Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
Maskow
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 84
Rejestracja: czw maja 22, 2008 11:43 pm

Krasnoludzka Wielka Tarcza

czw paź 29, 2009 6:37 pm

Krasnoludzka Wielka Tarcza (ze szpikulcami) 50sz
KP +3
Kara do testów z pancerza -3
Niepowodzenie czarów wtajemniczeń 25%
waga 17,5 kg
obrażenia 1k6 (x2), kłute

Okrągła wielka tarcza została stworzona z zamysłem używania jej oburącz by zwiększyć tym samym możliwości defensywne i wykorzystać siłę obrońcy nie rezygnując jednocześnie z obrony. Posiada dwa uchwyty, jednak przymocowywuje się ją do jednego ramienia. Produkowana jest tylko w wersji stalowej i ze szpikulcami, gdyż są one jedyną bronią użytkownika. Ponieważ używa się jej oburącz do obrażeń dodawany jest półtorakrotny modyfikator z siły.
Nie wymaga dodatkowych atutów ponad biegłość w tarczach i biegłość w broni żołnierskiej w celu atakowania szpikulcami.
 
Awatar użytkownika
Malaggar
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3222
Rejestracja: ndz cze 01, 2003 3:36 pm

Krasnoludzka Wielka Tarcza

czw paź 29, 2009 6:42 pm

zamysłem używania jej oburącz by zwiększyć tym samym możliwości defensywne i wykorzystać siłę obrońcy nie rezygnując jednocześnie z obrony.
To zdanie jest bez sensu. Generalnie przedmiot z kosmosu...
 
Awatar użytkownika
Gwjazdor
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1287
Rejestracja: czw sty 25, 2007 10:53 pm

Krasnoludzka Wielka Tarcza

pt paź 30, 2009 12:08 am

A mi się całkiem podoba :wink: Ale wg mnie powinna mieć większe niepowodzenie czarów wtajemniczeń, w końcu ciężko by to było trzymać jedną łapą, machając drugą. Chociaż nie wiem czy nie rozsądniej byłoby po prostu zrobić z tego pawęż ze szpikulcami, którą trzeba cały czas trzymać. No chyba, że w zamyśle ma być mniejsza od pawęży...
 
Awatar użytkownika
Radnon
Szef działu
Szef działu
Posty: 4465
Rejestracja: czw maja 06, 2004 3:35 pm

Re: Krasnoludzka Wielka Tarcza

pt paź 30, 2009 10:48 am

Mi natomiast przedmiot niezbyt się podoba. Sama idea tarczy dającej większe KP niż normalna duża tarcza jest całkiem interesująca, ale konieczność używania jej oburącz i stosunkowo niewielkie obrażenia sprawiają, że nie jest to specjalnie użyteczny sprzęt. Chyba nawet tak defensywnie walcząca rasa jak krasnoludy nie zdecydowałaby się na poświęcenie możliwości używania normalnej broni w zamian za niewielki przyrost osłony. Podsumowując jestem raczej na nie.
 
Awatar użytkownika
Maskow
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 84
Rejestracja: czw maja 22, 2008 11:43 pm

Krasnoludzka Wielka Tarcza

sob paź 31, 2009 1:02 pm

Dziękuję za wszystkie opinie.
Malaggar - Czytam to zdanie i czytam i jakoś sens w nim dostrzegam. Oczywiście, mogę być w błędzie, ale póki nikt więcej się do tego nie przyczepi to przy nim zostanę :wink:
A i miłoby było się dowiedzieć cóż takiego jest z kosmosu - bo to jedno słowo niewiele mówi mi na temat tego dlaczego tarcza nie przypadła Tobie do gustu.
Gwjazdor - Niepowodzenie czarów wtajemniczeń porównywałem do tarczy małej i dużej. Nie wziąłem jednak pod uwagę tego, że jest oburęczna, więc jak najbardziej się z tą uwagą zgadzam. Ale jaka wartość konkretnie się nada to nie jestem jeszcze pewien (35-40%?). I raczej mniejsza niż pawęż.
Radnon - Sam używam tej tarczy stosunkowo długo i udało się już ją wykorzystać zarówno w przypadku BN'a jak i przez gracza (który w dodatku nie był nawet krasnoludem a ludzkim kapłanem) i nie zauważyłem by jakoś specjalnie odstawała w którąkolwiek stronę (no ale to moje osobiste odczucie - chociaż drużyna też nigdy nie powiedziała na nią złego słowa). I moim zdaniem teoretycznie niskie obrażenia dobrze rekompensuje większy modyfikator z siły ale w sumie lepiej, że wydaje się być za słaba niż jakby miała być za dobra więc i tą, jaky nie patrzeć negatywną opinię, przyjmuję bardzo dobrze :)
 
Awatar użytkownika
Radnon
Szef działu
Szef działu
Posty: 4465
Rejestracja: czw maja 06, 2004 3:35 pm

Re: Krasnoludzka Wielka Tarcza

sob paź 31, 2009 1:35 pm

Skoro przedmiot został przetestowany w praktyce i sprawdzał się całkiem dobrze to jestem chyba zmuszony cofnąć stwierdzenie o jego małej użyteczności. W związku z tym mogę uznać, że dla niektórych postaci tego typu tarcza może być ciekawym wyborem, na tej samej zasadzie co bardziej oryginalne bronie egzotyczne.

Dzięki za wyjaśnienie.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość