Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
Filciu702
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 453
Rejestracja: wt paź 21, 2008 4:15 pm

Bandits Expedition

pn paź 05, 2009 5:37 pm

Proszę o KRYTYKĘ, bo na razie widzę same plusy do mojej talii (of course) xD

Obrazek


I wersja tekstowa:

Bandits Expedition, B
Tribal Enchantment - Rogue, R
Prowl 2B (You may cast this for its prowl cost if you dealt combat damage to a player this turn with a Rogue.)
When Bandits Expedition enters the battlefield, if it’s prowl cost was paid, put three quest counters on it.
At the beginning of your end step, if you dealt combat damage to a player this turn with a Rogue, you may put a quest counter on Bandits Expedition.
Remove three quest counters from Bandits Expedition and sacrifice it: search your library for a Rogue card, reveal it and put it into your hand. Until end of turn, you may cast it for 1. Then shuffle your library.

Enjoy!
Ostatnio zmieniony pn paź 05, 2009 7:26 pm przez Filciu702, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
p4v
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1052
Rejestracja: pn kwie 06, 2009 10:03 pm

Bandits Expedition

pn paź 05, 2009 8:08 pm

za 3 many mamy tutora, który jeszcze pozwala nam zagrać kartę za 1 manę. Nie wiem co o tym myśleć, może nie jest przepakowane. Jednak aspekt wizualny pozostawia wiele do życzenia, bo jednak tyle tekstu na karcie wygląda ohydnie.
 
Awatar użytkownika
Filciu702
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 453
Rejestracja: wt paź 21, 2008 4:15 pm

Re: Bandits Expedition

pn paź 05, 2009 8:41 pm

Ad.1).Za 3 many z prowla, co jest odpowiednią okolicznością łagodzącą. Za 1 manę, czyli zawsze trzeba coś zapłacić, a zresztą rogale i tak są tanie, i koszty z prowla mogłyby wyjść na to samo (czyli jakieś 1 many). Poza tym tutor marny, bo wyszukuje tylko rogali...

Ad.2). To napisz to panie tak, żeby aspekt graficzny się zachował. Pogratuluję ci, jeśli uda Ci się zmieścić prowla i reminder text, opis, dlaczego prowl jest droższy, sposób nakładania counterków i po co je ściągać :D

Poza tym, polecam spojrzeć np. na Shahrazad, tam też jest pełno tekstu. A że karta stara - trudno... Czy Zektar Shrine Expedition, tam też jest łohoho. A chciałem, żeby quest był oryginalny, miał coś nowego i nie był nudny jak flaki z olejem - zrób to, połóż tamto, usuń, drawnij sobie ze dwie karty. Miało to być coś grywalnego, a piękny wygląd zostawiamy na deser.
 
Awatar użytkownika
Zephyel
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2230
Rejestracja: pt maja 01, 2009 10:12 pm

Bandits Expedition

pn paź 05, 2009 9:05 pm

Filciu702 pisze:
Czy Zektar Shrine Expedition,

To ma 8 linijek, Twoje 11. Jest różnica. Do tego nei musisz dawać reminder tekst,

Filciu702 pisze:
Poza tym tutor marny, bo wyszukuje tylko rogali...

Tak, faktycznie marny. Zagranie Knowledge Exploitation Veldrane of Sengir Deepchannel Mentor czy Ratcatcher za 1 many to naprawdę WIELKA wada...
 
Awatar użytkownika
Filciu702
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 453
Rejestracja: wt paź 21, 2008 4:15 pm

Re: Bandits Expedition

wt paź 06, 2009 3:25 pm

Reminder text przy prowlu jest wg mnie konieczny, bo nie jest to abilitka typu flying. Mogę usunąć, ale po co, przecież to alternatywne karty, a wolę, żeby każdy wiedział, jak działa stworzony przeze mnie kartonik, żeby nie musiał szukać na gathererze.

Musiałeś wyszukać wszystkich rogali na gathererze widzę, więc postaram się odpowiedzieć :lol:
Knowledge rzeczywiście może być przepakowanym na maxa, ale tak czasami bywa, poza tym... Nawet w talii na rogue'ach chyba lepiej wrzucić dodatkową kritę niż Exploitkę.
Veldrane to straszny cienias, są lepsze krity rogue o podobnych abilitkach.
Deepchannela to już w ogóle nie skomentuję 8)
Ratcatcher to chyba jedyna ciekawsza krita współpracująca z tym, i ona może sprawiać, że koszt jest rzeczywiście niski.

Mimo wszystko jednak, także i wizardzi najczęściej tworzą karty w oparciu o obecne trendy :P I nie patrzą się zbytnio na combienie z "przeszłymi" edycjami.

P.S. Podobne działanie ma np. Natural Order, co prawda trzeba poświęcić krita, ale tutaj nadrabia to zdolność prowl. A reszta? Wyszukujesz zielonego krita (tutaj rogue kartę) i kładziesz na battlefielda (tutaj musisz zapłacić minimalny koszt - :1:).
P.S.2. Jeszcze tak na odchodne, karta sama z siebie praktycznie miała być trochę przepakowana dla rogali, bo inaczej, cóż... Nikt by nią nie grał, a tak, to sobie myślę, że komplet by wszedł do każdego decku ;-)

Pozdrawiam
 
Awatar użytkownika
Zephyel
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2230
Rejestracja: pt maja 01, 2009 10:12 pm

Bandits Expedition

wt paź 06, 2009 3:30 pm

Filciu702 pisze:
Musiałeś wyszukać wszystkich rogali na gathererze widzę, więc postaram się odpowiedzieć :lol:

Tam wszystkich od razu ;]
Wpisałem 'rogue' i dałem zmniejszający się CMC ;]

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości