Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
Królik
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 201
Rejestracja: ndz maja 25, 2008 8:42 am

Następne podręczniki

pt cze 26, 2009 2:38 pm

Nigdzie odpowiedzi na moje pytanie niemoge znaleźć więc pisze tutaj.
Co zyskujemy przez kupno PHB 2 i czy sens to kupować ?? Gdyby ktoś mógł wypisac klasy i rasy jakie tam sie zawierają byłbym wdzięczny.
Ostatnio zmieniony wt sie 18, 2009 10:04 pm przez Królik, łącznie zmieniany 1 raz.
 
Awatar użytkownika
Tallos
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 50
Rejestracja: pt lis 04, 2005 1:11 pm

pt cze 26, 2009 3:34 pm

Do mechaniki to chyba to niewiele wnosi, jeśli cokolwiek.

Zawiera za to nowe klasy/rasy. Znajdziesz je w tej wieści.
 
Awatar użytkownika
Bajer
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1680
Rejestracja: wt cze 01, 2004 11:40 am

pn cze 29, 2009 10:22 pm

Prócz kilku atutów naprawiających matmę. I tego co wyczytałeś w linku z poprzedniego posta, wiele więcej w podręczniku nie ma. Uaktualniono glosariusz, dodano poprawione wersje Stealth, Bluff.

W tej wieści w prawdzie nie ma zbyt wiele o PHB2, ale artykuł z pewnością może się przydać.
 
Awatar użytkownika
Królik
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 201
Rejestracja: ndz maja 25, 2008 8:42 am

pn cze 29, 2009 10:34 pm

Czyli kupować czy nie ??
I dalej czy kupując jeden podręcznik z "2 core'a" nie będę musiał zainwestować w kolejne ?? Choć MM2 mnie jara głównie przez metalic dragon to kupno takiego DMG2 już nie za bardzo. Co mi po makulaturze i rozdziałowi o tworzeniu nowych stworków, bo tak chyba będzie on wyglądał. Czy może czegoś nie wiem na temat DMG2 i ktoś mi rozjaśni umysł.
 
Awatar użytkownika
Bajer
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1680
Rejestracja: wt cze 01, 2004 11:40 am

pn cze 29, 2009 11:40 pm

DMG2 nie ma i długo jeszcze nie będzie. MM2 to dobry podręcznik. Ma kilka nowych rozwiązań, o których było w poprzednim przeze mnie podanym linku.

W PHB2, co się znajduje wiesz. Ja ten podręcznik traktuje jako core, bo przywraca wiele klas z trzeciej edycji, ale nie jest to nic niezbędnego. Niektóre rozwiązania są ciekawe, więcej mocy itp. Musisz sam podjąć decyzję.
 
Awatar użytkownika
ADHadh
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 20
Rejestracja: pn lip 07, 2008 10:46 pm

śr lip 22, 2009 11:22 pm

Przede wszystkim nowe klasy kontrolujące, dzięki czemu nikt nie jest zmuszony do grania czarodziejem, jeśli akurat nikt go nie lubi.
Poza tym Avenger i Sorcerer są warte uwagi.
 
Awatar użytkownika
Królik
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 201
Rejestracja: ndz maja 25, 2008 8:42 am

Następne podręczniki

wt sie 18, 2009 10:15 pm

Przyglądając się ułożeniu PHB 1 i 2 zauważyłem pewną prawidłowośc. Czyli 8 klas na podręcznik. Kolejna prawidłowości (Arcane jest wyjątkiem lecz tak naprawde potwierdza regułe bo artificer i swordmage są klasami światowymi) 4 klasy na power source. I nasuwa mi sie pytanie.

1.Co ujżymy obok psionica w PHB 3 ?? i jakie klasy proponujecie do niego.
A teraz kolejne pytanka:
2.Klasy psionicze to: Monk (Striker), Psion (Controller), Psifighter? (defender), ??(leader).
Tutaj może nie byc leadera a controller lub striker dodatkowy jak przy martialu (brak jednej roli).
3. Rasy jak znam życie obie odmiany gythów i co dalej... (Stawiam na doppelangerów, gobliny, hoby, bugbeary albo minotaury)

4. Co może wnieśc Martial Powers 2 oprócz featów "zapchaj dziury w mechanice" i kilkanaście powerów.
 
Awatar użytkownika
Suldarr'essalar
Arcypsion
Arcypsion
Posty: 13173
Rejestracja: sob maja 28, 2005 9:27 pm

Następne podręczniki

śr sie 19, 2009 12:13 pm

Azteco pisze:
1.Co ujżymy obok psionica w PHB 3 ?? i jakie klasy proponujecie do niego.
Divine i Primal. okładka
Azteco pisze:
3. Rasy jak znam życie obie odmiany gythów i co dalej... (Stawiam na doppelangerów, gobliny, hoby, bugbeary albo minotaury)
Jak z okładki widać:
Gith (yanki, zerai), Minotaury, do tego zapewne elanie (mniej prawdopodobne że synadzi), może dromity lub trochę ras specyficznych dla Dark Suna?
Azteco pisze:
4. Co może wnieśc Martial Powers 2 oprócz featów "zapchaj dziury w mechanice" i kilkanaście powerów.
Szczerze powiedziawszy to średnio mnie to interesuje.
Azteco pisze:
2.Klasy psionicze to: Monk (Striker), Psion (Controller), Psifighter? (defender), ??(leader).
Prawdopodobnie egoista będzie defenderem, choć może nazwa niefortunna, nomad, lub elocator drugim strikerem (mam nadzieję, że soulknife nie wejdzie do gry, ew. jako dodatek do mnicha). Z leaderem jest problem. Telepata ma największe 'zapędy' do leadera z całej grupki klas psionicznych, ale już wiadomo, że będzie jedna z opcji psiona. Może Ardent? Albo Sangehirn?
 
Awatar użytkownika
Beamhit
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2359
Rejestracja: czw paź 09, 2003 8:22 pm

Następne podręczniki

czw sie 20, 2009 4:49 pm

Azteco pisze:
3. Rasy jak znam życie obie odmiany gythów i co dalej... (Stawiam na doppelangerów, gobliny, hoby, bugbeary albo minotaury)


Dopplery (vel. changelingi) są w Eberronie rozpisane. WotC twierdzi, ze nie będzie dublować ras w różnych podręcznikach.

Ma być też rasa Wilden.
 
Awatar użytkownika
Suldarr'essalar
Arcypsion
Arcypsion
Posty: 13173
Rejestracja: sob maja 28, 2005 9:27 pm

Następne podręczniki

czw wrz 24, 2009 11:17 pm

Beamhit pisze:
Ma być też rasa Wilden.
Czy wiadomo coś o tej rasie bliżej? Jakaś psioniczna?
Nie będzie na pewno rozpisanych githyanki.
Będą 4 klasy psioniczne (z czego znane są połowiczne rozpiski psiona i mnicha), ktoś ma jakieś bliższe informacje?

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość