Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
Silvah
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 90
Rejestracja: pt lis 07, 2008 8:30 pm

Ritual Ascension

pt paź 09, 2009 9:21 pm

Kolejna praca do oceny. Spoglądajcie i komentujcie.
Obrazek

Ritual Ascension, B
Enchantment, Rare
Whenever a creature card is put into your graveyard from anywhere, you may put a quest counter on Ritual Ascension.
As long as Ritual Ascension has seven or more quest counters on it, if you would draw a card, you may instead return a creature card from your graveyard onto the battlefield.
Ostatnio zmieniony sob paź 10, 2009 12:00 pm przez Silvah, łącznie zmieniany 5 razy.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Filciu702
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 453
Rejestracja: wt paź 21, 2008 4:15 pm

Re: Ritual Ascension

pt paź 09, 2009 9:38 pm

Się pochwalę, że nad wordingiem i działaniem pracowaliśmy razem :P Jestem ciekaw, za słaba, czy za mocna, i takie tam. Oceniajcie.
 
Awatar użytkownika
Hezor
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3788
Rejestracja: pn lip 23, 2007 10:31 pm

Ritual Ascension

pt paź 09, 2009 9:51 pm

Błąd w wordingu. Podałbym jaki, ale nie chce mi się przepisywać z obrazka.

Robiąc kartę myśleliście o Dredgu czy przypadkiem wyszła pod tę talię?
 
Awatar użytkownika
Zephyel
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2230
Rejestracja: pt maja 01, 2009 10:12 pm

Ritual Ascension

pt paź 09, 2009 10:07 pm

silvah pisze:
Teraz zacząłem dawać też tekstowe wersje swoich kart, mam nadzieję, że inni także się wysilą :)

Urgh.
Podaj wersję tekstową, łatwiej błędy poprawiać.
Ostatnio zmieniony pt paź 09, 2009 10:09 pm przez Zephyel, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Silvah
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 90
Rejestracja: pt lis 07, 2008 8:30 pm

Ritual Ascension

pt paź 09, 2009 10:29 pm

Już zamieszczam wersję tekstowy, tak myśleliśmy o Dredgu i zastanawiamy się czy nie jest za mocna, czy może jest ok, bo w końcu przydatna jest tylko w deckach tego typu, w innych może grać, ale niekoniecznie. Wytknij nam ten błąd Hezor, bo ja niczego nie mogę się dojrzeć.
 
Awatar użytkownika
Zephyel
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2230
Rejestracja: pt maja 01, 2009 10:12 pm

Ritual Ascension

pt paź 09, 2009 10:48 pm

Whenever a creature YOU CONTROL (pradopodobnie o to chodziło) is put into your graveyard from anywhere, you may put a quest counter on Ritual Ascension.
As long as Ritual Ascension has seven or more quest counters on it, if you would draw a card, you may instead return a creature card from your graveyard onto the battlefield.
 
Awatar użytkownika
Silvah
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 90
Rejestracja: pt lis 07, 2008 8:30 pm

Ritual Ascension

pt paź 09, 2009 11:48 pm

Nie jestem pewien czy można kontrolować coś, co jest jeszcze w twoim Library. Zapene nie o to chodziło.
 
Awatar użytkownika
Szatany
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 583
Rejestracja: ndz kwie 30, 2006 7:58 pm

Re: Ritual Ascension

pt paź 09, 2009 11:56 pm

Karta ma być erką ale symbol ma srebrny.
 
Awatar użytkownika
Hezor
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3788
Rejestracja: pn lip 23, 2007 10:31 pm

Ritual Ascension

sob paź 10, 2009 1:43 am

Creatury są tylko w grze, poza grą są creature cards. I za cholerę nie wiem jak to powinno być poprawnie zapisane, ale wiem na 100%, że teraz jest źle. Creature card może działać albo nie :)
 
Awatar użytkownika
Silvah
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 90
Rejestracja: pt lis 07, 2008 8:30 pm

Ritual Ascension

sob paź 10, 2009 9:17 am

A tak, rzeczywiście, przyzwyczaiłem się do robienia Erek, a tu teraz wyskoczyłem z Uncommonem i mi się pomyliło, zdarza się. Hmm, masz rację Hezor, tylko, że też nie wiem jak to zapisać xd Pokombinujemy jeszcze z Filciem jak się obudzi ;p może uda nam się to jakoś napisać. Dzięki wielkie.
 
Awatar użytkownika
Szatany
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 583
Rejestracja: ndz kwie 30, 2006 7:58 pm

Ritual Ascension

sob paź 10, 2009 9:20 am

Powinno być whenever a creature card...
http://magiccards.info/autocard.php?car ... %20Crusher
 
Awatar użytkownika
Filciu702
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 453
Rejestracja: wt paź 21, 2008 4:15 pm

Re: Ritual Ascension

sob paź 10, 2009 11:02 am

Pewnie ta, podobnie ma Nihilith (a card - nawet jak z battlefielda). Niedługo się podmieni, myślę ;)

Jeszcze ja odpowiem, że tak, myśleliśmy o dredgu, nawet o reanimatorze sobie myślałem, ale pewnie na to drugie trochę to wolne. Chociaż, zawsze wraca co turę kritę z grave'a na battlefield, a "przewinięcie" 7 krit nie powinno być problemem.

Jeszcze takie uwagi odnośnie power levelu: najpierw było 10 counterków i 2 krity z grave'a na battlefield, ale uznaliśmy, że przepak. Później miało być 6 counterków i 1 krita, stanęłó na 7, co widać :D Za dobre, za słabe? Silva się uparł na Uncommona, zastanawiam się, czy pasuje, ale z drugiej strony nic przeciwko nie widzę.. Słucham Waszych opinii.

Edyta: Creature card winno działać, bo, jak sam mówiłeś Hezorze ;), krita po zejściu na grave staje się "creature card", więc abilitka się aktywuje. Podobnie z wrzucaniem z library, z exile, z ręki... Więc chyba będzie goooood.

Edyta2: Jesio jedno: jeśli naprawdę karta grywałaby w jakichś deckach typu dredge, to... Cóż, jestem szczęśliwy, że udało się coś takiego stworzyć.
Ostatnio zmieniony sob paź 10, 2009 11:13 am przez Filciu702, łącznie zmieniany 2 razy.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Silvah
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 90
Rejestracja: pt lis 07, 2008 8:30 pm

Ritual Ascension

sob paź 10, 2009 11:51 am

Okej, po naradzie postanowiliśmy poprawić to na "creature card" i jest. Oglądajcie, oceniajcie.
 
Awatar użytkownika
Specu
Moderator
Moderator
Posty: 3303
Rejestracja: sob maja 03, 2008 4:11 pm

Re: Ritual Ascension

sob paź 10, 2009 11:52 am

Tak czy inaczej karta ta pakowała by dredge z siłą porównywalną do Lion's eye diamond - zdecydowanie musi być erką. mająs taki pierwszoturowy drop można się nie martwić że w open hand nie ma Darkblasta czy Loama.
 
Awatar użytkownika
Filciu702
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 453
Rejestracja: wt paź 21, 2008 4:15 pm

Re: Ritual Ascension

sob paź 10, 2009 11:56 am

No to niech się stanie!... erka.

Edyta: No co, żeby nie było :P, że nie słuchamy rad innych.
Ostatnio zmieniony sob paź 10, 2009 11:58 am przez Filciu702, łącznie zmieniany 2 razy.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Szatany
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 583
Rejestracja: ndz kwie 30, 2006 7:58 pm

Ritual Ascension

sob paź 10, 2009 12:02 pm

Teraz jest wszystko fajnie.
Jedynie do nazwy bym się przyczepił, co za rytuał? Zbyt ogólna nazwa. To tak jakbyś fireballa albo kaervek's torcha nazwał "fire spell".
 
Awatar użytkownika
Filciu702
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 453
Rejestracja: wt paź 21, 2008 4:15 pm

Re: Ritual Ascension

sob paź 10, 2009 12:06 pm

Rytualne Wniebowstąpienie, czyż nie? :)

A tak na serio, to co, Dark Ritual (Ascension) - już jest, wstyd powtarzać. Necromancy Ritual (czy jakoś tak?)... Nie, znaczeniowo się raczej kopie.

Dla mnie takie przejście (rytualne wniebowstąpienie - ten drugi człon trochę głupi, ale być musi) jest całkiem niezłe. Krity wracają z cmentarza do wyższych sfer, by walczyć razem ze swoim panem. Nie wiem, na co można by zmienić, żeby było lepiej. A jeśli nie wiem, to lepiej może nie zmieniać...
 
Awatar użytkownika
Specu
Moderator
Moderator
Posty: 3303
Rejestracja: sob maja 03, 2008 4:11 pm

Re: Ritual Ascension

sob paź 10, 2009 12:25 pm

a np. "Revenge of the God of Death"
 
Awatar użytkownika
Szatany
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 583
Rejestracja: ndz kwie 30, 2006 7:58 pm

Re: Ritual Ascension

sob paź 10, 2009 12:37 pm

Filciu702 pisze:
Rytualne Wniebowstąpienie, czyż nie? :)

Raczej rytualne dostąpenie, tylko czego?
A jeśli chcesz się upierać przy wniebowstąpieniu, to ta karta nic nie ma wspólnego z pobytem w niebie.

Spójrz na inne ascensiony, np. beastmaster czy pyromancer. Ich nazwy dokładnie mówią czego gracz dostępuje kiedy nazbiera counterów. Twoja nie.
 
Awatar użytkownika
Szatany
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 583
Rejestracja: ndz kwie 30, 2006 7:58 pm

Re: Ritual Ascension

sob paź 10, 2009 12:38 pm

Specu pisze:
a np. "Revenge of the God of Death"

A zastanowiłeś się chociaż chwilę nad tą propozycją? :)
 
Awatar użytkownika
Silvah
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 90
Rejestracja: pt lis 07, 2008 8:30 pm

Ritual Ascension

sob paź 10, 2009 12:46 pm

Szatany ja cię chyba nie rozumiem, Ascension to, jak podają słowniki znajdujące się u mnie na półce oraz w internecie, WNIEBOWSTĄPIENIE. A gdy robiłem nazwę Ritual Ascension chodziło mi raczej o Ceremonię Wniebowstąpienia, czyli zejścia do grobu, co odpowiada pierwszemu akapitowi na karcie. Dziękuję za uwagę. Pozdrawiam.
 
Awatar użytkownika
Specu
Moderator
Moderator
Posty: 3303
Rejestracja: sob maja 03, 2008 4:11 pm

Re: Ritual Ascension

sob paź 10, 2009 12:48 pm

Jak najbardziej. Jako fan wszelakiej fantastyki nie raz w ksiązkach spotykałem motyw, że bóg śmierci w formie zemsty przywracał do życia dawno zapomnianych/legendarnych wojowników.
 
Awatar użytkownika
Filciu702
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 453
Rejestracja: wt paź 21, 2008 4:15 pm

Re: Ritual Ascension

sob paź 10, 2009 12:52 pm

Wiesz Specu, tutaj pewnie chodziło o to, że w nazwie nie ma Ascension, a, chociażby teoretycznie, powinno być razem z quest counterami użyte jedno ze słów: Ascension, Quest, Expedition.

A co do tego dostąpienia, to ja też nie kumam. 3 słowniki na krzyż, w żadnym tego nie ma. Poza tym, Beastmaster Ascension - dostąpienie Mistrza Bestii? To ma być wyjaśnienie? :lol:
 
Awatar użytkownika
Hezor
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3788
Rejestracja: pn lip 23, 2007 10:31 pm

Ritual Ascension

sob paź 10, 2009 1:33 pm

Specu pisze:
a np. "Revenge of the God of Death"
Mmm, dobre. W tym dobrym, bezpośrednim stylu nazewnictwa starych horrorów jak Ludzie-Homary Z Marsa Atakują.


Ascension nie jest równe niebowstąpieniu, które jest zdecydowanie chrześcijańsie. Ascension jest dowolnym wstąpieniem na wyższy poziom egzystencji :)

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości