Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
sskellen
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 254
Rejestracja: czw mar 31, 2005 10:24 am

[Werewolf: the Forsaken] San Diego's Finest

wt wrz 01, 2009 3:48 pm

Nie jestem wcale przekonany czy potrzebny jest lekarz jako taki, wystarczy chyba pielęgniarz czy ratownik medyczny.

Prawdziwy pigularko może być jako npc w mieście, który przyjeżdża na konsultację etc.

My jako wychowawcy przypinamy na noc podopiecznych do łóżeczek podajemy kroplówkę, zamykamy w izolatce tych krnąbrnych czy to hardcorowo odstawianych od prochów.

@Kondzio musisz zadbać o prawne zabezpieczenie placówki i przygotować formularz i oświadczenie dla odizolowanych :)
 
Awatar użytkownika
Gruszczy
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2775
Rejestracja: wt sty 20, 2004 10:25 pm

[Werewolf: the Forsaken] San Diego's Finest

wt wrz 01, 2009 7:21 pm

Jestem na chwilę w sieci, więc odpisuję. Na chodzie będę dopiero od poniedziałku, wtedy też skomentuję wszystkie rzeczy. Grać pewnie będziemy jakoś w następnym tygodniu, wspólnie ustalimy godzinę.
 
Awatar użytkownika
symbiot
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 37
Rejestracja: pn maja 01, 2006 6:54 pm

Re: [Werewolf: the Forsaken] San Diego's Finest

wt wrz 01, 2009 8:37 pm

sskellen pisze:
Biuro jak biuro punkt informacji i rekrutacji minimum środków, jest bo być musi. Ośrodek PR i reklamy.

Farma zdrowia - chata/barak w dziczy, gdzie nie ma cywilizacji, a jest praca fizyczna i terapia zajęciowa:) joga, panele dyskusyjne (typu: nazywam się Kondziu jestem narkomanem i jestem czysty od 3 dni :hahaha: ).

Fundacja finansowana z datków i środków stanowych.

Ilość miejsc do spania 20 podopiecznych 3-4 oddzielne sypialnie dla personelu.

Ewentualnie jeśli ktoś ma ochotę może być pracownia pod posiadane rzemiosło, najlepiej ciężkie fizycznie (kowal, ew cieśla).

Stan posiadania: busik (stary autobus szkolny), quad/motor terenowy, przechodzony pickup.


No i super to juz coś. Przycisnąć Cię i od razu spiewasz. Cholera rozpracowałeś mnie, a tak się ukrywałem :papieros: z tym paleniem ziółek.
 
Awatar użytkownika
arro
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 488
Rejestracja: ndz paź 22, 2006 7:51 pm

[Werewolf: the Forsaken] San Diego's Finest

wt wrz 01, 2009 8:56 pm

Tak jak obiecałem moja postać.

Name: Bernard "Brendan" Smith

Virtue: Charity
Vice: Pride

Auspice: Rahu
Tribe: Blood Talons


Inteligence 2
Wits 2
Resolve 2

Strength 3
Dexterity 3
Stamina 4

Presence 4
Manipulation 2
Composure 2


Crafts (carving) 2
Medicine 1
Occult 1

Athletics 3
Brawl 4
Survival 2
Weaponry (blunt) 2

Animal Ken 1
Empathy 1
Expression 1
Intimidation (Stare down) 2
Persuasion 1
Streetwise 1


Danger Sense
Fast Reflex 2
Fighting Style: Kung Fu 1
Iron Stamina 3
Allies: building squad 1
Resources 1


Purity 1
Glory 1
Honor 1


Clarity, Crushing Blow

Rite of Dedication


Krótka historia. Urodzony w Sacramento, do San Diego przybył niedawno, po śmierci matki, wraz z siostrą. Siostra jest narkomanką i postanowił wyrwać ją ze środowiska w które wpadła. Jeśli wejdzie w życie motyw z ośrodkiem dla "wykolejeńców" to siostra Brendana w nim najprawdopodobniej wyląduje. Sam Brendan zatrudnił się gdzieś na budowie (bądź wykonuje inną pracę fizyczną), może w firmie ojczyma Ashena?

Aha, pozwoliłem sobie przenieść, za wstępną zgodą Gruszczego, 40xp z umiejętności w atrybuty.
 
Awatar użytkownika
symbiot
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 37
Rejestracja: pn maja 01, 2006 6:54 pm

Re: [Werewolf: the Forsaken] San Diego's Finest

czw wrz 03, 2009 11:28 am

W związku ze związkiem i pomysłami oraz przemyśleniami zmieniłem postać na Elodotha (brawo Gerdziu) stąd małe modyfikacje jakby co.
 
Awatar użytkownika
sskellen
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 254
Rejestracja: czw mar 31, 2005 10:24 am

[Werewolf: the Forsaken] San Diego's Finest

czw wrz 03, 2009 1:34 pm

Dodatkowe info leśny ośrodek może być położony w Cuyamaca i nasze praco mogą mieć związek z przywróceniem tego obszaru do używalności po pożarze w 2003 r. czyli przyjemne (dla stanu rekultywacja) i pożyteczne (odwyk), ale tu trzeba poczekać na opinię Gruchy ups Gruszczego:).
 
Awatar użytkownika
Gruszczy
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2775
Rejestracja: wt sty 20, 2004 10:25 pm

[Werewolf: the Forsaken] San Diego's Finest

pn wrz 07, 2009 5:59 pm

Pomysł z ośrodkiem bardzo mi się podoba. Odnowa Cuyamaca też mi się podoba - pełno duchów ognia po drugiej stronie, pewnie duch góry (albo też miejsce spotkań i pertraktacji z duchami), walczący o przetrwaniu dwór lasu. Fajny region, tylko czy nie zarżnie nam trochę głównego tematu gry? Ogólnie bardzo mi się podoba, zarówno jako tło, jak i ewentualnie dodatkowy temat gry.

Co mi się nie podoba, to że w tym w tygodniu na pewno nie wyrobię się z graniem, bo mam cały tydzień zasrany. Moja propozycja jest taka, żebyśmy ustalili na sztywno znowu wtorek (przyszły, czyli 15 września) i wtedy rozpoczęli granie oraz przyjęli granie co wtorek o 19.

EDIT:
Kondziu pojechał z polską wersją Wilkołaka, mam więc propozycję, byśmy wszyscy spróbowali się na nią przerzucić, skoro już wreszcie jest. Mam tylko nadzieję, że można znaleźć gdzieś przetłumaczony indeks. Choć pewnie i tak na sesji długo będą rinołny i ajron mastersi ;-)
Ostatnio zmieniony pn wrz 07, 2009 6:02 pm przez Gruszczy, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Gerard Heime
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3299
Rejestracja: czw mar 20, 2003 9:02 am

Re: [Werewolf: the Forsaken] San Diego's Finest

wt wrz 08, 2009 11:44 am

Primo, do 16.09 jestem zawalony robotą i nie będę miał czasu żeby zagrać we wtorek na 100%.
Secundo, we wtorki niestety pracuję do 21, ale może uda mi się zamienić.
 
Awatar użytkownika
Gruszczy
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2775
Rejestracja: wt sty 20, 2004 10:25 pm

Re: [Werewolf: the Forsaken] San Diego's Finest

wt wrz 08, 2009 12:05 pm

Przyjąłem. Jesteś zawalony do 16.09 włącznie, czy może w środę byś był w stanie zagrać? Bo środa też mi pasuje.
 
Awatar użytkownika
sskellen
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 254
Rejestracja: czw mar 31, 2005 10:24 am

[Werewolf: the Forsaken] San Diego's Finest

wt wrz 08, 2009 12:30 pm

Gruszczy pisze:
Fajny region, tylko czy nie zarżnie nam trochę głównego tematu gry?


To może być wytłumaczenie dlaczego tak późno włączyliśmy się do spraw dot. san Diego. Genrelnie można puzzle układać:)

@PL ver. jestem za sam posiadam tylko wersję PL.

@termin czekam na info i się ustosunkuję.
 
Awatar użytkownika
Gruszczy
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2775
Rejestracja: wt sty 20, 2004 10:25 pm

[Werewolf: the Forsaken] San Diego's Finest

wt wrz 08, 2009 1:38 pm

Puzzle można jak najbardziej układać. Gdy gadaliśmy wstępnie, to Konrad chciał brać udział w budowie settingu, mam nadzieję, że pozostali również. Chętnie posłucham, jak sobie wyobrażacie swoje terytorium. Po pożarze ma na pewno ogromny potencjał, warto więc je zbudować. Można też pomyśleć o patentach z Territories, to jest atutach terenowych i związanych z nimi bonusach/wyzwaniach.
 
Awatar użytkownika
arro
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 488
Rejestracja: ndz paź 22, 2006 7:51 pm

[Werewolf: the Forsaken] San Diego's Finest

wt wrz 08, 2009 3:30 pm

Co do terminu to środy raczej odpadają - sesje u Szczura. Ja bym sugerował czwartek.
 
Awatar użytkownika
symbiot
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 37
Rejestracja: pn maja 01, 2006 6:54 pm

Re: [Werewolf: the Forsaken] San Diego's Finest

wt wrz 08, 2009 3:36 pm

Środa mi też odpada. Czwratek może być, ale tak jak mówił Gruszczy. Wolałbym ustalic stały termin i jego sie trzymać. Skakanie po różnych terminach jest tragedią samą w sobie.
 
Awatar użytkownika
Gruszczy
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2775
Rejestracja: wt sty 20, 2004 10:25 pm

[Werewolf: the Forsaken] San Diego's Finest

wt wrz 08, 2009 3:54 pm

Czwartek mi niestety nie odpowiada.

Gerdziu, nie dałbyś rady przesunąć sobie pracy z wtorku jakoś?

Ewentualnie jest jeszcze niedziela. Ale wtedy trzeba by było znowu czekać kolejny tydzień.
 
Awatar użytkownika
arro
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 488
Rejestracja: ndz paź 22, 2006 7:51 pm

[Werewolf: the Forsaken] San Diego's Finest

wt wrz 08, 2009 3:55 pm

Zgadzam się z tym. Mi pasują wtorki (nie wiem jak z 22), czwartki i poniedziałki. Środy odpadają, a z weekendami wiadomo jak jest.

EDIT: W przyszłą niedzielę ja odpadam. Chyba, że mówisz o tej.
Ostatnio zmieniony wt wrz 08, 2009 3:56 pm przez arro, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Gruszczy
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2775
Rejestracja: wt sty 20, 2004 10:25 pm

[Werewolf: the Forsaken] San Diego's Finest

wt wrz 08, 2009 4:01 pm

Mi pasują poniedziałki, wtorki i środy; najchętniej bym grywał we wtorki, bo w poniedziałki mogę być jeszcze zryty po weekendzie.
 
Awatar użytkownika
sskellen
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 254
Rejestracja: czw mar 31, 2005 10:24 am

[Werewolf: the Forsaken] San Diego's Finest

wt wrz 08, 2009 4:50 pm

Wtorek brzmi rozsądnie.

btw chyba Gruszczy nic nie odpowiedziałeś w temacie totemu, am i wrong??
Ostatnio zmieniony wt wrz 08, 2009 4:51 pm przez sskellen, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Gruszczy
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2775
Rejestracja: wt sty 20, 2004 10:25 pm

[Werewolf: the Forsaken] San Diego's Finest

wt wrz 08, 2009 5:00 pm

Musiałem nie zauważyć rozmowy o totemie, ale mówiłem, że chciałbym, byście go zdobyli.
 
Awatar użytkownika
sskellen
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 254
Rejestracja: czw mar 31, 2005 10:24 am

[Werewolf: the Forsaken] San Diego's Finest

wt wrz 08, 2009 5:10 pm

Faktycznie wspomniałeś, czyli mamy nie wydawać punktów na totem?

Czy w temacie ośrodka coś jeszcze potrzeba? Jeśli tak to co?

Tak się dopytuję, bo póki nie gramy to tak troszkę się można ponakręcać.
 
Awatar użytkownika
Gerard Heime
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3299
Rejestracja: czw mar 20, 2003 9:02 am

Re: [Werewolf: the Forsaken] San Diego's Finest

wt wrz 08, 2009 10:04 pm

Nie obrażę się jeśli zagracie beze mnie. Istnieje mniej więcej 5% szansy, że się wyrobię ze zleceniem przed wtorkiem, wtedy postaram się pojawić na sesji.
 
Awatar użytkownika
symbiot
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 37
Rejestracja: pn maja 01, 2006 6:54 pm

Re: [Werewolf: the Forsaken] San Diego's Finest

śr wrz 09, 2009 11:40 am

Mi wtorki pasują. Proszę tylko Gruszczy abyś potwerdził to w odpowiednim momencie przed pierwszą sesją.
 
Awatar użytkownika
Gruszczy
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2775
Rejestracja: wt sty 20, 2004 10:25 pm

[Werewolf: the Forsaken] San Diego's Finest

śr wrz 09, 2009 12:04 pm

To w takim razie wtorek o 19, tak jak dotychczas. Gerard jak tylko będzie w stanie, to do nas dołączy.
 
Awatar użytkownika
Gruszczy
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2775
Rejestracja: wt sty 20, 2004 10:25 pm

[Werewolf: the Forsaken] San Diego's Finest

pn wrz 14, 2009 12:57 pm

Jutro 19.
 
Awatar użytkownika
wild beast
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 785
Rejestracja: czw wrz 25, 2003 3:58 pm

Re: [Werewolf: the Forsaken] San Diego's Finest

pn wrz 14, 2009 2:24 pm

Ja przepraszam że głos zabieram, ale...

Gerard Heime pisze:
Alfa - zazwyczaj jest to najsilniejszy/najstarszy Uratha, albo taki który po prostu posiada niezbędne predyspozycje do dowodzenia. To na nim spoczywa ciężar decyzyjności i to on odpowiada za członków watahy gdy ktoś coś przeskrobie. Alfa może być wybierany, ale bardzo często sam narzuca swój autorytet reszcie. W razie konfliktu wewnątrz watahy, może dojść np. pojedynku między alfą i pretendentem. Generalnie są dwie zasady - nie wyzywa się alfy na pojedynek gdy istnieje zagrożenie dla watahy, i nie walczy się po to, żeby zabić czy trwale okaleczyć. Takie pojedynki czy też koleżeńskie "danie sobie po pysku" to generalnie dobry sposób na regulowanie sporów, gdy reszta opcji zawodzi.

Niektóre watahy nie posiadają alfy a raczej dzielą to stanowisko zależnie od potrzeb, np. gdy idą w bój dowodzi Rahu, gdy idą do Cienia dowodzi Itheur, podczas negocjacji z inną watahą szefem jest Elodoth, itd.

Generalnie dobry alfa szanuje zdanie swoich towarzyszy z watahy, i taki np. mięśniak Rahu nie będzie się wtrącał, gdy Elodoth negocjuje z potężnym duchem.

Beta - zazwyczaj jedno lub wiele z następujących: doradca alfy, ekspert w danej dziedzinie, prawa ręka i zastępca alfy. Może pełnić obowiązki alfy gdy alfa jest niedostępny albo, jeśli jest specjalistą w danej dziedzinie, alfa może nawet tymczasowo scedować na niego dowodzenie. (przykładowo, jeśli alfą watahy jest szaman Itheur, może scedować dowodzenie na wojowniczego Rahu na czas walnej bitwy z Czystymi).

Omega - specyficzna "rola", oznaczająca najsłabszego wilkołaka w watasze. Co oznacza najsłabszy? Może to być Uratha, który w jakiś sposób podpadł reszcie (np. wszedł w Death Rage i obraził okoliczne duchy, złamał przykazania Harmonii itd.), wtedy zazwyczaj Omegą zostaje się na jakiś czas za karę, np. na jeden miesiąc księżycowy albo dopóki nie naprawi się swoich przewin. Albo może to być np. szczeniak, nowo przyłączony do watahy, wtedy jest Omegą tak długo, jak nie przejdzie inicjacji i nie udowodni, że jest pełnoprawnym członkiem stada. Zazwyczaj bycie Omegą oznacza nikły autorytet, więcej obowiązków i mniej przywilejów. Omega może np. być ostatnim, który je, musi wykonywać męczące czynności (np. dostaje wartę w środku nocy). Z drugiej strony, na reszcie watahy spoczywa obowiązek dopilnowania, by Omega się "pociągnął" do góry i przestał być Omegą. Tak więc tylko w patologicznych watahach (np. u Czystych) będzie to taki chłopiec do bicia.


Czy nie można by tego rozwinąć w pełnoprawny artykuł? Mimo ze do Forsakena mnie nie ciągnie, ale chyba bym Changing Breeds po prowadził, a "kolejność w stadzie" też tam jest. Sądzę też że fajnie by promowało to polską edycje. :wink:
 
Awatar użytkownika
sskellen
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 254
Rejestracja: czw mar 31, 2005 10:24 am

[Werewolf: the Forsaken] San Diego's Finest

śr wrz 16, 2009 1:44 pm

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość