można pograć szturmowcem i łoić tych złych rebeliantów psia ich mać :papieros:

W ogóle lubię takie właśnie masowe strzelanki z botami - im ich więcej tym lepiej.



O tak! Dwójka była ok :)
 
Awatar użytkownika
cwany-lis
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 60
Rejestracja: pn sie 10, 2009 3:16 pm

Gra, do której zawsze powracamy

sob wrz 05, 2009 11:17 pm

Dwójeczka jest trochę zbyt dzika :papieros: w jedynce z dobrą ekipą można było trochę pocwaniaczyć a w części drugiej to się zwyczajnie nie przerywa ognia wcale.
 
Awatar użytkownika
AN4RCH
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 301
Rejestracja: sob lip 30, 2005 6:42 pm

Gra, do której zawsze powracamy

śr wrz 09, 2009 11:21 am

Tetris oraz cala seria mario - swietna zabawa. Szczegolnie tetris przeciwko sobie :D
 
Awatar użytkownika
Denethor
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 193
Rejestracja: czw gru 22, 2005 9:48 pm

Gra, do której zawsze powracamy

ndz wrz 13, 2009 11:27 am

Medieval Total War - mimo mocno średniej grafiki najciekawsza taktycznie część serii.


Wydaje mi się, że właśnie ta część miała najlepszą mapę strategiczną z całej serii. Była dla wielu zbyt złożona, (od cholery pionków) ale dla mnie w tym tkwił jej urok.

Ogólnie to każdy TW jest na poziomie i nie ma co narzekać. :wink:
Ostatnio zmieniony ndz wrz 13, 2009 11:28 am przez Denethor, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Ancient Lord
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 189
Rejestracja: śr sie 13, 2008 2:27 pm

Gra, do której zawsze powracamy

ndz paź 25, 2009 9:55 am

Ostatnio często wracam do Neverwinter Nights. Mimo, że fabuła podstawki i dodatków jest strasznie schematyczna, to ma to coś, że chce się grać - zwłaszcza w trybie co-op z kolegami po LAN-ie. Do tego Aurora Toolset ma ogromny potencjał, który cały czas jest wykorzystywany przez graczy a co za tym idzie - modów jest od groma. Że nie wspomnę o serwerach multiplayerowych - szczególnie o tych RPG. Miód.
 
NekroRat
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 31
Rejestracja: ndz gru 28, 2008 7:10 pm

Re: Gra, do której zawsze powracamy

wt paź 27, 2009 3:33 pm

Denethor pisze:
Wydaje mi się, że właśnie ta część miała najlepszą mapę strategiczną z całej serii.

mi w medivalu mapa się średnio podobało, po pierwsze miała słaby podział. Były pola ogromne z których możnaby było zrobić 2 ale takie w sam raz(cały wschód i kawałek afryki), a po drugie w niektórych miejscach było na dźgane małych pól i przeniesienio jednostki bez żadnego kur... troche zajmowało
 
Awatar użytkownika
CE2AR
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1575
Rejestracja: pn sie 30, 2004 9:17 pm

Gra, do której zawsze powracamy

pt paź 30, 2009 12:53 am

Ostatnio uważam, że gry które w menu mają opcję "wróć do DOS", są nie do pobicia ;)
Czyli wróciłem do "x-com terror from the deep", czy jak kto woli ufo2. Grywałem to jeszcze w podstawówce, genialna gra. Strategia, ekonomia, taktyka, planowanie i przerażający obcy z głębin oceanów, czego chcieć więcej? No, może lepszej grafiki :)
 
Awatar użytkownika
Amdir
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 567
Rejestracja: ndz gru 25, 2005 11:51 am

Re: Gra, do której zawsze powracamy

pt paź 30, 2009 7:49 am

CE2AR, coś w tym jest co napisałeś. :) Ja właśnie trafiłem na stronę Frontier'a grę w która grałem jakieś 15 lat temu na amidze. Oczywiście odpaliłem i znów jak za dawnych czasów mam zawalone biurko zapiskami o cenach towarów w rożnych systemach. :wink:

Pozdro
Ostatnio zmieniony pt paź 30, 2009 7:51 am przez Amdir, łącznie zmieniany 2 razy.
Powód:
 
Tig
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 218
Rejestracja: śr lip 08, 2009 10:34 pm

Gra, do której zawsze powracamy

pt paź 30, 2009 11:42 am

Diablo II - niezależnie od tego jak bardzo mi się znudzi, w końcu i tak znów go odpalam po pół roku przerwy. Dla mnie ta gra to przede wszystkim dwie rzeczy - tworzenie postaci oraz szukanie przedmiotów. To jest to, co mnie do niej przyciąga i jednocześnie powód tego, że po kilku miesiącach mi się nudzi. Ale radość, że wypadła fajna broń, zbroja albo runka jest zawsze duża.
TIE Fighter - co tu dużo mówić, nie ma to jak strzelanie do przebrzydłych rebeluchów :razz: Ale przede wszystkim klimat, klimat i klimat - klimat walk myśliwskich w kosmosie i klimat Star Wars.
Civilization 2 i Master of Orion 2 - co jakiś czas mam ochotę zbudować potężne imperium. I tu nawet nie chodzi o wykańczanie przeciwników, ale dbanie o rozwój miast/kolonii, ścieżki rozwoju, wszystko od jednego settlersa/planety do dominacji nad światem/galktyką.
 
Awatar użytkownika
Arashi Mifune
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 27
Rejestracja: ndz paź 18, 2009 2:19 pm

Gra, do której zawsze powracamy

czw lis 05, 2009 11:21 pm

Baldur's Gate 2 - moja ulubiona gra, jak za długo w nią nie gram to potem mam na nią długą fazę. Dość późno zabrałam się za zabawę z modami, ale co i rusz coś nowego instaluję, tak dla urozmaicenia rozgrywki. Najbardziej zachwyca mnie fakt, że dzięki modom mogę mieć w teamie i Kivana i Xana :D
 
bunio
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 418
Rejestracja: ndz lut 24, 2008 5:16 pm

Re: Gra, do której zawsze powracamy

sob lis 07, 2009 6:08 pm

Jedna gra mnie urzekła i zawsze do niej powracam.
Jedyny prawdziwy RPG na komputerze, czyli Neverwinter Nights 2 w internecie.

Są autorskie światy stworzone przez ludzi, są gracze którzy odgrywają swoją postać (bo jest to wymóg) i są mistrzowie gry prowadzący przygody za pomocą klienta DM, rozdający exp, ukazujący świat gry, tworzący przedmioty i wiele wiele innych.
Po prostu jedyny prawdziwy RPG na komputerze :wink:
Gracze sami tworzą świat razem z mistrzami gry. Jedyna gra która naprawdę wciąga, bo ogranicza ją ludzka wyobraźnia.
 
Awatar użytkownika
Arashi Mifune
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 27
Rejestracja: ndz paź 18, 2009 2:19 pm

Gra, do której zawsze powracamy

czw lis 19, 2009 6:51 pm

Zapomniałam o jeszcze jednym tytule: UFO Enemy Unknown. Od ponad dziesięciu lat grywam to średnio raz do roku. 16 lat ma ta gra - stara, ale jara! :D
 
Awatar użytkownika
Ancient Lord
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 189
Rejestracja: śr sie 13, 2008 2:27 pm

Gra, do której zawsze powracamy

pn lis 23, 2009 2:58 pm

Neverwinter Nights - magiczne multi, którze miażdży suty.
Guild Wars - świetne oRPG
Battlefield 2 - świetna sieciówka.
Tzar: Ciężar Korony.
 
Awatar użytkownika
Landovsky
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 366
Rejestracja: śr mar 11, 2009 5:36 pm

Re: Gra, do której zawsze powracamy

wt lis 24, 2009 8:47 pm

GTA San Andreas - powroty do klimatów gangsta następują u mnie raz na pół roku.
Freedom Fighters - gra w którą kiedyś zagrywałem się z kolegami - dziś raczej zapomniana. Dla mnie klasyk (szczególnie ze względu na soundtrack Jespera Kyda).
Brothers in Arms (cała trylogia) - growa Kompania Braci. Mój ulubiony FPS.
Call of Duty: United Offensive - powracam ze względu na kolegów z xfire. Namawiają, więc się zgadzam i ponownie zwiedzam Foy, Carentan czy też Brecourt.
Boiling Point: Road to Hell - połączenie GTA i FPS? Dla mnie cool. Bugi nie grają roli.
Shellshock 'Nam 67 - zainteresowanie wojną wietnamską zaowocowało odkryciem tego tytułu. Nie jest może wystrzałowa, ale klimat jest świetny.
 
Awatar użytkownika
p4v
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1052
Rejestracja: pn kwie 06, 2009 10:03 pm

Gra, do której zawsze powracamy

wt lis 24, 2009 9:22 pm

Brothers in Arms - mam mieszane uczucia co do tej gry, ogólnie dobry FPS, ale dwie pierwsze części miały straszne hitboxy, nie wiem jak to wyglądało w Hell's Highway. Ile to trzeba było się natrudzić, żeby zdjąć szkopa z pozycji nawet jeśli zachodziłem z boku i idealnie celowałem w głowę, to nie raz Niemiec niewzruszony odwracał się w moim kierunku i zaczynała się typowa siekana, kto więcej wystrzeli ten wygra.
 
Awatar użytkownika
Landovsky
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 366
Rejestracja: śr mar 11, 2009 5:36 pm

Re: Gra, do której zawsze powracamy

wt lis 24, 2009 9:24 pm

p4v pisze:
Brothers in Arms - mam mieszane uczucia co do tej gry, ogólnie dobry FPS, ale dwie pierwsze części miały straszne hitboxy, nie wiem jak to wyglądało w Hell's Highway. Ile to trzeba było się natrudzić, żeby zdjąć szkopa z pozycji nawet jeśli zachodziłem z boku i idealnie celowałem w głowę, to nie raz Niemiec niewzruszony odwracał się w moim kierunku i zaczynała się typowa siekana, kto więcej wystrzeli ten wygra.


Nowa odsłona jest zdecydowanie najlepszą. Min. dlatego, że można uniknąć podchodów, a po prostu ostrzeliwać się z za osłon. I nie trwa to 15 minut. :) Polecam.
 
Awatar użytkownika
Specu
Moderator
Moderator
Posty: 3303
Rejestracja: sob maja 03, 2008 4:11 pm

Gra, do której zawsze powracamy

czw lis 26, 2009 10:47 pm

TommyGun pisze:
Shellshock 'Nam 67 - zainteresowanie wojną wietnamską zaowocowało odkryciem tego tytułu. Nie jest może wystrzałowa, ale klimat jest świetny.


No nie wiem... Imo jest to najlepsza gra w klimatach wietnamskich w jaką kiedykolwiek grałem. Od samego poczatku czuć ten klimacik. Ponadto chyba najlepiej zrobiona trawa i to ciągłe wrażenie osaczenia przez przeciwnika. Ponadto smaczki typu ulewne deszcze, kilometrowe tunele, oraz elementy, które klasyfikują tę grę w kategorii +18 - pokazane realia wojny, zrzuty napalmu na cywili, bombardowanie wisek... czlowiek się czuje doslownie jak w wietnamie, a po ukonczeniu gry, patrzy sie na tematykę zupełnie inaczej.

Może to dziwnie zabrzmi, ale przez tę grę ujrzałem ten konflikt z innego punktu widzenia. Potrafilem bardziej zrozumieć traume weteranów wojny wietnamskiej...
 
Awatar użytkownika
Landovsky
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 366
Rejestracja: śr mar 11, 2009 5:36 pm

Re: Gra, do której zawsze powracamy

sob lis 28, 2009 7:34 pm

Specu pisze:
najlepsza gra w klimatach wietnamskich w jaką kiedykolwiek grałem.


Zgadzam się - Vietcong był grą dla grzecznych chłopców, bardziej przypominającą pierwszego CoD. Natomiast cała reszta to były gniotki i gniociki. A Men of Valor nigdy nie dorwałem. :)
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości