Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
shakh
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 207
Rejestracja: pn mar 01, 2004 2:38 am

Znani Psionicy w Faerunie

czw kwie 17, 2008 10:38 pm

Czy macie może jakieś informacje (historia i statystyki) na temat znanych faeruńskich epików. potrzebne mi są do kampanii.
 
Awatar użytkownika
Voaraghamanthar
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 176
Rejestracja: wt gru 18, 2007 12:43 pm

czw kwie 17, 2008 10:58 pm

Mamy. Kłania się fragment "Przewodnika gracza po Faerunie" pod tytułem "Psionika w Faerunie", a także ta stronka.
 
Awatar użytkownika
shakh
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 207
Rejestracja: pn mar 01, 2004 2:38 am

czw kwie 17, 2008 11:06 pm

potrzebuje około 20 znając dociekliwość moich graczy i niespodzianki jakie im przygotowałem...
 
Awatar użytkownika
Suldarr'essalar
Arcypsion
Arcypsion
Posty: 13173
Rejestracja: sob maja 28, 2005 9:27 pm

pt kwie 18, 2008 11:19 am

Najpotężniejszą istotą psioniczną jest Encephalithid, elder brain miasta Oryndoll 20 poziomów telepaty (co daje mu ML 40). Jego moce są niewykrywalne dla śmiertelników. Posiada macki Illsensine boga illithidów.
W samym Oryndoll znajdziesz mnóstwo epickich postaci (illithidów), wśród nich np. Tharcereli psion 18, Cephalossk cleryk illsensine 18, czy Z'dusk psychowojownik 6/elocator 10.

Jest również Iolaum, czy też Wyrocznia z Ellyn'taal, elder brain licz 40 poziomowy arkanista z Netherilu (w zasadzie jedyna istota dorównująca potędze Encephalidowi).

Z innych, tym razem nie-illithidzkich, mamy The Sybil (seer 11/psion uncarnate 10), Kimmuriel Oblodra prawdopodobnie też będzie epickim psionem.

Wysokopoziomowych psionów posiada także Waterdeep i Athkathla, aczkolwiek nie są wymienieni z imienia, ani z poziomów. Można zakładać, że będzie tam minimum jeden epicki psionik.

Pod Dagger Hills jest kompleks jaskiń, gdzie jest sporo nieumarłych Jhaamdathczyków. Tam również można napotkać sporo psioników (Spectral Savants), ale raczej nie ma tam nikogo na poziomach epickich.
 
Awatar użytkownika
shakh
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 207
Rejestracja: pn mar 01, 2004 2:38 am

pt kwie 18, 2008 7:48 pm

thx
 
Awatar użytkownika
Brilchan
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 4532
Rejestracja: śr cze 20, 2007 8:49 pm

Znani Psionicy w Faerunie

sob paź 31, 2009 12:28 am

Suldarr'essalar pisze:
Pod Dagger Hills jest kompleks jaskiń, gdzie jest sporo nieumarłych Jhaamdathczyków. Tam również można napotkać sporo psioników (Spectral Savants), ale raczej nie ma tam nikogo na poziomach epickich.


Czy mógłbyś napisać o tym coś więcej Suldarr'essalarze? Zawsze mi się wydawało że wszyscy Jhaamdathczycy (nie licząc kilku szczęśliwców których nie było wtedy w stolicy) zginęli podczas zniszczenia miasta
 
Awatar użytkownika
Ginden
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 831
Rejestracja: pt gru 19, 2008 1:15 pm

Znani Psionicy w Faerunie

sob paź 31, 2009 9:21 am

Brilchan pisze:
Czy mógłbyś napisać o tym coś więcej Suldarr'essalarze? Zawsze mi się wydawało że wszyscy Jhaamdathczycy (nie licząc kilku szczęśliwców których nie było wtedy w stolicy) zginęli podczas zniszczenia miasta

Zwróć uwagę na zwrot "nieumarłych". :P
 
Awatar użytkownika
Brilchan
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 4532
Rejestracja: śr cze 20, 2007 8:49 pm

Znani Psionicy w Faerunie

sob paź 31, 2009 9:30 am

Ginden pisze:
Zwróć uwagę na zwrot "nieumarłych". :P


Tja wiem, może źle się wraziłem chodzi mi o to że jeszcze trwają ? :razz: Dla mnie bycie nieumarłym to po prostu kolejny sposób na(nie) życie :D

Aha jeszcze jedno. Jakiego rodzaju są nieumarłymi? Bo słyszałem że jest specjalna wersja liczo - podobnego stwora dla psioników :wink:
Ostatnio zmieniony sob paź 31, 2009 9:30 am przez Brilchan, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Suldarr'essalar
Arcypsion
Arcypsion
Posty: 13173
Rejestracja: sob maja 28, 2005 9:27 pm

Znani Psionicy w Faerunie

sob paź 31, 2009 11:55 am

Brilchan pisze:
Tja wiem, może źle się wraziłem chodzi mi o to że jeszcze trwają ?
Źródła nie pamiętam, ale przynajmniej do Spellplague tam byli. Kto wie, co się dzisiaj z nimi dzieje? Fakt, że Spellplague nie dotyczy psioniki, może dawać przypuszczenia, że udało im się przetrwać.
Brilchan pisze:
Aha jeszcze jedno. Jakiego rodzaju są nieumarłymi? Bo słyszałem że jest specjalna wersja liczo - podobnego stwora dla psioników :wink:
Pisałem: Spectral Savant, czyli właśnie psioniczny lich. Niematerialny nieumarły, który wysysa punkty mocy (+ posiada sporą część zdolności licza, choć nie wszystkie). Spectral Savant nie odzyskuje punktów mocy, nie może ich wytworzyć, więc polega na wysysaniu innym. Nie ma też limitu power pointów, więc zakładając, że ma niewolnika zdolnego do manifestacji mocy (obojętnie czy wydaje punkty, czy są to psi-like), może mieć ich nieskończenie wiele. To czyni z niego bardzo potężnego przeciwnika.

Dodatkowo, Jhaamdath to imperium, a nie jedno miasto. Wiadomo, że na plan astralny udało się przenieść jedno miasto imperium, pozostałe zostały zalane. Wyobraźmy sobie, że nagle wszystkie miasta dawnego imperium Netherilu spadają na ziemię. Czy tylko garstka netherilskim magów by zginęła? Gro, szczególnie tych potężniejszych spokojnie przetrwa takie zawieruchy. Tak samo było z Jhaamdathem i jego psionikami.
Ostatnio zmieniony sob paź 31, 2009 11:57 am przez Suldarr'essalar, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Brilchan
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 4532
Rejestracja: śr cze 20, 2007 8:49 pm

Znani Psionicy w Faerunie

sob paź 31, 2009 12:17 pm

Suldarr'essalar pisze:
Źródła nie pamiętam, ale przynajmniej do Spellplague tam byli. Kto wie, co się dzisiaj z nimi dzieje? Fakt, że Spellplague nie dotyczy psioniki, może dawać przypuszczenia, że udało im się przetrwać.


EEE ja tam 4 ed nie uznaje ale to już inny temat :D Po prostu byłem ciekaw jak to tam wygląda czy zorganizowali jakąś hierarchie w tej jaskini czy robią coś ciekawego dlatego pytam się o źródło

Kolejne pytanie w którym podręczniku (ewentualnie w inny legalny sposób może SRD?) mogę znaleźć więcej info o Spectral savantach ?

Suldarr'essalar pisze:
Dodatkowo, Jhaamdath to imperium, a nie jedno miasto. Wiadomo, że na plan astralny udało się przenieść jedno miasto imperium, pozostałe zostały zalane. Wyobraźmy sobie, że nagle wszystkie miasta dawnego imperium Netherilu spadają na ziemię. Czy tylko garstka netherilskim magów by zginęła? Gro, szczególnie tych potężniejszych spokojnie przetrwa takie zawieruchy. Tak samo było z Jhaamdathem i jego psionikami.


O! No popatrz o tym nie wiedziałem Myślałem że Jhaamdath "zniosło " upadek o wiele gorzej od Netherilu a tu takie miłe niespodzianki :D czy oprócz "LIoF" jest jeszcze jakieś podręcznik gdzie można znaleźć informacje o psionicznym imperium ?

@DOWN dziękuję :)
Ostatnio zmieniony sob paź 31, 2009 2:07 pm przez Brilchan, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Ginden
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 831
Rejestracja: pt gru 19, 2008 1:15 pm

Znani Psionicy w Faerunie

sob paź 31, 2009 1:48 pm

Brilchan pisze:
Kolejne pytanie w którym podręczniku (ewentualnie w inny legalny sposób może SRD?) mogę znaleźć więcej info o Spectral savantach ?

Complete Psionics.
 
Awatar użytkownika
Bel esprit
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 281
Rejestracja: czw sty 11, 2007 6:14 pm

Znani Psionicy w Faerunie

pt lis 06, 2009 9:36 pm

O! No popatrz o tym nie wiedziałem Myślałem że Jhaamdath "zniosło " upadek o wiele gorzej od Netherilu a tu takie miłe niespodzianki :D czy oprócz "LIoF" jest jeszcze jakieś podręcznik gdzie można znaleźć informacje o psionicznym imperium ?


W Lost empires of Faerun znajdziesz większość informacji na temat Jhaamadath. Ja tylko dodam, że po roku -255 RD (Roku Szalejących Fal, o ile dobrze pamiętam) Jhaamadathczycy, którzy przetrwali katastorfę zesłaną na ich kraj przez elfy, rozpierzchli się po świecie. Ich potomkowie położyli później podwaliny pod współczesne Impiltur i Dolinę Sztyletu, między innymi. O tej drugiej wiadomo trochę więcej, założył ją Dordrien, jhaamadański szlachcic, a krypty rodu Dordien nadal znajdują się na północ od Wzgórz Sztyletu.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości