Zrodzony z fantastyki

 
Sav
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: pn lut 22, 2016 11:54 am

1ed warhammer czarowanie a zbroja

pn lut 22, 2016 12:17 pm

Witam,

Mam takie pytanie bo dłuższy czas nad tym myślę. Jak wiemy punkty pancerza zwiększają liczbę punktów magii potrzebną do rzucenia zaklęcia. Ale co ze zbrojami dającymi pancerz 0/1? Czy można je traktować jako podstawa pancerza 0? To by dawało możliwość noszenia magowi takiej zbroi. I tu mam kolejny problem, bo z drugiej strony można traktować że to metal ze zbroi zakłóca czary.W związku z tym co ze zbrojami zbudowanymi w całości ze skóry? czyli przeszywalnica, skórzana zbroja (robi się ją tak że skórę się długo gotuje w specyfiku dzięki czemu twardnieje a potem skleja kilka warstw) i skórzana ćwiekowana zbroja? wszystkie dają pancerz 0/1 i nie zawierają elementów metalowych.
Przecież to takie samo ubranie jak np: sandały ze skóry albo jakis płaszcz z futra(skóry) niedźwiedzia czy kozy np.
Moim zdaniem mag powinien mieć możliwość założenia jednych z tych trzech zbroi i nie powinno to mieć wpływu na ilość wydawanych punktów magii potrzebnych do rzucenia zaklęcia. Kolejnym głosem na tak jest to że prawie każda gra rpg daje możliwość ubrania takiej właśnie zbroi np druidowi czy kapłanowi bez konsekwencji w postaci nieudanego czaru czy zwiększenia zużycia punktów magii.
Co o tym sądzicie?
 
Awatar użytkownika
KRed
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1136
Rejestracja: pt lip 01, 2005 9:12 pm

1ed warhammer czarowanie a zbroja

wt lut 23, 2016 10:51 pm

Sav pisze:
Ale co ze zbrojami dającymi pancerz 0/1? Czy można je traktować jako podstawa pancerza 0?

Chyba nikt ci tego nie zabroni :) Ja bym dla wygody traktował skórznię jako połowę zwykłej zbroi. Skoro każdy punkt pancerza na każdej części ciała, powoduje zwiększenie kosztu zaklęcia o 2 punkty magii, to niech skórznia na każdej części ciała zwiększa koszt o 1 punkt magii. Proste. Ale nie wiem jakie było oficjalne rozwiązanie tej kwestii.

W drugiej edycji Warhammera zbroje (łącznie ze zbroją skórzaną) utrudniają rzucanie zaklęć (podnoszą trudność testu). Ta zasada dotyczy czarodziejów i kapłanów. Dodatkowo w Królestwie Magii pojawia się informacja o tym, że sposobem uniemożliwiającym czarowanie jest noszenie metalowych przedmiotów, w rodzaju ołowianych pierścieni i bransolet.

W trzeciej edycji zbroje utrudniają czarodziejom gromadzenie mocy magicznej, oraz rzucanie zaklęć. Natomiast kapłani mogą nosić dowolne zbroje i czarować bez przeszkód. Skórznia również przeszkadza czarodziejom, natomiast mogą oni nosić namiastkę zbroi - obszerne szaty (nie mają punktów pancerza, ale nieco utrudniają przeciwnikowi skuteczne trafienie).

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości