Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
Breeg
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 338
Rejestracja: sob lis 18, 2006 6:39 pm

Morze Księżycowe

sob paź 10, 2009 1:53 am

Witam.
Serdecznie proszę o wspomożenie mojej aktualnej wiedzy o Morzu Księżycowym. Posiadam dostęp do "Mysteries of the Moonsea"oraz "The City of Ravens Bluff". Czy poza wspomnianymi może ktoś wskazać ciekawe materiały źródłowe, które pomogłyby w lepszym zapoznaniu się z owym regionem?
Z góry dziękuję za zainteresowanie tematem i pozdrawiam,
Breeg.
 
Awatar użytkownika
Radnon
Szef działu
Szef działu
Posty: 4461
Rejestracja: czw maja 06, 2004 3:35 pm

Re: Morze Księżycowe

sob paź 10, 2009 9:15 am

Jeśli chodzi o podręczniki do 3 i 4 edycji to najlepszym źródłem jest posiadane przez Ciebie Mysteries of Moonsea. Poza tym można też zajrzeć do FRCS (dla tamtejszego opisu geograficznego), Champions of Valor (dość dokładny opis Rycerzy Północy działających w tym rejonie) i "Władców Mroku" (dla dokładnego opisu Zhentarimów). Krótką notkę o Hillsfar zawiera także "Miasto Pajęczej Królowej", ale nie jest to nic szczególnego i raczej nie warto szukać dla niej całej przygody.

Ze starszych materiałów obok Forgotten Ralms Campaign Set (właściwie to samo co w FRCS ale bardziej rozbudowane) najlepszym źródłem będzie dodatek The Moonsea (czyli podręcznik geograficzny dla tego regonu). Przydatny może okazać się również Ruins of Zhentil Keep będący chyba najlepszym opisem tego słynnego miasta. Warto też sięgnąć po Ruins of Adventure (zbiór przygód rozgrywających się w Phlan) oraz Forgotten Realms Adventures (gdzie można znaleźć mapki oraz opisy kilku głównych miast Morza Księżycowego).

To chyba tyle jeśli chodzi o najważniejsze źródła podręcznikowe. W regionie dzieje się też akcja kilku powieści, ale nie wiem czy one także Cię interesują.
 
Awatar użytkownika
Breeg
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 338
Rejestracja: sob lis 18, 2006 6:39 pm

Morze Księżycowe

sob paź 10, 2009 9:35 am

Radnon pisze:
Poza tym można też zajrzeć do FRCS (dla tamtejszego opisu geograficznego), Champions of Valor (dość dokładny opis Rycerzy Północy działających w tym rejonie) i "Władców Mroku" (dla dokładnego opisu Zhentarimów).

Posiadam wszystkie, z opisem Rycerzy Północy jestem obeznany.
Radnon pisze:
Krótką notkę o Hillsfar zawiera także "Miasto Pajęczej Królowej", ale nie jest to nic szczególnego i raczej nie warto szukać dla niej całej przygody.

Aż tak nie będę się rozwlekał.
Radnon pisze:
Ze starszych materiałów obok Forgotten Ralms Campaign Set (właściwie to samo co w FRCS ale bardziej rozbudowane) najlepszym źródłem będzie dodatek The Moonsea (czyli podręcznik geograficzny dla tego regonu). Przydatny może okazać się również Ruins of Zhentil Keep będący chyba najlepszym opisem tego słynnego miasta. Warto też sięgnąć po Ruins of Adventure (zbiór przygód rozgrywających się w Phlan) oraz Forgotten Realms Adventures (gdzie można znaleźć mapki oraz opisy kilku głównych miast Morza Księżycowego).

I właśnie dla takiej odpowiedzi, Radnon, zamieściłem zapytanie na forum. Materiały drugoedycyjne są jednak najlepsze, jeśli chodzi o budowanie otoczki fabularnej. Wielkie dzięki!

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości