Zrodzony z fantastyki

 
dum_pl
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 16
Rejestracja: czw paź 08, 2009 9:47 pm

Wyjście z podmroku

ndz paź 25, 2009 8:05 pm

WItam chciałem zapytaćczy ktośzna jakieśwyjście z podmroku? Weszłem w okolicach waterdeepi nie znam wyjściam mam drowa, którym wszedłem. Proszę o pomoc. Z góry dziękuję i pozdrawiam :rockpunk:
 
Awatar użytkownika
Ginden
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 831
Rejestracja: pt gru 19, 2008 1:15 pm

Wyjście z podmroku

ndz paź 25, 2009 8:15 pm

Użyj teleportacji, Luke.
Zwykłe wymiarowe drzwi, rzucone przez postać na 7 poziomie czarującego, pozwalają się wydostać z dowolnej jaskini, jeśli do powierzchni jest mniej niż 504 metry, za cenę 2k6 obrażeń.
dum_pl pisze:
mam drowa, którym wszedłem.

Wszedłeś drowem? Rozetnij go od środka!
 
Awatar użytkownika
Froger
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 560
Rejestracja: wt lut 05, 2008 4:52 pm

Re: Wyjście z podmroku

ndz paź 25, 2009 8:25 pm

Weszłem...

Ja spytałbym się kogoś. "Sorka stary, nie wiesz czasem gdzie tu macie wyjście?" A tak z innej beczki, nie możesz wyjść wejściem?
Ostatnio zmieniony ndz paź 25, 2009 8:27 pm przez Froger, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
dum_pl
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 16
Rejestracja: czw paź 08, 2009 9:47 pm

Re: Wyjście z podmroku

ndz paź 25, 2009 8:28 pm

Froger pisze:
Weszłem...

A tak z innej beczki, nie możesz wyjść wejściem?


Nie gdyżwskoczyłem do stutni przez którąjuż nie wyjdę
 
Awatar użytkownika
Froger
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 560
Rejestracja: wt lut 05, 2008 4:52 pm

Wyjście z podmroku

ndz paź 25, 2009 9:08 pm

Owned, heheh.

Jaki masz poziom? Jesteś jednoosobową drużyną?
 
Awatar użytkownika
Ginden
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 831
Rejestracja: pt gru 19, 2008 1:15 pm

Wyjście z podmroku

ndz paź 25, 2009 9:10 pm

Czym grasz tak w ogóle?
dum_pl pisze:
Nie gdyżwskoczyłem do stutni przez którąjuż nie wyjdę

Czemu nie wyjdziesz? W wąskich szybach wspinać się niesamowicie łatwo, wiem z doświadczenia. Można nawet się zatrzymywać by odpocząć, plecami opierając się o ścianę, a nogami zapierając o przeciwległą. :P
Ze studnią byłoby jednak trudniej, bo jest okrągła...
 
Awatar użytkownika
Froger
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 560
Rejestracja: wt lut 05, 2008 4:52 pm

Wyjście z podmroku

ndz paź 25, 2009 9:14 pm

Właśnie dlatego pytam który ma poziom. Nie sądzisz, że śmiesznym byłoby gdyby 10 poziomowa postać nie mogła wyjść ze studni?
 
Awatar użytkownika
Bel esprit
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 281
Rejestracja: czw sty 11, 2007 6:14 pm

Wyjście z podmroku

ndz paź 25, 2009 9:36 pm

Podmrok powstrzymuje pewne formy teleportacji, dlatego wymiarowe drzwi mogą nie być rozwiązaniem.
Z drugiej strony, drow, który weszedł do Podmroku, powinien być raczej zadowolony.
A jeśli to drow szlachic, to powinien wylewitować.
Może też siedzieć na dnie tej studni i krzyczeć, czekając, aż jakaś dobra dusza go wyciągnie.
Jeśli to okolice Waterdeep, to może spróbować dotrzeć do Skullportu, a tam już prosta droga na powierzchnię.
 
Awatar użytkownika
Khemlish Val'Drach
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1055
Rejestracja: czw gru 01, 2005 6:00 pm

Re: Wyjście z podmroku

ndz paź 25, 2009 9:41 pm

Nie ma czegoś takiego jak oficjalne wyjścia z Podmroku. Podmrok to labirynt. To gdzie mogą być wyjścia zazwyczaj poznaje się po tym gdzie wypady robią Drowy i Deugarowie.
Ale zgadzam się z poprzednikiem. Skullport to dobry wybór
Ostatnio zmieniony ndz paź 25, 2009 10:04 pm przez Khemlish Val'Drach, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Radnon
Szef działu
Szef działu
Posty: 4465
Rejestracja: czw maja 06, 2004 3:35 pm

Re: Wyjście z podmroku

ndz paź 25, 2009 10:01 pm

Oczywiście wyjścia z Podmroku można umieścić wlaściwie w dowolnym miejscu, bo większość takich miejsc nie jest zaznaczona na mapach. Mimo to istnieje kilka znanych przejść. W okolicach Waterdeep będzie to przede wszystkim Podgóra (niższe poziomy łączą się z Podmrokiem i ongiś zostały wykorzystane do wybicia żyjących tu krasnoludów) oraz wspomniany wyżej Skullport. Poza tym chodzą słuchy, że niektóre krypty w Mieście Umarłych łączą się ze światem poniżej. Wejścia można znaleźć też na otaczających Miasto Wspaniałości wzgórzach oraz w Lesie Ardeep.
 
Szkieletor
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: ndz paź 25, 2009 7:11 pm

Wyjście z podmroku

pn paź 26, 2009 2:57 pm

Pytanie nie powinno brzmieć "jak wyjść z Podmroku", ale "gdzie są jakieś znane wyjścia".
Jestem MP duma, napotkali studnię która łączy się z jeziorem w Podmroku, drużyna zdecydowała tam wejść, ale jeszcze nie teraz. Przez tą studnię by nie wyszli z powrotem, a ja jako początkujący MP nie doczytałem jeszcze o jakiś znanych wyjściach, o czym poinformowałem graczy. I oczywiście zaradny dum musiał tutaj spytać. :wink:
Dziękuje wszystkim za odpowiedzi, teraz już wszystko wiem :wink:
 
Awatar użytkownika
Bel esprit
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 281
Rejestracja: czw sty 11, 2007 6:14 pm

Wyjście z podmroku

pn paź 26, 2009 3:01 pm

Jeśli nie doczytałeś o znanych wyjściach (co wcale nie byłoby konieczne), po prostu wymyśł własne. Najlepiej będzie przystawać do Twoich pomysłów. Pamiętaj, to Twój świat i Ty go kreujesz :wink:
 
Awatar użytkownika
Kamulec
Administrator, Koordynator społeczności
Administrator, Koordynator społeczności
Posty: 2341
Rejestracja: sob lip 09, 2005 12:32 pm

Wyjście z podmroku

śr paź 28, 2009 11:55 am

Gracz raczej nie powinien tego wiedzieć, a w każdym razie BG.
Wyjście przez Podgórę (tak, jak i ogółem egzystencja w Podmroku) rokuje małe szanse na przeżycie, dla postaci niewysokopoziomowych

Odnośnie lewitacji drowiej szlachty - tego nie ma w wydanych po polsku podręcznikach do 3.0, ani SRD 3.5, ani Lśniącym Południu, w związku z czym mała szansa, by dana osoba to wprowadzał na swoich sesjach. Nie wiem nawet, czy w jakimkolwiek podręczniku jest taka zasada (co nie zmienia faktu, że to MP kreuje świat).

Bel esprit pisze:
Podmrok powstrzymuje pewne formy teleportacji, dlatego wymiarowe drzwi mogą nie być rozwiązaniem.
Patrz wyżej.

Ginden - używanie wymiarowych drzwi gdy nie wie się, na jakiej głębokości się jest to krok samobójczy, o ile nie ma się zdolności latania lub spadania jak piórko. Chyba, że będzie się za głęboko - wtedy i te zaklęcia nie uratują.

Bel esprit pisze:
Może też siedzieć na dnie tej studni i krzyczeć, czekając, aż jakaś dobra dusza go wyciągnie.

To raczej nie jest typowa studnia. Zresztą jak pokrzyczą, to ich coś zje.
Ostatnio zmieniony śr paź 28, 2009 11:57 am przez Kamulec, łącznie zmieniany 2 razy.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Bel esprit
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 281
Rejestracja: czw sty 11, 2007 6:14 pm

Re: Wyjście z podmroku

śr paź 28, 2009 3:51 pm

Kamulec pisze:
Odnośnie lewitacji drowiej szlachty - tego nie ma w wydanych po polsku podręcznikach do 3.0, ani SRD 3.5, ani Lśniącym Południu, w związku z czym mała szansa, by dana osoba to wprowadzał na swoich sesjach. Nie wiem nawet, czy w jakimkolwiek podręczniku jest taka zasada (co nie zmienia faktu, że to MP kreuje świat).


Owszem, jest. W podręczniku Podmrok do edycji 3.5 jest atut Drow szlachetnego rodu. Pozwala raz dziennie użyć lewitacji jako zdolności czaropodobnej.

Kamulec pisze:
Bel esprit pisze:
Podmrok powstrzymuje pewne formy teleportacji, dlatego wymiarowe drzwi mogą nie być rozwiązaniem.
Patrz wyżej.


Również patrz wyżej. W podmroku istnieje faerzress, który ma szeroki wpływ na magię. Postaci używające tam teleportacji muszą zdać test Czarostwa o ST 35.

Kamulec pisze:
Bel esprit pisze:
Może też siedzieć na dnie tej studni i krzyczeć, czekając, aż jakaś dobra dusza go wyciągnie.

To raczej nie jest typowa studnia. Zresztą jak pokrzyczą, to ich coś zje.


Skąd wiesz, że nietypowa? Jest powiedziane, że studnia i nic więcej.
Ostatnio zmieniony śr paź 28, 2009 3:52 pm przez Bel esprit, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
goracepapu
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 801
Rejestracja: czw lip 30, 2009 9:44 pm

Re: Wyjście z podmroku

śr paź 28, 2009 4:26 pm

Użyj teleportacji, Luke.
Zwykłe wymiarowe drzwi, rzucone przez postać na 7 poziomie czarującego, pozwalają się wydostać z dowolnej jaskini, jeśli do powierzchni jest mniej niż 504 metry, za cenę 2k6 obrażeń.


Niestety czar nie precyzuje do której konkretnej wolnej przestrzeni, więc możesz się cofnąć do punktu wyjścia.
 
Awatar użytkownika
Ginden
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 831
Rejestracja: pt gru 19, 2008 1:15 pm

Wyjście z podmroku

śr paź 28, 2009 4:31 pm

Kamulec pisze:
Ginden - używanie wymiarowych drzwi gdy nie wie się, na jakiej głębokości się jest to krok samobójczy, o ile nie ma się zdolności latania lub spadania jak piórko.

Wyobrażasz sobie maga, który ma dostęp do wymiarowych drzwi, a nie ma do spadania jak piórko? :O
Niestety czar nie precyzuje do której konkretnej wolnej przestrzeni, więc możesz się cofnąć do punktu wyjścia.

A przypadkiem nie chodziło o najbliższą wolną przestrzeń?
 
Awatar użytkownika
Khemlish Val'Drach
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1055
Rejestracja: czw gru 01, 2005 6:00 pm

Re: Wyjście z podmroku

śr paź 28, 2009 4:35 pm

Dodam od siebie, że faerzress jest też powodem niszczenia broni i ekwipunku drowów.

Skąd wiesz, że nietypowa? Jest powiedziane, że studnia i nic więcej.


Poza tym Górny Podmrok zaczyna dużo głębiej niż głębokość studnii. Ale załóżmy, że studnia wpada do jaskini bięgnącej głęboko pod ziemie aż do podmroku. Wszystkie stwory Podmroku starają się trzymać zdala od powierzchni ze względu na światłowstret. Więc szansa, że stworzenie z Podmroku czy inne zostanie zwabione krzykami uwięzionej w studni osoby jest nikłe. Chyba że coś regularnie wpada do owej Studnii.
To troche tak jak by w WHRPG w kanałach pod zamkiem w którym nie ma nic ciekawego miały się pojawić Skaveny tylko dlatego, że to kanały.
 
Obliv
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 109
Rejestracja: sob lip 22, 2006 8:44 pm

Re: Wyjście z podmroku

śr paź 28, 2009 4:41 pm

Kamulec pisze:

(...)

Odnośnie lewitacji drowiej szlachty - tego nie ma w wydanych po polsku podręcznikach do 3.0, ani SRD 3.5, ani Lśniącym Południu, w związku z czym mała szansa, by dana osoba to wprowadzał na swoich sesjach. Nie wiem nawet, czy w jakimkolwiek podręczniku jest taka zasada (co nie zmienia faktu, że to MP kreuje świat).

(...)



Z tego co pamiętam w Races of Faerun widnieje ten talent... Podręcznik ten wydano po polsku ;)

*Edit* ( Link usunięty )
( nie wiem czy regulamin forum zezwala na link do tej strony, jeżeli nie przepraszam )
Ostatnio zmieniony czw paź 29, 2009 9:29 am przez Obliv, łącznie zmieniany 2 razy.
Powód:
 
Awatar użytkownika
goracepapu
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 801
Rejestracja: czw lip 30, 2009 9:44 pm

Re: Wyjście z podmroku

śr paź 28, 2009 4:48 pm

Też mi się tak wydawało, ale niestety nie

If you arrive in a place that is already occupied by a solid body, you and each creature traveling with you take 1d6 points of damage and are shunted to a random open space on a suitable surface within 100 feet of the intended location.
 
Awatar użytkownika
Kamulec
Administrator, Koordynator społeczności
Administrator, Koordynator społeczności
Posty: 2341
Rejestracja: sob lip 09, 2005 12:32 pm

Re: Wyjście z podmroku

śr paź 28, 2009 10:00 pm

Wyobrażasz sobie maga, który ma dostęp do wymiarowych drzwi, a nie ma do spadania jak piórko? :O

Tak. O ile nie jest to jego zakazana szkoła jasne, że może w miarę łatwo zdobyć to zaklęcie, ale nie w Podmroku - zapominasz zresztą o towarzyszach maga.

Owszem, jest.

Przypuszczam, że więcej MP nie stosuje tego podręcznika, niż stosuje.

Obliv - ta strona łamie prawa autorskie.
 
Awatar użytkownika
Bel esprit
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 281
Rejestracja: czw sty 11, 2007 6:14 pm

Re: Wyjście z podmroku

czw paź 29, 2009 3:04 pm

Kamulec pisze:
Wyobrażasz sobie maga, który ma dostęp do wymiarowych drzwi, a nie ma do spadania jak piórko? :O

Tak. O ile nie jest to jego zakazana szkoła jasne, że może w miarę łatwo zdobyć to zaklęcie, ale nie w Podmroku

Czyżby Podmrok blokował oprócz teleportacji także czar Spadanie jak piórko? O tym nie wiedziałem. A podręcznik Podmrok, którego używam, nie wspomina nic o tym.

Kamulec pisze:
Przypuszczam, że więcej MP nie stosuje tego podręcznika, niż stosuje.

Na czym opierasz swoje przypuszczenia? Jest wydany po polsku, jest tani, jest opatrzony logiem Forgotten Realms - czegóż jeszcze trzeba, aby zachęcić wszystkich nieprzekonanych do niego MP? Poza tym, pomimo, że zdarzają się MP pozbawieni tegoż podręcznika, nie neguje to faktu, że zawarte w nim informacje są kanoniczne i oficjalne.
 
Awatar użytkownika
goracepapu
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 801
Rejestracja: czw lip 30, 2009 9:44 pm

Re: Wyjście z podmroku

czw paź 29, 2009 3:55 pm

Przypuszczam, że więcej MP nie stosuje tego podręcznika, niż stosuje.


A ja twierdzę, że wszyscy go używają.

Tak. O ile nie jest to jego zakazana szkoła jasne, że może w miarę łatwo zdobyć to zaklęcie, ale nie w Podmroku - zapominasz zresztą o towarzyszach maga.


A wizard begins play with a spellbook containing all 0-level wizard spells (except those from her prohibited school or schools, if any; see School Specialization, below) plus three 1st-level spells of your choice. For each point of Intelligence bonus the wizard has, the spellbook holds one additional 1st-level spell of your choice. At each new wizard level, she gains two new spells of any spell level or levels that she can cast (based on her new wizard level) for her spellbook. At any time, a wizard can also add spells found in other wizards’ spellbooks to her own.


Nie widzę tu wzmianki o tym , że w podmroku nie dostaję się zaklęć, ani o tym , że podmrok w jakiś sposób ogranicza zdobywanie zaklęć.

No i kto o zdrowych zmysłach odrzuca najlepszą szkołę magii(od razu po przyzwaniu)

Rozmawiamy o tym co jest kanoniczne i oficjalne, a nie o Houserulach jakie wprowadzasz w swoich grach. Nie narzucaj innym swojej wizji świata. Jeżeli już to robisz, dobrze byłoby zaznaczyć ten fakt, ponieważ później ktoś będzie traktował twoje słowo jako oficjalną zasadę, którą nie jest.
Ostatnio zmieniony czw paź 29, 2009 4:02 pm przez goracepapu, łącznie zmieniany 2 razy.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Kamulec
Administrator, Koordynator społeczności
Administrator, Koordynator społeczności
Posty: 2341
Rejestracja: sob lip 09, 2005 12:32 pm

Wyjście z podmroku

pt paź 30, 2009 2:24 pm

goracepapu, nie wprowadzaj nie przyjemnej atmosfery. Nadużywanie wypowiedzi ironicznych i sarkastycznych moim zdaniem do tego prowadzi.

Czyżby Podmrok blokował oprócz teleportacji także czar Spadanie jak piórko? O tym nie wiedziałem. A podręcznik Podmrok, którego używam, nie wspomina nic o tym.

A co ja napisałem? Mag trafia do Podmorku. Nie ma w księdze zaklęć spadania jak piórko (tak, tylko niektórzy mają to zaklęcie, nie jest ono niezbędne). Na powierzchni poszedł by do sklepu ze zwojami i przepisał do księgi. W Podmroku tak łatwo nie jest,

Na czym opierasz swoje przypuszczenia? Jest wydany po polsku, jest tani, jest opatrzony logiem Forgotten Realms - czegóż jeszcze trzeba, aby zachęcić wszystkich nieprzekonanych do niego MP?
Jest to podręcznik do 3.5. Jest to podręcznik opisujący krainę. Osoby grające w 3.0 (np. ja) raczej go nie kupią. Grający w 3.5 najpierw kupią raczej podstawkę, OŚ, Przewodnik Gracza po Faerunie.

Rozmawiamy o tym co jest kanoniczne i oficjalne, a nie o Houserulach jakie wprowadzasz w swoich grach.

I właśnie tu się mylisz. Nie rozmawiamy o tym, co oficjalne, lecz o grze prowadzonej przez Szkieletora. I w mej ocenie, o ile korzysta legalnie z podręczników, jest mniejsza szansa, że nie ma tego podręcznika, niż że go ma.

Sądzę, iż możemy skończyć tą nie związaną z tematem dyskusję.

_____________________
Ad. poniższych:
Nie zgadzam się z wieloma fragmentami poniższych wypowiedzi, ale nie odczuwam potrzeby odpowiadania, by przeciągać niczemu nie służącą dyskusję nie na temat.
Ostatnio zmieniony sob paź 31, 2009 12:08 am przez Kamulec, łącznie zmieniany 4 razy.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Ginden
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 831
Rejestracja: pt gru 19, 2008 1:15 pm

Wyjście z podmroku

pt paź 30, 2009 4:29 pm

Kamulec pisze:
tak, tylko niektórzy mają to zaklęcie, nie jest ono niezbędne

Nie wiem, co robią inni, wiem, że dla mnie to must have - chroni przed większością wilczych dołów, zrzuceniem przez smoka z wy6sokosći, teleportacją w bardzo wysokie miejsce i tym podobne. A na 1 poziomie bierze się magiczny pocisk, tłuszcz i czary użytkowe.
Kamulec pisze:
Osoby grające w 3.0 (np. ja) raczej go nie kupią.

Kto gra w 3.0 jeszcze? :O Kilku pasjonatów.
Kamulec pisze:
I w mej ocenie, o ile korzysta legalnie z podręczników, jest mniejsza szansa, że nie ma tego podręcznika, niż że go ma.

2/3 graczy DnD korzysta z podręczników z Internetu, tak na oko. Więc jest większa szansa, że ma, niż nie ma.
goracepapu pisze:
No i kto o zdrowych zmysłach odrzuca najlepszą szkołę magii(od razu po przyzwaniu)

Może jakiś bardzo specyficzny build?
Sądzę, iż możemy skończyć tą nie związaną z tematem dyskusję.

Po co?
Ostatnio zmieniony pt paź 30, 2009 4:30 pm przez Ginden, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Khemlish Val'Drach
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1055
Rejestracja: czw gru 01, 2005 6:00 pm

Re: Wyjście z podmroku

pt paź 30, 2009 5:56 pm

Sorry twoje myśłenie jest troche błędne Kamulec.
Jest to podręcznik do 3.5. Jest to podręcznik opisujący krainę. Osoby grające w 3.0 (np. ja) raczej go nie kupią. Grający w 3.5 najpierw kupią raczej podstawkę, OŚ, Przewodnik Gracza po Faerunie.

Tak sie składa że jest to podręcznik źródłowy więc nie widze powodu byś nie mógł go wykorzystywać w 3.0. Szczególnie jeśli idzie o wiedze teoretyczną. Mechaniczną można zawsze dostosować. Prawda jest taka że po informacje fabularne siegnąc można do wcześniejszcy edycji również.
Kto gra w 3.0 jeszcze? :O Kilku pasjonatów.

Zaś co do ciebie Ginden to nie zachowuj się jak byś był głosem opinii publicznej. Tak się składa że wielu ludzi gra w podobnie jak ja w Mixa 3.0 z 3.5. Dlaczego? Cześć z nich nawet nie wie, że istniały jakieś zmiany tego typu. Kolejna część kupiła dawno podręczniki 3.0 i widząc poprawione wersje 3.5 albo nie miała kasy kupić ją albo uznała, że nie bedzie wydawać kasy na zmienioną "szate graficzną" choć zmienione zostało coś więcej. Jeszcze innym (jak mnie i moim kumplom) nie podobają się zmiany mechaniczne jakie wprowadzone zostały w 3.0 (mnie osobiście niepodoba się zmiana właściwości adamantytu). Jeszcze inni wiedze o 3.5 biorą głównie z SRD, bo nie stać ich na podręcznik. Tylko jak tu do kumpla na strych peceta zabrać z netem (nie wspominając o rozwalanym klimacie). Więc kończą z podręcznikiem 3.0.
To że owi ludzie nie zabierają głosu na tym forum nie znaczy że ich nie ma.
2/3 graczy DnD korzysta z podręczników z Internetu, tak na oko. Więc jest większa szansa, że ma, niż nie ma.

To akurat ciemna karta przemysłu RPG. Doprowadziło to do upadku polskiego WHRPG.

Ale żeby nie było offtopu.
Przyznam racje co do magii Gindenowi. Mag może mieć jakiś specjalny build. Postać nastawioną na klimat a nie na potęge. Sam prowadziłem kiedyś drowiemu czarodziejowi, który nastawiony był nie na potężne czary, ale na wytwarzanie magicznych przedmiotów.

I właśnie tu się mylisz. Nie rozmawiamy o tym, co oficjalne, lecz o grze prowadzonej przez Szkieletora. I w mej ocenie, o ile korzysta legalnie z podręczników, jest mniejsza szansa, że nie ma tego podręcznika, niż że go ma.

Te dwie wersje nie muszą się wykluczać.

Powiem tylko Szkieletorowi (i mam nadzieje że nie utonie ta informacja w morzu docinek) by wziął mapę Faerunu, którą dostał z podręcznikiem ZK: OS i za każdym razem gdy naniesie jakieś własne wejście na mapę by robił sobie na osobnej kartce notatke co do jego położenia. Mały opis i wytyczne co do jego położenia. I tyle. Podobnie rób ze zmianami wprowadzonymi przez graczy.
 
Awatar użytkownika
goracepapu
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 801
Rejestracja: czw lip 30, 2009 9:44 pm

Re: Wyjście z podmroku

pt paź 30, 2009 9:56 pm

goracepapu, nie wprowadzaj nie przyjemnej atmosfery. Nadużywanie wypowiedzi ironicznych i sarkastycznych moim zdaniem do tego prowadzi.


Moim zdaniem taką atmosferę wprowadza mijanie się z podręcznikami.

A co ja napisałem? Mag trafia do Podmorku. Nie ma w księdze zaklęć spadania jak piórko (tak, tylko niektórzy mają to zaklęcie, nie jest ono niezbędne). Na powierzchni poszedł by do sklepu ze zwojami i przepisał do księgi. W Podmroku tak łatwo nie jest,


Jak to nie jest, w każdym mieście w Podmroku jest bazarek. Na 1 poziomie masz do wyboru około 7 zaklęć 1 poziomu. Jeżeli jest tak jak twierdzisz, to skąd w Podmroku taki rozkwit magów, skoro nie ma dostępu do czarów ?

Jest to podręcznik do 3.5. Jest to podręcznik opisujący krainę. Osoby grające w 3.0 (np. ja) raczej go nie kupią. Grający w 3.5 najpierw kupią raczej podstawkę, OŚ, Przewodnik Gracza po Faerunie.


Oficjalną wersją jest 3.5, każda dyskusja automatycznie odwołuje się do wersji 3.5 chyba, że autor zaznaczy inaczej. Ja kupiłbym na początku Underdark, albo Unproachable East. Podręczniki takie jak FRCS i PGtF, są dla mnie zbyt ogólne, żeby były do czegoś przydatne. Dopóki temat nie jest w 4 edycji dotyczy 3.5 .

I właśnie tu się mylisz. Nie rozmawiamy o tym, co oficjalne, lecz o grze prowadzonej przez Szkieletora. I w mej ocenie, o ile korzysta legalnie z podręczników, jest mniejsza szansa, że nie ma tego podręcznika, niż że go ma.


Nie, rozmawiamy o tym co oficjalne dopóki, autor wątku nie sprecyzuje jakich houserulów użył, albo przedstawi swoją wizję świata- nie rób tego za niego. Ciesze się , że sprecyzowałeś iż jest to twoja ocena.

To akurat ciemna karta przemysłu RPG. Doprowadziło to do upadku polskiego WHRPG.


Proszę nie poruszajmy tu piractwa i hasła"jeżeli by nie spiracił, to na pewno by kupił"

Żeby nie było offtopa.

Rzuć czar pajęcza wspinaczka i wejdź po studni. W podręczniku Underdark (podmrok) jest pełna mapa miast i różnych dupereli podmorku. Nie jestem pewien czy są tam zejścia, ale dam sobie uciąć rękę, że w jakimś podręczniku na pewno są.
Ostatnio zmieniony pt paź 30, 2009 10:16 pm przez goracepapu, łącznie zmieniany 2 razy.
Powód:
 
dum_pl
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 16
Rejestracja: czw paź 08, 2009 9:47 pm

Wyjście z podmroku

pt mar 26, 2010 8:32 pm

Panowie ja tu napisałem o wersji 3.5, a i co do pajęczej wspinaczki to też dobry pomysł. Niestety ale już byliśmy kilka razy w podmroku, trochę porozwalaliśmy :lol: ale jest w porządku. A i podręczniki Szkieletora były legalnie kupione w księgarni na zamówienie. Dziękuję wszystkim za odpowiedź na mój temat. Jeżeli chcecie to oczywiści piszcie tutaj i rozmawiajcie, a ja z chęcią będę czytał wasze posty. Jakby to powiedział Szkieletor papa :lol:

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości