Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
BloodFire
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 20
Rejestracja: ndz sty 01, 2006 7:43 pm

3 Edycja

wt lip 04, 2006 12:04 am

Czy 3 Edycja L5K, wyjdzie u nas po polsku?
Jeśli tak, to kiedy?
 
Awatar użytkownika
Drachu
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1617
Rejestracja: sob cze 26, 2004 1:50 pm

wt lip 04, 2006 12:49 am

Jak dotąd żadne wydawnictwo się nie pochwaliło :)
 
Awatar użytkownika
Sting
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3287
Rejestracja: czw lip 29, 2004 7:27 pm

wt lip 04, 2006 11:22 am

I nie widze takiego, które mogłoby się pochwalić. :wink:
 
Awatar użytkownika
fairhaven
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1486
Rejestracja: śr cze 02, 2004 8:14 am

śr lip 12, 2006 5:53 pm

Jednym słowem, szanse sa marne. Ale szczerze mówiąc, nie sądzę by mogła odnieść szczególne komercyjne sukcesy - mimo oczywistych plusów, jakie posiada. Legenda Pięciu Kręgów nie jest u nas systemem na tyle popularnym, by istniało dostatecznie duże grono fanów, którzy kupią nową edycję. Wśród zwolenników każdego systemu jest pewien procent tradycjonalistów (mam takie dziwne przeczucie, że wśród graczy L5K wcale nie jest on niski) którzy nie kupią nowej edycji bo nie wierzą, że może być lepsza od starej. Jeśli odejmiemy ich od dość wąskiej w sumie puli graczy w L5K (porównując do SM czy D&D ten system jest niszowy) pozostała suma nie gwarantuje sukcesu wydawniczego
 
Awatar użytkownika
Yurei
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 120
Rejestracja: pn lip 04, 2005 11:33 am

wt lip 18, 2006 3:56 pm

Powiem tak: dostęp do anglojęzycznych książek jest tak swobodny, a nasz angielski na tyle lepszy niż jeszcze parę lat temu, że tłumaczyć się po prostu nie opłaca lub opłaca słabo, bo popyt nasyca się z importu. Rozmawiałem o tym z tymi, którzy próbowali i się nacięli. Wiem, że Wampir i Warhammer i D&D, ale są to bardzo szerokie settingi i w porównaniu do dość niszowego L5K mają jednak zdecydowanie większy potencjalny target. Nie wiem, czy równoczesna premiera w USA i u nas cokolwiek by rozwiązała, ale w polskich warunkach jak na razie jest to czyste gdybanie, bo nikt na coś takiego się nie szarpnie. Do tego dochodzi fakt, że P2P można fizycznie sobie w dzisiejszych czasach ściągnąć co się chce.

Gdyby 3ed wyszła po polsku, to pewnie bym kupił i fair może też i jeszcze parę innych osób mimo, że już od dawna sobie angielskie podręczniki zamówiliśmy. Ale kto jeszcze pozwoliłby sobie na tak głupią rozrzutność?

Nie sądzę, by kiedykolwiek ktokolwiek wydał L5R 3ed po polsku. Na pewno nie Imperium (ex-WF). Niech wydadzą Feniksa i Seppun, na więcej nie ma co liczyć.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości