Zrodzony z fantastyki

 
Donald_W
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: ndz paź 04, 2009 11:17 am

Powrót do RPG

ndz paź 04, 2009 11:22 am

Witam,

Kiedyś grałem w D&D 3ed, znowu mnie natchnęło na gry fabularne i planuje powrót.
Posiadam 2 podręczniki, jakiś ekran mistrza podziemi i inne bajery do tego D&D, niestety ktoś wziął w wieczystą dzierżawę mój podręcznik gracza.

Mam więc takie pytanie: Kupić podręcznik (już chyba tylko na Allegro) do 3ed? Może lepiej przejść na WFRP lub najnowszą edycję D&D?

Pozdrawiam,
Tomek
 
Awatar użytkownika
szelest
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1680
Rejestracja: sob lis 15, 2003 7:29 pm

Re: Powrót do RPG

ndz paź 04, 2009 11:39 am

Przejdź na 4 edycje DND. Lub poczekaj na nowego WFRP:)
 
Awatar użytkownika
Ginden
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 831
Rejestracja: pt gru 19, 2008 1:15 pm

Powrót do RPG

ndz paź 04, 2009 12:09 pm

Przejdź na edycję 3.5, bo jest najlepsza.
Czwarta jest do niczego, a po za tym jest po angielsku, co mocno spowalnia proces zapoznawania się z zasadami.
 
Awatar użytkownika
Malaggar
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3222
Rejestracja: ndz cze 01, 2003 3:36 pm

Powrót do RPG

ndz paź 04, 2009 12:12 pm

Przejdź na edycję 3.5, bo jest najlepsza.
Czwarta jest do niczego, a po za tym jest po angielsku, co mocno spowalnia proces zapoznawania się z zasadami.
Najlepsza powiadasz? Jak dla mnie nawet butów AD&D czyścić nie może. I co teraz?:P

Mam więc takie pytanie: Kupić podręcznik (już chyba tylko na Allegro) do 3ed? Może lepiej przejść na WFRP lub najnowszą edycję D&D?
Ciężko powiedzieć. Mało napisałeś o stylu gry, jaki preferujesz. Osobiście wolę WFRP, ale znam ludzi, którzy go kijem nie tkną.

Przejdź na 4 edycje DND. Lub poczekaj na nowego WFRP:)
Szelest, kolega chce powrócić do RPG, nie planszówek ;)
Ostatnio zmieniony ndz paź 04, 2009 12:18 pm przez Malaggar, łącznie zmieniany 2 razy.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Blanche
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 343
Rejestracja: pn sie 11, 2008 1:42 pm

Powrót do RPG

ndz paź 04, 2009 12:20 pm

Proponowałabym najpierw zebrać drużynę i porozmawiać z jej członkami - dowiedzieć się, w co oni chcieliby zagrać, na co aktualnie mają ochotę, a dopiero później kupować brakujące podręczniki.
 
Awatar użytkownika
Deckard
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2097
Rejestracja: wt wrz 20, 2005 9:50 pm

Powrót do RPG

ndz paź 04, 2009 12:42 pm

To ja polecam Mouse Guarda, bardziej dopracowany zarówno od D&D 4.0 jak i dotychczasowych edycji WFRP. Wystarczy Ci jeden podręcznik (więcej nie ma, są nowele graficzne z przygodami osadzonymi w tym świecie).

Jest medieval, jest survival, mnóstwo heroizmu, możesz nawet toczyć wojnę, zasady dają fun tak wielbicielom odgrywania jak i kombinowania a tworzenie przygód jest bardzo proste. Kolejny plus - gra nadaje się świetnie tak do krótkich przygód jak i długich kampanii, świetnie również znosi ewentualne roszady w składzie. Znajdziesz ją tak w Krainie Książek jak i Rebelu (gdy odnowią zapas).
 
Donald_W
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: ndz paź 04, 2009 11:17 am

Powrót do RPG

ndz paź 04, 2009 12:57 pm

Dzięki za tyle odpowiedzi :]

Drużyna grała tylko w D&D 3ed (to właśnie Ci sami, z którymi grałem kiedyś), ale raczej im jest obojętne w co gramy, byle grać, żeby zabawa była.

Osobiście preferuję systemy, gdzie umiejętności są w punktach (z tego co słyszałem w WFRP umiejętność albo się posiada, albo nie). Co do 4 edycji to również słyszałem, że jest grą planszową :P Graliście może w tego RPG w klimatach WH40k?

Język angielski raczej tutaj nie stanowi problemu (nie jestem nativem, ale w pracy czytałem czasem dokumentacje 200s. po angielsku).
 
Awatar użytkownika
Lasard
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 129
Rejestracja: pn wrz 08, 2008 11:26 am

Powrót do RPG

ndz paź 04, 2009 12:59 pm

4ą edycję D&D odradzam. NIe dla tego że jest po angielsku (chociąż to też jak na razie minus), tylko dla tego że jest za bardzo uproszczona i ogólnie według mnie do kitu. Nowych podręczników do edycji 3,5 nie ma sensu według mnie kupować bo one niewiele się różnią od 3.0. Najlepiej jakbyś przerzucił się na WFRP.
 
Awatar użytkownika
Malaggar
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3222
Rejestracja: ndz cze 01, 2003 3:36 pm

Powrót do RPG

ndz paź 04, 2009 1:03 pm

Graliście może w tego RPG w klimatach WH40k?
Dark Heresy. Mi się podoba w całości prawie (mechanika to zmodyfikowana wersja tej z WFRP), Beamhit z tego, co pamiętam narzeka na mechanikę i robi konwersję.
Dla mnie DH jest najlepszym systemem, w jaki gram, ale jak widać nie każdemu podoba się wszystko.

Nowych podręczników do edycji 3,5 nie ma sensu według mnie kupować bo one niewiele się różnią od 3.0. Najlepiej jakbyś przerzucił się na WFRP.
Zawsze można używać SRD do 3,5.
 
Awatar użytkownika
Dark_Raziel
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 326
Rejestracja: pt mar 10, 2006 1:48 pm

Re: Powrót do RPG

ndz paź 04, 2009 1:19 pm

O cholera, muszę zgodzić się z Malaggarem!

Dla mnie Dark Heresy też jest najlepszym systemem :D chociaż myślę że spadnie na drugie miejsce po premierze Rogue Tradera (drugi RPG w uniwersum WH40K) a potem wróci na nie po premierze dodatku Ascension :P
 
Awatar użytkownika
Cooperator Veritatis
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 520
Rejestracja: czw cze 23, 2005 11:51 am

Powrót do RPG

sob paź 24, 2009 10:38 am

Minęło trochę czasu od zadania pytania, ale może jeszcze wypowiedź będzie aktualna: ja radzę na początku nie kupować nic, zagrajcie w to, co macie, czyli D&D 3ed. Nie chodzi o to, że jestem fanem systemu (broń mnie od tego Panie Boże, Jasnogórska Pani i wszyscy moi święci patroni!), ale z "natchnieniami" to bywa tak, że często jak przychodzi do ich urzeczywistnienia, to dochodzimy do wniosku, że to jednak nie to :wink: Więc zanim wydasz kolejne przynajmniej 100 złociszy na podręcznik, może warto zobaczyć, czy naprawdę Was to kręci? :wink: Co do systemu, każdy będzie polecał swoje typy- podręczników na rynku jest od metra i to już tylko do Was zależy, w jakim settingu się odnajdujecie najlepiej.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości