Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
wild beast
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 785
Rejestracja: czw wrz 25, 2003 3:58 pm

Granie przez Google Wave

ndz lis 01, 2009 9:07 am

Witam!

Dziś otrzymałem swoje konto na Google Wave i właśnie zastanawia mnie idea grania przez to medium. Ars Technica pisze że jest to narzędzie do tego stworzone, i zgadzam się z tym pomysłem, ponieważ Wave łączy wszystkie zalety Forum i Chatów, z bezpośrednimi zasobami Sieci.
 
Awatar użytkownika
Big maksio
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 102
Rejestracja: sob paź 14, 2006 10:53 pm

Granie przez Google Wave

ndz lis 01, 2009 12:59 pm

Pomysł wydaje się dośc ciekawy. Jeśli się nie spróbuje to nie sie dowiemy czy jest do tego stworzony lecz ja bardzo chętnie bym zagrał.
 
Craven

Granie przez Google Wave

ndz lis 01, 2009 7:34 pm

Nie lepiej Skype, jak już nie można po normalnemu zagrać? :)
 
Awatar użytkownika
Deckard
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2097
Rejestracja: wt wrz 20, 2005 9:50 pm

Granie przez Google Wave

ndz lis 01, 2009 8:37 pm

O np tutaj znajdziesz rekrutacje do kilku sesji, gdyby polterowy dział "Szukam Graczy/MG" Cię nie usatysfakcjonował ;)
 
Awatar użytkownika
wild beast
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 785
Rejestracja: czw wrz 25, 2003 3:58 pm

Granie przez Google Wave

ndz lis 01, 2009 10:37 pm

Craven pisze:
Nie lepiej Skype, jak już nie można po normalnemu zagrać? :)


Czasem nie, czasem lepsze są opisy. :) Poza tym, Google chce wykupić Skype'a, jestem przekonany że będzie chciała dodać jego funkcjonalność do Fal jako rozszerzenie. :wink:
 
Awatar użytkownika
wild beast
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 785
Rejestracja: czw wrz 25, 2003 3:58 pm

Granie przez Google Wave

wt lis 03, 2009 4:41 pm

 
Awatar użytkownika
Deckard
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2097
Rejestracja: wt wrz 20, 2005 9:50 pm

Granie przez Google Wave

wt lis 03, 2009 7:02 pm

A skype nadal jest bliższe graniu na żywo (komunikacja głosowa), vassal z odpowiednim modułem posiada więcej elementów, niż GW - i nie są to bety lecz używane i nadal rozwijane pełne darmowe wersje oprogramowania.

-1 za zamierzone autopromowanie swojego bloga.
Ostatnio zmieniony wt lis 03, 2009 7:04 pm przez Deckard, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Feniks
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 5008
Rejestracja: ndz lis 07, 2004 10:34 am

Granie przez Google Wave

wt lis 03, 2009 10:14 pm

Ja też potwierdzam skype daje odczucie najbardziej zbliżone do sesji ze wszystkich form grania jakie próbowałem.
 
Awatar użytkownika
nid
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 245
Rejestracja: śr lut 15, 2006 11:24 pm

Re: Granie przez Google Wave

śr lis 04, 2009 12:33 am

Nie łapię, co to w ogóle ma do grania przez Google Wave? Możecie w prostych słowach wyjaśnić? (naturalnie, poza zamierzonym autopromowaniem swoich fumfli)
 
Awatar użytkownika
wild beast
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 785
Rejestracja: czw wrz 25, 2003 3:58 pm

Granie przez Google Wave

śr lis 04, 2009 1:02 am

Deckard pisze:
vassal z odpowiednim modułem posiada więcej elementów


Że co proszę?

Deckard pisze:
-1 za zamierzone autopromowanie swojego bloga.


Co jak co, ale akurat ten tekst powstał specjalnie by uwypuklić z czym wiążę się RPB by Wave. I wolałem go napisać w formie artykułu na moim blogu, niż kopiować go w kilka(naście) różnych miejsc, bo to wygodniejsze.

Teraz rozumiem dlaczego zewnętrzni blogerzy trzymają się z daleka od forum poltera.

Deckard pisze:
nie są to bety lecz używane i nadal rozwijane pełne darmowe wersje oprogramowania


Czy zauważyłeś to wielkie logo "preview" w oknie? To jest beta, można powiedzieć że pół otwarta, ale beta. Testy.

Forum Google aż huczy od poprawek i błędów, które są ciągle naprawiane. I ekipa z Mountain View wcale się od tego nie zażegnuje - tylko ciężko jest nazwać to oficjalnie betą bo nie mówimy tu tak naprawdę o "kolejnym programie", tylko o zupełnie nowym protokole, budowanym od nowa. To tak jakby powiedzieć że były przeprowadzane betatesty for internetowych.

nid pisze:
Nie łapię, co to w ogóle ma do grania przez Google Wave? Możecie w prostych słowach wyjaśnić? (naturalnie, poza zamierzonym autopromowaniem swoich fumfli)


A ja nie łapie do czego ty się odnosisz - możesz to jakoś sprecyzować do kogo i do jakiej wypowiedzi to jest?
 
Awatar użytkownika
Feniks
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 5008
Rejestracja: ndz lis 07, 2004 10:34 am

Granie przez Google Wave

śr lis 04, 2009 7:24 am

Nid ma to tyle, że jest to forma gry przez sieć więc chyba wystarczająco, kompleksy i żale wylewajmy gdzie indziej proszę.

Wild Beast Owszem ma to potencjał ale na razie moim zdaniem wciąż jeszcze daleko do doskonałości.
 
Awatar użytkownika
wild beast
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 785
Rejestracja: czw wrz 25, 2003 3:58 pm

Granie przez Google Wave

śr lis 04, 2009 9:10 am

Feniks pisze:
Wild Beast Owszem ma to potencjał ale na razie moim zdaniem wciąż jeszcze daleko do doskonałości.


Wiesz, GMaila też od razu nie stworzono. Bardzo nie lubię nastawienia ludzi "będę czekał aż coś zrobią sensownego, nawet nie przedstawię swoich pomysłów". To jest projekt który się właśnie rozwija. Tym bardziej powinieneś się dołączyć jeśli uważasz że ma potencjał, napisać do Google co byś chciał zmienić, dodać, lub po prostu zobaczyć i pomóc w testach. W ten sposób programiści Google mają szanse spełnić twoje prośby, bo przecież nie są oni telepatiami. :wink:
 
Awatar użytkownika
Feniks
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 5008
Rejestracja: ndz lis 07, 2004 10:34 am

Granie przez Google Wave

śr lis 04, 2009 4:35 pm

Wątpię by dla programistów z google mój głos miał jakiekolwiek znaczenie. Jak chce mieć dobre auto to nie dołączam wolontarialnie do crash testów volvo :P Jak go udoskonalą to zobaczę takim już jestem konsumpcyjnie nastawionym egoistą :P
 
Awatar użytkownika
Deckard
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2097
Rejestracja: wt wrz 20, 2005 9:50 pm

Granie przez Google Wave

śr lis 04, 2009 5:05 pm

@Wild:

Jakby ci tu ładnie napisać - prowadzę dwa blogi o poczytności, na którą pracowałem bardzo długo (w przypadku Ad Acta dwa lata, nBLOG startował kilka m-cy temu. I akurat każdy obecny bądź były redaktor może napisać Ci, jaki jest wzajemny stosunek mój i paru osób działających na Polterze ;)

I tak, mam swój wkład w supportowanie funkcjonalności Vassala, o module bucket of dice już tylko wspominając.

GW jest projektem, którym chwilowo zachwycili się ludzie na zachodnich forach, które zdarzyło mi się ostatnio odwiedzić... ale; no właśnie - poza paroma stronami postów grający przez Sieć nadal wolą skype i vassala czy któryś z innych już sprawdzonych programów.

Powinieneś spojrzeć na to jeszcze pod innym kątem - Google to firma, firma musi działać na rynku - a to może czynić tylko przez wprowadzanie nowych projektów. Był Chrome - już zapadła cisza (poza sajtami osób zainteresowanych tematem), teraz pojawił się GW...
Ostatnio zmieniony śr lis 04, 2009 6:59 pm przez Deckard, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
wild beast
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 785
Rejestracja: czw wrz 25, 2003 3:58 pm

Granie przez Google Wave

czw lis 05, 2009 11:56 am

Deckard pisze:
I tak, mam swój wkład w supportowanie funkcjonalności Vassala, o module bucket of dice już tylko wspominając.


Ciągle nie wyjaśniłeś czym jest Vassal, a oto mi chodziło.

Deckard pisze:
GW jest projektem, którym chwilowo zachwycili się ludzie na zachodnich forach, które zdarzyło mi się ostatnio odwiedzić... ale; no właśnie - poza paroma stronami postów grający przez Sieć nadal wolą skype i vassala czy któryś z innych już sprawdzonych programów.


To że w latach 80'siątych z Internetu korzystała garstka osób nie znaczy że nie okazał się dużo lepszy od klasycznej telefoni. To samo zresztą było z GMailem - stare nawyki umierają najdłużej...

Poza tym, Wave powoli otwiera się na świat, dość powoli. Dopóki nie będzie można "od ręki" założyć konto, liczba grających będzie niska. Ale warto testować tą technologię, ma naprawdę spory potencjał, nie tylo RPGowy.

Deckard pisze:
Powinieneś spojrzeć na to jeszcze pod innym kątem - Google to firma, firma musi działać na rynku - a to może czynić tylko przez wprowadzanie nowych projektów. Był Chrome - już zapadła cisza (poza sajtami osób zainteresowanych tematem), teraz pojawił się GW...


Och zdaje sobie z tego sprawę, jak najbardziej. Sam uświadamiam ludziom że Google to firma i jakie konsekwencje to ze sobą niesie. Mimo to, nparawde uważam że Wave to przyszłośc RPG, zwłaszcza że Skype niedługo padnie/zostanie kupiony przez Google. Poza tym Wave oferuje już wtyczkę pozwalającą na videochat, na głosową nie trzeba będzie czekać długo.

A co do Chrome'a - dopiero w nadchodzącej wersji 4 będzie obsługiwał pluginy to zobaczysz co się stanie z rynkiem... Używam zarówno Chrome'a jaki i Foxa i powiem ci jedno - Chrome śmiga niesamowicie przy Foxie, ale na Mozilli mam moje ulubione wtyczki, dlatego jeszcze przy niej jestem.
Ostatnio zmieniony czw lis 05, 2009 12:02 pm przez wild beast, łącznie zmieniany 2 razy.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Feniks
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 5008
Rejestracja: ndz lis 07, 2004 10:34 am

Granie przez Google Wave

czw lis 05, 2009 2:35 pm

Vassal to darmowy program do grania przez siec z dostępnym modułem tworzenia notatek i rzutów kośćmi (Widać rysunki z kośćmi i wyglądają jak prawdziwe). W połączeniu ze skype sprawdza się jak odpowiednik stołu gdzie gracze grają w normalnych sesjach.
 
Craven

Re: Granie przez Google Wave

czw lis 05, 2009 2:54 pm

Deckard pisze:
Jakby ci tu ładnie napisać - prowadzę dwa blogi o poczytności, na którą pracowałem bardzo długo (w przypadku Ad Acta dwa lata, nBLOG startował kilka m-cy temu. I akurat każdy obecny bądź były redaktor może napisać Ci, jaki jest wzajemny stosunek mój i paru osób działających na Polterze ;)


Przez łzy nie mogę czytać dalej... podajcie mi skrzypce.
 
Awatar użytkownika
Deckard
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2097
Rejestracja: wt wrz 20, 2005 9:50 pm

Granie przez Google Wave

czw lis 05, 2009 7:14 pm

To ja zamawiam "If I were a rich man" :D
 
Awatar użytkownika
wild beast
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 785
Rejestracja: czw wrz 25, 2003 3:58 pm

Granie przez Google Wave

czw lis 05, 2009 8:23 pm

Feniks pisze:
Vassal to darmowy program do grania przez siec z dostępnym modułem tworzenia notatek i rzutów kośćmi (Widać rysunki z kośćmi i wyglądają jak prawdziwe). W połączeniu ze skype sprawdza się jak odpowiednik stołu gdzie gracze grają w normalnych sesjach.


Obczaję, zobaczę. Ale raz się już naciąłem na takie coś - ściągnąłem Battlemaps sadząc że wypali i... nie wypaliło.

Nadal jestem dobrej myśli co do GW - czekać tylko na rozszerzenie do Voipa. :wink:

Jest już nawet namiastka - Voicy pozwala "nagrywać" swoje wypowiedzi, dobry efekt na klimatyczny opis sceny.

Poprawka: Już trwają prace nad VoiPem na Waveie: ClackPoint
Ostatnio zmieniony czw lis 05, 2009 8:28 pm przez wild beast, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Feniks
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 5008
Rejestracja: ndz lis 07, 2004 10:34 am

Granie przez Google Wave

pt lis 06, 2009 12:49 am

Vassal jest sprawdzony przez grupę około 20- 30 osób stałych graczy z Polski, którzy go sobie chwalą, do tego jest systematycznie rozwijany.
 
xani
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: pn lis 09, 2009 12:23 am

Re: Granie przez Google Wave

pn lis 09, 2009 12:31 am

Mi się wydaje że google wave może być fajnym uzupełnieniem różnego rodzaju "głosowych" chatów, np. prowadzić sesję na skype a w wave mieć różnego typu mapki, albo używac go do zapisywania "logu" przez graczy tak że nie zastanawiają się jak to się nazywał ich pracodawca sprzed 3 sesji ;]
 
Awatar użytkownika
Deckard
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2097
Rejestracja: wt wrz 20, 2005 9:50 pm

Re: Granie przez Google Wave

pn lis 09, 2009 5:12 pm

xani pisze:
Mi się wydaje że google wave może być fajnym uzupełnieniem różnego rodzaju "głosowych" chatów, np. prowadzić sesję na skype a w wave mieć różnego typu mapki, albo używac go do zapisywania "logu" przez graczy tak że nie zastanawiają się jak to się nazywał ich pracodawca sprzed 3 sesji ;]

Vassal z odpowiednim modułem gwarantuje to samo, włącznie z różnymi rodzajami kości, map (diagonalne/hexy), generatorów, mierników i oczywiście notek. Poza tym dobrzy MG nie zapominają takich rzeczy a dobrzy gracze nie pozostawiają pracodawców swoich postaci bez niezbędnego gadżetu (w postaci...) ;)
 
Craven

Granie przez Google Wave

pn lis 09, 2009 5:21 pm

-1 za zamierzone autopromowanie projektu w który miałeś swój wkład :P
 
Awatar użytkownika
wild beast
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 785
Rejestracja: czw wrz 25, 2003 3:58 pm

Granie przez Google Wave

pn lis 09, 2009 6:13 pm

Craven +1 :wink:

Pełna relacja z sesji przez GW jak uda mi się graczy z koordynować. :razz:
 
Awatar użytkownika
Deckard
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2097
Rejestracja: wt wrz 20, 2005 9:50 pm

Granie przez Google Wave

pn lis 09, 2009 7:26 pm

Koordynuj, koordynuj (i odmienia się skoordynować) - ja jutro prowadzę 50 sesję na Vassalu z modułem bucket of dice rozegraną w tym roku (w zeszłym roku było ich 52) ;)

Craven, poczekaj na recenzję Avatara :P
 
Awatar użytkownika
Feniks
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 5008
Rejestracja: ndz lis 07, 2004 10:34 am

Granie przez Google Wave

pn lis 09, 2009 11:10 pm

Nie wiem czy wszyscy obczaili ale na google wave trzeba czekać i nie każdy dostanie. Więc mając wybór dostępny dla każdego natychmiast vassal i być może dostępny a być może nie google wave w wersji niesprawodzonej beta, wybór jest chyba prosty.
 
Awatar użytkownika
wild beast
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 785
Rejestracja: czw wrz 25, 2003 3:58 pm

Granie przez Google Wave

śr lis 11, 2009 2:56 pm

Feniks pisze:
Więc mając wybór dostępny dla każdego natychmiast vassal i być może dostępny a być może nie google wave w wersji niesprawodzonej beta, wybór jest chyba prosty.


Na razie, niby tak. Ale długofalowo ( :razz: ) ? Wave jest pewne że wyjdzie od Google, nie ma to tamto, to największy ich projekt od czasów GMaila i nie da się zaprzeczyć że wsparcie już ma ogromne.
Co do "być może dostępnego" - nawet jak nie samo Google, to już Federacja upewni się by był choć jeden serwer za free.

I sprawdziły się po części moje wyrokowania w sprawie zakupu Skype'a - Google nie kupiło tego pożeracza połączeń, tylko jego konkurenta, Gizmo5. Jako że jedną z najczęściej proszonych funkcji w propozycjach do Wave' jest audio i video chatting, wypatrywać tylko Wave'a jako konkurenta dla Vassala w graniu online.
 
Awatar użytkownika
Khaki
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 50
Rejestracja: czw paź 25, 2007 10:38 am

Granie przez Google Wave

czw lis 12, 2009 11:16 am

Używam Wave do rpg i jest rewelacyjny.
Na moim blogu nagrałem Video dla osób które nie mają dostępu a chciały by zobaczyć jak to działa i jak wygląda.
http://khakiplaygame.blogspot.com/2009/ ... video.html

PS: mam do rozdania 3 zaproszenia
Ostatnio zmieniony czw lis 12, 2009 11:18 am przez Khaki, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Craven

Granie przez Google Wave

czw lis 12, 2009 1:14 pm

Stwierdziliśmy już, że jest świetnym narzędziem? :D gratuluję pewności siebie. Przykładowa rozgrywka sam ze sobą...
Ehh jak dla mnie tylko spotkanie jest do zaakceptowania, jeśli już coś by mogło być namiastką to albo forum, albo połączenie audio, nie komunikator, nie Wave w obecnej postaci.
 
Awatar użytkownika
Deckard
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2097
Rejestracja: wt wrz 20, 2005 9:50 pm

Granie przez Google Wave

czw lis 12, 2009 1:28 pm

Obejrzałem Twój film Khaki i naprawdę trudno wyciągnąć mi inne wnioski, niż poniższy.

Wave ma szanse w obecnym kształcie być substytutem dla grania na forum, nie ma natomiast żadnych szans na wsparcie gry z wykorzystaniem komunikatorów głosowych w takim stopniu, jak czyni to Vassal z modułem.

Począwszy od komunikacji, poprzez oddane narzędzia (generator kości kompletnie nie przewiduje grania z pulami kości, gdzie istotą nie jest generator 1d100, 2k20 lecz możliwość przyporządkowania wyrzuconych wyników do różnych opcji leżących na stole, vide Warhammer 3ed, Bliss Stage, Dogs in the Vineyard, Otherkind itp) a na ew. zapobieganiu nadużyciom (Wave wymaga odwołania się do archiwum dyskusji, w Vassalu nie ma możliwości wygenerowania zafałszowanego wyniku przez gracza).

PBFy - może, ale wpierw coś musi oderwać ludzi od for, na których dotychczas grają (czyli zmiana przyzwyczajenia - z tym najtrudniej).

Jeżeli zaś ktoś szuka rozgrywki najbliższej graniu na żywo, nie boi się mówić i nie obawia się, iż Skype/Teamspeak/inny VoiP ukradnie hasła - nadal zdecydowanie więcej zalet znajdzie w Vassalu wraz z Bucket of dice.



Na koniec zaś taka zagwozdka:

Co więcej, MG tworząc jakiś opis lub wydarzenia, zanim on skończy pisać ja już wiem co jest napisane i nawet w trakcie jego pisania ja mogę pisać swoją odpowiedź; co jest super narzędziem jeżeli chodzi o granie.


Pomijając już niewykonalność pierwszej części zdania, gdyż skąd masz wiedzieć co jest w napisane jako całość, zanim zostanie napisane ostatnie słowo... Jaki sens ma pisanie odpowiedzi, gdy jeszcze nie wiemy co chce nam przekazać rozmówca? ;)

Pozdrawiam!

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości