Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
Schadow
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 56
Rejestracja: ndz wrz 06, 2009 11:36 am

Ao

ndz wrz 13, 2009 5:21 pm

Bardzo chciałbym dowiedzieć się czegoś więcej na temat tego boga, bo w znanych mi źródłach wiele informacji o nim nie zyskałem. Byłbym wdzięczny gdyby ktoś napisał coś o nim, może być metodą ctrl+c, ctrl+v.
 
Awatar użytkownika
Zireael
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3534
Rejestracja: wt maja 24, 2005 3:11 pm

Re: Ao

ndz wrz 13, 2009 6:40 pm

Heh. Ao jest jedną wielką niewiadomą, nic o nim się nie dowiesz. To takie alter ego DM. Inna wersja mówi, że to alter ego Greenwooda.
 
Awatar użytkownika
Snusmumriken
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 151
Rejestracja: wt cze 09, 2009 1:02 pm

Re: Ao

ndz wrz 13, 2009 8:10 pm

Zireael pisze:
Heh. Ao jest jedną wielką niewiadomą, nic o nim się nie dowiesz. To takie alter ego DM. Inna wersja mówi, że to alter ego Greenwooda.


Alter ego Greenwooda to Eliminister ;p Z resztą całkowicie się zgodzę - Ao to poprostu GM.

Odsyłam także do forgottenwikii: http://forgottenrealms.wikia.com/wiki/Ao
 
Awatar użytkownika
Froger
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 560
Rejestracja: wt lut 05, 2008 4:52 pm

Re: Ao

ndz wrz 13, 2009 8:31 pm

Ao to poprostu GM.

Hm, nie.
 
Awatar użytkownika
Radnon
Szef działu
Szef działu
Posty: 4461
Rejestracja: czw maja 06, 2004 3:35 pm

Re: Ao

ndz wrz 13, 2009 8:42 pm

Dickhead pisze:
Alter ego Greenwooda to Eliminister ;p

Też nie zawsze :). W niektórych podręcznikach do Zapomnianych Krain (szczególnie tych starszych) można znaleźć informacje, że Greenwood to tylko najbardziej znany kronikarz spisujący dzieje Elminstera - coś jak Tolkien w roli tłumacza Czerwonej Księgi Marchii Zachodu.

Natomiast Ao to jednak nie MG - tym ostatnim będzie gość przed którym Ao odpowiada na końcu trzeciego tomu "Cyklu Awatarów".
 
Awatar użytkownika
Schadow
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 56
Rejestracja: ndz wrz 06, 2009 11:36 am

Ao

wt wrz 15, 2009 8:00 am

Kto jest ponad Ao? Z waszych wypowiedzi zrozumiałem, że Ao jest kimś w rodzaju Lorda Bogów, jednak nie jest tym najwyższym "Panem", o Ao wiedziałem na razie tyle, że jest bardzo potężny acz nie interesuje się sprawami śmiertelnych.

@Randon: Bardzo bym prosił, żebyś rozwinął wypowiedź, bo raczej nie przeczytam tej książki, a ciekawi mnie kto jest tym "Wszechmogącym", czy, jak padły tu określenia, MG.
 
Awatar użytkownika
Radnon
Szef działu
Szef działu
Posty: 4461
Rejestracja: czw maja 06, 2004 3:35 pm

Re: Ao

wt wrz 15, 2009 9:20 am

Postaram się podać kilka informacji, ale tak naprawdę notka w "Opisie Świata Zapomnianych Krain" zawiera właściwie wszystko co wiadomo. Tak czy owak jednak:

Ao jest nadbóstwem - istotą potężniejszą niż wszyscy pozostali bogowie razem wzięci. Jest swego rodzaju zwierzchniknikiem bogów oraz władcą całego Torilu (choć nie jest do końca rozstrzygnięte czy odpowiada on tylko za Faerun czy także za pozostałe kontynenty). Ustala on zasady panujące w panteonie, jego zgoda jest wymagana do obdarzenia boskością śmiertelników (jak było w przypadku np. Cyrica i Midnight), czasem rozsądza także spory między pozostałymi mocami. Jednocześnie nie obowiązują go boskie zasady - nie ma żadnych dziedzin, nie potrzebuje wyznawców do swego istnienia, nie obdarza czarami kapłanów itd.

Śmiertelnikom ukazał się po raz pierwszy w Waterdeep pod koniec Czasu Niepokojów. Tam też powstała niewielka sekta jego wyznawców, ale ze względu na brak dostępu do magii owa organizacja nigdy nie stała się specjalnie popularna czy liczna.

Natomiast co do notki z końca "Waterdeep" (trzeciego tomu "Cyklu Awatarów), to w epilogu tej książki jest scena gdy Ao składa "raport" swojemu własnemu zwierzchnikowi. Dokładna tożsamość owego "szefa" nie jest znana, ale dość powszechnie przyjmuje się, że to MG, a scena jest swego rodzaju ukłonem w stronę graczy.
 
Awatar użytkownika
Schadow
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 56
Rejestracja: ndz wrz 06, 2009 11:36 am

Ao

wt wrz 15, 2009 7:01 pm

Bardzo ci dziękuje, ale mam jeszcze jedno pytanie, to już odnośnie sesji, którą prowadzę. Czy nie byłoby przegięciem zrobienie śmiertelnika, który zostanie naznaczony/obdarzony przez Ao potężną mocą, ponieważ ów śmiertelnik go zaintrygował, ostatecznie może być kaprys Ao, ale wolałbym pierwszą rzecz.
 
Awatar użytkownika
Ginden
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 831
Rejestracja: pt gru 19, 2008 1:15 pm

Ao

wt wrz 15, 2009 7:47 pm

Nadbóstwa nie interweniują z zasady w świat.
Nadbóstwo jest wszechwiedzące. W takim razie, nie można go zaintrygować - nadbóstwo zna każdy warian wszechświata, jaki mógł zaistnieć. A w związku z tym, że tych wariantów jest nieskończenie wiele, musiała się tam pojawić każda istota, o każdej wiedzy. Tak, wszechświat w którym rządzą różowe śluzy też tam jest...
 
Awatar użytkownika
Nefarius
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3957
Rejestracja: śr mar 08, 2006 6:39 pm

Re: Ao

śr wrz 16, 2009 4:40 pm

Schadow pisze:
Bardzo ci dziękuje, ale mam jeszcze jedno pytanie, to już odnośnie sesji, którą prowadzę. Czy nie byłoby przegięciem zrobienie śmiertelnika, który zostanie naznaczony/obdarzony przez Ao potężną mocą, ponieważ ów śmiertelnik go zaintrygował, ostatecznie może być kaprys Ao, ale wolałbym pierwszą rzecz.


Cóż, to może być przez graczy odebrane jako przegięcie. Wybrańcy bogów są rzeczą rzadką, Ao, zaś nie interesuje się ewentualnymi wyznawcami. Nawet swymi podwładnymi interesuje się tylko trochę (po za kilkoma wyjątkami i wyjątkowymi sytuacjami), zatem wybraniec/naznaczony przez Ao to chyba nietrafiony pomysł.
 
Awatar użytkownika
Schadow
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 56
Rejestracja: ndz wrz 06, 2009 11:36 am

Ao

śr wrz 16, 2009 6:28 pm

Postać, która będzie wybrańcem to będzie BN tylko, że z kartą postaci. Z jednej strony Ao wie wszystko, ale to może być właśnie anomalia, nie wiedział, że tak się stanie, dlatego zaintrygował się tą postacią.
 
Awatar użytkownika
Malaggar
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3222
Rejestracja: ndz cze 01, 2003 3:36 pm

Ao

śr wrz 16, 2009 6:35 pm

Z jednej strony Ao wie wszystko, ale to może być właśnie anomalia, nie wiedział, że tak się stanie, dlatego zaintrygował się tą postacią.a
Wiedza o wszystkim przeczy możliwości niewiedzy.
 
Awatar użytkownika
fourth
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 132
Rejestracja: sob sie 29, 2009 12:34 am

Ao

śr wrz 16, 2009 6:44 pm

Schadow pisze:
Postać, która będzie wybrańcem to będzie BN tylko, że z kartą postaci. Z jednej strony Ao wie wszystko, ale to może być właśnie anomalia, nie wiedział, że tak się stanie, dlatego zaintrygował się tą postacią.

Ewentualnie osoba taka mogłaby powstać z mocy Ao/zostać naznaczona mocą Ao przez przypadek np. gdy Ao zesłał innych bogów na ziemię. Można by uznać że taka manifestacja mocy naznaczyła jakiegoś człowieka rodzącego się w tym czasie.
Innym rozwiązaniem (mniej przypadającym mi do gustu) może być uznanie że wybraniec Ao jest kimś w rodzaju kandydata na boga (taki okres próbny).
 
Awatar użytkownika
Froger
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 560
Rejestracja: wt lut 05, 2008 4:52 pm

Re: Ao

śr wrz 16, 2009 6:45 pm

Chyba chodzi mu o to, że ta postać jest dla Ao nieprzewidywalna, może go obserwować, ingerować w jego życie, ale i tak nie wie co zrobi jutro. Jakbym wiedział wszystko i nagle przestał, bo jakiś koleś jest nieobliczalny... zaintrygowałoby mnie to.

Ewentualnie osoba taka mogłaby powstać z mocy Ao/zostać naznaczona mocą Ao przez przypadek np. gdy Ao zesłał innych bogów na ziemię. Można by uznać że taka manifestacja mocy naznaczyła jakiegoś człowieka rodzącego się w tym czasie.
Innym rozwiązaniem (mniej przypadającym mi do gustu) może być uznanie że wybraniec Ao jest kimś w rodzaju kandydata na boga (taki okres próbny).

No właśnie chodzi o to, że Ao nie jest zainteresowany taką zabawą, bo już na samym początku wiedziałby jak okres próbny się skończy.

Wiedza o wszystkim przeczy możliwości niewiedzy.

Sad, but true. Musielibyśmy zmienić konwencję Ao, choć odrobinę (patrz: pierwsza część tego posta).
Ostatnio zmieniony śr wrz 16, 2009 6:52 pm przez Froger, łącznie zmieniany 2 razy.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Radnon
Szef działu
Szef działu
Posty: 4461
Rejestracja: czw maja 06, 2004 3:35 pm

Re: Ao

śr wrz 16, 2009 8:08 pm

Wydaje mi się, że jest znacznie prostrze rozwiązanie tego problemu i to bez zmieniania koncepcji nadbóstwa. Wystarczy uznać, że moce posiadane przez ową postać pochodzą od innego bóstwa, które jedynie podszywa się pod Ao dla jakiś własnych celów. Sam "wybraniec" nie musi zresztą o tym wiedzieć i może być święcie przekonany, że to nadbóg obdarzył go łaską. Przy takim podejściu od razu dostajemy kilka dodatkowych zahaczek na przygody. Zresztą przypadki takiego działania są znane w Faerunie, choćby wyznawcy entropii, których czarami obdarza Tiamat (o ile dobrze pamiętam).

Oczywiście takie rozwiązanie jest obarczone pewnym problemem, a mianowicie tym jak w takiej sytuacji zachowałby się prawdziwy Ao. Mimo to jestem skłonny uznać, że niektóre bóstwa (np. Cyric albo Shar) byłyby w stanie zorganizować tego rodzaju intrygę.
 
Awatar użytkownika
Froger
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 560
Rejestracja: wt lut 05, 2008 4:52 pm

Ao

śr wrz 16, 2009 8:29 pm

Ciężko mówić o intrydze skierowanej w Ao, wszak wie on wszystko. Jego gniew nie jest najprzyjemniejszy. Każdy bóg z tego co pamiętam musi uzyskać akceptacje Ao przed wstąpieniem do panteonu. W drugą stronę, to też działa, IMO. Z drugiej strony, skoro nie jest zainteresowany swoimi wyznawcami, to również nie będzie zainteresowany podszywaniem się pod niego w celu uzyskania wyznawców. Kwestia interpretacji. Nie będę chyba oryginalny jeżeli powiem, że bardziej odpowiada mi moja koncepcja, jednak sprawne połączenie mojej i Radnona może przynieść ciekawe skutki.
 
Awatar użytkownika
Schadow
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 56
Rejestracja: ndz wrz 06, 2009 11:36 am

Ao

czw wrz 17, 2009 8:54 am

No, więc połączę parę pomysłów, a wy powiedzcie jak to wygląda mniej więcej.

Faereghlinn jak nazwałem naszego wybrańca walczy z kandydatem na boga, ten jednak (kandydat hmm... nazwę go Theorus) powstrzymuje Faereghlinna zawala strop=. Elf jednak po krótkiej chwili przedziera się przez zawalone głazy, po czym ma miejsce wstąpienie do panteonu bogów Theorusa, wtedy właśnie naznacza go mocą i pozwala wstąpić między bogów. Faereghlinn nie przygląda się lecz próbuje zniszczyć przyszłego boga, po rzuceniu niszczycielskiego czaru Theorus ginie, a moc Ao dziwnym sposobem trafia do Faereghlinna, tak, że sam Ao nie wie co elf zrobi, ponieważ cząstka jego samego mu to uniemożliwia. Świątynia, bowiem tam wywiązała się walka została zniszczona, lecz Faereghlinn zdołał się teleportować. Ao mógłby zniszczyć naznaczonego jego mocą elfa jednak zaintrygowany tym wydarzeniem pozostawia go przy życiu, szczególnie, że nie wie co zrobi Faereghlinn.

No, więc pasuje tak mniej więcej ta sytuacja?
Ostatnio zmieniony czw wrz 17, 2009 8:54 am przez Schadow, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
dyrmagnos
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 72
Rejestracja: sob maja 27, 2006 8:48 pm

Re: Ao

czw wrz 17, 2009 11:17 am

Baaaaardzo ale to baaaaaaaardzo naciągane....

Jeśli grasz w FR to pasuje to do koncepcji świata jak wół do karety.Zresztą te niszczycielskie czary i wstępowanie bogów na piedestały ehhhh tego się nie robi tak hop siup. Nie wyobrażam sobie kreację nowej Mocy w FR w ogniu walki. I czego niby bogiem miałby być ten Therous i czemu rzuca niszczycielski czar po którym ginie (Mściwy Wzrok Boga - o ile się nie mylę to takie zaklęcie mogłoby się nadac, ale jest mały szkopuł - nawet Mystra nie ma tyle skilla na rzucenie go...)?

Ogólnie to jak dla mnie Twoja historia ma więcej dziur niż statystyczny ser i jako gracz raczej bym się nie wkręcił.
 
Awatar użytkownika
Malaggar
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3222
Rejestracja: ndz cze 01, 2003 3:36 pm

Ao

czw wrz 17, 2009 11:20 am

Naciągana do sześcianu. Do tego trąci symptomem "ulubionego BNa MG".
 
Awatar użytkownika
Namrasit
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2079
Rejestracja: ndz maja 21, 2006 11:12 pm

Ao

czw wrz 17, 2009 4:37 pm

Zawsze zostaje jeszcze Odległa Dziedzina, gdzie jak wiadomo nie jest wykluczone istnienie bytów przewyższających Ao. W takim wypadku ów wybraniec mógłby być pewnego rodzaju czujką takiego "ktosia". Istnieje jednak pewien problem pojęciowy, mianowicie istoty o takiej potędze są niewyobrażalne. Drugi problem to zagmatwanie całej fabuły, bo zapewne i Ao i nasz ktoś będą potrafili ingerować w przebieg zdarzeń (ingerencje w czas, podróżne w czasie, anomalie czasowe) i w końcu dojdziemy do momentu, gdzie nie będzie już nic wiadomo. Może Ao i jego przeciwnik to jedna istota, możne dwie, może tak naprawdę nie istnieją, może to wszystko to czyjś zły sen, acz to rodzi pytanie, kto i po co go zesłał.
Z Ao nie ma się co za bardzo bawić, lepiej go zostawić w spokoju. Przecież FR jest taki duuuuży.
 
Awatar użytkownika
Froger
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 560
Rejestracja: wt lut 05, 2008 4:52 pm

Re: Ao

czw wrz 17, 2009 7:17 pm

A jednak mam wrażenie, że czasem brakuje mi w nim swobody. Też tak masz?
 
Awatar użytkownika
Schadow
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 56
Rejestracja: ndz wrz 06, 2009 11:36 am

Ao

czw wrz 17, 2009 8:14 pm

Faereghlinn miał być odbiciem Ao pomiędzy śmiertelnikami. Będzie wszechpotężny (jak na śmiertelnika) i mało jaka organizacja, bo nawet takie osobistości jak Elimenster, czy Drizzt Do'Urden nie są mu wstanie dorównać. Jest tak potężny, że mógłby wejść w "okres próbny" na boga, jednak sam tego nie chce.

No, więc jeśli nie tak to, Ao podczas narodzin Faereghlinna zrobił coś co spowodowało, że elf został naznaczony mocą Ao. Tutaj dobrze jakbyście coś zasugerowali. Faereghlinn to prastary elf, rasa, którą tworzę, dlatego chciałbym go umieścić jako "sławny przedstawiciel", nie zrobię za dużego zamieszania w Torilu, bo natura prastarych elfów każe nie afiszować się ze swoją potęgą.
 
Awatar użytkownika
Radnon
Szef działu
Szef działu
Posty: 4461
Rejestracja: czw maja 06, 2004 3:35 pm

Re: Ao

czw wrz 17, 2009 9:10 pm

Shadow pisze:
Faereghlinn miał być odbiciem Ao pomiędzy śmiertelnikami. Będzie wszechpotężny (jak na śmiertelnika) i mało jaka organizacja, bo nawet takie osobistości jak Elimenster, czy Drizzt Do'Urden nie są mu wstanie dorównać. Jest tak potężny, że mógłby wejść w "okres próbny" na boga, jednak sam tego nie chce.

Szczerze mówiąc nie wiem po co Ci postać aż tak potężna? Nie lepiej skorzystać z jakiegoś gotowego epika (a tych w Faerunie akurat nie brakuje) albo nawet stworzyć kogoś nowego, ale bez sięgania do Ao? W końcu do koncepcji takiej postaci spokojnie wystarczy doświadczenie + status wybrańca jakiegoś zwykłego bóstwa. Dzięki temu nie będziesz musiał się grzebać ze zmianami w fundamentach kosmologii. No i cały czas jest pytanie co taki "śmiertelny Ao" miałby robić.

Shadow pisze:
No, więc jeśli nie tak to, Ao podczas narodzin Faereghlinna zrobił coś co spowodowało, że elf został naznaczony mocą Ao. Tutaj dobrze jakbyście coś zasugerowali. Faereghlinn to prastary elf, rasa, którą tworzę, dlatego chciałbym go umieścić jako "sławny przedstawiciel", nie zrobię za dużego zamieszania w Torilu, bo natura prastarych elfów każe nie afiszować się ze swoją potęgą.

Niestety przez mieszanie Ao cała ta koncepcja się po prostu sypie. Jakby to było jakieś zwykłe bóstwo (może ktoś z Seldarine?) wtedy całość byłaby dość klasyczną, może lekko sztampową, ale jednak grywalną historią boskiego wybrańca. Poza tym nie wiem czy kolejna podrasa elfów to taki dobry pomysł - czy te 10 które już jest nie wystarczy?
 
Awatar użytkownika
Schadow
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 56
Rejestracja: ndz wrz 06, 2009 11:36 am

Ao

czw wrz 17, 2009 9:48 pm

Szczerze mówiąc nie wiem po co Ci postać aż tak potężna? Nie lepiej skorzystać z jakiegoś gotowego epika (a tych w Faerunie akurat nie brakuje) albo nawet stworzyć kogoś nowego, ale bez sięgania do Ao? W końcu do koncepcji takiej postaci spokojnie wystarczy doświadczenie + status wybrańca jakiegoś zwykłego bóstwa. Dzięki temu nie będziesz musiał się grzebać ze zmianami w fundamentach kosmologii.

Jak już mówiłem ma być to przedstawiciel prastarych elfów, dlatego też nie wybieram epika, zwłaszcza, że żaden ze stworzonych nie pasuje do mojej wizji, nie będę w końcu robił Elimenstera samolubne wcielenie, który tak naprawdę jest zaklinaczem, a nie czarodziejem :P Jeśli nie Ao to, którego z bogów proponujesz, postać będzie samolubna i dążąca do maksymalnej potęgi, jednak niszczy zło, czasem dobro. Ja osobiście dałem charakter Neutralny Zły, więc prosiłbym, żebyś mi coś zaproponował, bo FR znam tylko trochę.

No i cały czas jest pytanie co taki "śmiertelny Ao" miałby robić.


Kontrolować sytuacje w Zapomnianych Krainach i badać wszelkie tajemnice świata, w którym przyszło mu żyć. To, że jest wybrańcem Ao, nie znaczy, że jest wszechwiedzący.

Poza tym nie wiem czy kolejna podrasa elfów to taki dobry pomysł - czy te 10 które już jest nie wystarczy?


Lubię elfy, ale te trochę mi nie pasują, tak w ogóle to ja się spotkałem z 6-7 rodzajami, no chyba, że chcesz wymieniać po kolei elfy wszystkich żywiołów, to jest moja wizja odnośnie elfów, więc to pozostawię tak jak jest.

PS: Zboczyliśmy trochę z tematu Ao ;)
 
Awatar użytkownika
Dagome
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 417
Rejestracja: sob kwie 04, 2009 9:31 pm

Re: Ao

czw wrz 17, 2009 10:05 pm

Co do prastarych elfów to słyszałeś może o Sidhe?
Co do BN może to po prostu niech będzie dzieciak Tyrani i Oberona, lub Królowej Wiatru i Ciemności, albo chociaż ktoś z Świętego/Przeklętego Dworu.
Łatwo, prosto i przyjemnie, bez kwadratury koła :papieros:

PS. Co do tych podras elfów to pewnie znalazło by się z 20 jak nie więcej gdyby dokładnie policzyć(a może nie :lol: ).
 
Awatar użytkownika
Radnon
Szef działu
Szef działu
Posty: 4461
Rejestracja: czw maja 06, 2004 3:35 pm

Ao

czw wrz 17, 2009 10:23 pm

Shadow pisze:
Jeśli nie Ao to, którego z bogów proponujesz, postać będzie samolubna i dążąca do maksymalnej potęgi, jednak niszczy zło, czasem dobro. Ja osobiście dałem charakter Neutralny Zły, więc prosiłbym, żebyś mi coś zaproponował, bo FR znam tylko trochę.

Shadow pisze:
Kontrolować sytuacje w Zapomnianych Krainach i badać wszelkie tajemnice świata, w którym przyszło mu żyć. To, że jest wybrańcem Ao, nie znaczy, że jest wszechwiedzący.

Do takiej postaci najlepiej pasowałaby dyżurna zła boginii FR, a mianowicie Shar - jest zła, starożytna, zajmuje się sekretami, a i potęgą nie pogardzi. Inną możliwość jest Tiamat, szczególnie jeśli chciałbyś wykorzystać pomysł ze "smoczym rodowodem" zaklinaczy. Ewentualnie może to być po prostu Mystra, w końcu Panią Tajemnic czczą tak samo dobrzy magowie w rodzaju Elminstera i Alustriel, jak i ci źli, np. część Zhentarimów albo Halaster. Możesz też skorzystać z pomysłu Dagome, który do postaci doda trochę planarnego klimatu.

Shadow pisze:
Lubię elfy, ale te trochę mi nie pasują, tak w ogóle to ja się spotkałem z 6-7 rodzajami, no chyba, że chcesz wymieniać po kolei elfy wszystkich żywiołów, to jest moja wizja odnośnie elfów, więc to pozostawię tak jak jest.

Akurat żywiołowych elfów w FR nie ma. Za to co do tych podras to z głównych mamy: słoneczne, księżycowe, leśne, dzikie, mroczne, drowy, gwiezdne, lithari, fey`ri i avariele. Z nich jakiś słoneczny, księżycowy albo mroczny elf spokojnie pasowałby do koncepcji takiego nieśmertelnego, starożytnego zaklinacza o egoistycznych motywach (hm, takie złe odbicie Srinshee mogłoby być całkiem klimatycznym pomysłem). Oczywiście jeśli bardziej odpowiada Ci autorska podrasa to też nic nie stoi na przeszkodzie aby ją wykorzystać.
Ostatnio zmieniony czw wrz 17, 2009 10:30 pm przez Radnon, łącznie zmieniany 2 razy.
Powód:

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość