Zrodzony z fantastyki

 
Silvermoon
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: śr wrz 10, 2008 7:22 pm

Nowicjusz szuka rady-jaki system gier bitewnych wybrać

śr wrz 10, 2008 8:09 pm

Witam!

Jestem nowicjuszem i chciałbym zacząć zabawę w świecie gier bitewnych, tylko nie wiem co mam wybrać. Szukałem i natknąłem się na parę systemów i najbardziej mnie zaciekawiły dwa: WARHAMMER FB i KONFRONTACJA.

Nie wiem na który mam się zdecydować. Wiadomo oba światy mają własna ciekawą historię, rozgrywkę, "magię" i swoich fanów.

Wiem mniej więcej o podstawach sytemu, ale poza tym nic więcej. Nigdy nie widziałem na oczy jak toś gra (no może na youtubie, ale nic z tego nie wywnioskowałem) i w swoim mieście nie mam możliwości dowiedzieć się więcej.
Drodzy forumowicze i zagożali taktycy, czy dowódcy swoich armii , pomożecie mi?

1. Chciałbym wiedzieć (mniej więcej) jakie możliwości posiada system gry np. różnorodność taktyk, cechy postacji, rodzaje jednostek, wady i zalety itp.

2. Ile powinna liczyć moja armia.

3. ile mniej więcej musiałbym wydać na pierwszą grywalną armię. Do WFB i Konfrontacji (nie licząc podręczników, farb i narzędzi).

4. Jaka wielkość maty wystarczyłaby na przeprowadzenie bitwy

5. Jak wyglądają figurki w rzeczywistości (rozmiar, stylistyka, szczegóły)

6. I może ktoś zna jakąś stronę gdzie mógłbym zobaczyć bitwy np. z turnieju
:D
 
Awatar użytkownika
the czart
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1705
Rejestracja: pn lis 21, 2005 1:52 pm

sob wrz 13, 2008 9:03 pm

O konfrontacji niewiele wiem, ale moge ci sporo powiedzieć nieco o batlu :) .

Silvermoon pisze:
1. Chciałbym wiedzieć (mniej więcej) jakie możliwości posiada system gry np. różnorodność taktyk, cechy postacji, rodzaje jednostek, wady i zalety itp.

Wady są takie same w każdym systemie - są czaso- i kaso- żerne :razz: . Pozatym w kazdym balans lekko kuleje ( cóz, ideałów nie ma ). Co do taktyk i postaci to w WFB panuje wielka róznorodnosć - każda armia ma swoją specyfikę, własne zasady, szkoły magii ( znaczy się są też szkoły wspólne) modele i sposoby na zwyciestwo.

2. Ile powinna liczyć moja armia.

Ile chcesz :razz: . Rozmiar jest oganiczony tylko zasobnoscią portfela i checiami, ew. punktami na jakie sie gra ( choc to akurat małe oganiczenie) i specyfiką armii - mniej modlei bedzie w armii ogrów, wiecej ( dużo więcej ) w armii orków & goblinów :) .

Silvermoon pisze:
3. ile mniej więcej musiałbym wydać na pierwszą grywalną armię. Do WFB i Konfrontacji (nie licząc podręczników, farb i narzędzi).

Niemało - na armie turniejową ( czyli z pełnym malowaniem, kowersjami, pewnym zapasem na rózne konfigóracje armii ) wyjdzie ok 1500 zł. W konfrontacji to nie wiem .

4. Jaka wielkość maty wystarczyłaby na przeprowadzenie bitwy

Standardowe pole bitwy ma 72x48 cali ( czyli ok. 182 x 121 cm ), czasem na mniejsze punkty gra sie na sie na 48x48, w użyciu są tez formaty 48x60, czy 60x60 cali ale to margines.
Silvermoon pisze:


5. Jak wyglądają figurki w rzeczywistości (rozmiar, stylistyka, szczegóły)

Sam zobacz - http://uk.games-workshop.com/warhammer/armies/ . Ogólnie proporce są dosć "fantastyczne" co szczególnie widać choćby na krasnoludach .

Silvermoon pisze:
6. I może ktoś zna jakąś stronę gdzie mógłbym zobaczyć bitwy np. z turnieju

Poszukaj w google np."fotorelacja z turnieju WFB" , na pewno znajdziesz :) .
 
Silvermoon
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: śr wrz 10, 2008 7:22 pm

ndz wrz 14, 2008 3:17 pm

ok. Sprawdzę.
Dzięki.
 
Piterr
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: ndz maja 24, 2009 9:14 pm

ndz maja 24, 2009 9:28 pm

Ja gram w The lord of the rings ale to mogę ci powiedzieć:
1.Jeśli chodzi o taktykę to można np. cofać dobrych łuczników a na przód dawać mieczników wspieranych przez włóczników.
2.Możesz kupować dużo żeby mieć wybór. jednak w bitwach gra się zazwyczaj na punkty (każda figurka ma ileś punktów, podczas bitwy ustala się maksymalną liczbę punktów w danej grze).
3.Na razie nie musisz mieć dużo figurek. na początek dobre są zestawy początkowe(w władcy pierścieni dobry zestaw typu kopalnie morii kosztuje ok.180pln.
4.Ja gram na oko.
5.Jak figurki są z filmu to tak jak w filmie.
6. sam takiej szukałem...
 
Azrius
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 14
Rejestracja: czw wrz 11, 2008 3:19 pm

Re: Nowicjusz szuka rady-jaki system gier bitewnych wybrać

pt paź 09, 2009 9:37 pm

Hm... Jak już odsmażyłeś temat to ja napiszę że z kumplem szukam fajnego bitewniaka... Jego fundusz to 110zł, a mój to 200zł. Myśleliśmy nad WFB ale jednak ten temat oddalam bo nawet jak kupimy bitwę o przełęcz czaszki to muszę sporo wydać na farbki. Chodzi nam o jakiś system niedrogi i bardziej taktyczny niż full oddziałów. Co polecacie? Możecie mi wyjaśnić o co w tym będzie chodzić?
 
Awatar użytkownika
Crane
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 76
Rejestracja: wt lut 01, 2005 10:39 pm

Re: Nowicjusz szuka rady-jaki system gier bitewnych wybrać

pt paź 09, 2009 10:29 pm

Jeśli odstraszają was ceny farbek to raczej niewiele gier bitewnych jest w waszym zasięgu. Właściwie przy tak określonych funduszach to chyba tylko Mechwarrior wchodzi w rachubę, bo figurki są już pomalowane, system jest stary więc wiele figurek, nawet nowych można kupić za przysłowiowe grosze, jedyny minus to losowe zestawy figurek, chociaż później pojawiały się zestawy po 4 mechy gdzie było wiadomo co jest w środku takiego zestawu. Nie wiem czy pod gry bitewne można podciągnąć coś z serii "plansza plus figurki", w tym wypadku grono gier się powiększa o World of Warcraft, D&D Minis, Star Wars Minis, Monsterpocalypse plus cała masa gier od WizKids z ogólną nazwą ...clix. Są też alternatywy stricte planszowe takie jak Battlelore lub Space Hulk (ta druga gra trochę droższa i trudno dostępna, bo cały nakład wykupili fani :) ). Jeżeli jednak zdecydujecie się malować figurki to wydaje mi się, że jednym z niewielu sensownych wyborów jest Infinity, jest polska strona poświęcona tej grze, instrukcja jest dostępna w internecie (miała być też polska, ale jak to w tej chwili wygląda to nie wiem), jest polski dystrybutor gry i ceny figurek prawdopodobnie by wam odpowiadała. Zestawy startowe 6 figurek to wydatek ok 110zł, natomiast pojedyncze/podwójne modele to koszt w granicach 30/50zł za małe modele do ok 100zł za większe, a generalnie w grze nie używa się zbyt dużo modeli więc i skompletowanie jakiś sensowych armii to nie jest spory wydatek, w porównaniu do innych gier bitewnych oczywiście.
 
Azrius
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 14
Rejestracja: czw wrz 11, 2008 3:19 pm

Re: Nowicjusz szuka rady-jaki system gier bitewnych wybrać

sob paź 10, 2009 9:21 am

Dzięki za odpowiedź! Ceny farbek przebolejemy ^^. Na razie dokupi się tyle farbek ile można a później można dokupić resztę więc farbki nie będą problemem. Czekam na więcej rad... może Mordheim?
EDIT:
Zdecydowaliśmy się na młotka 40k. Kupujemy inwazję na czarną grań. Czy zasady dołączane do tego zestawu są wystarczające do gry? Wiem że później będziemy musieli kupić kodeksy naszych armii.
Ostatnio zmieniony sob paź 10, 2009 10:33 am przez Azrius, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Kumo
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 471
Rejestracja: pn maja 05, 2008 3:34 pm

Re: Nowicjusz szuka rady-jaki system gier bitewnych wybrać

sob paź 10, 2009 11:41 am

Jeśli jeszcze nie kupiliście, to może pomyślcie nad systemem typu "skirmish", nastawionym właśnie bardziej na taktykę niż starcie wielkich armii. Obecnie dość modne jest Infinity, można też popatrzeć za Warzone. Do tych gier na początek wystarczy po kilka - kilkanaście figurek na każdą stronę. Nie jestem pewien, czy zasad do Infinity nie można przypadkiem ściągnąć za friko. Przychodzą mi do głowy jeszcze Anima, Ambush Alley i Necromunda, ale raczej ciężko je dostać.
Ostatnio zmieniony sob paź 10, 2009 11:54 am przez Kumo, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Azrius
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 14
Rejestracja: czw wrz 11, 2008 3:19 pm

Re: Nowicjusz szuka rady-jaki system gier bitewnych wybrać

sob paź 17, 2009 6:10 pm

Wziąłem marinsów z Aobr i mam jedno pytanie na przyszłość. Czy można łączyć różne zakony marines?
 
Awatar użytkownika
the czart
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1705
Rejestracja: pn lis 21, 2005 1:52 pm

Nowicjusz szuka rady-jaki system gier bitewnych wybrać

sob paź 17, 2009 8:51 pm

Czy można łączyć różne zakony marines?

Kolorystycznie jak najbardziej tak. Zasadami nie, chyba, że masz jasno zapisane, że jest inaczej.
 
Azrius
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 14
Rejestracja: czw wrz 11, 2008 3:19 pm

Re: Nowicjusz szuka rady-jaki system gier bitewnych wybrać

ndz paź 18, 2009 12:46 pm

I jeszcze jedno. Wiecie może jakie makiety na początek zrobić. Z farbkami plakatowymi itp. by nie były drogie. Znacie może taką stronę bo na polterze trochę mało tego.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość