Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
ConAnuS
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1137
Rejestracja: śr lip 06, 2005 10:11 pm

Re: [4E] Keep on the Shadowfell - komentarze

sob paź 24, 2009 6:22 pm

Chyba, żeby jeszcze sciany przeszukac czy ukrytych wejśc niema.
Jak ktoś chce to rzucać chłopaki, rzucać. :) Z tym, że Thordan przy 22 nic nie znalazł ale spróbować można.
 
Heretyk
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 5036
Rejestracja: pn mar 28, 2005 12:23 pm

[4E] Keep on the Shadowfell - komentarze

sob paź 24, 2009 6:26 pm

Wiesz, czasem powiedzenie, że szuka się w ścianie daje modyfikator +10 :D
 
Awatar użytkownika
Bajer
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1680
Rejestracja: wt cze 01, 2004 11:40 am

[4E] Keep on the Shadowfell - komentarze

ndz paź 25, 2009 4:02 pm

Czekam jeszcze na pomysły reszty graczy. Leniwy weekend widzę :)
 
Awatar użytkownika
Kiras
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 960
Rejestracja: wt lip 26, 2005 11:37 am

[4E] Keep on the Shadowfell - komentarze

pn paź 26, 2009 8:15 pm

Ja pomysłów więcej nie mam.
Proponuję udać się do Winterhaven i pozbyć się zdrajców.
 
Awatar użytkownika
Bajer
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1680
Rejestracja: wt cze 01, 2004 11:40 am

[4E] Keep on the Shadowfell - komentarze

pn paź 26, 2009 9:13 pm

Czekam w takim razie na konkretne deklarację tego co, kto robi.
 
Awatar użytkownika
ConAnuS
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1137
Rejestracja: śr lip 06, 2005 10:11 pm

Re: [4E] Keep on the Shadowfell - komentarze

pn paź 26, 2009 10:19 pm

To może napiszę wspólną wersję, bo jak mielibyśmy każdy oddzielnie pisać to tylko MG by miał ubaw pewnie, bo każdy by trochę co innego napisał.

Tak więc zbieramy posążki, Thordan niszczy kości (jeśli Mikel mu mówi, że to plugawe nekromantyczne kości), lustro bierzemy jeśli Mikel nie widzi w nim nic groźnego.
I idziemy do Winterhaven. Tam generalnie do Lorda Padraga, opowiadamy cośmy widzieli i ile dobrego zrobili. Zależnie czy Lufus z lordem zajęli się już zdrajcami albo zasłużenie odpoczywamy (co kto lubi, Thordan stara się pić na koszt Lorda Padraga) albo udajemy się do Nirany (to jedna z osób zbratanych z kultystmi dla niewiedzących) na małe odwiedziny.
 
Awatar użytkownika
Bajer
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1680
Rejestracja: wt cze 01, 2004 11:40 am

[4E] Keep on the Shadowfell - komentarze

pn paź 26, 2009 10:47 pm

ConAnuS pisze:
To może napiszę wspólną wersję, bo jak mielibyśmy każdy oddzielnie pisać to tylko MG by miał ubaw pewnie, bo każdy by trochę co innego napisał.
Czemu ubaw? Normalna rzecz. Na normalnej sesji uzgadniane by zajęło 5 min. Tutaj zajmuje 5 dni po prostu :) Trudno się mówi. Takie realia już. Wolę jak każdy deklaruje za siebie. Jak ktoś się zgodzi z Twoją wersją to po prostu napisze komentarz, że mu pasuje i po sprawie.
 
Heretyk
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 5036
Rejestracja: pn mar 28, 2005 12:23 pm

[4E] Keep on the Shadowfell - komentarze

wt paź 27, 2009 9:02 am

Dla mnie ok
 
Awatar użytkownika
Kiras
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 960
Rejestracja: wt lip 26, 2005 11:37 am

[4E] Keep on the Shadowfell - komentarze

wt paź 27, 2009 7:45 pm

Mikel nie zdradza czym są kości :) Będzie chciał zgłębić ich tajemnicę później.

Jeśli chodzi o lustro to nie wiem czy mogę sobie na coś "cisnąć". Może na jakąś Arkanę aby wykryć magię?
 
Awatar użytkownika
Bajer
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1680
Rejestracja: wt cze 01, 2004 11:40 am

[4E] Keep on the Shadowfell - komentarze

wt paź 27, 2009 8:19 pm

Kiras pisze:
Jeśli chodzi o lustro to nie wiem czy mogę sobie na coś "cisnąć". Może na jakąś Arkanę aby wykryć magię?
Pewnie, dawaj.

DC 22 Arcana.
Ostatnio zmieniony wt paź 27, 2009 8:21 pm przez Bajer, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Kiras
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 960
Rejestracja: wt lip 26, 2005 11:37 am

[4E] Keep on the Shadowfell - komentarze

wt paź 27, 2009 8:29 pm

 
Awatar użytkownika
Bajer
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1680
Rejestracja: wt cze 01, 2004 11:40 am

[4E] Keep on the Shadowfell - komentarze

wt paź 27, 2009 9:11 pm

Zedytowałem ostatni post w temacie z sesją dodając to czego Mikel dowiedział się o lustrze.
 
Awatar użytkownika
Bajer
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1680
Rejestracja: wt cze 01, 2004 11:40 am

[4E] Keep on the Shadowfell - komentarze

śr paź 28, 2009 6:05 pm

Dobra, czekam jeszcze do 22 w razie, gdyby ktoś miał jakieś pomysły lub chciał coś jeszcze zrobić ciekawego. Potem będzie wpis.
 
Heretyk
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 5036
Rejestracja: pn mar 28, 2005 12:23 pm

[4E] Keep on the Shadowfell - komentarze

czw paź 29, 2009 8:57 am

Myślę, ze nie. Zwłoki poukładane i ograbione. Skarby zabrane to czas wracać.
 
Awatar użytkownika
ConAnuS
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1137
Rejestracja: śr lip 06, 2005 10:11 pm

Re: [4E] Keep on the Shadowfell - komentarze

pt paź 30, 2009 2:10 pm

Coś tak jakby sesja siadła. Co tam słychać Mistrzu Gry? :)
 
Awatar użytkownika
Bajer
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1680
Rejestracja: wt cze 01, 2004 11:40 am

[4E] Keep on the Shadowfell - komentarze

pt paź 30, 2009 6:28 pm

Wpisów nie będzie do poniedziałku. Mam zbyt dużo na głowie.
 
Heretyk
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 5036
Rejestracja: pn mar 28, 2005 12:23 pm

[4E] Keep on the Shadowfell - komentarze

śr lis 04, 2009 9:26 am

To co? Doszliśmy do bazy? czy sesje na kołku zawieszamy?
 
Awatar użytkownika
Bajer
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1680
Rejestracja: wt cze 01, 2004 11:40 am

[4E] Keep on the Shadowfell - komentarze

śr lis 04, 2009 7:47 pm

Heretyk pisze:
To co? Doszliśmy do bazy? czy sesje na kołku zawieszamy?

Spokojnie, potrzebowałem trochę odpoczynku. Niedługo wracamy.
 
Awatar użytkownika
Bajer
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1680
Rejestracja: wt cze 01, 2004 11:40 am

[4E] Keep on the Shadowfell - komentarze

sob lis 07, 2009 6:15 pm

Ok, w miarę uspokoiło się u mnie. Wpis będzie jutro popołudniu albo dopiero w poniedziałek ostatecznie. Przepraszam za opóźnienie.
 
Awatar użytkownika
Kiras
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 960
Rejestracja: wt lip 26, 2005 11:37 am

[4E] Keep on the Shadowfell - komentarze

sob lis 07, 2009 7:12 pm

:)
Ja czekam na jakiś wybuch. Musisz teraz nam wynagrodzić milczenie miszczu ;)
 
Awatar użytkownika
Bajer
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1680
Rejestracja: wt cze 01, 2004 11:40 am

[4E] Keep on the Shadowfell - komentarze

wt lis 10, 2009 7:34 pm

Ok, post zedytowany. Wracamy do gry. Przepraszam jeszcze raz wszystkich graczy za przerwę i opóźnienia. Życie czasem potrafi być aż nadto absorbujące, a sesje potrafią napsuć sporo krwi :) Wprawdzie wybuchu żadnego nie ma, ale pewna intryga puka do waszych drzwi. Powodzenia!
 
Awatar użytkownika
Bajer
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1680
Rejestracja: wt cze 01, 2004 11:40 am

[4E] Keep on the Shadowfell - komentarze

pt lis 13, 2009 3:20 pm

@Conanus
O wizji Linory opowiadał wam już Deispes, który rozmawiał z akolitą Gevarnem przed wyruszeniem do miejsca pochówku smoka. Opowiedział wam o tym sam Lord, kiedy ostatnio z nim rozmawialiście. Powiedział, że to może wam jakoś pomóc...

Sama wizja mówiła o tym, że w mieście działa kult..

Linora nie żyje bo jej nie uratowaliście z Raven w walce z koboldmi na cmentarzu (wróć do tych wpisów i zobacz czy było to w ogóle możliwe). Poza tym sama nocą chodziła, więc ryzykowała na własne życzenie. Lord się tylko obwinia, jak to mają w zwyczaju normalni ludzie. Realnie rzecz biorąc nie mógł przecież nic zrobić, żeby ją uratować, bo była uparta i go nie słuchała, gdy odradzał jej opuszczanie osady nocą. Raven zginęła bo taki już los bohaterów.

A co do owych "ich", to chodzi o Barwina, Niranę i kult, o którym ciągle przecież lordowi mówicie i dostarczacie mu nowych informacji...

Mam traktować Twój ostatni wpis jako groźbę dla Lorda? Zastraszasz go, bo zbiłeś mnie z tropu przyznam szczerze.
Ostatnio zmieniony pt lis 13, 2009 3:25 pm przez Bajer, łącznie zmieniany 2 razy.
Powód:
 
Awatar użytkownika
ConAnuS
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1137
Rejestracja: śr lip 06, 2005 10:11 pm

Re: [4E] Keep on the Shadowfell - komentarze

pt lis 13, 2009 3:47 pm

O wizji Linory opowiadał wam już Deispes, który rozmawiał z akolitą Gevarnem przed wyruszeniem do miejsca pochówku smoka. Opowiedział wam o tym sam Lord, kiedy ostatnio z nim rozmawialiście.
A i faktycznie, Deispes rozmawiał ze skrybą. Pamięć ulotną jest... no ale to już w końcu 2-3 miechy minęły. Lord jak popatrzyłem w zasadzie za dużo nam o tym nie powiedział a akolita jeszcze dorzucił, że Lord zignorował wizje kapłanki.

Co do obwiniania lorda to Thordan go "napastuje psychicznie" bo też jest normalnym "człowiekiem". Chce wyładować na kimś frustrację i obwinić kogoś kto w jakiś sposób (faktycznie lub tylko w mniemaniu Thordana) mógł się przyczynić do śmierci Raven.

Mam traktować Twój ostatni wpis jako groźbę dla Lorda? Zastraszasz go, bo zbiłeś mnie z tropu przyznam szczerze.
W zasadzie większego "celu" w zastraszaniu Padraga Thordan nie ma. Po prostu wyładowuje złość, w końcu to krasnolud a na dodatek battlerager. Ot taka fabularna wstawka niekoniecznie podyktowana jakąś wizją zysków z tej akcji.
 
Awatar użytkownika
Bajer
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1680
Rejestracja: wt cze 01, 2004 11:40 am

[4E] Keep on the Shadowfell - komentarze

pt lis 13, 2009 4:01 pm

ConAnuS, odpowiedź już poszła w razie czego.

A co do zastraszania to wolałem się upewnić czy czasem śladami Lufusa nie podążasz :)
 
Awatar użytkownika
Kiras
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 960
Rejestracja: wt lip 26, 2005 11:37 am

[4E] Keep on the Shadowfell - komentarze

czw lis 19, 2009 6:28 pm

Jak tam co tam?
 
Awatar użytkownika
Bajer
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1680
Rejestracja: wt cze 01, 2004 11:40 am

[4E] Keep on the Shadowfell - komentarze

pt lis 20, 2009 2:09 pm

Net mi nawalił. Znowu. Miejmy nadzieję, że teraz już go nic nie ruszy. Wpis wieczorem jak będę w stanie bo ciężki dzień przede mną.
 
Awatar użytkownika
Bajer
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1680
Rejestracja: wt cze 01, 2004 11:40 am

[4E] Keep on the Shadowfell - komentarze

pt lis 20, 2009 9:36 pm

Przed snem wszedłem jeszcze na stronę WotC i przywitała mnie miła niespodzianka. Pojawiła się nowa wersja erraty. Wygląda naprawdę porządnie i ma aż 58 stron (łącznie za starymi poprawkami rzecz jasna). Jestem ciekaw co w końcu naprawili i co im znowu uciekło. Tak czy inaczej errata oficjalnie wyszła, więc oficjalnie wszystkie rzeczy w niej zawarte stają się obowiązującymi.

Nie wiem co się dokładnie zmieniło, ale jak się z tym zapoznam pewnie będzie trochę zmian w waszych postaciach co by w zgodzie z literą prawa i porządku były.

http://www.wizards.com/dnd/files/UpdateNov2009.pdf

EDIT:
Jestem po pobieżnej lekturze zmian. W końcu Orb of Imposition wizard będzie chyba grywalny, bo kilka przedmiotów z ADV zostało naprawionych. Bloodclaw i Reckless są mocami encounter teraz. Nawet Giant Riding Lizard poprawili nie mówiąc o double weapons czy o Cloak of Distortion. Pare baboli jeszcze zostało, ale jest na pewno lepiej niż było.
Ostatnio zmieniony pt lis 20, 2009 10:00 pm przez Bajer, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
ConAnuS
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1137
Rejestracja: śr lip 06, 2005 10:11 pm

Re: [4E] Keep on the Shadowfell - komentarze

sob lis 21, 2009 1:44 am

Znaczy widzę, że MG pracuje nad sesją ile wlezie.

Tak wiem, uszczypliwy i prowokacyjny ton. W pełni zamierzony i w moim odczuciu zasłużony patrząc na ostatnie losy sesji.
 
Awatar użytkownika
Bajer
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1680
Rejestracja: wt cze 01, 2004 11:40 am

[4E] Keep on the Shadowfell - komentarze

sob lis 21, 2009 8:32 pm

ConAnuS pisze:
Znaczy widzę, że MG pracuje nad sesją ile wlezie.

Tak wiem, uszczypliwy i prowokacyjny ton. W pełni zamierzony i w moim odczuciu zasłużony patrząc na ostatnie losy sesji.
Czy to aż takie zaskoczenie, że jak wychodzi errata od razu jest wprowadzana w życie? Dla mnie jak wizardzi sami się przyznali, że coś nie grało to nie ma co płakać, tylko się cieszyć, że błędy w grze naprawiają.

A sesja w moim odczuciu ma się w miarę dobrze. Była krótka przerwa bo nawał obowiązków oraz "zmęczenie" skutecznie odciągnęły mnie od pisania przez tydzień. Router rzecz przeklęta w kulki sobie tnie i ostatnio nawalił. Zresztą każdemu czasem się przydaje chwila wytchnienia, nawet graczom. A jeśli ktoś się w tym czasie wykruszy? Nie zależało mu na grze najwidoczniej i prędzej czy później by odszedł, a tak chociaż ma solidny pretekst i nie musi się więcej męczyć.

Przykro mi, że sesja tak Ci się ostatnio nie podoba. Cóż. Poradzić na to za wiele nie mogę, bo jak poradzić sobie z ciągłym narzekaniem, że MG wprowadza balans rozgrywki korzystając z oficjalnie wydanej erraty. Nie wspominając już o fakcie, że jak swoje sugestie robi to już się świętą wojnę wytacza (a patrząc na najnowszą erratę uśmiecham się tylko spoglądając na to jak wiele rzeczy, które zwróciło moją uwagę, zwróciło także uwagę WotC).

Do jednego mogę się przyznać. Błędem było wstawienie swoich przemyśleń o mechanice i stopniowe odsiewanie tego na waszych oczach. Na przyszłość zamiast robić sobie notatnik z forum, będę to robił w wordzie. Wygrało nieszczęsne przyzwyczajenie do forumowego formatowania tekstu :)

Tak czy inaczej, życzę Tobie i reszcie graczy miłej rozgrywki.
 
Awatar użytkownika
ConAnuS
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1137
Rejestracja: śr lip 06, 2005 10:11 pm

Re: [4E] Keep on the Shadowfell - komentarze

sob lis 21, 2009 9:12 pm

Czy to aż takie zaskoczenie, że jak wychodzi errata od razu jest wprowadzana w życie?
Nie napisałem, że to źle, czy też że jestem zaskoczony. Znam twoje zdanie w tej kwestii i wiem, że jak jakaś errata wchodzi to ją wprowadzasz w życie.

Czy sesja mi się ostatnio nie podoba? Tak. Sądzę, że reszcie graczy też.
Bo się nie toczy. Nie, nie wypominam Tobie, że zrobiłeś sobie przerwę. Wypominam to, że ani słowa wyjaśnienia skreślić nie mogłeś. Czy to tak trudno napisać parę słów w stylu: "Sorry ale net mi siada/wkurzył mnie jeden gracz/nie mam czasu/nie mam weny i w związku z tym robię sobie przerwę w prowadzeniu." ?

A tutaj sesja po prostu się nagle urwała. A o powodach dowiedzieliśmy się dopiero po tygodniu, gdy Kiras zadał o to pytanie na forum. Mnie taki styl załatwiania spraw się nie podoba. Nieważne, czy chodzi o interesy, życie prywatne czy sesję na forum.

Ot tyle. Parę słów tytułem wyjaśnienia.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości