Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
szelest
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1680
Rejestracja: sob lis 15, 2003 7:29 pm

wt cze 10, 2008 7:03 pm

W kilku miejscach podręcznika są wzmianki o następnych volumes of PHB. Tam będzie druid, mnich, ktoś na wzór elementalisty, psionika i kogoś od shadow:)
 
Awatar użytkownika
AltonPL
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 18
Rejestracja: ndz wrz 21, 2008 1:30 am

czw wrz 25, 2008 12:01 am

Dziś dostałem wiadomość od ISY (może już jest gdzieś o tym napisane, nie wiem nie znalazłem, ale...) podręczniki DND 4th ed są już w tłumaczeniu i starają się wydać Podręcznik Gracza około Bożego Narodzenia.
yupiiii :D
 
Anonim_1

czw wrz 25, 2008 1:27 am

AltonPL pisze:
podręczniki DND 4th ed są już w tłumaczeniu

Thanks, Captain Obvious ;)

Na serio - pisano o tym na forum Poltera już kilka razy. ISA stara się wydać 4.0 jak najszybciej. Mam nadzieję, że jakość tłumaczenia na to nie wpłynie (znając tożsamość części zespołu tłumaczącego obawiam się raczej o korektę, niż przekład), choć w D&D 4.0 po polsku tak, czy inaczej nie zainwestuję.
 
Awatar użytkownika
Sony
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2660
Rejestracja: śr cze 23, 2004 9:21 am

czw wrz 25, 2008 10:57 am

Jako dyżurny optymista nie podzielam wiary w termin koniec tego roku. :D Teoretycznie jest to możliwe - bardzo bym się cieszył - niektórzy na tym forum musieli by "wejśc pod stół i odszczekać" :D :D co nieco.
Niemnjej jednak wolę poczekać dłużej ale dostać dobry produkt - ale bez przesady - czas wydania Moderna to "lekka" :D przesada.
 
Awatar użytkownika
Morog
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 281
Rejestracja: śr maja 05, 2004 9:30 am

czw wrz 25, 2008 1:11 pm

O naiwni ;)
Dla mnie ISA znaczy to samo co POŚLIŹG TERMINU.
 
Awatar użytkownika
Zsu-Et-Am
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 9825
Rejestracja: sob cze 26, 2004 11:11 pm

czw wrz 25, 2008 1:30 pm

Jak dobrze więc, że oficjalnie żadnego terminu nie ogłoszono, nie można więc mówić o żadnej obsuwie - chyba że względem wydania oryginalnego :wink:, w tym przypadku jednak każda różnica mniejsza niż 2 lata będzie sukcesem w porównaniu z 3E.
 
Awatar użytkownika
AltonPL
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 18
Rejestracja: ndz wrz 21, 2008 1:30 am

czw wrz 25, 2008 2:48 pm

ShadEnc pisze:

Na serio - pisano o tym na forum Poltera już kilka razy.


z tego co czytałem (znalazłem) to wiedziano tylko że są w tłumaczeniu, ale przypuszczano (nie chce was teraz mylić) że będzie wydana na 2010r. więc ja tylko informuje że starają się wydać jeszcze w tym roku
 
Awatar użytkownika
Gruszczy
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2775
Rejestracja: wt sty 20, 2004 10:25 pm

śr paź 01, 2008 9:27 pm

Kufa, teraz ISA wydaje jeszcze D&D4. Kolejny system, ktory mi sie podoba i ktory chetnie kupie po polsku jest wydawany przez to niepowazne wydawnictwa. A na dodatek dolar poszedl w gore, wiec z amazona mniej sie oplaca. Damn, gdybym wiedzial wczesniej, to bym juz kupil wszystko, co mi potrzeba :-/
 
EmperorShard
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 88
Rejestracja: pt cze 06, 2008 9:03 am

śr paź 01, 2008 9:38 pm

Wiecie czy na Rebelu będą kolejne pozycje z 4 edycji?
 
Awatar użytkownika
Sony
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2660
Rejestracja: śr cze 23, 2004 9:21 am

czw paź 02, 2008 11:40 am

Rebel ma specyficzną politykę. Pewniaki (PHB, DMD czy MM) ma na stanie - natomiast ang. dodatki sprowadza jeśli są zapytania czy zamówienia.
Najłatwiej wysłać EMail lub zadzwonić - zawsze udzielali szybkiej odpowiedzi. Ja zwykle wysyłam zamówienie i dostaję info o cenie i terminie dostawy - pojedyńcze sztuki kupuje właśnie przez Rebel - większe ilości sprowadzam z USA.
 
Awatar użytkownika
Erpegis
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1095
Rejestracja: sob cze 28, 2003 9:18 am

śr gru 17, 2008 12:42 pm

Niektórzy mają już Manual of the Planes. Być może koło świąt będę mógł rzucić okiem. Podobno jest duży rozdział o Sigil :D
 
Awatar użytkownika
Tallos
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 50
Rejestracja: pt lis 04, 2005 1:11 pm

śr kwie 08, 2009 10:57 pm

Ja pytałem niedawno Isę, kiedy wyjdą podręczniki i otrzymałem informacji, że pierwszy powinien pojawić się w okolicy wakacji. Więc całkiem niedługo. Miejmy nadzieję, że oznacza to czerwiec, a nie np wrzesień

PS Nie chcę broń Boże się wywyższać ani umniejszać zasług tłumaczy, ale nieco mnie dziwi długi czas oczekiwania na wersję PL. Ja sam rozumiem podręcznik gracza (jak na razie) dość dobrze, a w angielskim jestem cienki jak barszcz.
Ostatnio zmieniony śr kwie 08, 2009 11:20 pm przez Tallos, łącznie zmieniany 1 raz.
 
Awatar użytkownika
Morog
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 281
Rejestracja: śr maja 05, 2004 9:30 am

śr kwie 08, 2009 11:19 pm

Tallos

Widze, że nie znasz jeszcze firmy ISA i jej zapowiedzi? :)
 
Anonim_1

śr kwie 08, 2009 11:26 pm

Tallos pisze:
Ja pytałem niedawno Isę, kiedy wyjdą podręczniki i otrzymałem informacji, że pierwszy powinien pojawić się w okolicy wakacji.

Powiedzieli "wakacji" czy "wakacji 2009" - wbrew pozorom różnica jest dość istotna. :)

Podejrzewam, że opóźnienie w wydaniu to raczej problem z umowami + polityka wydawnicza ISY, niż nieudolność tłumaczy.
 
Awatar użytkownika
Sony
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2660
Rejestracja: śr cze 23, 2004 9:21 am

czw kwie 09, 2009 7:19 am

Encu - a tłumaczenie Moderna to wyjątek potwierdzający regułę. :D
 
Awatar użytkownika
Mordin
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 34
Rejestracja: śr cze 20, 2007 1:36 pm

czw kwie 09, 2009 8:23 am

Mogę za to zostać ochszaniony ale....

4ed spoko jest. Będzię PL cool. Spekulacje co do terminu spoko za rok, mniej niz 2 lata. Tylko mnie trafia bo nie mam mani czytania wszystkiego po ANG a zaopatrzylem sie 3 ed / 3.5 ed i mnie trafia że przerwali polska linie. Bo ja osobiście nie zamieżam już inwestować w nowe 4ed. (Chyba że moje dzieci za kilkanaście lat w 5.ed to wtedy ich wspomogę :P)
 
Awatar użytkownika
szelest
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1680
Rejestracja: sob lis 15, 2003 7:29 pm

czw kwie 09, 2009 9:44 am

A szkoda bo nowe fajne jest:)
 
Awatar użytkownika
Tallos
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 50
Rejestracja: pt lis 04, 2005 1:11 pm

czw kwie 09, 2009 9:49 am

Morog pisze:
Tallos

Widze, że nie znasz jeszcze firmy ISA i jej zapowiedzi? :)

Ja po prostu chcę być optymistą. Wiem że zapowiedź "na wakacje" może oznaczać "może będzie, może nie będzie; może nam się zachce, może nie zachce" itp.

Powiedzieli "wakacji" czy "wakacji 2009" - wbrew pozorom różnica jest dość istotna.
Aż postanowiłem delikatnie wybadać o które wakacje chodzi i wynika ewidentnie z drugiego maila że o najbliższe
 
Awatar użytkownika
Zireael
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3534
Rejestracja: wt maja 24, 2005 3:11 pm

sob maja 02, 2009 9:37 am

A propos podręczników. Według notki na stronie głównej ma się pojawić po angielsku Underdark 4.0. Czy wiadomo coś więcej i co o tym sądzicie?
 
Awatar użytkownika
Radnon
Szef działu
Szef działu
Posty: 4461
Rejestracja: czw maja 06, 2004 3:35 pm

sob maja 02, 2009 10:09 am

Notka na Amazonie jest dość świeża, więc na razie niewiele wiadomo na temat nowego Underdarku. Nawet na forum Wizardów nikt jeszcze o nim nie dyskutuje. Osobiście uważam jednak, że będzie to podręcznik na wzór trzecioedycyjnego Drow of the Underdark, czyli książka ogólniededekowa i raczej skoncentrowana na mechanice.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość