Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
Zephyel
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2230
Rejestracja: pt maja 01, 2009 10:12 pm

White Raven

wt paź 13, 2009 7:57 pm

Ot, taka mała wariacja w moim ulubionym, biało-czarnym, klimacie :]
Obrazek

White Raven :w/b: :w/b:
Creature - Bird, R
Flying, Lifelink
Sacrifice White Raven unless you control other permanent that’s both white and black.
He came here to give us the perfect order.
3/3
Ostatnio zmieniony śr paź 14, 2009 3:56 pm przez Zephyel, łącznie zmieniany 3 razy.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Maelstrom
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 976
Rejestracja: sob mar 12, 2005 1:02 pm

Re: White Raven

wt paź 13, 2009 8:50 pm

Trochę flavour się sypnął, bo białe Kruki są albo samotnikami, albo są martwe :P Kruki linczują białasów, nawet jeśli im się przefarbowało pióra przed chwilą i wracają do swojego stada.

A mechanicznie - dlaczego nie :b: :w: ? Jakiś powód poza "lubię splity i bawię się nową zabawką"?
 
Awatar użytkownika
Zephyel
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2230
Rejestracja: pt maja 01, 2009 10:12 pm

White Raven

wt paź 13, 2009 9:00 pm

Maelstrom pisze:
Trochę flavour się sypnął

Faktycznie. 'It' czy 'he'?

Maelstrom pisze:
Jakiś powód poza "lubię splity i bawię się nową zabawką"?

Zabawką bym tego nie nazwał, może też dlatego, że w ramce multi dziwnie wygląda? :P
 
Awatar użytkownika
Zephyel
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2230
Rejestracja: pt maja 01, 2009 10:12 pm

White Raven

śr paź 14, 2009 10:00 am

Poprawiłem flavoura, jednak hybrydę kolorową zostawię - łatwij zgromadzić dwie białe/czarne many niż czarną i białą w drugiej turze, a o łatwosć wystawienia mi tu chodziło.
 
Awatar użytkownika
Rojek
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 165
Rejestracja: wt sty 30, 2007 4:23 pm

Re: White Raven

śr paź 14, 2009 1:17 pm

Łatwość wystawienia? W 2 rundzie to może wyjść i tak tylko po zagraniu pierwszoturowego Nip Gwylliona, więć koszt :W: :B: chyba by nie bolał :)
 
Awatar użytkownika
Zephyel
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2230
Rejestracja: pt maja 01, 2009 10:12 pm

White Raven

śr paź 14, 2009 1:28 pm

Rojek, a gdybyś miał na ręse tylko 2x Plains, bez Swampa?
Ja bym to jednak zostawił.
 
Awatar użytkownika
Hezor
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3788
Rejestracja: pn lip 23, 2007 10:31 pm

White Raven

śr paź 14, 2009 1:36 pm

Zephyel pisze:
Rojek, a gdybyś miał na ręse tylko 2x Plains, bez Swampa?
To by go nie zagrał. Tylko, że patrząc w ten sposób karty powinny kosztować :0: , bo czasem żadne landy nie dojda, a karty trzeba zagrywać, nie?

Z punktu widzenia designu hybrydy nie działają jak multi kolor, tylko jak karta mono-biała i mono-czarna (w tym wypadku) jednocześnie.To znaczy, że nawet jeżeli nie będą wtedy najmocniejsze, to powinny być grywalne w decku produkującym tylko 1 kolor many - w innych wypadkach chcesz klasycznego multikoloru.
 
Awatar użytkownika
Zephyel
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2230
Rejestracja: pt maja 01, 2009 10:12 pm

White Raven

śr paź 14, 2009 1:54 pm

Hezor pisze:
Z punktu widzenia designu hybrydy nie działają jak multi kolor, tylko jak karta mono-biała i mono-czarna (w tym wypadku) jednocześnie.To znaczy, że nawet jeżeli nie będą wtedy najmocniejsze, to powinny być grywalne w decku produkującym tylko 1 kolor many

I o to mniej więcej mi tutaj chodziło - biały kruk jako potęga białego i biały kruk, acz jednak kruk.
 
Awatar użytkownika
Hezor
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3788
Rejestracja: pn lip 23, 2007 10:31 pm

White Raven

śr paź 14, 2009 1:59 pm

Tylko, że może być skutecznie grany praktycznie tylko w taliach czarnych ^ białych, a nie czarnych V białych. Każda karta hybrydowa powinna móc grać w talii monokolor
 
Awatar użytkownika
Zephyel
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2230
Rejestracja: pt maja 01, 2009 10:12 pm

White Raven

śr paź 14, 2009 3:11 pm

Pogra spokojnie, przecież w mono W czy B też może grać Nip Gwyllion czy inny hybrydowiec.
 
Awatar użytkownika
Xolotl
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 166
Rejestracja: pt wrz 04, 2009 10:33 am

White Raven

śr paź 14, 2009 3:45 pm

Sacrifice White Raven if you control no other permanent that’s both white and black.

A może ;epiej: "Sacrifice White Raven unless you control other permanent that’s both white and black."?
Wydaje mi się że wizardsi preferują używanie "unless" niż "if no", albo "if don't".
 
Awatar użytkownika
Zephyel
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2230
Rejestracja: pt maja 01, 2009 10:12 pm

White Raven

śr paź 14, 2009 3:55 pm

Xolotl pisze:
Wydaje mi się że wizardsi preferują używanie "unless" niż "if no", albo "if don't".

Myślałem, że mnie w konia robisz - popatrzyłem, posprawdzałem i faktycznie - już pędzę poprawić ;]
 
Awatar użytkownika
Szatany
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 583
Rejestracja: ndz kwie 30, 2006 7:58 pm

White Raven

czw paź 15, 2009 4:51 pm

W cytacie powinno być it a nie he, bo to nie człowiek (he i she są zarezerwowane w angielskim dla ludzi, it dla zwierząt).
 
Awatar użytkownika
Xolotl
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 166
Rejestracja: pt wrz 04, 2009 10:33 am

White Raven

czw paź 15, 2009 6:15 pm

Nie zgodzę się :razz: Jest cos takiego jak personifikacja. I w tym wypadku mogłoby zostać 'he'. Oczywiście nadaje to krukowi idywidualnego i mocnego znaczenia, ale skoro przynosi perfekcyjny ład, to cos musi być na rzeczy:) Mogłoby być 'it', ale tak jak jest też może zostać.
Mnóstwo spersonifikowanych(nie tylko gramatycznie zwierząt) można znaleźć w "Animal Farm" Orwella. Tam każda świnia to indywiduum, polecam:)

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości